Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Miasta przed czołówką

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: And » (pn) 30 kwie 2007, 17:00

michal pisze:Szubin.
Oooo :D A to niespodzianka :D No kto by pomyślał ;) Właściwie, to nawet to, co widać, pasuje do zdjęć z Internetu.

A czy sprawdzałeś może, czy wszystkie z pokazywanych miejscowości były formalnie miastami?
michal pisze:W ostatni piątek były piękne kolejowe słupy trakcyjne z lewej strony od zakorkowanej Zakopianki.
W sumie nie ma tego jeszcze na fotosiku, bo mi się nie chciało na razie wgrywać, ale proszę:

Obrazek

Niestety z Jedynki, bo na Polonii też ostatnio coś kombinują i włączają się albo na sam koniec widoku, albo dopiero na czołówkę. Tak było w przypadku Zakopianki, czy dzień wcześniej Łodzi, której w ogóle nie udało mi się scapsować :/ Trudno powiedzieć, czym to jest spowodowane, bo przez cały czas jest tylko jedna reklama i nic się z tym nie zmieniło. Być może mi się wydaje, ale mam wrażenie, że od kilkunastu dni Wiadomości zaczynają się wcześniej, niż dotychczas i to gdzieś nawet o minutę...

A to kolej też Cię interesuje? Może chcesz, bo mam nagrany przejazd kolejki podmiejskiej z Tunezji :)
Ostatnio zmieniony (sob) 18 sie 2007, 21:03 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: michal » (wt) 01 maja 2007, 0:46

And pisze: Oooo :D A to niespodzianka :D No kto by pomyślał ;) Właściwie, to nawet to, co widać, pasuje do zdjęć z Internetu.
Dziwię się, że cokolwiek tam widzisz :) Mnie sie wszystko zlewa.
And pisze: A czy sprawdzałeś może, czy wszystkie z pokazywanych miejscowości były formalnie miastami?
Nie, nie przyszło mi to do głowy. Ale... kiedyś sprawdzałem w swoim atlasie mniejsze lub mniej znane mi miasta jaką są zapisane tam czcionką to znaczy - wielkość liter, zwykłe czy drukowane, tłusty czy zwykły druk, czy podkreślone. Zapewne wiesz o co chodzi. Pod tym względem najmniejsze się wydawały Sławatycze (brak tłustego druku, ale czcionka duża) więc nie było to miasto, ale większa wieś i siedziba gminy.
And pisze:
michal pisze:W ostatni piątek były piękne kolejowe słupy trakcyjne z lewej strony od zakorkowanej Zakopianki.
W sumie nie ma tego jeszcze na fotosiku, bo mi się nie chciało na razie wgrywać, ale proszę:
Zgoda, dzięki, ale chodziło mi wtedy głównie o filmik. Bardzo lubię muzyczkę przed czołówką, a poza tym co ruch to ruch i w tym sensie żałowałem, że tego nie ma w iTVP. :) A dzień wcześniej była Łodź i coś bardzo fajnego przejechało z prawej strony na lewą ;P Na szczęscie całość tym razem jest na iTVP. :P
And pisze:Niestety z Jedynki, bo na Polonii też ostatnio coś kombinują i włączają się albo na sam koniec widoku, albo dopiero na czołówkę.
A czemu "niestety" z Jedynki? Ja wolę takiego kapsa z logo Jedynki, bo wygląda jakoś poważniej i ładniej. ;) Najgorsze co może być to z logo iTVP, ale to jest wiadomo wtedy, kiedy nie było juz innego wyjścia. :)
And pisze: A to kolej też Cię interesuje? Może chcesz, bo mam nagrany przejazd kolejki podmiejskiej z Tunezji :)
Jak najbardziej. :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: And » (wt) 01 maja 2007, 18:50

michal pisze:Dziwię się, że cokolwiek tam widzisz :) Mnie sie wszystko zlewa.
Zależy o którym zdjęciu mówisz. Bo wczoraj je podmieniłem i trochę rozjaśniłem. Teraz widać budynki z lewej strony, wieżę kościoła na lewo od środka i drzewo z prawej. Właśnie to pasuje mi do zdjęć.
michal pisze:Pod tym względem najmniejsze się wydawały Sławatycze (brak tłustego druku, ale czcionka duża) więc nie było to miasto, ale większa wieś i siedziba gminy.
slawatycze-gmina.pl pisze: W połowie XIX wieku Sławatycze straciły prawa miejskie.
No i właśnie o to mi chodziło :) Typowy przykład wsi, która kiedyś była miastem, a później, w czasach carskich, utraciła prawa miejskie i już ich nie odzyskała. Dlatego lepszym określeniem, niż „miasta przed czołówką” byłoby „miejscowości przed czołówką” ;)

