Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

3 listopada

Codziennie o 18:00 w TVP2.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

3 listopada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Poland » (czw) 30 paź 2008, 15:41

Jak informuje Media2 :
"Panorama", informacyjny magazyn telewizyjnej Dwójki, który notuje kiepskie wyniki oglądalności, zmienia swoje oblicze. Od poniedziałku program emitowany będzie zupełnie z nowego studia.
W poniedziałek 3 listopada o godzinie 18.30 informacyjny magazyn telewizyjnej Dwójki zostanie nadany z nowego studia.

Jak informuje TVP Info , nowe kosmiczne studio "Panoramy" to przede wszystkim: szerokokątne obiektywy ukazujące głębię studia, projekcje za plecami prowadzącego, holograficzne obrazy na szkle

Pojawi się także nowoczesna oprawa graficzna oraz nowa oprawa muzyczna, której kompozytorem jest Piotr Majchrzak. - Chcemy dołączyć do czwórki najlepszych dzienników telewizyjnych - mówi TVP Info szef Jacek Karnowski, nowy Szef "Panoramy".
Mogę to podsumować jednym słowem - nareszcie ! Wiedziałem że to studio co teraz jest jest tymczasowe. Te projekcje za prezenterem to chyba jakiś pomysł zaczerpnięty z Puls Raportu.
A wy co o tym sądzicie ??
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: viper » (czw) 30 paź 2008, 16:41

Kosmiczne studio... Jest może wizualizacja nowej scenografii?

A jeśli chodzi o kompozytora: www.majchrzak.com.pl - można posłuchać jego utwory, wśród których jest m.in. sygnał "Monitora Wiadomości".
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (czw) 30 paź 2008, 17:06

viper pisze:A jeśli chodzi o kompozytora: www.majchrzak.com.pl - można posłuchać jego utwory, wśród których jest m.in. sygnał "Monitora Wiadomości".
Ojej, jest też przecudny stary podkład do map pogody na świecie, emitowanej na koniec Panoramy. Również jest czołówka do Pogody w Wiadomościach przed 2004 rokiem oraz po Kurierze :D
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Poland » (czw) 30 paź 2008, 18:10

Wizualizacja studia wygląda tak :
Obrazek
Zdjęcie pochodzi ze strony TVP
Za bardzo przypomina mi to TVP INFO :(
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: MS-WDC » (czw) 30 paź 2008, 18:16

http://img.v2.itvp.pl/news_new/images/9 ... 0_gs_0.jpg - trochę większe

Nie... Wygląda to na kopię obecnego studia Wiadomości :/. No cóż, poczekajmy do 3 listopada, wtedy przyjdzie nam oceniać.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Poland » (czw) 30 paź 2008, 18:48

No fakt. Wyglądowo to przypomina Wiadomości ale kolorystycznie i częściowo wyglądowo studio jest zerżnięte z studia informacyjnego TVP INFO
Ta osoba na tej fotce to chyba pani Kutyna :x
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (czw) 30 paź 2008, 19:06

kisiel205 pisze:Ta osoba na tej fotce to chyba pani Kutyna :x
Mi przypomina Dominikę Długosz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: zielarz155 » (czw) 30 paź 2008, 19:42

michal pisze:
viper pisze:A jeśli chodzi o kompozytora: www.majchrzak.com.pl - można posłuchać jego utwory, wśród których jest m.in. sygnał "Monitora Wiadomości".
Ojej, jest też przecudny stary podkład do map pogody na świecie, emitowanej na koniec Panoramy. Również jest czołówka do Pogody w Wiadomościach przed 2004 rokiem oraz po Kurierze
Jest też sygnał Sportu, błędnie podpisany jako 2000-2004 - on był od 2002.

