Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Nocne igraszki - wrrrr :)

Interesujące programy TV komercyjnych.
Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#151

Post autor: TinkiWinki » (wt) 06 maja 2008, 18:25

Z tego co wiem to któreś z tych teleturniejów są robione na Węgrzech. Jest tam jakieś centrum tego typu i powstają tam programy dla różnych stacji europejskich. Dziewczyny w bikini były robione chyba na Litwie.
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#152

Post autor: viper » (śr) 07 maja 2008, 17:56

W Budapeszcie mieści się centrala firmy Telemedia interacTV - odpowiadali m.in. za "Wykręć numer" w TVN, obecnie robią "Wielką wygraną" dla Polsatu.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

vediaboj
Chipsy przyszły
Posty: 1
Rejestracja: (ndz) 29 cze 2008, 23:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#153

Post autor: vediaboj » (ndz) 29 cze 2008, 23:40

moze troche glupie pytanie ale musze je zadac.. czy "Dziewczyny w bikini" wrócą ? :lol: :P
nie ukrywam ze tesknie bo jako chyba jedyny mi przypadl do gustu :P

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#154

Post autor: viper » (czw) 03 lip 2008, 20:47

Ja czasem zadaję sobie pytanie: czy Agnieszka Wróblewska nie powinna prowadzić jeszcze jakiegoś programu oprócz "Fabryki gry"? Może kolejną edycję "Narodowego testu inteligencji", jeśli się pojawi :)
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

kamil
Coś z niego/niej będzie
Posty: 308
Rejestracja: (wt) 10 kwie 2007, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#155

Post autor: kamil » (czw) 03 lip 2008, 21:13

Te dwa programy raczej się wzajemnie wykluczają. :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#156

Post autor: michal » (czw) 03 lip 2008, 23:29

A ja się właśnie dowiedziałem, że już od poł roku nie ma "Nocnych igraszek" :/
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#157

Post autor: viper » (sob) 18 paź 2008, 18:57

Wczoraj w "Fabryce Gry" Aga W. zaliczyła 2 wpadki - chodziło o słowa na K, które są w domu. Napisała na tablicy "kalendaż", co szybko poprawiła; ale napisała też "karawka" - a to pisze się przez F, od włoskiego caraffa.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#158

Post autor: TinkiWinki » (pn) 06 lip 2009, 20:21

Natalia Jakuła prezenteruje teraz sobie na Vivie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jej siostrzyczkę widziałem w jakimś castingu na prezenterkę, bodajże na ITV.
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Michalsito
Chipsy przyszły
Posty: 1
Rejestracja: (wt) 04 sty 2011, 22:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#159

Post autor: Michalsito » (wt) 04 sty 2011, 22:22

:)

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Nocne igraszki - wrrrr :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#160

Post autor: Ama18 » (ndz) 19 lut 2012, 19:46

Dla wszystkich kochających zagadki matematyczne z "Dziewczyn z fortuną" na TV4. Niby taka prosta zagadka: http://pokazywarka.pl/b5y266-2/ okazuje się równaniem na miarę Einsteina :D Już nie mówiąc o tym, jak prowadzące namawiają na wysłanie "tylko jednego SMS-a, wykonanie tylko jednego połączenia"...

kacp
Chipsy przyszły
Posty: 4
Rejestracja: (sob) 04 sty 2014, 2:50

Re: Nocne igraszki - wrrrr :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#161

Post autor: kacp » (sob) 04 sty 2014, 3:19

Od początków call-TV do dzisiaj wszystko, diametralnie się zmieniło.
Jeszcze kilka lat temu mieliśmy do czynienia z ogromną ilością programów interaktywnych na każdym kanale, gdzie występowały podteksty erotyczne, dzisiaj jest ich zaledwie kilka na 'marnych' stacjach, a panie prowadzące są zupełnie poważne.

