Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Informacje

"Fakty", "Wydarzenia" i inne programy informacyjne stacji TV.
zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

Informacje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: zielarz155 » (pt) 21 lis 2008, 23:55

Postanowiłem założyć ten temat, gdyż nie ma na forum wątku o Informacjach, a ja bardzo miło wspominam ten program. A jak Wy go wspominacie? Według mnie źle zrobił Lis, że zmienił nazwę na Wydarzenia - to było zerżnięcie nazwy serwisu Pulsu :mur: . Poza tym nazwa Informacje bardziej mi się podoba. Do tego skopiował dawne studio Faktów - zrobił z niego "wystawę ze sklepu RTV", co mi się niezbyt podobało (na dodatek w Wydarzeniach było więcej monitorów).

A teraz kilka filmików:

Fragment z listopada 1995 (nawet dwie reklamy się załapały :P) - prezenterka wygląda, jakby czytała z kartek :P
Końcówka prawdopodobnie z Wielkiego Piątku 2000 (kawałek zapowiedzi się nagrał) - nigdy nie zapomnę tej muzyczki na koniec... ;( i do tego fajny dźwięk pomiędzy newsami ;)
Początek z 8 marca 2002 (niestety cichy dźwięk, więc trzeba pogłosić)
Drobne problemy techniczne na jesieni 2003 r.
Początek z 14 grudnia 2003 (ciekawa wpadka ;) )

Czołówka i tyłówka Sportu - listopad 2000
Pogoda z kwietnia 2000 (znowu reklamy na początku :P) - i niezapomniana muzyka w tle ;(

Dziś Informacje nadal istnieją, jednakże pod postacią serwisu Polsat News. Moim zdaniem to dobrze, że wykorzystali dawną nazwę - w końcu nie każda stacja informacyjna musi mieć Serwis Info ;) A wy co myślicie o Informacjach?
Ostatnio zmieniony (sob) 22 lis 2008, 12:54 przez zielarz155, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Informacje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (sob) 22 lis 2008, 0:30

zielarz155 pisze:Fragment z listopada 1995 (nawet dwie reklamy się załapały :P) - prezenterka wygląda, jakby czytała z kartek :P
Bo czyta. Oni długo nie mieli telepromptera.
zielarz155 pisze:Fragment z listopada 1995 (nawet dwie reklamy się załapały :P) - prezenterka wygląda, jakby czytała z kartek :P
Nie wiem jak Wam, ale mi ta muzyczka zawsze przypominała czołówkę Wiadomości z lat 1992-1994. Ja mam taki zwyczaj, że zawsze czołówki sobie nucę podczas emisji i tu mi bardzo brakowało momentu kiedy w :w: pojawiały się litery WIADOMOŚCI. Zawsze to dośpiewywałem :P
zielarz155 pisze:Pogoda z kwietnia 2000 (znowu reklamy na początku :P) - i niezapomniana muzyka w tle ;(
Norwich Union - jedna z moich ulubionych reklam. Oczywiście tu tylko wersja skrócona. Na szczęście na swoich VHS ma pełną wersję, ale miło było z zaskoczenia ją usłyszeć :)

Muzyczka pogody też była super :) Nigdy nie lubiłem pani Strumińskiej. Czyta dokładnie i wyraźnie wszystkie "ę" niczym pani Grobicka, co mnie strasznie wkurza. Jest to błąd. Pogoda jak na kwiecień była niesamowita !
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

kamil
Coś z niego/niej będzie
Posty: 308
Rejestracja: (wt) 10 kwie 2007, 14:24

Re: Informacje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: kamil » (sob) 22 lis 2008, 12:16

zielarz155 pisze:Według mnie źle zrobił Lis, że zmienił nazwę na Wydarzenia - to było zerżnięcie nazwy serwisu Pulsu
Gdy Lis zastanawiał się nad nazwą nowego programu, na pewno nie myślał, że będzie ona 'zerżnięta' z TV Puls, tylko kierował się tym, że były ''Informacje'', są ''Fakty'' i ''Wiadomości'', więc wolna została tylko nazwa ''Wydarzenia''.

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: zielarz155 » (sob) 22 lis 2008, 13:08

kamil pisze:tylko kierował się tym, że były ''Informacje'', są ''Fakty'' i ''Wiadomości'', więc wolna została tylko nazwa ''Wydarzenia''.
No właśnie, były Informacje, to dlaczego nie mogły zostać?

