Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Panorama - sprawy bieżące

Codziennie o 18:00 w TVP2.
erkk
Chipsy przyszły
Posty: 49
Rejestracja: (sob) 06 wrz 2008, 21:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#571

Post autor: erkk » (pt) 24 paź 2008, 15:57

Wpadek rzeczywiście jest duża ilość. Miejmy nadzieję, że wezmą z tego nauczkę i "Panorama" w nowej odsłownie będzie profesjonalna. Nie ukrywam, że lubię oglądać Katarzynę Trzaskalską i Paulinę Drapałę w programie, ponieważ oglądałem "Puls Raport", ale od dłuższego czasu nie widziałem Danuty Dobrzyńskiej, którą też lubię. Pewnie jest na jakimś urlopie.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#572

Post autor: Poland » (pt) 24 paź 2008, 16:41

Myślę że będą oni gotowi ale dopiero na koniec roku. Takie tworzenie nowego studia jest bardzo pracochłonne i zabiera dużo czasu. Kronika z Krakowa potrzebowała 3 miesiące na zmiany,myślę że tu będzie podobnie.
Poland - Aktywnie najlepszy

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#573

Post autor: Kpc21 » (pt) 24 paź 2008, 20:19

norbi pisze:Do tej pory powinni korzystać z tego studia co wcześniej, a nowe zbudować od podstaw.
Albo mogliby nadawać ze studia TVP Info.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#574

Post autor: michal » (pt) 24 paź 2008, 23:28

Dzisiejsza PANORAMA z udziałem Marty Kielczyk była bardzo udana. Po raz kolejny muszę stwierdzić, że to doskonała prezenterka, widać, że wie co czyta, dobrze akcentuje wyrazy. W drobną trudność wpadła jedynie przy nazwisku "Cenckiewicz", ale dobrze wybrnęła. W każdym jej ruchu widać elegancję i klasę. No, ale w końcu prowadzi ten program już ładnych kilka lat. Będzie także jutro ;)

W scenografii przy monitorze była dziś myszka :D

Na zakończenie Marta po przeczytaniu ostatnich informacji i pozbieraniu kartek, odwróciła się w stronę newsroomu i dokładnie się przyjrzała kto tam jest. I dopiero później po dokonaniu ww. obserwacji, skierowała w tamtą stronę.

Obrazek

Danuta Dobrzyńska i Olimpia Górska-Żukowska chyba na dobre przestały prowadzić program, mamy przecież zamiast nich trzy nowe. Pierwsza nie robi już nawet reportaży, druga nie przygotowuje już weekendowych materiałów z zagranicy. Olimpia pewnie działa w Krakowie, ale nieobecność Danuty to zagadka... :/
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

mike
Chipsy przyszły
Posty: 68
Rejestracja: (pt) 13 cze 2008, 22:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#575

Post autor: mike » (sob) 25 paź 2008, 13:35

erkk pisze: Nie ukrywam, że lubię oglądać Katarzynę Trzaskalską i Paulinę Drapałę w programie, ponieważ oglądałem "Puls Raport.
Osobiście Puls Raport tez ogladalem i lubiłem, ale przyznam sie szczerze, że akurat nie ze wzgledu na te dwie panie - ich od początku jakoś nie trawiłem.

Kielczyk moim zdaniem jest ok. Naturalna, wydaje sie sympatyczna i ma fajną fryzurę :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#576

Post autor: michal » (sob) 25 paź 2008, 14:33

Chyba nikogo nie zaskoczę informacją, że wczorajsza realizacja przeglądu prasy również została całkowicie spierniczona.

W nowej niusroomowej formule najpierw jest zapowiedź, potem czołówka, a potem przegląd. W poprzednim studiu czołówka była bezpośrednio po materiale, potem zapowiedź i przegląd. I chyba się dziś tym starym schematem zasugerował, bo puścił po materiale czołówkę. A po tej czołówce widzieliśmy:

Obrazek

Następnie widzieliśmy Joanną Gabis-Słodownik, która czekała w ciszy na zapowiedź. Patrzyła raz w lewo, raz w prawo, raz na Trzaskalską i nic się nie działo. Widzowie oglądali to w ciszy. Z boku było widać tradycyjnie kawałek Trzaskalskiej.