Sprawdziłem mniej więcej dokładnie, miastami nie są również:
Cieplice Śląskie (8.02.2007) – dzielnica Jeleniej Góry
Białka Tatrzańska (2 i 9.03.2007) – wieś (ale tu akurat pokazywany był tylko stok narciarski)
Jasna Góra (30.04.2007) – bo to w ogóle nie jest miejscowość, ale tak właśnie było podpisane ;)
michal pisze:Zgoda, dzięki, ale chodziło mi wtedy głównie o filmik.
Ja już teraz nie nagrywam, tylko w grudniu nagrywałem, ale później już mi się nie chciało. Zresztą już teraz chyba nie ma tej internetowej transmisji, więc nie ma skąd nagrywać, tzn. mogę nagrać z karty, ale wtedy już nie zrobię capsów, bo dwóch rzeczy na raz się nie da :)
michal pisze:A dzień wcześniej była Łodź i coś bardzo fajnego przejechało z prawej strony na lewą ;P
Tramwaj. W końcu zrobiłem capsy, ale musiałem czekać aż do 1:30, na powtórkę :) To był chyba najciekawszy z dotychczasowych łódzkich widoków.
Obrazek
Jednocześnie bardzo dziwny, bo wygląda to tak, jakby obraz był zupełnie płaski. Przynajmniej mi tak się wydaje. Wygląda tak, jakby pomnik Kościuszki był bardzo blisko, a jeśli było widać tramwaj, to jest to na pewno filmowane zza ulicy Narutowicza, czyli od pomnika dzielą nas ponad 3 przecznice. Kościół przy Pl. Kościelnym (strzeliste wieże) wydaje się, że jest bliżej, niż kościół przy Pl. Wolności (kopuła), a w rzeczywistości, to ten pierwszy jest dalej i to o blisko kilometr :)
michal pisze:A czemu "niestety" z Jedynki? Ja wolę takiego kapsa z logo Jedynki, bo wygląda jakoś poważniej i ładniej. ;) .
Niestety, bo jest gorsza jakość, te pasy, no i w ogóle. Nie jestem w stanie nic na to poradzić, bo tak transmituje to kablówka. Najwyżej raz jest trochę lepiej, raz gorzej, ale i tak wciąż jest coraz gorzej. Dlatego robię z Polonii, bo jest lepszy obraz.
A logo ostatnio usuwam w ogóle :) jeśli tylko się da. Stwierdziłem właśnie, że lepiej jest, jak nic niepotrzebnego nie zakłóca widoku, więc na większości zdjęć z kwietnia logo nie ma :) Z chmur łatwo wymazać, gorzej z budynkami, czy innymi pomnikami.
Ostatnio zmieniony (sob) 18 sie 2007, 21:15 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: michal » (wt) 01 maja 2007, 23:22

And pisze:Sprawdziłem mniej więcej dokładnie, miastami nie są również:
Cieplice Śląskie (8.02.2007) – dzielnica Jeleniej Góry
Białka Tatrzańska (2 i 9.03.2007) – wieś (ale tu akurat pokazywany był tylko stok narciarski)
Jasna Góra (30.04.2007) – bo to w ogóle nie jest miejscowość, ale tak właśnie było podpisane ;)
Cieplice Śląskie (u mnie w atlasie samochodowym "Cieplice Śląskie-Zdrój") były podpisane tylko jako Cieplice i w mojej głowie też tak to zawsze funkcjonowało. W Atlasie Uzdrowisk Polskich też jest tylko "Cieplice".

