Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Polsat - Co z tą Polską?

Interesujące programy TV komercyjnych.
as12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: as12 » (pt) 09 mar 2007, 22:36

Niestety ten program staje się coraz bardziej tendencyjny, prowadzący nie umie, albo nie chce ukryć tego po czyjej jest stronie, rozmowy przypominają wzajemne obrzucanie się błotem a nie merytoryczną wymianę zdań.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: viper » (pt) 21 wrz 2007, 19:41

Tomasz Lis nie będzie już prowadził "Co z tą Polską?", ale program chyba nie zniknie wraz z odejściem autora. Podobnie Fakty TVN - nie ma już twórcy, ale audycja nadal żyje.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: tobi » (pt) 21 wrz 2007, 20:52

pewnie. Ibisz program pociągnie dalej, albo Jarosław Kulczycki

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: POpieram » (pt) 21 wrz 2007, 22:11

Kulczycki przeszedł przecież do "Wiadomości" ;)

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: tobi » (sob) 22 wrz 2007, 0:09

no to Dowbor może być, albo Agatka Młynarska pociągnie CO Z TĄ POLSKĄ?

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: viper » (sob) 22 wrz 2007, 18:14

To powinien być ktoś związany z tematyką społeczno-polityczną. Może redaktor naczelny jakiegoś pisma o tym charakterze?
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: Ania » (sob) 22 wrz 2007, 22:14

Ja sądze że nie będzie programu o tej nazwie, pewnie Lis sobie zastrzegł go wraz z książką albo później...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 23 wrz 2007, 10:43

Popieram zdanie Ani. W dodatku w chwili obecnej raczej trudno będzie im tam kogoś przyciągnąć. Chyba, że D. gawryluk powróci z programem "A dobro PiS' przepraszam Polski :x :x :x
Program "Co z tą Polską" był autorskim dziełem Lisa i nie sądzę, aby ktoś ośmielił się usiąść w jego fotelu - zbyt duże wyzwanie, pretensje środowiska dziennikarskiego, widzów etc. Takiej zmiany nie dałoby się załatwić tak jak w Faktach...

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: POpieram » (ndz) 23 wrz 2007, 13:07

Nie rozumiem twojej ironii. :/ Prześmiewasz się z Polsatu, który i tak jest w dużo lepszej sytacji niż TVP, którą rządzi PiS. Ty tego nie rozumiesz? Pewnie nie, "Misja Specjalna" ("program reporterów" jakże dobry i obiektywny) już całkiem cię ogłupiła. Tak samo jak "Wiadomosci", którymi kieruje dziewczyna Ziobry. Ty tylko udajesz czy naprawdę jesteś taki naiwny? Jeszcze bacznie obserwujesz przygotowania to staru tuby wyborczej PiS - kanału, który nie wiem skąd nazywa siebie kanałem informacyjnym. Wiecz co, życzę Ci, żeby PiS wygrało wybory - wtedy będziesz miał jeszcze większą frajdę, bo przez następne cztery lata będzie zajarany ich działaniami w TVPiS... zwłaszcza Panią Raczyńską, która jest po prostu drugą Niną Terentiew. :/ :smiech:

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 23 wrz 2007, 13:42

Popieram upadłeś na głowę, czy może ostatnie słoneczne dni Ci zaszkodziły? Powiedz mi proszę gdzie Ty widzisz w moim ostatnim poście ironię? Gawryluk to tylko żart. Ale widocznie Ty nie masz poczucia humoru. Tajemnicą Poliszynela była kwestia trwającego już od kilkunastu tygodniu sporu między Tomaszem Lisem a D. Gawryluk - np o studio i infrastrukturę redakcji Wydarzeń, z których chciała korzystać D. Gawryluk i jej TV Biznes. Pewne też było, że w tym konflikcie Solorz trzyma stronę swojej "gwiazdy Informacji" - jak wiadomo stara miłość nigdy nie rdzewieje. Oczywiście równie ważnym jest też udział polityków i działaczy PiS w tej sprawie.

Z odejściem Lisa zniknie program "Co z tą Polską" - innej opcji nie ma. Nie oszukujmy się - w chwili obecnej ta stacji nie dysponuje dziennikarzem, zdolnym do poprowadzenia tego typu programu. (Nota bene TVP też takowych nie posiada.) osoba próbująca zastąpić Lisa w jego własnym programie wkroczyłaby na pole minowe, a eksplozja nastąpiłaby już po kilku sekundach programu. Wszelkiego rodzaju dyskusję w stylu "Co teraz z programem 'Co z tą Polską' " oraz hasła typu: "pewnie Lis sobie zastrzegł go wraz z książką albo później... " uważam za żałosne i tyle. Solorz równie dobrze może puścić jakiś sitcom lub film dla starych bab i zapewniam Cię, że wpływy z reklam będą takie same, jeśli nie większe.

