Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Panorama - sprawy bieżące

Codziennie o 18:00 w TVP2.
tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#61

Post autor: tobi » (pn) 10 paź 2005, 11:29

a może jest ktoś z Waw i moze się wypowiedzieć, bo nier bvyło mnie już tydzień a ciekawi mnie to.
Dlaczego tu w Olsztynie nie ma jej.
Hasło NAJBARDIZEJ POLSKA głupie...takie LPRowe z lekka

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#62

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 10 paź 2005, 11:38

Tłumaczyli skąd to hasło i dlaczego akurat takie...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#63

Post autor: Ania » (pn) 10 paź 2005, 12:04

Też uważam ze głupie... pachnie Giertychem...
i do czego niby się odnosi ?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#64

Post autor: michal » (pn) 10 paź 2005, 14:03

To jest takie puste hasło, że niby się coś zmieniło. Za kilka tygodni o tym kompletnie zapomną i będzie tak jak zawsze nijako. Identycznie było w Kurierem i zasadą Region-Kraj-Świat czy z "żywą" Panoramą 18:30. Już zresztą teraz jako "dwójka" często jest już informacja ze świata o noblistach czy o niemieckim rządzie, a o trzesięsieniu ziemi w pakistanie pewnie to była "jedynka".

U mnie jest pół na pół plakatów z Dobrzyńską i Kulczyckiem. Nie zauważyłem, aby kogoś z tej dwójki faworyzowali. Turskiego też widziałem, ale może się mylę. Może podświadomie sobie go wyobrażam, a jeżeli faktycznie jest też na plakatach, to na pewno w mniejszości. Oto jak się prezentuje w nowym studiu.

Obrazek


Wczoraj znowu Joanna Bukowska "przeglądała telewizyjna archiwa" - jak to ujął Turski. Znowu były fajne zdjęcia. Oto grafika stareńkiej Panoramy:

Obrazek


Mogliśmy również zobaczyć jak wyglądała grafika wieczoru wyborczego 2000. Do dziś ją pamiętam. Wtedy TVP chyba nie miała konkurenta ze strony TVN-u w i mogła się tak certolić z prezentacją wyników. :)

Obrazek Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#65

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 10 paź 2005, 15:33

Moim zdaniem pomysł może przetrwać dłużej. W przypadku Kuriera mieliśmy błędną idee - program informacyjny nie mógł skupiać się w dużej mierze na informacjach z regionu. Nie dziwię się więc, że teraz motto to pozostaje tylko i wyłącznie na papierze. Co do Panoramy - koncentorwanie się na wydarzeniach z kraju może być jakąs szansą dla programu na wzrost oglądalności. Ale obecność informacji z zagranicy na I miejscu tez nie powinna dziwić. Wszak chyba trudno informować w 15 minucie programu o trzęsieniu, w wyniku którego zginęło ok. 25 tyś ludzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#66

Post autor: michal » (śr) 12 paź 2005, 23:11

Sęp Górecki już jest w Pakistanie i szuka ludzkiej tragedii. Nie znoszę tego faceta. W wydaniu o 18:30 gadał z Kielczyk i w pewnym momencie przestał gadać. Widz też na pewno odniósł takie wrażenie - zakończył czytać swoją rozprawkę. Marta też tak pomyślała, przedstawiła go i podziękowała, lecz w trakcie ten znów zaczął coś mówić. Kieczyk dała mu głos, ale po kilku słowach zamilkł. Więc Marta zaczęła następny materiał, a Górecki znowu zaczął gadać. Na szczęście ostatecznie Warszawa odłączyła niezdecydowanego chłopa, który psuł program.