Ewidentnie miastem nie jest też Dolina Rospudy :)

And pisze: A logo ostatnio usuwam w ogóle :) jeśli tylko się da. Stwierdziłem właśnie, że lepiej jest, jak nic niepotrzebnego nie zakłóca widoku, więc na większości zdjęć z kwietnia logo nie ma :) Z chmur łatwo wymazać, gorzej z budynkami, czy innymi pomnikami.
Zauważyłem też tendecję do tworzenia własnej belki z odwrotną kolejnością napisów (miejscowość, strona). Ale wiem, że to też nie zawsze sie da ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: And » (czw) 03 maja 2007, 18:07

Obrazek

Jejku, znowu Łódź dzisiaj :D Ciekawe, co to się stało. Czyżby zamierzali nam tymi widokami wynagrodzić wszystkie krzywdy z ostatniego dziesięciolecia :>


michal pisze:Zauważyłem też tendecję do tworzenia własnej belki z odwrotną kolejnością napisów (miejscowość, strona). Ale wiem, że to też nie zawsze sie da ;)

Da się tylko, kiedy oryginalna znika przed pojawieniem się czołówki. Pasek, który jest na środku i tak zawsze dodaje (od czasu, kiedy miałem nową kartę graficzną, która zamieniała linie proste w szachownice), więc on po prostu jest. Zrobić i adres, i nazwę miasta jest mi łatwiej, niż sam adres, bo wtedy nie muszę dopasowywać koloru liter w adresie do koloru tych w nazwie. A na górze, bo tak mi się lepiej komponuje :) Próbowałem też robić wszystko w jednej linijce, ale jakoś dziwnie to wygląda.
michal pisze:Cieplice Śląskie (u mnie w atlasie samochodowym "Cieplice Śląskie-Zdrój") były podpisane tylko jako Cieplice i w mojej głowie też tak to zawsze funkcjonowało. W Atlasie Uzdrowisk Polskich też jest tylko "Cieplice".
Ale i tak wychodzi na jedno. Chyba, że są gdzieś jeszcze inne Cieplice, ale nie słyszałem. Kartki świąteczne adresowane na „Cieplice Śląskie”, a nie „Jelenią Górę” zawsze dochodziły bez problemu :)

Ale z tym przymiotnikiem „Śląskie” to tak różnie jest. Np. Bardo, skądinąd bardzo urokliwe miasteczko, również funkcjonuje pod nazwą „Bardo Śląskie”, chociaż oficjalna nazwa, to Bardo. Myślę, że są to jakieś nazwy zwyczajowe, czy historyczne.

Rozbieżności w Wiadomościach było więcej. Np. Nałęczów Zdrój – oficjalnie Nałęczów, Kazimierz nad Wisłą (we wrześniu) – Kazimierz Dolny, a z kolei Nakło nad Notecią było podpisane tylko jako Nakło.
michal pisze:Ewidentnie miastem nie jest też Dolina Rospudy :)
Niewątpliwie ;)
And pisze:To był chyba najciekawszy z dotychczasowych łódzkich widoków.
Przedwczoraj też był pokazany ten widok :D W Wiadomościach, Łódzkich Wiadomościach Dnia i prawdopodobnie w reportażu Katarzyny Pełki Wolsztajn „Razem w Europie”, bo to z niego pochodziły pokazywane fragmenty. Nie było to jednak to samo ujęcie, a podobne.

Obrazek
Ostatnio zmieniony (sob) 18 sie 2007, 21:12 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: michal » (pt) 04 maja 2007, 15:25

And pisze:Chyba, że są gdzieś jeszcze inne Cieplice, ale nie słyszałem.
Są jeszcze jakieś dwie wioski o takiej nazwie. :)
And pisze: Rozbieżności w Wiadomościach było więcej. Np. Nałęczów Zdrój – oficjalnie Nałęczów,
Kiedy było tak podpisane? Nie kojarzę.

A jeszcze z nietypowych podpisów były Katowice - Nikiszowiec. Nikiszowiec to stara osada górnicza należąca dziś do Katowic, było to w okresie żałoby po Halembie i chcieli specjalnie to uwypuklić. Gdyby było samo Katowice to ktoś by mógł pomysleć, że to jednak jakaś wioska. :) A normalnie niektóre widoki też są kręcone w dzielnicach, a nie tylko w śródmieściach, np. to ze stacją Łodź Kaliska widzę, że jest to Polesie, a podpisane było tylko Łódź.

