Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Panorama - sprawy bieżące

Codziennie o 18:00 w TVP2.
norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#481

Post autor: norbi » (wt) 30 wrz 2008, 11:14

Michał w tym co mówi ma sporo racji, ale chyba aż tak tragicznie jeszcze nie jest. Moim zdaniem wystarczyłoby przeprowadzić głęboką rewolucję, która byłaby swoistą sanacją dla tego coraz to bardziej dziwnego tworu jakim staje się "Panorarama" po zatrudnieniu wielu dziwnych reporterów i pani Trzaskalskiej, którą dzisiaj o 0.30 właśnie oglądałem i choć prowadzi program bardzo ładnie, to jednak nie powinna tam pracować, bo była prezenterką od chmurek i słoneczek... Wg mnie "Panoramie" potrzebne są natychmiast, po
1) 90% nowej załogi np. z "WIADOMOŚCI", Serwisu Info, i kilku komercyjnych dzienników
2) Nowi prezenterzy, no przynajmniej o tej 18.30, proponuję od pon do śr Krzysztofa Ziemca, od cz do soboty Małgorzatę Wyszyńską (we Wiedomostiach i tak jej teraz prawie nie ma...) a w nd kogoś z komercyjnej stacji
3) Nowe studio z nową oprawą graficzną, no i przede wszystkim nowe belki ( te obecne są fatalne, nikt jeszcze chyba takich nie miał i mieć nie będzie...)
i po 4) ustalenie misji "Panoramy", która przez to, że ejst nadawana w TVP 2, powinna być swoistym programem komercyjnym wewnątrz firmy misyjnej jaką jest TVP

...no i to chyba wszystko, zgadzać się nie musicie, a jak macie swoej pomysły to dorzućcie, może Pawlak i Karnowski skorzystają z naszej propozycji ;]

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#482

Post autor: Kpc21 » (wt) 30 wrz 2008, 20:23

norbi pisze:elki ( te obecne są fatalne
Mi się podobają :)
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#483

Post autor: MS-WDC » (wt) 30 wrz 2008, 20:36

Belki są proste, czyste i estetyczne. Nic dodać nic ująć.

Przyglądam się tej dyskusji i powiem tak: Absolutnie nie jestem za likwidacją Panoramy. To najprawdopodobniej najbardziej obiektywny dziennik telewizyjny w Polsce, który po prostu ma złych szefów. Po pierwsze wydanie wieczorne trzeba przesunąć na godzinę 22, lub 22:30. Po drugie - do wydań wieczornych dałbym Turskiego, Kielczyk i Dobrzyńską (na weekendy). Na 18:30 Kutyna i Dobrzyńska, Górska-Żukowska w weekendy :] Trzaskalską na dziewiątą, do tego może też być Górska. Oczywiście mam nadzieję że Ziemiec wydobrzeje i wróci do Panoramy, ponieważ właśnie tam szło mu najlepiej.
Panorama ma świetny zespół. Tylko niech szefowie dwójki i pan Karnowski chyba zapomnieli że ona jeszcze istnieje, że jest w ramówce...

Na zmiany nie ma co liczyć... Chociażby dlatego że nie tak dawno temu otrzymaliśmy dwa nowe produkty: Studio TVP INFO i kanał TVP HD.

BTW, wczoraj widziałem Trzaskalską pierwszy raz za stołem "P"... Czyta z prędkością karabinu maszynowego...

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#484

Post autor: zielarz155 » (wt) 30 wrz 2008, 21:42

Panorama jest wg mnie najlepszym dziennikiem w Polsce - nie tylko polityka w kółko, ale i również życiowe sprawy.

Według mnie Panoramie przydałyby się trzy zmiany:
1. Przede wszystkim zmiana ramówki - np. 16:00, 22:00 (21:00 w czasie zimowym) i 0:00. 18:30 wywalić koniecznie, a charakter głównego wydania żeby przejęło wydanie o 22/21 - czasy, gdy Panorama była o 22:00 to były czasy najwyższej oglądalności "P" (2 lub 3 miejsce w rankingu, teraz zajmuje 4 :mur: )
2. Odsunąć od programu Trzaskalską - jak już wcześniej wspominałem, ona nadaje się do Pogody albo jako reporter. :-P
3. Zmienić oprawę graficzną:
  • a) przede wszystkim zmienić kolor oprawy - niebieski kolor pasuje do \\'iadomości. Nie trzeba zmieniać studia - jakby na tych ekranach za prezenterem oraz tej plazmie od przeglądu prasy i pogody zmienić obraz na jakiś inny, to by był zupełnie inny efekt. Niebieskie elementy w tym studiu to właśnie obraz na tych ekranach - reszta to głównie drewno.
    b) zmienić belki na jakieś bardziej pomysłowe (broń Boże żeby nie niebieskie!), a przynajmniej wywalić ten napis PANORAMA na dole ekranu!