Wracając do mojego zainteresowania startem TVP info - przepraszam, ale przeszkadza Ci to? Chyba mogę mieć własne zainteresowania, pasje etc? Czy ja wypowiadam się np o Twoich zainteresowaniach lub sympatiach politycznych? Nie. Więc nie życzę sobie, aby ktoś używał w stosunku do mojej osoby określeń typu: " Ty tego nie rozumiesz" (za to Ty na pewno tak :lol: ); "Misja specjalna [...] już całkiem cię ogłupiła" (wybacz ale nie oglądam tego programu); "Ty tylko udajesz czy naprawdę jesteś taki naiwny". Wybacz, ale w tym momencie bardzo mnie obraziłeś. Mógłbym użyć swoich uprawnień, ale po co - stajesz się dzieckiem neo, a na takich są inne metody...
Proszę - poczytaj sobie moje wcześniejsze posty (np z lat 2005 i 2006) - także na pewnym forum o TVN, a przekonasz się, że TVP interesowałem się nie tylko za czasów rządu PiS. Ba - jakiś czas temu napisałem 129 stron pewnej pracy o początkach telewizji w Polsce (podobno wiesz wszytsko, więc nie musze Ci mówić, kto wtedy rządził). Powstrzymaj się z określeniami, które powyżej opisałeś. Obrażasz mnie. A za obrażanie ktoś Ci kiedyś da po gębie. Wybacz, ale po Twoim ostatnim postem jesteś dla mnie ignorantem, by nie użyc gorszych słów.
Pozdrawiam
DF1

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: POpieram » (ndz) 23 wrz 2007, 14:43

Chodziło mi o to, że nabijasz się z Polsatu, który poddał się naciskom PiS, a sam nie zauważasz, że ta partia rządzi twoją jakże obiektywną telewizją. Nie potrafisz się do tego odnieść - trudno. Zupełnie jak Kaczyński potrafisz tylko naskakiwać i próbować tłumaczyć się jakimiś wypowiedziami z przeszłości. Wielka szkoda. Jaki naród - taka władza. Żegnam.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 23 wrz 2007, 15:09

Naprawdę nie wiem kto tu na kogo naskakuje, kto obraża ...
1) Nie nabijam się z Polsatu, a stwierdzam fakty. Szkoda, że nie potrafisz tego dostrzec.
2) O upolitycznieniu TVP i o tym kto tam rządzi wiem więcej niż Ty, więc daruj sobie.
3) Nie tłumaczę się wypowiedziami z przeszłości, ale czasami warto do nich zajrzeć - inaczej ma się skrzywiony obraz teraźniejszości, jak np Ty.
4) Widzę, że wciąż odmawiasz mi prawa do własnych zainteresowań. Jeśli nie interesuje Cię temat TVP info to użyj opcji "ignoruj zaznaczony temat" i będzie po sprawie. Czy to takie trudne?
I proszę skończ z "nawracaniem świata" w stylu "nie wiesz, nie rozumiesz" etc.
Żegnam. Z koniem kopać się nie będę.
DF1

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: tobi » (ndz) 23 wrz 2007, 16:49

To wszystko tym bardziej ciekawe, że Polsat ma świetne wyniki reklamowe, i cały czas oglądalności. Ma nazwiska, ale tylko od rozrywki, jak: Młynarska, Terentiew, Kryszak, Dowbor.
I w badaniach nad przyszłością stacji każdy ośrodek podaje dobre wyniki reklamowe i oglądalnościowe Polsatowi. Sekcja informacji-publcystyki może radykalnie upaść bez nazwisk ważnych w tej branży. To nakręca, motywuje młodych ambitnych. Ci już nie będą chcieli iść na praktyki do WYDARZEŃ, do współprzygotowywania programów publicystycznych stacji. Lis odszedł, Smoktunowicz także. Kolejni myślę, że za jakiś czas też.
WYDARZENIA mają wciąż:
M.Ziętkiewicz
T.Machała
R.Mojsak
i inni
Tylko, czy jak Lis zacznie pracę w innej redakcji, to czy oni zostaną w Polsacie?

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: POpieram » (ndz) 23 wrz 2007, 17:05

tobi pisze:Tylko, czy jak Lis zacznie pracę w innej redakcji, to czy oni zostaną w Polsacie?
Niektórzy tak, ale podobno czterech dziennikarzy już prowadzi rozmowy z TVN24.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: Poland » (sob) 29 wrz 2007, 11:14

A program żyje dalej ale w internecie tym razem jako "Co z Polską"...
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