A 1 maja był Szczecin i ulubiony przez operatora wiadukt, ale pierwszy raz w ciągu dnia ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: And » (pn) 07 maja 2007, 21:07

michal pisze:A normalnie niektóre widoki też są kręcone w dzielnicach, a nie tylko w śródmieściach, np. to ze stacją Łodź Kaliska widzę, że jest to Polesie, a podpisane było tylko Łódź.
Nie, to nie tak. Pokazana była Łódź Fabryczna, a ta jest w Śródmieściu. Nie mogłoby być inaczej, bo dla telewizji łódzkiej istnieje tylko Piotrkowska i ulice do niej przylegające. Wszystkie z dotychczasowych widoków kręcone były właśnie albo na Piotrkowskiej, albo w odległości góra 5 minut pieszo od niej. Albo patrząc z innej strony, od siedziby telewizji. Mamy na ten temat nawet taką teorię, że jest to odległość, na jaką starcza im kabli, ciągniętych ze studia :x
michal pisze:
And pisze: Rozbieżności w Wiadomościach było więcej. Np. Nałęczów Zdrój – oficjalnie Nałęczów,
Kiedy było tak podpisane? Nie kojarzę.
No, jak też nie. A dałbym głowę, a nawet dwie, że jak oglądałem to zdjęcie kilka dni temu, to tak właśnie było podpisane. Jeszcze się dziwiłem, że nie mogę znaleźć w googlach oficjalnej strony...
michal pisze:A 1 maja był Szczecin i ulubiony przez operatora wiadukt, ale pierwszy raz w ciągu dnia ;)
A wczoraj co było? W itvp nie ma nagrania w ogóle. Przynajmniej na razie...
Ostatnio zmieniony (pt) 10 kwie 2009, 15:20 przez And, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 08 maja 2007, 10:00

Rzeszów - jeśli się nie mylę ;)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: michal » (wt) 08 maja 2007, 13:06

And pisze: Nie, to nie tak. Pokazana była Łódź Fabryczna, a ta jest w Śródmieściu. Nie mogłoby być inaczej, bo dla telewizji łódzkiej istnieje tylko Piotrkowska i ulice do niej przylegające. Wszystkie z dotychczasowych widoków kręcone były właśnie albo na Piotrkowskiej, albo w odległości góra 5 minut pieszo od niej. Albo patrząc z innej strony, od siedziby telewizji. Mamy na ten temat nawet taką teorię, że jest to odległość, na jaką starcza im kabli, ciągniętych ze studia :x
No to mi się pomyliły stacje. Kaliska też jest dosyć popularna w kolejnictwie :) A jeśli chodzi o Katowice to też się ograniczają głownie do terenu między Spodkiem a Rynkiem, ale fakt, że to jest daleko od telewizji, któa jest na samych peryferiach.
And pisze:
michal pisze:A 1 maja był Szczecin i ulubiony przez operatora wiadukt, ale pierwszy raz w ciągu dnia ;)
A wczoraj co było? W itvp nie ma nagrania w ogóle. Przynajmniej na razie...
Gdańsk. Nowy widok - długa i trochę pofalowana dwupasmowa trasa skąpana w zachodzącym słońcu :)
doktorfaustus1 pisze:Rzeszów - jeśli się nie mylę ;)
Mylisz się. Okolicznik "wczoraj" się już przeterminował. ;)

EDIT

Kwietniowe miasta:

1 kwietnia - Piotrków Trybunalski

2 kwietnia - Rzym

3 kwietnia - Chęciny

4 kwietnia - Kraków

5 kwietnia - Warszawa

6 kwietnia - Jasna Góra

7 kwietnia - Bielsko-Biała

8 kwietnia - Katowice (Archikatedra Chrystusa Króla)

9 kwietnia - Gdańsk Oliwa

10 kwietnia - Jelenia Góra

11 kwietnia - Przemyśl

12 kwietnia - Łódź

13 kwietnia - Białystok

14 kwietnia - Bolesławiec

15 kwietnia - Frombork

16 kwietnia - Łowicz

17 kwietnia - Kazimierz Dolny

18 kwietnia - Warszawa

19 kwietnia - Szubin

20 kwietnia - Płock

21 kwietnia - Będzin (Zamek)

