Strona 1 z 1

X-Factor

: (pn) 07 mar 2011, 11:00
autor: michal
Czy poza tym, że zamiast w jury Foremniak jest Sablewska, zamiast Chylińskiej facet, który nie potrafi kompletnie nic sensownego powiedzieć, zamiast Prokopa z Hołownią jest Kuźniar i że emisja jest w niedzielę zamiast w sobotę, to czymś ten program się różni od "Mam talent"?

: (pn) 07 mar 2011, 18:26
autor: Przemek
Hmm... oprócz podobnej dość realizacji castingów, to wszystkim. W pierwszych trzech odcinkach będą relacje z castingów (fakt, trąci to trochę Mam Talent), kolejne dwa to tzw. boot-camp czyli po polsku domy jurorów. Wyłonieni w przesłuchaniach uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy - 16-24 lata, powyżej 24 lat i zespoły (w tym duety). Każdy juror dostanie pod swoją opiekę jedną grupę. W ciągu tych "warsztatów" mają wyszkolić ich do występów live (9 programów na żywo). W każdej grupie wybranej w boot-campie znajdą się po trzy osoby. Później będzie jak w "Idolu" - koncerty na żywo, za przygotowanie uczestników, dobór repertuaru, wygląd etc. odpowiadają ich "przewodnicy" - jurorzy. Młodych dostanie najprawdopodobniej Majka, +24 Czesław, a zespoły Kuba. Kto wygra decydują smsami widzowie. Widzisz tu jeszcze (oprócz castingów i podobnej ich realizacji oraz smsów [ale one są w każdym programie]) podobieństwa z "Mam Talent" ? :> :)

Btw: Ten
facet, który nie potrafi kompletnie nic sensownego powiedzieć
, to Czesław Mozil, występuje pod pseudonimem Czesław Śpiewa - jedno z największych odkryć muzycznych ostatnich lat. W 2008 sprzedał najwięcej płyt w kraju, dostał 3 Fryderyki, obecnie jest nominowany w 7 kategoriach tej nagrody, ponadto ma na swoim koncie masę innych wyróżnień. A to że czasem mówi nieskładnie jest 'winą' jego pochodzenia - większość życia spędził w Danii. Bardzo pozytywny facet, byłem na jego dwóch koncertach - sale pełne, niesamowity kontakt z publicznością, no po prostu Czesław :D

: (pn) 07 mar 2011, 20:32
autor: Ania
Akurat Mozil to bardzo sensowny facet i do tego na miejscu to facet po Royal Danish Music Academy w Kopenhadze.

Ma problemy z polskim bo ponad 20 lat w Danii mieszkał. A i tak mówi dużo lepiej niż Dżoana Krupa ;-) skąd inąd bardzo sympatyczna.

Sablewska - porażka a Powiatowy wiadomo :)

Sam program o wiele lepszy od Must be the music... Mnie tam się podoba.

: (wt) 08 mar 2011, 8:34
autor: michal
Przemek pisze:to Czesław Mozil, występuje pod pseudonimem Czesław Śpiewa - jedno z największych odkryć muzycznych ostatnich lat. W 2008 sprzedał najwięcej płyt w kraju, dostał 3 Fryderyki, obecnie jest nominowany w 7 kategoriach tej nagrody, ponadto ma na swoim koncie masę innych wyróżnień.
Słuchałem raz (i na pewno ostatni) jego płyty. Uważam, że tekstowo i po sposobe wykonania facet ma trochę nie po kolei pod kopułą, a po x-factor wydaje mi się, że w realu również. Te wyróżnienia i nagrody to chyba właśnie za tę inność. Ale jak widać znalazł swoje miejsce na rynku i jest na taką twórczość zapotrzebowanie.

Aha, dziękuję za opis zasad.

: (wt) 08 mar 2011, 18:43
autor: viper
Przemek pisze:A to że czasem mówi nieskładnie jest 'winą' jego pochodzenia - większość życia spędził w Danii.
Z tym pochodzeniem nie masz racji, bo Czesław pochodzi z Zabrza.

