Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Jaka ma być Panorama?

Codziennie o 18:00 w TVP2.
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

Jaka ma być Panorama?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: viper » (śr) 24 maja 2006, 21:54

Ktoś swego czasu napisał na forum TVP, że Panorama powinna zmienić profil - tzn. śledzić tematy dnia w bardziej szczegółowy sposób niż Wiadomości TVP1, które powinny pozostać standardowym programem newsowym. To byłoby coś na kształt magazynu "24 godziny" w TVN 24. Więcej gości w studiu, korespondenci śledzący na bieżąco wydarzenia - to zapewne odróżniłoby Panoramę od innych programów informacyjnych TVP. No i zwiększyłoby oglądalność - bo program nie byłby wtedy tak banalny. Żeby nie mówić: kolejny, nudny dzienniczek telewizyjny.

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Martin » (śr) 24 maja 2006, 22:15

Od tego to jest chyba "informacyjny" kanał TVP3 chyba. W Kurierze właśnie powinni być goście, a nie w Panoramie. Z Panoramy za to zrobiłbym coś w stylu "Raportu Wieczornego" (w TVP2 o 22.00) i "Popołudniowego" (w TVP2 o 18.30). Panorama o 10.00 i 11.00 powinna być nieco dłuższa. Potrzebne tam są jakieś łączenia na żywo. Program powinien być utrzymany w świeżym, porannym stylu. Wydania o 13.00 i 16.00 to tylko relacje na żywo, bez materiałów reporterskich, bo tego widzowie potrzebują w trakcie dnia.

Tak w ogóle przesunąłbym Panoramę o 18.30 na 18.00. Ponieważ po co podwójnie transmitować dzienniki regionalne (TVP2, TVP3). O 18.30 znalazłby się czas na Biznes - prowadzony ze studia, Sport Telegram i Pogodę.

Panorama: 10.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 22.00

Biznes powinien być częściej. Powinien być prowadzony ze studia Panoramy, bo obecna forma to za mało jak dla mnie.

Wydania:

9.45 (5 minut) - na otwarcie GPW
13.10 (10 minut)
16.45 (15 minut) - na zamknięcie GPW
18.30 (5 minut) - Flesz, zapowiedź tego, co będzie o 22.30
22.30 (25 minut) - wydanie podsumowujące dzień

No i Sport Telegram:

9.15
13.20
18.40
23.00

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Martin » (czw) 25 maja 2006, 23:17

And pisze:
Martin pisze:Tak w ogóle przesunąłbym Panoramę o 18.30 na 18.00. Ponieważ po co podwójnie transmitować dzienniki regionalne (TVP2, TVP3).
Ale to chyba niezbyt dobry pomysł, żeby TVP robiła sobie sama konkurencję Obrazek
Zresztą jak się okazuje nie wszyscy, którzy mają dostęp do tvp2 mają też tvp3. Poza tym w Warszawie dotąd na obu kanałach były ponoć nadawane różne programy. A wiadomo, że Warszawiacy najdalej widzą tylko czubek własnego nosa :-| :-|
Podobno TVP3 jest według ich reklam "dostępna w całej Polsce". Tak w ogóle to mam dostęp do TVP3 Warszawa i jakoś na obu antenach są te same programy. :>

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Martin » (pt) 26 maja 2006, 10:23

And pisze:Jak to? W Częstochowie tvp3 warszawa?
Bo mam Cyfrę + a TVP3 tam odbiera tylko warszawski sygnał...
Teraz już podobno nie, ale przecież i Faustus i warszawiak monster twierdzili, że o 18:00 na na tvp3 i tvp2 w Warszawie były różne programy.
Bo kiedyś tak było. Na jednej antenie Telewizyjny Kurier Mazowiecki, na drugiej Telewizyjny Kurier Warszawski.
Co do dostępności, to już kiedyś Grzesioo mniej więcej pisał (mi) o tym w temacie o TVP3 i, jak widać, jednak nie jest w całej Polsce.
To Grzesioo, gdzie nie ma TVP3? Chyba w jakiejś bzdakowatej wiosce typu Małe Ciche. :lol:

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Grzesioo » (pt) 26 maja 2006, 10:39

Martin pisze:
Co do dostępności, to już kiedyś Grzesioo mniej więcej pisał (mi) o tym w temacie o TVP3 i, jak widać, jednak nie jest w całej Polsce.
To Grzesioo, gdzie nie ma TVP3? Chyba w jakiejś bzdakowatej wiosce typu Małe Ciche. :lol:
Zobacz sam :]
http://tvp.pl/tvppl/1355,2004021280401.strona
Akurat Małe Ciche może mieć dostęp do TVP3 Kraków bo leży niedaleko Zakopanego :D
Obrazek

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: viper » (pt) 26 maja 2006, 20:16