Obrazek

Obrazek

Po chwili dostała informację przez "ucho" mówiącą prawdopodobnie, że ma zacząć prezentację, bo jest już na wizji. Była bardzo zaskoczona, spojrzała na podgląd, na Trzalskalską, i na prompter, na którym nie miała jeszcze tekstu. Jeszcze jedna chwila zawahania i zaczęła wreszcie czytać. Materiał firmowy do artykułu nie wyświetlił się za pierwszym razem (po chwili zniknął), a za drugim razem zakończył się czarną planszą. Joanna nawet dobrze poprowadziła przegląd, który zakończył się znanym już wcześniej kilkusekundowym widokiem:

Obrazek

Kolejnym etapem był widok ze zmieniającej ustawienie i zbliżającej kamery z boku. Widzimy, że tym razem komputer z monitorem były ustawione tyłem do kamer, widać było kable. Kolejnym nowym elementem jest coś wyglądającego jak kosz na śmieci obok ambonki Trzaskalskiej.

Obrazek

Obrazek

Wreszcie pojawiła się kamera na Trzaskalską, ale również w między czasie gdzieś pobłądziła i była ustawianie było korygowane na wizji.

Obrazek

Obrazek

Trzaskalska nic nie powiedziała nawet na końcu kto przeglądał prasę, więc dla osoby oglądającej z doskoku po prostu pojawiła się jakaś anonimowa pani.

Joanna Gabis-Słodownik poczekała na Kaśkę i sobie na koniec porozmawiały.

Obrazek

Obrazek

Mały wniosek. Myślę, że Panorama o 0:30 z uwagi na czas emisji to poligon doświadczalny dla praktykantów-stażystów - przyszłych kamerzystów i realizatorów. Tylko, że w połączeniu z nowym studiem, do którego nie są przyzwyczajeni jeszcze reporterzy i prowadzący daje to bardzo nieciekawy efekt. Nie wierzę, że codzienną siarę i kompromitację powodują ludzie zatrudnieni na stałe od wielu lat na tych technicznych stanowiskach.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#577

Post autor: Kpc21 » (sob) 25 paź 2008, 20:20

Wydaje mi się, że takich rzeczy w wydaniu głównym nie powinni robić.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#578

Post autor: zielarz155 » (sob) 25 paź 2008, 21:56

Moim zdaniem teraz w Panoramie, kiedy forszpan jest po czołówce, podkładem do forszpanu powinna być ta muzyczka z powitania prezentera. Ta obecna jest do bani!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#579

Post autor: michal » (ndz) 26 paź 2008, 2:16

Obrazek

Gdyby ktoś miał wątpliwości to informuję, że to jest jednak Jan Ciszecki ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#580

Post autor: michal » (ndz) 26 paź 2008, 18:12

Ostatnio coraz więcej nowinek w Panoramie. I pojawiły się kolejne. O emitowaniu materiałów filmowych podczas zapowiedzi już ktoś wspominał, no, ale to już było we wrześniu, więc stare. Ostatnio zauważyłem, że bardzo dużo jest grafik z sondażami czy innymi prezentacjami np. jakichś kwot w trakcie zapowiedzi prezentera. W samych materiałach mimo tego nadal są one dość często. Natomiast od całkiem niedawna zauważyłem nakładanie napisów z jakimiś informacjami na lecący materiał filmowy. We wczorajszych wydaniach zauważyłem to w kilku reportażach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zdarzyło się nawet coś takiego:

Obrazek

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#581

Post autor: norbi » (pn) 27 paź 2008, 10:30

Moi przedmówcy mają rację, że nowe studio może powstać dopiero za 3 miesiące. We wiadomościach w 2004 też była podobna przerwa od lipca do pazdziernika.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#582

Post autor: michal » (pn) 27 paź 2008, 15:54

Nie wiem czy pamiętacie, ale dokładnie dwa lata temu zamieszczałem zdjęcia wtedy jeszcze Anny Hałas, która obracała się na boki podczas relacji na żywo, ponieważ przejeżdzały różne samochody z gośćmi prezydenta. Jak nie pamiętacie to Wam przypomnę:

