Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

"Informacje" i Monster

"Fakty", "Wydarzenia" i inne programy informacyjne stacji TV.
Piotrek

"Informacje" i Monster

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Piotrek » (wt) 23 maja 2006, 18:45

Postanowiłem się pochwalić tym, że już od poniedziałku w szkolnej telewizji, to ja będę prowadził "Informacje"! Nie wiem na jak długo, ponieważ będzie zastępował innego prowadzącego, który wyjeżdza na dwa tygodnie.
A propozycję dostałem dziś i jeszcze większym zaskoczeniem dla mnie było to, że do tej pory "Informacje" prowadzili uczniowie klas II i III. Więc takiej propozycji nie mogłem odrzucić.
Jedyne czego żałuję, to to, że nie mogę wprowadzić żadnych zmian w grafice i kadrowaniu, ale może kiedyś... kiedy będę już prowadzącym na stałe. Ale to mało prawdopodobne :(

Teraz napiszę trochę o "Informacjach".
Program jest przygotowywany przez nauczycieli WOSu oraz prowadzącego i kilki reporterów. Program nadawany jest codziennie o godz. 11:55 w trkacie trwania lekcji. "Informacje" ogląda cała szkoła więc mam trochę tremy. Program trwa 7-10 minut.
Poprzez szkolną telewizję nauczyciele nadają także apele, a co jakiś czas pojawiają się materiały uczniów na dowolnie wybrany temat.
W niewielu szkołach istenie szkolna telewizja, ale u nas akurat jest i to mi się bardzo podoba.

Oczywiście postaram się dla Was o jakieś capsy ;)

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Martin » (wt) 23 maja 2006, 20:24

A twoja szkoła ma jakąś stronę internetową? :> Warto by wiedzieć czy to nie twój kolejny wymysł. :x ;)

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Piotrek » (wt) 23 maja 2006, 20:25

Oczywiście, że ma: www.gim4pruszkow.webpark.pl

kuba_lodz
Przeciętniak
Posty: 113
Rejestracja: (czw) 19 sty 2006, 14:49
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: kuba_lodz » (wt) 23 maja 2006, 21:32

Tadam! Oto wasz kuba lod zprowadzi Zeit im Bild am ORF 1 :P Czyli Czas w Obrazie na ORF1.
kuba_lodz prowadzi ZIB

Miłego oglądania :)

PS> Stronka mojego gimnazjum jest fajniejsza http://www.gim8lodz.yoyo.pl

Aivlis
Popisał/a już trochę
Posty: 503
Rejestracja: (śr) 04 sty 2006, 17:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Aivlis » (wt) 23 maja 2006, 21:32

Martinie, jeśli strona Twojej szkoly jest też tak zrobiona to współczuję - masz dużo do pracy...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Ania » (wt) 30 maja 2006, 3:06

Kubo :bravo: ;) a masz coś wiecej jakiś filmik bo ten jest troche słabej jakości jeśli chodzi o dzwiek i niebardzo słychac :/

No i co to dokładnie było ?

A Monster uciekł i sie nie pochwalił jak wypadł jego debiut :D
^@^
Obrazek

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Piotrek » (wt) 30 maja 2006, 8:07

Ania pisze:A Monster uciekł i sie nie pochwalił jak wypadł jego debiut :D
Ale to Wam akurat powiem.
Oczywiście na początku zjadła mnie trema, ale potem się wyluzowałem. Zaczęliśmy informacją o pielgrzymce i miał pójść materiał. Ale nie poszedł i nie wiedziałem co mam robić... :/
Mam nadzieję, że dziś będzie lepiej - że ja nie będę tak zestresowany i technika będzie mi sprzyjała ;)

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Ania » (wt) 30 maja 2006, 11:23

Capsy dawaj jakieś :P
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Grzesioo » (wt) 30 maja 2006, 14:42

Monster pisze: Oczywiście na początku zjadła mnie trema, ale potem się wyluzowałem. Zaczęliśmy informacją o pielgrzymce i miał pójść materiał. Ale nie poszedł i nie wiedziałem co mam robić... :/
To może będziecie w Łapu Capu :x

Marcin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Marcin » (wt) 30 maja 2006, 15:33

:smiech: Monster Wam znowu jakichś głupot nagadał, a wy uwierzyliście. :smiech:

Już widzę jak w srodku godziny lekcyjnej nadawane są jakieś informacje. :smiech: Szczególnie podczas sprawdzianu. :x

Chodź w ogóle wątpię w szkolną telewizję, to może i coś takiego jest, ale pewnie raz na miesiąc nagrywane na kasetę i oglądane podczas GDDW. :x A nie codziennie w środku lekcji. :smiech:

kuba_lodz
Przeciętniak
Posty: 113
Rejestracja: (czw) 19 sty 2006, 14:49
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: kuba_lodz » (wt) 30 maja 2006, 19:50

Ania pisze:Kubo :bravo: ;) a masz coś wiecej jakiś filmik bo ten jest troche słabej jakości jeśli chodzi o dzwiek i niebardzo słychac :/

No i co to dokładnie było ?

A Monster uciekł i sie nie pochwalił jak wypadł jego debiut :D
Niestety nie, bo w Muzeum Techniki w Wiedniu była możliwośc nagrania, ale na kartę miejską, która jest droga. A to nagranie jest z aparatu cyfrowego.

Co do dźwięku to ja po prostu podgłośniłem troszeczkę i byłow miarę słychać :)

PS. Na serio nie było tak źle? :oops:

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Ania » (czw) 01 cze 2006, 22:22

Dalszy ciąg dyskusji za radą Grzesiaa wylądował w koszu :]
Koniec :offtopic:

Kubo bardzo fajnie to wyszlo :) powiedz coś więcej na temat prezentacji
^@^
Obrazek

kuba_lodz
Przeciętniak
Posty: 113
Rejestracja: (czw) 19 sty 2006, 14:49
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: kuba_lodz » (ndz) 04 cze 2006, 14:05

Byłem na wycieczce w Wiedniu i ostatniego dnia przed Praeterem poszliśmy sobie do Muzeum Techniki, które jest olbrzymie. Całe Muzeum zajmuje 6 kondygnacji (1 piętro to mniej-więcej 2ha, więc proszę sobie wyobrazić jak to wyglądało :]) Każde piętro jest o czymś innym - między innymi o komunikacji miejskiej, o sprzęcie AGD i RTV, o samolotach, statkach, elektrowniach (!) i częśc fizyczno-przyrodnicza (gdzie np. był pluton 1). Najlepsza była część media-welten (media i komputery). To była njwiększa część współtworzona z ORF.Były tam ogromne studia: jedno publicystyczne, drugie newsowe (niestety z blue-boxem) i do talk-show'ów. Oczywiście najbardziej lubiłem newsy ( :P ). Raz czytałem po niemiecku, a raz mówiłem z pamięci po polsku. Co ciekawe promptera nie mają w kamerze, lecz pod spodem obiektywu na ekranie LCD. Niestety nie można było regulować szybkości. Nawet stół prezenterski (a właściwie stolik) miał wnękę na prompter. Do wybory miało się 3 czołówki (ale gdy się zapłaciło można było mieć czołowki z velvet.de!). Serwis inf. był bez materiałów, ale można było mówić do woli. Ogromnie polecam!

PS. Najberdziej mi przeszkadzało oświetlenie, które piekielnie raziło w oczy.
PS2. Jak ktoś chce zdjęcia z muzeum musi trochę poczekać.

Pozdro

ODPOWIEDZ