Firma Telemedia InteracTV, która produkowała m. in. słynne 'Nocne igraszki', o których głośno było w tym temacie czy później 'Dziewczyny z fortuną' do 2010 roku na antenie TV4 rzecz biorąc - splajtowała. Przełom nastąpił około 2010/2011 roku, gdzie tą firmę zastąpiła jej nędzna, polska kopia - Green Hat Studios. Dzisiaj ta firma sama ledwo się trzyma.
Ponadto - pożegnaliśmy się z programami interkatywnymi grupy ITI, na początku września 2011 roku.

Dzisiaj mała ilość programów ma ogólną tematykę i jest zupełnie poważna. Prowadzące są generalnie nudne, poważne i 'sztywne', kamery nie są ruchome, zagadki nudne i te same, a scenografia tandetna. Nagrody denne...

Małe podsumownie dzisiejszego call-TV:
1. Od bodajże 15 października na antenie Polonii1 gości program 'Łowcy nagród'. Jest on emitowany codziennie od godziny 15:45 do 17, w niektórych okresach (np. od 1 stycznia) jest jego druga część - od 17:05 do 18:35. Prowadzą go wszystkie obecne prowadzące GHS: Anna Lerczak (dzisiaj poważna kobieta), Monika Ordowska, Paulina Koziejowska, Ewa Tułacz, Justyna Widawska.
2. Od bodajże listopada/grudnia na antenie Tele5 emitowany jest także, ten sam program 'Łowcy nagród'. Był on emitowany jakoś w południe, powrócił od 2 stycznia w godzinach 7:30-9. Prowadzące są te same.
3. 'Dziewczyny z fortuną' - program emitowany w Polsacie nocą, zupełnie nieregularnie. Kiedyś, jeszcze niedawno był emitowany regularnie, prawie codziennie, dziś jest naprawdę różnie. Główną prowadzącą jest Ewa Tułacz, aczkolwiek pojawia się m.in. Monika Ordowska.
3. Niedawno zniknęła 'Zagadkowa Jedynka' z TVP1. Od 7 stycznia powrót. Prawdopodobnie wszystko będzie takie same, a prowadzącą pozostanie nadal Justyna Widawska.
4. Czasami, nieregularnie, na antenę Polonii1 powraca show 'Łatwa kasa'. Jest to program produkcji Telemedia, który ZAWSZE prowadzi Bianka Gibaszewska. Utrzymuje się on dzięki kontaktowi Bianki z fanami-widzami. Ostatnio był emitowany do 31 grudnia, teraz zniknął. (firma ta nieco się podnosi, aczkolwiek dalej jest słabo... W Polsce mają tylko jeden program i to nieregularnie)
5. Mały bonus: Anna Wołek-Kornaś, która prowadziła kiedyś 'Nocne igraszki' (miała na tym forum ksywkę na J) jest bardzo inteligentną kobietą. Dziś działa bardzo poważnie, prowadzi programy z przeglądami filmików na Tele5.


Taki mały artykulik, przepraszam za luźne słownictwo - jest 3 w nocy... I dorzucam kilka filmów z interactiveworld.pl.

http://www.youtube.com/watch?v=ZTM-CA1MUh0 - 'Łowcy nagród'; 2 stycznia; Anna Lerczak (15:45-17) + Monika Ordowska (17:05-18:35); Polonia1

http://www.youtube.com/watch?v=VEvB3A0QL1o - 'Łowcy nagród'; 3 stycznia; Justyna Widawska (7:30-9); Tele5

http://www.youtube.com/watch?v=sdCk7tfORmU - 'Dziewczyny z fortuną'; 3 stycznia; Monika Ordowska (noc); Polsat

http://www.youtube.com/watch?v=8FMWVzKGEvs - 'Łatwa kasa'; 31 grudnia 2013; Bianka Gibaszewska (17:05-18:35); Polonia1



Są jakieś osoby zainteresowane? :]

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

Re: Nocne igraszki - wrrrr :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#162

Post autor: Haello » (sob) 04 sty 2014, 13:10

Pomyśleć że takie programy były na większości kanałów. Skąd ten fenomen?
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Nocne igraszki - wrrrr :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#163

Post autor: Trzeciak » (sob) 04 sty 2014, 14:10

Nawet powstał kanał poświęcony takim "teleturniejom" pod nazwą TVN Gra, który trzy lata później splajtował.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Nocne igraszki - wrrrr :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#164

Post autor: michal » (sob) 04 sty 2014, 14:20

Dzięki kacp za opisanie całej sytuacji z call-tv jaką mamy obecnie. Chętnie poczytałem, a filmiki zaraz pooglądam.