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#485

Post autor: norbi » (śr) 01 paź 2008, 13:58

po części mogę zgodzić się z zielarzem155, ale absolutnie nie do przyjęcia jest jego pomysł dotyczący likwidacji wydania o 18.30. A właśnie ta likwidacja, byłaby miodem na serce WYDARZEN i FAKTÓW, które zgarnęłyby całą pulę PANORAMY, przez co ich winiki oglądalności podniosłyby się średnio o mln widzów i mogłyby się już wtedy chwalić że przewyższają widownią WIADOMOŚCI. Zielrz tak bardzo chce eksponować wydanie o 21.00 czy 22.00 ale zapomina o tym, że nawet w czasie kiedy te wydania były i miały przytaczane przez niego wysokie miejsca w rankingu, były też wydania o 18.00, pózniej o 18.30

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#486

Post autor: zielarz155 » (śr) 01 paź 2008, 14:21

norbi pisze:Zielrz tak bardzo chce eksponować wydanie o 21.00 czy 22.00 ale zapomina o tym, że nawet w czasie kiedy te wydania były i miały przytaczane przez niego wysokie miejsca w rankingu, były też wydania o 18.00, pózniej o 18.30
Tak, ale wtedy wydanie o 18:30 miało małą oglądalność - o 18:30 leciały chyba Informacje na Polsacie.

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#487

Post autor: MS-WDC » (śr) 01 paź 2008, 14:22

Zielarz wspomniał o kilku sprawach, o których zapomniałem.
- Przywrócenie wydania o 16:00 koniecznie!

Likwidacja 18:30? Nie... 18:30 to dobra pora takie dopełnienie zasady "Co godzinę program informacyjny AI" - serwisy informacyjne, Panorama, Wiadomości, Serwisy.
- Wydanie o 22 wydaniem głównym

Zielarzu, masz dobry pomysł z tą scenografią. Ja bym jeszcze ewentualnie jeśli chciałoby im się przeznaczyć jakieś większe środki dał nowy stół, ten jakoś nie przypadł mi do gustu...

Jedyny problem w tym że TVP nie lubi koloru dwójki. Udowodnili to likwidując scenografię VV 2002-2004 i "zgniłą pomarańczę". Więc wprowadzą jeszcze jeden kolor? :mur:
przynajmniej wywalić ten napis PANORAMA na dole ekranu!
On może zostać, niech go lekko zmodyfikują i wrzucą nad nim zegar i będzie świetnie.

Przesunąć wydanie o 18:30 na 18? Nie. O 18 czas na serwisy regionalne.

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#488

Post autor: zielarz155 » (śr) 01 paź 2008, 15:13

Wydanie o 16:00 musi być, przecież są ludzie, którzy przychodzą z pracy i chcą sobie obejrzeć jakiś program informacyjny, a nie mają Polsatu, żeby oglądać Wydarzenia. Natomiast :w: o 15:00 to niewypał - o 15:00 nikt nie ma czasu żeby oglądać TV. Więc mogliby zlikwidować \\' o 15:00, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na Panoramę o 16:00

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#489

Post autor: michal » (śr) 01 paź 2008, 15:38

zielarz155 pisze:Natomiast :w: o 15:00 to niewypał - o 15:00 nikt nie ma czasu żeby oglądać TV. Więc mogliby zlikwidować \\' o 15:00, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na Panoramę o 16:00
Wstań sobie kiedyś przed 6:00 i zobacz ile ludzi o tej porze jeździ do pracy czy stoi na przystankach. Mój ojciec od lat zaczyna maraton informacyjny od 15:00 :) Ktoś powie, że są zawsze pod ręką telewizje informacyjne, ale ja i z tego co widzę to oboje nie uznajemy tego typu stacji. Czasami w serwisie informacyjnym takiego kanału potrafią przeględzić cały czas tylko na jeden albo na dwa nieistotne tematy, bo wszystko inn zdążyli już kilknaście razy w ciągu dnia przeklepac i mają wrażenie, że tamto już było. Telewizja informacyjna sprawdza się właściwie tylko wtedy kiedy dzieje się coś bardzo ważnego (zamachy, wypadki itp). Wtedy pilna informacja jest zawsze pod ręką. A takie Wiadomości czy zlikwidowana Panorama o 16:00, to musi być pigułka najważniejszych informacji. I jest/była. Dlatego te programy są takie ważne.

