Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Panorama - sprawy bieżące

Codziennie o 18:00 w TVP2.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Panorama - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (sob) 02 lip 2005, 19:27

Nie mamy jeszcze chyba tematu gdzie można by obgadywać ten program jak zajdzie potrzeba. Dotychczas gdzieś to się rozłaziło między "Ludźmi" a "sprawami bieżącymi" Wiadomości.

Oto Andrzej Turski. Wczoraj. :D

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony (ndz) 02 lis 2008, 18:26 przez michal, łącznie zmieniany 2 razy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 lip 2005, 20:21

Odganiał muchę, czy może machał do sąsiadki? :lol:

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (sob) 02 lip 2005, 20:24

Puścili na początku nie ten materiał co należy i po kilkunastu sekundach kamera wróciła do Turskiego, zastając go w takiej pozie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 lip 2005, 20:29

Ach - kojarzę. Nie oglądałem od początku i potem Turski powiedział, że teraz zapowiedziany wcześniej materiał (chyba o rzekomymch próbach ukrycia oszustw przez rząd L. Millera.)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (sob) 02 lip 2005, 20:37

Tak, to to. Turski był tak zestresowany albo zażenowany sytuacją, że początkowo nie przeprosił za pomyłkę, tylko od razu zaczął czytać o Blairze jakby nic się nie stało.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: scherbi » (sob) 02 lip 2005, 20:40

Ja sie zastanawiam tylko jak bedzie wygladala PANORAMA od wrzesnia. Dla mnie rewolucja byla odmieniona PANORAMA w 2002r. Czolowke uwazalem wtedy za pomyslowa, i poasowala ona do owczesnej calej oprawy graficznej TVP2.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 lip 2005, 20:45

Może wprowadzą pomarańczową kolorystykę, charakterystyczną dla TVP2? Z drugiej strony nazwisko projektanta i jego pomysły raczej nie napawają mnie optymizmem. Polecam stornę http://www.scenografia.com.pl - wszystko kiepskie, byle jakie, ciemne i banlne.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: michal » (sob) 02 lip 2005, 20:46

Dla mnie to też był wtedy szok. Czołówka mi się podobała i nadal podoba. Pamiętam odchudzoną Dorotę Warakomską w głównym wydaniu pierwszego dnia nowej oprawy, z ładnie dopasowanym podkładem na twarzy, makijażem oczu i różem na policzkach. Wyglądała niesamowicie. Moja mama nie mogła się nadziwić tej metamorfozie. Przecież to wcześniej był koń :!:
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: scherbi » (sob) 02 lip 2005, 20:51

Widzialem projekty - ale zobaczymy

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: scherbi » (sob) 02 lip 2005, 20:55

A ktoras tam z innych prezenterek z TVP zjechala Warakomska w wywiadzie. Jak mozna w kolko pieprzyc publice ze sie schudlo kilkanascie kilo...To wlasnie po tej metamorfozie Wrakomska caly czas sie chwalila swoja nowa figura... Polalem sie wtedy ze smiechu

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: michal » (sob) 02 lip 2005, 20:57

Też to czytałem, słyszałem, może i oglądałem jakimś w wywiadzie telewizyjnym, ale fakt, uśmiałem się. Kto to mówił?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 lip 2005, 20:58

Może jej po prosty zazdrościła. Zawiść - ludzka rzecz.
:D

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: viper » (ndz) 03 lip 2005, 22:17

Proponuję, aby wraz ze zmianą oprawy Panoramy zmienić wygląd zegara odmierzającego czas do rozpoczęcia programu. Obecnie jest to taki zegar, jak w emblemacie Michała i w takiej formie istnieje chyba od początku istnienia TVP. Non stop to samo niebieskie tło i białe napisy. A przecież można urozmaicić ten zegar np. przez dodanie elementów grafiki typowych dla danego kanału. Tak zrobiła kiedyś rosyjska telewizja państwowa ORT.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: michal » (ndz) 03 lip 2005, 22:31

Ten zegar to świętość i nie należy go zmieniać. Ale coś jednak zmienili w ciagu lat, bo kiedyś nie było logo TVP. Swoją drogą faktycznie, teraz jest chyba to, które już nie obowiązuje. Ale ja w żadnym wypadku nie chciałbym, aby go zmieniali. Już go nie ma po Wiadomościach, ale na szczęście przed każdym innym informacyjnym programem jak są za wcześnie to go pokazują. Poza tym jest zawsze na początku dnia przed prezentacją programu i na zakończenie emisji.

Ale do głównego wydania Panoramy jakiś specjalny zegar to i może mógłby być.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 04 lip 2005, 9:36

viper pisze:Proponuję, aby wraz ze zmianą oprawy Panoramy zmienić wygląd zegara odmierzającego czas do rozpoczęcia programu. Obecnie jest to taki zegar, jak w emblemacie Michała i w takiej formie istnieje chyba od początku istnienia TVP. Non stop to samo niebieskie tło i białe napisy. A przecież można urozmaicić ten zegar np. przez dodanie elementów grafiki typowych dla danego kanału. Tak zrobiła kiedyś rosyjska telewizja państwowa ORT.
No może nie od początku :lol: Przypominam, że to była telewizaj czaro-biała (w dosłownym tego słowa znaczeniu, w rzeczywistosci powinna być szara, ale taki efekt uzyskano dopiero pod koniec lat 50). Nie było również techniki umożliwiającej taką animację - na bardzo dużym zbliżeniu pokazywano prawdziwy zegar (tyle, że trochę większy.)
Podobnie jak Michał jestem do niego przyzywczajony, ale sądzę, że można eksperymentować - np podoba mi się ten przed głónym wydaniem Wiadomości. Może rzeczywiście warto pomyśleć nad jego zmianą?

ODPOWIEDZ