Upadek tego typu programów to po prostu coraz większa świadomość telewidzów, że to jest oszustwo. Niedawno niejaka Klaudia Klara, która była jedną z prowadzących tych programów (kompletnie nie pamiętam takiej osoby), opowiadała na swoim blogu youtubowym, a także potem w serwisie wp.pl o kulisach tej pracy. Baby zarabiają po 8-10 tysięcy zł miesięcznie i nie mają żadnych kosztów utrzymania poza chyba żarciem. Dużym mankamentem jest jednak to, że na co dzień przebywa się z dala od domu w jakiejś europejskiej stolicy (np. Budapeszt). A oprócz tych panienek do opłacenia są reżyserzy, wydawcy, kamerzyści, szefostwo firmy, ogromne koszty czasu antenowego plus jakieś środki na nagrody, więc to pokazuje skalę jakie to są pieniądze i ile osób musi ciągle dzwonić, a w zasadzie niedodzwaniać się, by mieli na to środki. Jak widać wciąż musi się to opłacać (wciąż jest wielu naiwniaków), skoro te programy wracają.

Co do powrotu "Zagadkowej Jedynki" to wydaje się, że obecny czas od 5:20 do 5:55 wydaje się być najlepszym z możliwych dla producenta. Wstawienie powtórek programów publicystycznych w listopadzie i grudniu zapewne miało być testowaniem tej pory, by w rankingach AGB mogli zobaczyć ile osób o tej porze coś w ogóle ogląda. Widocznie wyniki były zadowalające.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

kacp
Chipsy przyszły
Posty: 4
Rejestracja: (sob) 04 sty 2014, 2:50

Re: Nocne igraszki - wrrrr :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#165

Post autor: kacp » (sob) 04 sty 2014, 15:39

I jak, jakie wrażenia? Dużo się zmieniło?

Ja sam oglądam te programy od jakoś 2007/2008 roku i szczerze mówiąc: POMOGŁY MI NA PŁASZCZYŹNIE ZAWODOWEJ.

Wiesz co, nie zgodzę się do końca, że oszustwo... Zasady są jasno wyjaśniane na początku programu, do tego są też regulaminy. Jak ktoś idzie na skróty to niech się potem nie dziwi...

Ach, Klaudia Klara! Słynna Klaudia Kołaczyk. Jestem ciekawy pod jakim względem 'wyżala' się mediom... Nie wiem, czy wiecie, ale ona 'płakała' na wizji. Proszę, oto panna Klaudia: http://galeria.interactiveworld.cba.pl/ ... 440tv7.jpg (dawno, w Telemedia, źródło: interactiveworld.pl). Tu natomiast w programie grupy ITI, i tam wylądowała: http://img690.imageshack.us/img690/3462 ... klaudi.png (źródło: interakcja.bo.pl).

Teraz na pewno nie zarabiają aż tyle, jak najwyższe nagrody wynoszą po 200-300 zł...

EDIT: jak dla mnie najlepiej wygląda i trzyma się program ŁK - Telemedia. I tam z polskich prezenterek jest tylko Bianka Gibaszewska, zresztą ona jest i w Polsce, i w Anglii... Serio, dobra kobieta. Reszta programów produkowana jest w stolicy Polski.

EDIT2: a masz może jakieś capsy ze starych call-TV, oprócz tych, które były tu dodawane? Chętnie bym zobaczył. Dopiszę jeszcze, że tak, ZJ będzie w godzinach, o których napisałeś.

ODPOWIEDZ