Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wydarzenia Polsat

"Fakty", "Wydarzenia" i inne programy informacyjne stacji TV.
Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#541

Post autor: Trzeciak » (śr) 30 wrz 2015, 21:35

Przemku - to już nie komedia, a istny kabaret. :D Ten pasek puścili w ostatniej godziny aż 3 razy - raz podczas Kiepskich i dwa razy podczas "Top Chefa". :D

Rozumiem, że Cyfrowy Polsat/Polkomtel mógł zostać pokrzywdzony w wyniku ustaw obecnego rządu, ale to chyba nie jest sytuacja, która mogłaby powodować upadek Polsatu, by co 10 minut na jego antenie wyświetlać czerwony scroll. Jeszcze takich komunikatów brakuje podczas przerw reklamowych. :lol:

[ Spoiler ]

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#542

Post autor: Ama18 » (czw) 01 paź 2015, 17:17

No niestety wychodzi podstawowy filtr informacji (wg Chomsky'ego): własność. Przyznam, że w TVN-ie nie przypominam sobie takiego prezentowania interesu Grupy TVN/ITI/etc.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#543

Post autor: michal » (ndz) 22 lis 2015, 19:21

Magda Sakowska jest w zaawansowanej ciąży.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#544

Post autor: janekpogwad » (czw) 26 lis 2015, 22:01

Dziś z racji większej niż zwykle ilości wolnego czasu pozwoliłem sobie dokonać przeglądu 3 głównych programów informacyjnych, w chwili, kiedy Polskę rozgrzewa temat Trybunału Konstytucyjnego. I muszę przyznać, że oglądając Wydarzenia informacje zostały przedstawiony w sposób najbardziej neutralny, bez nadęcia i sensacji. Po prostu oglądając nie denerwowałem się. Fakty i Wiadomości (choć te drugie w nieco mniejszym jednak stopniu) starały się narzucić swoje zdanie.

Jestem w stanie pochwalić nawet Jarosława Gugałę, którego zapowiedzi do materiałów były naprawdę rzeczowe i bez emocji, choć z pewnością nie jest to dziennikarz bez własnego poglądu na sprawę i nawet jestem w stanie domyślić się, jaki to pogląd jest. Tym bardziej chwalę go, że swoje zdanie schował na czas "Wydarzeń" do kieszeni.

Tym samym będę się starał nieco częściej zerkać właśnie na "Wydarzenia". :)

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#545

Post autor: Le Journal » (czw) 26 lis 2015, 22:13

janekpogwad pisze:
Jestem w stanie pochwalić nawet Jarosława Gugałę, którego zapowiedzi do materiałów były naprawdę rzeczowe i bez emocji, choć z pewnością nie jest to dziennikarz bez własnego poglądu na sprawę i nawet jestem w stanie domyślić się, jaki to pogląd jest. Tym bardziej chwalę go, że swoje zdanie schował na czas "Wydarzeń" do kieszeni.
Jak widać, Jarosław Gugała wyciągnął wnioski ze skandalicznego wywiadu z Adamem Hoffmanem sprzed czterech lat, za który został zawieszony przez samego właściciela stacji.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#546

Post autor: michal » (czw) 26 lis 2015, 22:14

Ja natomiast obejrzałem Fakty i Wiadomości i pomijając to, że były to wydania z tezą, to stwierdzam, że po dupie dostała Platforma (za to, że wyszła z sali, że robią sobie zdjęcia na schodach, nie uczestniczą w dyskusji itp.). Ewidentnie wydawcy i zespół sympatyzują teraz z Platformą Bis.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#547

Post autor: janekpogwad » (czw) 03 gru 2015, 19:27

Dziś złapałem Piotra Michalaka, jak miał stand-up w Wydarzeniach. Wreszcie miałem okazję się mu przyjrzeć. Mocno się postarzał przez te wszystkie lata odkąd go pamiętam, ale bystrość umysłu wciąż tak samo dobra. ;)

2015 r.
Obrazek

2002 r.
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#548

Post autor: michal » (pt) 04 gru 2015, 19:36

W "Wydarzeniach" przejście z programu głównego do "Gościa Wydarzeń" wygląda teraz zupełnie inaczej i odbywa się na podobnej zasadzie jak w "Po przecinku" i "Dziś wieczorem". A więc po ostatnim materiale gość już siedzi przy głównym stole, prowadzący zadaje jedno pytanie, gość zaczyna mówić, po czym prowadzący wchodzi w słowo i przerywa, informując o kontynuacji rozmowy w Polsat News.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#549

