Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Anatomia Sukcesu

Interesujące programy TV komercyjnych.
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

Anatomia Sukcesu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: viper » (czw) 22 mar 2007, 17:28

Pamiętacie może taki poradnik ekonomiczny? Był emitowany w Polsacie w późnych latach 90., a występował w nim aktor Jan Monczka, znany z serialu "Tulipan". "Anatomia Sukcesu" to przystępnie podawane informacje, wzbogacone wstawkami rysunkowymi, w których głównym bohaterem był Pan Obrotny. Akurat dziś na wykładzie z prawa bankowego pani wykładowczyni puściła nam film wideo, który wydał mi się bardzo znajomy. Uświadomiłem sobie, że kiedyś widziałem te kilkanaście odcinków...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Anatomia Sukcesu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (pt) 23 mar 2007, 0:50

Ja pamiętam coś podobnego, ale we wczesnych latach 90. - pierwsze lata, a może nawet miesiące gospodarki rynkowej. Miało to kilkanaście odcinków i to także było połączenie filmu fabularnego i rysunkowego, w którym występował animowany stworek. Na początku był realny świat i sytuacja z życia, a potem dla wytłumaczenia problemu rysunki. Pamiętam tylko, że był m.in. odcinek o czekach. Ale jak to się nazywało.... :what: Nie dam rady sobie przypomnieć. Coś mi się kojarzy, że czołówka była z wizerunkiem rysunkowego telewizora.

A ten stworek był biały - takie jakby połączenie muminka, krokodyla i psa Snoopiego (ale bardziej krokodylowate). W późniejszych latach jeszcze raz powtarzali te serię. Flimiki były góra 10-minutowe.

Filmy te były emitowane dosyć często - rano, w TV Edukacyjnej oraz wieczorem po Wiadomościach wieczornych. Chyba nic z tego nie rozumiałem, ale oglądałem, ponieważ byłem jeszcze wtedy na etapie bajek, wiec część rysunkowa jak najbardziej mi odpowiadała :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: viper » (pt) 06 kwie 2007, 16:10

Podobno gdzieś w sieci można znaleźć "Anatomię Sukcesu", tylko w wersji PDF. Filmików chyba nigdzie nie ma.

Ten poradnik w PDF znajduje się na stronie www.ferk.pl
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

ODPOWIEDZ