22 kwietnia - Zamość

23 kwietnia - Nakło

24 kwietnia - Gdańsk

25 kwietnia - Lwówek Śląski

26 kwietnia - Łódź

27 kwietnia - Zakopane

28 kwietnia - Międzyzdroje

29 kwietnia - Olsztyn

30 kwietnia - Jelenia Góra


Fotki Anda :arrow: http://wiadomosci.fotosik.pl/albumy/157430.html
Ostatnio zmieniony (śr) 10 wrz 2008, 3:09 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: michal » (wt) 15 maja 2007, 20:58

A cóż to za Gródek był dzisiaj? Patrzyłem do Wikipedii i to są w Polsce same wsie, a na ekranie był jakiś pomnik... Byłem w Gródku (nad Bugiem, dawne siedleckie) bardzo dawno temu na koloniach, ale poza główną zapaćkaną drogą przez środek wsi, prawie że jeszcze państwowym sklepem, kościołem, domem wypoczynkowym i kilkunastoma zwykłymi gospodarstwami nie było kompletnie nic. ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: michal » (sob) 19 maja 2007, 19:41

Wczoraj znowu była Łódź i jakiś tramwaj na kółkach z napisem "Ale jazda". Cóż to takiego?

A w iTVP teraz przed obejrzeniem pliku (np. Wiadomości) trzeba zobaczyć reklamę. Obecnie jest to Orange. Tymczasem na stronach TVP kasują pliki z programami. Z serwerów zostało wyczyszczone wszystko starsze niż z 1 stycznia 2005. Dotychczas pliki dostępne na TVP były niestarsze niż z 23 czerwca 2003.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 19 maja 2007, 20:51

Głupi pomysł. Mam jednak nadzieję że w ITVP będzie bogata baza z archiwalnymi wydaniami.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: michal » (czw) 31 maja 2007, 19:59

Dziś Pabianice, a wczoraj co ciekawe także były Pabianice. W ogóle miasto pewnego Marcina było wcześniej chyba już z 3-4 razy. ;)

Majowe miasta:

1 maja - Szczecin

2 maja - Warszawa

3 maja - Łódź

4 maja - Szczecin

5 maja - Karkonosze

6 maja - Gdańsk

7 maja - Rzeszów

8 maja - Opole

9 maja - Supraśl

10 maja - Słupsk

11 maja - Piątek

12 maja - nie wiem

13 maja - Lwów

14 maja - Choroszcz

15 maja - Gródek

16 maja - Grudziądz

17 maja - Ostróda

18 maja - Łódź

19 maja - Tarnobrzeg

20 maja - Przemyśl

21 maja - Radzyń Chełmski

22 maja - Chełmża

23 maja - Lublin

24 maja - Jabłeczna

25 maja - Radzyń Podlaski

26 maja - Kutno

27 maja - Wąbrzeźno

28 maja - Warta

29 maja - Bydgoszcz

30 maja - Pabianice

31 maja - Pabianice


Fotki Anda :arrow: http://wiadomosci.fotosik.pl/albumy/157431.html


Najbardziej mi sie podobała Bydgoszcz i ta rzeźba na linie nad Brdą, którą mogliśmy oglądać we wrześniu w mrokach nocy, a tym razem za dnia. Jeszcze podobnie widok aktualny dzienny i stary nocny mogliśmy porównać w maju w Supraślu i Pabianicach.
Ostatnio zmieniony (śr) 10 wrz 2008, 3:08 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: michal » (pt) 01 cze 2007, 16:30

Dziś Dzień Dziecka. Ciekawe jakie będzie miasto przed czołówką? Macie jakieś propozycje? Może Rabka? To miasto najbardziej mi się kojarzy właśnie z dziećmi :)

EDIT 04.07

No i nie było Rabki. A tak wyglądały początki w czerwcu widziane przez pryzmat iTVP z Francji. Polska to piękny kraj. Kilka rzeczy nietypowych, które szczególnie mi się podobały zaznaczyłem w nawiasie.