Ludzie za darmo nie robią i likwidacja wydania o 16:00 z pewnością ograniczyła wydatki :/ Ale był to zły pomysł.

Reasumując - Wiadomości o 15:00, Panorama o 16:00 :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

mike
Chipsy przyszły
Posty: 68
Rejestracja: (pt) 13 cze 2008, 22:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#490

Post autor: mike » (śr) 01 paź 2008, 16:10

Tylko, że oba wydania (16:00 i 18:30) byłyby wtedy bardzo blisko siebie i chyba niewiele by się różniły. Może 16:00 mogłaby być skrotem fleszowym i zapowiedzią materiałów o 18:30?
co do studia - zgadzam się, lifting niezbędny.

Panorama kiedyś miała potencjał, po ktorym teraz nie zostało nic. Materiały często są o niczym, reporterzy to albo stare znudzone wygi, albo gowniarze, którzy - sorry nie będą mi tłumaczyć świata. I na tym moim zdaniem polega problem. Brakuje doświadczonych i dojrzałych zawodowo reporterów.

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#491

Post autor: norbi » (czw) 02 paź 2008, 13:47

Widocznie trzeba tych reporterów skądś wziąć, a że TVP potrafi zorganizować PANORAMIE tylko "młodych gówniarzy" najbardziej sensownym pomysłem wydają się transfery ze stacji komercyjnych. Pomysł z komercyjną "PANORAMĄ" i misyjnymi "WIADOMOŚCIAMI" uważam za godny uwagi.

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#492

Post autor: Kpc21 » (pt) 03 paź 2008, 19:01

Przesunąć wydanie o 18:30 na 18? Nie. O 18 czas na serwisy regionalne.
Jeśli dobrze pamiętam, to kiedyś tak właśnie było - Panorama o 18:00, a dziennik lokalny o 18:30.
MS-WDC pisze:Jedyny problem w tym że TVP nie lubi koloru dwójki. Udowodnili to likwidując scenografię VV 2002-2004 i "zgniłą pomarańczę". Więc wprowadzą jeszcze jeden kolor? :mur:
Ja też go nie lubię - po prostu pomarańcz/brąz nie pasuje do serwisu informacyjnego. W samej oprawie TVP2 (stacji rozrywkowej) - jak najbardziej.

Belki są bardzo ładne i czytelne - lepsze niż na TVP Info. Jedyna zmiana., jaką można wprowadzić to dodanie zegarka.
Podobny pasek z nazwą serwisu miały kiedyś Informacje Polsatu (nie mylić z Informacjami Polsat News). Znajdował się on jednak w prawym górnym rogu ekranu (ale tak, żeby nie kolidował z logo Polsatu - nie wiem czy jeszcze wtedy nadawali w lewym górnym czy już przenieśli na prawy górny róg ekranu, jeśli logo było w prawym górnym to napis INFORMACJE był na pasku (dochodzącym do krawędzi) trochę przesunięty w lewo. Nie miało ono nic wspólnego z belkami.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#493

Post autor: michal » (pt) 03 paź 2008, 19:29

Kpc21 pisze:
Przesunąć wydanie o 18:30 na 18? Nie. O 18 czas na serwisy regionalne.
Jeśli dobrze pamiętam, to kiedyś tak właśnie było - Panorama o 18:00, a dziennik lokalny o 18:30.
O 18:10. Tak było dość długo, aż do przeniesienia Panoramy na 18:30. Natomiast przed utworzeniem Panoramy o 18:00 wiadomości lokalne były zawsze o 18:00. I to jest najwłaściwsza godzina, niczym 19:30 dla Wiadomości.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#494

Post autor: Kpc21 » (pt) 03 paź 2008, 19:45

I dobrze, że jest Panorama o 18:30, bo mamy dzienniki o godzinach XX:30. Taki układ mają serwisy TVP Info. Wtedy, gdy TVP Info nie nadaje, mamy Panoramę o 18:30 i Wiadomości o 19:30. Do TVP2 można za to przenieść wszystkie programy lokalne, na pewno będą miały lepiej niż w TVP Info.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#495

Post autor: MS-WDC » (pt) 03 paź 2008, 19:50

Ja też go nie lubię - po prostu pomarańcz/brąz nie pasuje do serwisu informacyjnego. W samej oprawie TVP2 (stacji rozrywkowej) - jak najbardziej.
No to pozostaje niebieski, tak? Ja np. mam dość tego koloru, ponieważ jest wszędzie, jest za bardzo uniwersalny :]

ODPOWIEDZ