Wiecie chyba o tym, że od czasu objęcia przez Kubę Sufina funkcji szefa Panoramy, program ogląda coraz mniej widzów. Trzeba coś z tym zrobić: albo wymienić gościa na inną osobę, albo zmienić scenografię studia i nieco zmodyfikować czołówkę - może dać taką jak w wersji testowej na stronach internetowych TVP (przejścia z paskami są atrakcyjniejsze). W tej próbnej czołówce jest jeszcze jedna różnica: kula ziemska w napisie PANORAMA jest obrócona inaczej niż to widać w czołówce emitowanej w TVP2. Taki napis pokazywany jest w końcowej liście płac.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 26 maja 2006, 20:24

Zmiana scenografii nie pomoże. Tutaj trzeba wyrzucić Sufina oraz Leśkiewicza - to dwa najsłabesze ogniwa w całym zespole.

Aivlis
Popisał/a już trochę
Posty: 503
Rejestracja: (śr) 04 sty 2006, 17:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Aivlis » (wt) 30 maja 2006, 16:33

Nie chce mi sie czytac calego watku, zreszta ostatnio nic mi sie nie chce, ale odpowiadam na pytanie topicu - Jaka ma być Panorama? Taka sama jak teraz. Tylko niech zmiena szefa i nie robia tak meczacych matrialow. Niech zobacza, ze nie leskiewicz jest tam najlepszy (bo nie jest).
Wczoraj po przed 19 wpadlam w depreche, która zapoczątkowala pani Ani Kalczyńska oczywiscie, a potem jeszcze Dobrzyńska w wydaniu popoludniowym. Dlaczego ona nie prowadzi juz głównej Panoramy?? Sufin chcial w Nia inwestowac, a to co widzę?? Widze, ze podzieli los Olimpi Gorskiej - teraz prawie wogole Jej nie widze. Prowadzi przeciez te okropne flashe, ktorych ja nie ogladam, bo przeciez nie moge o tej porze. Gdzie sie podziala Racewicz i Kielczyk?? Ta pierwsza ma od czasu do czasu chociaz materialy. A Kielczyk czasem daja weekendy. Genialnie, ze tak sie martunje dobrych prezenterow.

Dla wlasnego psychicznego zdrowia nie bede juz ogladala Panoramy.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 30 maja 2006, 16:35

Już od 1 maja nie widziałem Górskiej w Panoramie. Nie wiem nawet czy prowadzi flesze...
Nasz zaufany człowiek obiecał, że spyta o to w biurze prasowym TVP... :? :? :? :? :? :?

Aivlis
Popisał/a już trochę
Posty: 503
Rejestracja: (śr) 04 sty 2006, 17:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Aivlis » (wt) 30 maja 2006, 16:40

Tak, calkiem mozliwe, ze Ja wywalili. Przeciez przed pierwszym maja ostatni raz glowne wydanie prowadzila Dobrzyńska. Dzięki SyfIn Panorama

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Martin » (wt) 30 maja 2006, 20:00

Zauważyłem, że od pewnego czasu pojawiają się często ci nowi pracownicy. Syfinek wyraźnie ich faworyzuje. Nie dziwię się związkowcom z "Wizji", że chcą strajkować. Chętnie poszedłbym na pikietę razem z nimi. :) Tak w ogóle, to od wywalenia szefa Panoramy Bronek powinien zacząć zmiany kadrowe, a nie od Kozaka, który zarządzał Wiadomościami sprawnie...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 30 maja 2006, 20:39

Ale Sufin to partyjny kolega, ten sam brodzik światopoglądowy, ta sama przeszłość i styropian. Nie można nie pomóc koledze :x

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (czw) 01 cze 2006, 14:18

Ja tam chętnie oglądała bym w Panoramie...
- Dobrzyńską
- Kutyne
- Kielczyk
- Turskiego

Racewicz i Leśkiewicz moga byc ale rzadziej...
Górskiej nie kojarze widziałam ją ze 2 ray...

Poza tym materiały powinny by bardziej żywe a nie sztampowe. Powinna przestac przypominac dzienniki regionalne. troche więcej życia i nowoczesnosci. Goście to byłby dobry pomysł jak w Kurierze.
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Poland » (czw) 22 cze 2006, 22:42

według dobry jest ten no dawny przezenter(już nie wiem jak sie nazywa)
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: viper » (czw) 31 sie 2006, 15:44

Warto podyskutować przy okazji o tym, czy Panorama w ogóle powinna istnieć. Nowe władze TVP przesuwają godzinę nadawania wieczornego wydania na 22.30. Do tego - jak powiedział ktoś z zarządu - niewykluczone, że serwis w przyszłości zostanie całkowicie zlikwidowany. "Bo po co ma się dublować z \\' i serwisami TVP 3" - to słowa prezesa Wildsteina.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

ODPOWIEDZ