Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Konflikt w Gruzji

"Fakty", "Wydarzenia" i inne programy informacyjne stacji TV.
Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: TinkiWinki » (pn) 18 sie 2008, 19:36

Nie wiem, tak przelotnie słuchałem. Wóz satelitarny zanim tam dojechał to przejechał 4000 km. Przez Rumunię, Bułgarię i Turcję. Błądził gdzieś po Gruzji tak by ominąć drogi kontrolowane przez Rosjan :D Jeśli dobrze usłyszałem to chwalił się że to biuro jest na jakiejś prestiżowej ulicy Tibilisi. Akurat to dla widza ma bardzo duże znaczenie :x
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: michal » (wt) 19 sie 2008, 9:21

14 sierpnia była w Wiadomościach rozmowa na żywo z Leszkiem Krawczykiem. Nie udało się początkowo z nim połączyć, więc najpierw puszczono materiał. Był on podpisany, że jego autorstwa i jego operatora, sam Peter Krasko powiedział, że w międzyczasie zobaczymy co Leszkowi udało się zarejestrować, że m.in. udało mu się zdobyć jako jednemu z nielicznych dziennikarzy rozmowę z rosyjskim generałem. Nie kwestionuję obecności Leszka w Gori, ale w materiale było sporo zdjęć agencyjnych i z innych telewizji, co w żaden sposób nie było zaznaczone - np. były te dość charakterystyczne zdjęcia rosyjskiego wojskowego, który mierzył w kamerę "dawaj ta kameru", a potem gonił operatora strzelając w powietrze. Widz mógł pomysleć, że tak się naraziła nasza polska ekipa.

A tymczasem CNN zamieścił na swoich stronach internetowych materiał o niebezpieczeństwie na jakie nastawieni są dziennikarze. U dołu była przez niemal cały czas biała belka z nazwą telewizji lub agencji, która była autorem zdjęć. I tak oprócz NTV Turk czy publicznej telwizji gruzińskiej była też stacja Rustavi 2 (to ta, która zrobiła dramatyczne zdjęcia opisywane powyżej). Były też agencje ITN i AP oraz nasz Polsat (mieli zdjęcia rannego holenderskiego dziennikarza). Zresztą CNN zawsze opisywał skąd ma zdjęcia, pamiętam to jeszcze ze wczesnych lat 90.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: michal » (wt) 19 sie 2008, 21:37

Widzieliście zdjęcia jak Saakaszwili siedzi na foteli i zjada krawat? ;) Na YouTube jakiś Rosjan wstawił filmik, mający udowodnić, że ten facet jest niezrównoważony psychicznie i dzięki temu to on rozpętał ten konflikt. W sumie takich filmików i autorów jest kilku. To były zdjęcia z BBC. Muszę przyznać, że poważnie biorę pod uwagę tę teorię. Większość tzw. zachodnich mediów faktycznie jest za Gruzją. Polskie też.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: michal » (czw) 21 sie 2008, 9:05

TinkiWinki pisze:Dzisiaj TVP otworzyła swoje biuro w Gruzji :)
W uzupełnieniu jeszcze kilka moich zdjęć z Wiadomości (materiał Leszka Krawczyka).

W oknie w międzyczasie zawisła nasza flaga.
Obrazek

Marcin Rosiński z boku w miejscu skąd nadaja na żywo.
Obrazek

Czyżby to był Leszek Krawczyk?
Obrazek

Bardzo źle mi się kojarzy taka naklejka "Press"? Zwłaszcza w takim miejscu konfliktu jakim teraz jest Gruzja.
Obrazek

TinkiWinki pisze:A w tej pani zagnieździł się obcy :D I niedługo się chyba wykluje :D
Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: zielarz155 » (ndz) 24 sie 2008, 19:24

michal pisze:Bardzo źle mi się kojarzy taka naklejka "Press"? Zwłaszcza w takim miejscu konfliktu jakim teraz jest Gruzja.
Jak to zobaczyłem, to mi się przypomniał 7 maja 2004 :( Wydanie Wiadomości z tamtego dnia chyba najbardziej zapadło mi w pamięć ze wszystkich, jakie widziałem.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: michal » (śr) 27 sie 2008, 23:50

zielarz155 pisze:Jak to zobaczyłem, to mi się przypomniał 7 maja 2004 :(
Ja oczywiście też do tego nawiązywałem.