Coraz bardziej widać, że projekt obsługiwania relacji zagranicznych wspólnie dla wszystkich programów działa. Górecki w Panoramie się rzadko zdarza, a Kuś był w Teleexpressie (mecz Anglia - Polska) co też jest dosyć niecodzienne.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#67

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 13 paź 2005, 7:46

Mi tam nie przeszkadza - widziałem go w głównych Wiadomościach i w Kurierze o 20.30 w rozmowie z Holecką (przeprowadzoną za pomocą videotelefonu) - dobre wejście, bez żadnej wpadki, same konkrety. Nie zgodze się równiez z określeniem "sęp". Podaj jakiś przykład, sama obecność w miejscu tragedii chyba nie jest wystraczającym dowodem.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#68

Post autor: michal » (czw) 13 paź 2005, 14:15

Nie widzę powodu, dla którego on tam pojechał. Pokazywać może jedynie ludzką tragedię, wyciąganie trupów z gruzów i gadać o koszmarze zdziesiątkowanych rodzin. W sumie specjalizuje się w tym, ale to nie za dobrze o nim świadczy.


Wracam do niedzielnego materiału Joanna Bukowskiej. To jest chyba grafika Panoramy w 1995. Możliwe że Wiadomości. Wieczór wyborczy raczej czegoś takiego nie miał.

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#69

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 13 paź 2005, 20:19

michal pisze:Nie widzę powodu, dla którego on tam pojechał. Pokazywać może jedynie ludzką tragedię, wyciąganie trupów z gruzów i gadać o koszmarze zdziesiątkowanych rodzin. W sumie specjalizuje się w tym, ale to nie za dobrze o nim świadczy.
Michale jesteś uprzedzony do Góreckiego.
W dzisiejszym materiale nie widziałem ani jednego trupa. Widziałem natomiast polskie oddziały niosące pomoc zasypanym i rannym. Potem zobaczyłem władze i armię, które nie potrafiły w żaden konkretny sposób pomóc obywatelom własnego państwa. Widziałem również ogromne zniszczenia i cierpienie ludzi. Tak więc chyba przesadzasz mówiąc, że Górecki pojechał tam po to, aby szukac taniej sensacji. Ba - Ty nie "chyba", a "na pewno" przesadzasz. Zresztą co on miał robić - siedzieć za przeproszeniem na dupie w Warszawie i korzytać z agencyjnych zdjęć? A może skorzystac z okazji i zabrać sie tym samym samolotem z polską misją rartunkową? To, że jedna stacja nie korzyta z takich możliwości nie oznacza, że inne mają tak samo postępować.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#70

Post autor: tobi » (śr) 19 paź 2005, 20:03

przyznam że niezrozumiałe jest dla mine że Danuta Dobrzyńska robi materiały do głównego-22-wydania PANORAMY jednocześnie 2 dni wcześniej będąc gospodarzem tegoż programu

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#71

Post autor: Ania » (czw) 03 lis 2005, 21:24

Coś dla Tobiego ;)
Obrazek
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#72

Post autor: ArO » (wt) 08 lis 2005, 13:47

Obrazek

Dzisiejszy "Fakt"

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#73

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 08 lis 2005, 15:30

Tendencyjny artykuł. Owszem o sprawie pisał też Press, ale ostatnio Panorama miała ponad 4 miliony widzów, a nie dwa i pół. Mniejsza z tym. Powiem tylko, że jeśli zespół rzeczywiście dostał 30 dni to TVP gratulujemy szefa Popiaka. W 30 dni to mozna, ale pracę akwizytorów poprawić, a nie serwis informacyjny.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#74

Post autor: michal » (wt) 08 lis 2005, 19:34

Joanna Gabis wyszła za mąż! Dziś w Kurierze o 8;30 była podpisana podwójnym nazwiskiem, ale w tej chwili już go nie pamiętam. Jakieś na S lub Ś.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#75

Post autor: viper » (śr) 09 lis 2005, 15:07

Joanna Gabis-Słodownik. A tak wracając do ostatnich wydarzeń: co się nie podoba ludziom w nowej Panoramie? Dlaczego oglądalność jest tak niska? Wydawało się, że TVP zrobiła, co mogła, a tu taka klapa... Z dezaprobatą o Panoramie wyrażają się chyba osoby starsze, które nie są przyzwyczajone do nowoczesnej oprawy audycji.

ODPOWIEDZ