Czerwcowe miasta:

1 czerwca - Przemyśl

2 czerwca - Kraków

3 czerwca - Serock

4 czerwca - Łódź (auto, riksza, ludzie, dzieci)

5 czerwca - Ełk (chłopak z dziewczyną)

6 czerwca - Uniejów

7 czerwca - Jurata

8 czerwca - Lotnisko Rębiechowo

9 czerwca - Kraków

10 czerwca - Międzyrzecz

11 czerwca - Solec Kujawski

12 czerwca - Ciechocinek

13 czerwca - Aleksandrów Kujawski (samochody)

14 czerwca - Stalowa Wola

15 czerwca - Toruń

16 czerwca - Opole

17 czerwca - Gniezno

18 czerwca - Kraków

19 czerwca - Bydgoszcz

20 czerwca - Łódź

21 czerwca - Raciąż (samochody)

22 czerwca - Sierpc

23 czerwca - Płock (wędkarze)

24 czerwca - Uniejów

25 czerwca - Ciechocinek

26 czerwca - Rydzyna

27 czerwca - Będzin

28 czerwca - Szczecinek

29 czerwca - Zakopane

30 czerwca - Siedlce


Fotki Anda :arrow: http://wiadomosci.fotosik.pl/albumy/221134.html

***

EDIT 31.07

Lipcowe miasta:

1 lipca - Rzeszów

2 lipca - Mrągowo

3 lipca - Tyniec (śpiewające ptaszki)

4 lipca - Olsztyn

5 lipca - Busko Zdrój

6 lipca - Elbląg

7 lipca - Kórnik

8 lipca - Kielce

9 lipca - Mosina

10 lipca - Ujście

11 lipca - Płock

12 lipca - Suraż (głos ptaka, jakiejś kaczki)

13 lipca - Nałęczów

14 lipca - Janów Lubelski

15 lipca - Olsztyn (plaża, zabawy dzieci „Na plaży jest dzisiaj fajnie”)

16 lipca - Pabianice

17 lipca - Sopot

18 lipca - Grudziądz

19 lipca - Świecie

20 lipca - Sieradz

21 lipca - Łęczyca

22 lipca - Szczecin

23 lipca - Vizille (wypadek polskiego autokaru)

24 lipca - Przemyśl

25 lipca - Swarzędz

26 lipca - Dąbrowa Chełmińska

27 lipca - Lubaczów

28 lipca - Tatry

29 lipca - Zielona Góra

30 lipca - Dolina Rospudy

31 lipca - Warszawa Plac Krasińskich


Fotki Anda :arrow: http://wiadomosci.fotosik.pl/albumy/221135.html
Ostatnio zmieniony (śr) 10 wrz 2008, 3:02 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: And » (sob) 18 sie 2007, 19:28

27 lipca pokazane zostało miasteczko Lubartów na Lubelszczyźnie, podpisane zostało jednak jako Lubaczów, położony na Podkarpaciu...
Obrazek

Z nietypowych podpisów mieliśmy również 31 lipca "Warszawa Plac Krasińskich":
Obrazek
Parę razy miałem już ochotę napisać np. "Łódź Ulica Piotrkowska"...
Obrazek
...ale wydawało mi się, że będzie to głupio wyglądało. Jak się okazuje – niesłusznie ;)

Lato co prawda w tym roku mamy zupełnie nieudane, ale i tak jestem rozczarowany niemal zupełnym brakiem widoków z miejsc wakacyjnych... 2 razy były co prawda Tatry ale dla mnie lato, to przede wszystkim morze, albo przynajmniej jeziora. Z tych ostatnich załapały się takie miasta, jak Mrągowo, Olsztyn, Ruciane-Nida, 2 razy były Mikołajki, ostatnio zapewne w związku z mistrzostwami dziennikarzy w żeglarstwie.
Bałtyk natomiast mieliśmy okazję zobaczyć tylko 1 raz – a przecież tyle jest ciekawych miejscowości, które można by pokazać, szczególnie teraz, latem – Kołobrzeg, Hel, Dziwnów, Rewal (kutry rybackie na plaży :)).
Dla mnie bardzo ciekawym elementem polskiego wybrzeża są latarnie morskie, których jest (ogólnie rzecz biorąc) 17. Do tej pory pokazana została tylko jedna – latarnia morska w Sopocie...
Obrazek Obrazek

EDIT (20:56)
Jak na życzenie :smile:
Obrazek
Ostatnio zmieniony (pt) 10 kwie 2009, 15:22 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