: (wt) 08 mar 2011, 19:06
autor: Haello
viper pisze:
Przemek pisze:A to że czasem mówi nieskładnie jest 'winą' jego pochodzenia - większość życia spędził w Danii.
Z tym pochodzeniem nie masz racji, bo Czesław pochodzi z Zabrza.
Mozil urodził się w Zabrzu, ale w wieku chyba 2 lat wyemigrował z rodzicami do Danii. Uczył się w wspomnianej Royal Danish Music Academy w Kopenhadze. A tak to jest już, że może i mówić nie za dobrze mówi, ale śpiewać to on potrafi. Podobnie było z Johnem Scatmanem, ale akurat ten się strasznie jąkał, a popis dawał dopiero jak śpiewał czy scatował, co robił to znakomicie.

O samym programie się nie wypowiem, choć słysząc, głos Wojewódzkiego i słowa "przechodzisz dalej" myślałem że to "Mam Talent". :P

: (wt) 08 mar 2011, 19:54
autor: Gal_anonim
Jak dla mnie to za dużo jest Wojewódzkiego. Reszta jury sprawia wrażenie nieobecnych.

: (śr) 09 mar 2011, 7:07
autor: Kasztelan
czymś ten program się różni od "Mam talent"?
Na tą chwilę jest aż nawet za dużo podobieństw lecz zapewne z czasem się rozkręci jak ,,Tylko muzyka''.
facet, który nie potrafi kompletnie nic sensownego powiedzieć
Ja to bym się bał na twoim miejscu włączać RMF. Bo ja mam dziwne przeczucie, że ,,facet, który nie potrafi komplentie nic sensownego powiedzieć'' (całkiem fajny zresztą) zacznie grać jak Chylińska. Przed ,,Mam talent'' zadziorne babsko (jeśli kogoś nie lubicie zadedykujcie tej osobie ,,Gorącą prośbę'' :x ). Po programie - kompletna przemiana. Po pierwszym odcinku odnoszę wrażenie, że Sablewska jest po to, by było na czym oko zawiesić :P . Wojewódzki - wiadomo...

Mnie jakoś ten program za sprawą podobieństwa do MT nie zafascynował, ale zapewne z biegiem czasu to się będzie zmieniało. Bo walka o najwyższą stawkę będzie między Polsatem i TVN-em i każdemu będzie zależało na zwycięstwie. Polsatowi by pokazać, że stacja się zmienia na lepsze, a TVN-owi by zgarnąć jak najwięcej kasy z reklam i Telekamerę.

: (czw) 10 mar 2011, 18:18
autor: Ania
Ja tam bardzo lubię twórczość Czesława :-) Nowal płyta jest całkiem niezła... !

: (pn) 14 mar 2011, 11:43
autor: michal
Maja bardzo fajna, apetyczna ;) , lecz nie lubię tatuaży, a ona ma tego brudu na sobie sporo. Wolę zatem jak nie ubiera bluzek z krótkim rękawkiem (jak wczoraj), bo psuje wtedy efekt.

: (pn) 14 mar 2011, 17:16
autor: Przemek
Widzę że nie tylko mnie uroda Majki nie pozostaje obojętna... :D

: (pn) 28 mar 2011, 12:57
autor: michal
Ubawiła mnie wczorajsza uczestniczka, która miała dość nietypowy wygląd. Kuba się spytał jak ma na imię jej druga połówka, a ona na to, że Abdalla. Wojewódzki na to czy to mężczyzna czy kobieta, a ona na to z oburzeniem, zaskoczeniem i rozbawieniem jednocześnie stwierdziła "Ooo przepraszam" :D

Re: X-Factor

: (pn) 03 cze 2013, 13:05
autor: jagot
3 edycja X FACTOR stawiałem na Wojciecha Ezzata, może nie potrzebnie podkreślał to Czesław że Wojtek jest "Palestaninaczykiem"

Re: X-Factor

: (śr) 17 wrz 2014, 19:58
autor: viper
Czy pamiętacie doniesienia o występie Kasi Popowskiej w angielskiej edycji? To plotka, na tym nagraniu z Wembley śpiewała inna dziewczyna.