Obrazek

Obrazek

Minęły równo dwa lata. To samo miejsce, czyli Pałac Prezydencki. Tym razem nie na żywo, jeszcze w dziennym świetle, z inna kostką na mikrofonie, z dwoma nazwiskami (także różnic całkiem sporo), ale nadal lubi się obracać ;)

Obrazek

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#583

Post autor: norbi » (pn) 27 paź 2008, 20:19

pamiętam tamte czasy i to jak bardzo raziła mnie pomarańczowa kostka do świeżej niebeiskiej oprawy studia ;] Michale nie wiem czy wiesz, ale dziś o 18.30 pojawiła się Danuta Dobrzyńska, którą ściągnąłeś chyba telepatycznie. W "Panoramie" przez nią prowadzonej zauważyłem mnóstwo byków, zresztą jak sam zobaczysz w itvp, to pewnie też je wytkniesz.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#584

Post autor: michal » (pn) 27 paź 2008, 22:22

Dzięki za informację o Danucie. Jutro sobie to wydanie obejrzę i wytknę wszystkie błędy :P teraz nie, bo w domu jest słaba sieć radiowa i szkoda ją nadwerężać na ciężkie transfery.

Wiekszość dzisiejszego popołudnia i wieczora spędziłem nad ustaleniem na jakiej stacji kolejowej była w sobotę Joanna Gabis-Słodownik (lub z jakiego regionu wzięła zdjęcia). Sfilmowali tam tablicę odjazdów lub przyjazdów (biała to zawsze przyjazdy, ale różnie to może być).

Obrazek

Przeanalizowałem nieomal wszystkie pociągi na całych trasach wyjeżdżające z miast wojewódzkich i nic mi nie pasuje ! Nie ma takich pociągów. Siatka połączeń jest tam bardzo dziwna, aż trzy pociągi pospieszne przed drugą w nocy, w ciągu dnia kilka osobowych pociągów na krzyż. Sprawdziłem też PKSy w Warszawie i też nic nie pasi. Zagadka pozostaje nierozwiązana :/
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#585

Post autor: michal » (wt) 28 paź 2008, 9:30

norbi pisze:Michale nie wiem czy wiesz, ale dziś o 18.30 pojawiła się Danuta Dobrzyńska, którą ściągnąłeś chyba telepatycznie. W "Panoramie" przez nią prowadzonej zauważyłem mnóstwo byków, zresztą jak sam zobaczysz w itvp, to pewnie też je wytkniesz.
Jestem właśnie po obejrzeniu Panoramy o 18:30. Czy tych byków było mnóstwo? Prawdę powiedziawszy nie dopatrzyłem się jakichś strasznych ilości, nie było żadnego spektakularnego błędu realizacyjnego.

Oczywiście należy potępić rażący błąd ortograficzny, który znalazł się w ozdobniku.

Obrazek

Nie do końca moim zdaniem udała im się prezentacja planszy ze śmiertelnością noworodków. Z lewej strony wskakiwały napisy, ale oba wiersze zanim się pojawiły były cały czas z boku w niewielkim fragmencie widoczne (były to pomarańczowe zera). Moim zdaniem to pewne niedopracowanie, ale być może jest to taki trend w prezentacjach na Zachodzie, który Karnowski przeszczepia do Panoramy. Nie wiem.

Obrazek

Natomiast pod względem merytorycznym to z uwagą wsłuchiwałem się informacji, że "złoty nadal traci na wartości wobec najważniejszych walut, czyli euro, dolara i szwajcarskich franków". Pokazana została plansza.

Obrazek

Obrazek

Nie wiem skąd oni mają te kursy, może to relacje kursów z Banku Spółdzielczego w Koziej Wólce czy prywatnego kantoru w okolicach siedziby redakcji, ale na pewno nie z tabel NBP. A przede wszystkim w rzeczywistości złoty się wczorajszego dnia umocnił ! Finansiści na pewno wychwycili pociskane głupoty.

Dla przeciwwagi zrzut z Wiadomości z prawdziwą informacją (właściwe kursy, informacja o spadkach cen walut).

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