A ja tymczasem znalazłem kolejny filmik:
2:52 - jeżeli to naprawdę intro sportowe, to Polsat okazał się lepszy od TVP - jako pierwszy w Polsce wydzielił sport (TVP - 1997, Polsat - 1994/1995)

kamil
Coś z niego/niej będzie
Posty: 308
Rejestracja: (wt) 10 kwie 2007, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: kamil » (sob) 22 lis 2008, 15:11

zielarz155 pisze:No właśnie, były Informacje, to dlaczego nie mogły zostać?
Bo ''Informacje'' były drugorzędnym programem informacyjnym w Polsce. Lis chciał grać w pierwszej lidze i stworzyć zupełnie nowy, poważny i prawdziwy program informacyjny. By tak się stało, konieczna była również zmiana nazwy.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Przemek » (sob) 22 lis 2008, 15:16

Tak, to jest intro sportowe, nawet studio tak wyglądało, mam gdzieś na kasecie fragmencik czołówki i początek serwisu. Ale nie jestem pewny, czy Polsat miał wtedy rozdzielny serwis sportowy...

erkk
Chipsy przyszły
Posty: 49
Rejestracja: (sob) 06 wrz 2008, 21:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: erkk » (pn) 24 lis 2008, 15:06

Pamiętam Informacje i pamiętam jak oglądałem ich ostatnie wydanie... A czy może znajduje się ktoś w posiadaniu wydań z pierwszą czołówką? Z tego co pamiętam to "Informacje" miały czołówek całą masę , także jest w czym wybierać :D Dodatkowo zauważyłem, że na stronie U. Rzepczak jest zdjęcie ze studia (myślę, że okolice 2000 roku) i stół jak nie taki sam to jest bardzo podobny do tego z pierwszych wydań

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: zielarz155 » (pn) 24 lis 2008, 20:44

erkk pisze:Z tego co pamiętam to "Informacje" miały czołówek całą masę , także jest w czym wybierać
Ja kojarzę cztery. Pierwszej nie pamiętam, ale jest kadr z tej czołówki. Druga i trzecia jest w linkach, które podałem w pierwszym poście. Ostatnią bardzo łatwo znaleźć na YouTube.

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: MS-WDC » (pn) 24 lis 2008, 21:26

Fragment pierwszej czołówki był na YT - w filmiku "15 lat Polsatu" ale nie mogę go znaleźć :/
Z "Informacji" zawsze najbardziej pamiętałem Artura Tamborskiego - bardzo dobry prowadzący, teraz chyba jest w TV Biznes.

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: zielarz155 » (pn) 24 lis 2008, 22:14

MS-WDC pisze:Z "Informacji" zawsze najbardziej pamiętałem Artura Tamborskiego
Niedawno widziałem go w napisach końcowych Wydarzeń, chyba jako wydawcę.

kamil
Coś z niego/niej będzie
Posty: 308
Rejestracja: (wt) 10 kwie 2007, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: kamil » (wt) 25 lis 2008, 13:55

Tamborski chyba od początku istnienia ''Wydarzeń'' jest wydawcą programu.

erkk
Chipsy przyszły
Posty: 49
Rejestracja: (sob) 06 wrz 2008, 21:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: erkk » (ndz) 30 lis 2008, 15:46

kamil pisze:Tamborski chyba od początku istnienia ''Wydarzeń'' jest wydawcą programu.
Jak Polsat przejął TV Biznes to A. Tamborski był tam wydawcą.

Informacje (jak i dawny Polsat) zawsze będę dobrze wspominać. Pamiętam jak wieczorem po Ostrym Dyżurze oglądało się wydanie wieczorne. Pozatym wg. mnie miały one swój niepowtarzalny klimat jako pierwszy prywatny ogólnopolski program informacyjny. Niestety Wydarzenia tego nie mają. Co z tego, że były nadawane z blueboxa. Mi się podobały. Ale oglądałem wywiad z Gugałą na Youtube z okazji 4 lat Wydarzeń. I co się okazuje. Wywnioskowałem z niego (być może błędnie), że pierwsze studio Wydarzeń było przeznaczone dla Informacji, a nazwę zmieniono w ostatniej chwili. Polecam zainteresowanym: http://pl.youtube.com/watch?v=nlx0qOT9eMU

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Poland » (śr) 03 gru 2008, 16:16

Czołówka zaś dla Dziennika gdyż taka nazwa figuruje u projektanta poprzedniej oprawy graficznej Wydarzeń.
Poland - Aktywnie najlepszy

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: zielarz155 » (czw) 04 gru 2008, 21:58

kisiel205 pisze:Czołówka zaś dla Dziennika gdyż taka nazwa figuruje u projektanta poprzedniej oprawy graficznej Wydarzeń.
Tak, chyba Wydarzenia TV4 miały nawet taką samą czołówkę, tylko był podpis Wydarzenia TV4, a na Polsacie Wydarzenia Polsat (w Polsacie nazwa stacji była mniejszą czcionką). A studio było chyba dokładnie to samo.

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Kpc21 » (czw) 04 gru 2008, 23:37

Dokładnie tak było. Dodatkowo TV4 było chyba wyśrodkowane a POLSAT był wyrównany do prawej krawędzi napisu WYDARZENIA.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

ODPOWIEDZ