Natomiast w Gruzji od ok. tygodnia jest Dariusz Bohatkiewicz. Leszek Krawczyk zjechał do kraju.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

kamil
Coś z niego/niej będzie
Posty: 308
Rejestracja: (wt) 10 kwie 2007, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: kamil » (pt) 29 sie 2008, 9:19


Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: TinkiWinki » (ndz) 31 sie 2008, 10:46

A ktoś wie jak ten konflikt był pokazywany w zachodnich stacjach? U nas wiadomo, media stanęły po stronie Gruzji. Ale np. takie Niemcy, które są jednak zaprzyjaźnione z Rosją, chyba tak jednostronnie nie pokazywały tej wojny?
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: michal » (wt) 09 wrz 2008, 2:10

Biuro w Gruzji rośnie w siłę i koszta. Teraz na wakacyjną delegację pojechała nowa pracownica TVP Paulina Drapała i można powiedzieć już, że stary wyjadacz w jazdach po różnych zakątkach świata na koszt TVP - Marcin Firlej.

Biedny Darek Bohatkiewicz, który jest tam 3. tydzień został zatrzymany przez policję. Rosyjskie media podają, że on i jego ekipa była w stanie upojenia alkoholowego. W polskich mediach drżą o jego los.

Przy okazji dowiedzieliśmy się dzisiaj, że szefem biura w Gruzji jest Marek Czunkiewicz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

inga
Chipsy przyszły
Posty: 42
Rejestracja: (sob) 14 cze 2008, 10:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: inga » (pt) 12 wrz 2008, 23:21

niezły przerost kosztów nad potrzebami, jak to w TVP. Już nawet młodzików tam wysyłają. A potem się dziwią, że na wojnie są problemy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: michal » (ndz) 14 wrz 2008, 23:16

A czy Polsat i TVN nadal trzymają tam swojego przedstawiciela?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: Kpc21 » (wt) 16 wrz 2008, 19:14

Słyszałem że jak mówili że pierwsze relacje z Gruzji zdawali dziennikarze, którzy akurat wyjechali tam na urlop :)

Tylko ciekawe skąd wzięli ekipę reporterską i sprzęt. Przecież musieli mieć czym to sfilmować, nagrać i przesłać do Polski. Wóz transmisyjny przyjechał przecież dopiero przy otwarciu gruzińskiego biura.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: michal » (wt) 16 wrz 2008, 20:17

Kpc21 pisze:Słyszałem że jak mówili że pierwsze relacje z Gruzji zdawali dziennikarze, którzy akurat wyjechali tam na urlop :)Tylko ciekawe skąd wzięli ekipę reporterską i sprzęt. Przecież musieli mieć czym to sfilmować, nagrać i przesłać do Polski. Wóz transmisyjny przyjechał przecież dopiero przy otwarciu gruzińskiego biura.
Gruzja to nie pustynia - korzystali przecież ze sprzętu telewizji gruzińskiej (zwłaszcza, że wcześniej już nawiązali umowę o jakiejś tam współpracy). Poza tym akurat Wyszyńska i kilka wyjazdowych wydań Wiadomości z Tbilisi na pewno pozwoliły jej przetrzeć szlaki. No i jak zawsze w takich przypadkach są też zdjęcia agencyjne, które wykorzystywano. Wyszyńska była bardziej jako symbol do pokazania, że ktoś tam z naszych jest niż jako faktyczny reporter.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: norbi » (sob) 06 cze 2009, 21:59

Poza tym jej partner A. Michniewicz ma w Gruzji mnóstwo znajomych u których zresztą byli wtedy na wakacjach. Relacja Wyszyńskiej z Gruzji była fatalna, ale to nie dlatego, że Wyszyńska jest kiepska, ale dlatego, że każdemu reporterowi w Gruzińskiej telewizji dawali bardzo mało czasu na relację, bo było ich tak wielu, dlatego też nie ma co się dziwić, że wtedy miała same problemy, bo pracowała w spartańskich warunkach. Mimo wszystko wolałem widzieć ją w roli korespondentki wojennej aniżeli tuby PiS - u i Libertasu.

ODPOWIEDZ