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: norbi » (czw) 30 paź 2008, 20:56

I znowu, jak to ostatnio bywa w TVP poskładali studio naprędce, i jak zwykle jak to w tym przypadku bywa, nie przyniesie to żadnego rezultatu. Nie wiem czy Karnowski jest tak głupi, czy tylko takiego udaje. Czytałem kiedyś, że czołówka FAKTÓW, której premeira miała miejsce 6 września 2004 r. była już gotowa dwa lata wcześniej, ale keirownictwo TVN celowo tak długo zwlekała z nową odsłoną aby dopracować wszystkie możliwe detale i by mieć pewność że to właśnie to o co im chodzi. A w TVP ? Studio w tydzień i gra muzyka ;]

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: zielarz155 » (czw) 30 paź 2008, 21:05

norbi pisze:Czytałem kiedyś, że czołówka FAKTÓW, której premeira miała miejsce 6 września 2004 r. była już gotowa dwa lata wcześniej, ale keirownictwo TVN celowo tak długo zwlekała z nową odsłoną aby dopracować wszystkie możliwe detale i by mieć pewność że to właśnie to o co im chodzi.
Nie wprowadzili nowej czołówki bo nie mieli nowego studia, a chcieli, by nowa czołówka zadebiutowała wraz z nowym studiem. Na YT jest gdzieś filmik z wersją z 2002 r. i tam na koniec pokazują zjazd kamery w starym studiu.

A co do studia Panoramy, to ono mi przypomina studio BBC News. Ciekawe, jaka będzie oprawa graficzna. Co do muzyki, zapowiada się nieźle - Piotr Majchrzak stworzył ładne sygnały dla Pogody i Sportu po VV, Monitora VV, no i oczywiście genialną muzykę do Pogody na świecie po Panoramie.

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Kpc21 » (czw) 30 paź 2008, 22:03

Mi to studio przypomina Teleexpress :)
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Poland » (pt) 31 paź 2008, 12:46

Tymczasem serwis Wirtualnemedia podaje kolejne szczegóły : http://www.wirtualnemedia.pl/article/25 ... _wideo.htm
Ciekawe czemu mówiąc o twarzach serwisów nie wymienili Turskiego i tych nowych ??
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: MS-WDC » (pt) 31 paź 2008, 13:56

kisiel205 pisze:Ciekawe czemu mówiąc o twarzach serwisów nie wymienili Turskiego i tych nowych
Przecież wymienili Trzaskalską... Mam nadzieję, że Drapała będzie tam miała zastępstwa tylko w ostateczności, wolę ją jako reporterkę. Natomiast co z Kielczyk? :( Zostanie jej tylko wydanie nocne na spółkę z Turskim?
Ciekawe czy Olimpia Górska - Żukowska będzie się pojawiać w Panoramie...

Mam nadzieję, że nowe studio będzie rzeczywiście kosmiczne (a nie komiczne :x), po tej jednej fotce nie ma co oceniać tak na serio. Scenografię robiła Kujszczyk, ja nie przepadam za bardzo za jej projektami...

Szkoda tego wydania o 22 ;( W mojej rodzinie mówią, że zawsze kto nie trafił na dziennik wpół do ósmej, to jeszcze mógł Panoramę zobaczyć o 10-tej

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: norbi » (pt) 31 paź 2008, 13:59

Karnowski stwierdził, że obecne studio wygląda jakby "miało 20 lat " :D

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: MS-WDC » (pt) 31 paź 2008, 14:10

I ma rację :] Niebieskie zdjęcia możnaby wydrukować i ustawić w poprzednim studiu zamiast ekranów LCD. A jeśli nie, bo ktoś by powiedział że ekrany można wykorzystac do wyświetlania ozdobników - to możnaby posadzić prezentera przed niebieską ścianą - przeciez jakiś specjalnych możliwości kadrowania nie wykorzystywano. Tak samo jeszcze w pomarańczowym studiu, kiedy wprowadzili nowe loty kamerowe - w ogóle nie pokazywano przestrzeni studia.

btw, ile oni mają studiów na Pl. Powstańców? Gdzieś w przetargach wyczytałem coś o studiu "D" czy "E', ktoś wie, jakie programy są tam realizowane??

ODPOWIEDZ