Post autor: michal » (czw) 25 lut 2016, 15:36

Dorota Gawryluk została szefową Wydarzeń. Stanowisko to pozostawało nieobsadzone od dłuższego czasu, odkąd redakcję Wydarzeń włączono w struktury Polsat News. W artykule na WM ani słowa o Gugale. To on tam od kilku lat już był tylko zwykłym prezenterem? Cały czas miałem wrażenie, że to jednak szef programu.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#550

Post autor: janekpogwad » (pn) 07 mar 2016, 23:27

Dziś wystartowały "Wydarzenia 22:00" w Polsat News. Prowadził Grzegorz Kozak. On chyba zawsze był nocnym Markiem telewizji. ;)

Obrazek

Serwis trwa ciurkiem ponad trzy kwadranse i zawiera w sobie również serwis sportowy i pogodowy. Wszystko odseparowane od siebie czołówkami znanymi z głównej anteny Polsatu. Niestety, dla mnie, kto już widział dzisiaj Wiadomości - ten serwis był powieleniem tego samego.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#551

Post autor: michal » (pt) 22 kwie 2016, 21:52

Nie wiem od kiedy (możliwe, że już jakiś czas), ale znowu zmienił się sposób zakończenia Wydarzeń. Prezenter jeszcze w Polsacie nie zaczyna rozmowy z gośćmi w ramach "Gościa Wydarzeń", tylko po ich przedstawieniu następuje pożegnanie widzów i wszyscy są filmowani z boku podczas podkładu i napisów przewijających się na belce. Nie wiem jak to wygląda w Polsacie News, bo go nie mam - czy po zejściu z Polsatu prezenter dostaje sygnał i zaczyna się rozmowa, czy też przywrócono czołówkę "Gościa Wydarzeń". Wydaje mi się, że to pierwsze, bo raczej nie ma specjalnej potrzeby jej emisji.

Taki sposób realizacji jest zdecydowanie lepszy. Naturalniejszy, ale też i szablonowy (nikt się nie rozgada, nie trzeba nikomu wchodzić w słowo, nie trzeba gościa o niczym uprzedzać).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#552

Post autor: TiM » (sob) 23 kwie 2016, 16:10

Tak, potem leci czołówka "Gościa Wydarzeń".

Mi się podobał bardziej ten nowy sposób realizacji. Dla widza PN był bardzo przyjemny, bo praktycznie nie było czuć przerwy pomiędzy serwisem a rozmową.

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#553

Post autor: Ama18 » (wt) 26 kwie 2016, 1:03

W starym sposobie realizacji zdarzało się, że rozmówki prowadzącego z gościem były ucinane na Polsacie. Słabo to wyglądało i dlatego ta zmiana według mnie jest lepsza.

fred1987
Popisał/a już trochę
Posty: 548
Rejestracja: (pn) 25 cze 2012, 22:41

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#554

Post autor: fred1987 » (pt) 19 sie 2016, 17:23

''Wydarzenia'' o 15:50 moim zdaniem powinny się nazywać ''Wydarzenia Sensacyjne'', ponieważ o tej godzinie pokazują najwięcej informacji kryminalnych, sensacyjnych i tzw. ''makabr''.
PRECZ Z KOD-EM!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wydarzenia Polsat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#555

Post autor: janekpogwad » (pt) 16 cze 2017, 16:20

Dziś do prowadzących "Wydarzenia" ma dołączyć Bartosz Kurek, dziennikarz Polsatu News. Po zajawce jego debiutu, wnioskuję, że od dziś albo od jutra (jeżeli mowa o "Wydarzeniach" weekendowych) program zostanie nieco wizualnie odświeżony. Chociażby końcówka czołówki w zajawce jest nieco inna, jakby na nowo wykonana. Ale to już dziś wieczorem się przekonamy.

O, na Twitterze właśnie znalazłem potwierdzenie moich wniosków:
Efekty specjalne to pewnie będzie większa gra świateł w programie.

Bartosz Kurek ma też swoje za uszami, swego czasu był współprowadzącym niedzielne "Śniadanie z Radiem Zet i Polsatem News", taki klon W17 i KnŁ, gdzie zaproponował Pawłowi Szefernakerowi z PiS, by ten opuścił studio, skoro nie podoba mu się sposób prowadzenia dyskusji. Za karę został zawieszony z prowadzenia programu, ale jak widzimy - wraca, i to bynajmniej nie na gorszą funkcję. ;)

ODPOWIEDZ