Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Miasta przed czołówką

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: michal » (pt) 03 lis 2006, 0:52

And pisze: Najczęściej "odwiedzanym" miastem był w tym miesiącu Szczecin - 4 widoki (w tym jedna powtórka).

No tak, ale te trzy widoki to praktycznie jedno i to samo miejsce :/
And pisze: Ciekawe, że tylko raz była Warszawa i to w związku 3 trzema manifestacjami jakie się tam odbyło.

Akurat tego zdjęcia nie dodałeś.
And pisze: A tak to wyglądało dzień po dniu:

Być może to jakiś chwilowy błąd, ale przy 1.X i 25.X mam troszkę większe miniaturki od pozostałych.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 03 lis 2006, 9:54

Warszawa był dwa razy - drugiego dnia po liftingu studia pokazano warszawskie wieżowce.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: michal » (pt) 03 lis 2006, 10:09

doktorfaustus1 pisze:Warszawa był dwa razy - drugiego dnia po liftingu studia pokazano warszawskie wieżowce.
Warszawa była cztery razy, ale And podsumowywał październik kiedy była tylko raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 03 lis 2006, 10:24

Upsss, nie doczytałem do końca. Tak to jest w pracy... szybko i w tajemnicy :x

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: And » (pt) 03 lis 2006, 14:48

michal pisze:Akurat tego zdjęcia nie dodałeś.
Nie dodałem, bo nie zrobiłem, bo mnie Martin zagadał ;) A tak poważnie, to miałem otwarty program od karty, ale zminimalizowany i zanim zdążyłem go przywołać była już połowa pierwszego materiału :D Moge najwyżej dodać link do tego zdjęcia, które Ty zrobiłeś, albo zapisać na fotosik i wstawić niniaturkę :[b][/b])
michal pisze:Być może to jakiś chwilowy błąd, ale przy 1.X i 25.X mam troszkę większe miniaturki od pozostałych.
Nie, nie jest to błąd :D Do wszystkich zdjęć wstawiłem linki do miniaturek, ale nie takich, jak zawsze, tylko do mniejszych (które niedawno odkryłem), żeby się szybciej ładowały. Do wszystkich, z wyjątkiem tych dwóch, a wyjaśniłem to na wstępie :-P
michal pisze:No tak, ale te trzy widoki to praktycznie jedno i to samo miejsce :/
Fakt :D Nawet na początku myślałem, że te dwa ostatnie, to to samo ujęcie...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: michal » (ndz) 05 lis 2006, 17:18

And pisze:Moge najwyżej dodać link do tego zdjęcia, które Ty zrobiłeś, albo zapisać na fotosik i wstawić niniaturkę :[b][/b])
Tak właśnie powinieneś zrobić. Jak podsumowanie to podsumowanie :) Powinno być wszystko. Ja przecież we wrześniu robiłem listę ze zdjęć swoich, Twoich i Grzesia.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: And » (sob) 11 lis 2006, 20:09

Obrazek

Dzisiaj był po raz kolejny wrocławski rynek, pewnie ze względu na pokaz fajerwerków ;) Ciekawe, czy to było nagrane wcześniej, czy akurat taki zbieg okoliczności ;)
Ostatnio zmieniony (pt) 10 kwie 2009, 15:07 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: michal » (sob) 11 lis 2006, 22:05

And pisze: Dzisiaj był po raz kolejny wrocławski rynek, pewnie ze względu na pokaz fajerwerków ;) Ciekawe, czy to było nagrane wcześniej, czy akurat taki zbieg okoliczności ;)
W sumie można powiedzieć, że to trochę nietypowy widok przed czołówką, bo z reguły nic dodatkowego, niecodziennego nie ma miejsca. Ale było takich innych tzn. inaczej zrealizowanych ujęć w tym miesiącu już więcej - 1 listopada było Zakopane i aż cztery ujęcia cmentarza na Pęksowym Brzyzku. Natomiast 7 listopada podczas widoku Szczecina operator kamery zaczął przybliżać się do budynku na horyzoncie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

Miasta przed czołówką - listopad 2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: And » (czw) 30 lis 2006, 22:30

W listopadzie były dwie powtórki - 2 razy pokazana została ul. M. Konopnickiej w Jeleniej Górze oraz 2 razy widok z Lublina. Najczęściej "odwiedzany" był w tym miesiącu Poznań - 3 razy, kilka innych miast po 2. Wreszcie pojawiły się Kielce (i to aż 2 razy), z miast "oddziałowych" TVP brakuje jeszcze tylko Rzeszowa...

Dodatkowo wstawiłem linki do tych nagrań Wiadomości, w których zostały zamieszczone również widoki sprzed czołówki :)

[shadow=white]Listopad 2006[/shadow]
:arrow: Sprawdź, co przedstawiają zdjęcia i gdzie zostały zrobione

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek 1 XI - Zakopane (woj. małopolskie) - wyjątkowo 4 różne ujęcia. Obrazek
Obrazek 2 XI - Kielce
Obrazek 3 XI - Poznań
Obrazek 4 XI - Olsztyn
Obrazek 5 XI - Białystok
Obrazek Obrazek 6 XI - Szczecin - wyjątkowo widok ze zbliżeniem Obrazek
Obrazek 7 XI - Wrocław Obrazek
Obrazek 8 XI - Jelenia Góra (woj. dolnośląskie), Kaplica św. Anny
Obrazek 9 XI - Chorzów (woj. śląskie)
Obrazek 10 XI - Lublin Obrazek
Obrazek 11 XI - Wrocław, Rynek - pokaz fajerwerków
Obrazek 12 XI - Toruń Obrazek
Obrazek 13 XI - Przemyśl (woj. podkarpackie) Obrazek
Obrazek 14 XI - Słupsk (woj. pomorskie) Obrazek
Obrazek 15 XI - Poznań Obrazek
Obrazek 16 XI - Gorzów Wielkopolski Obrazek
Obrazek 17 XI - Warszawa, widok z telewizji
Obrazek 18 XI - Lublin (powt. z 10.11) Obrazek
Obrazek 19 XI - Kielce
Obrazek 20 XI - Szklarska Poręba (woj. dolnośląskie)
Obrazek 21 XI - Jelenia Góra (powt. z 8.11)
Obrazek 22 XI - Ruda Śląska (woj. dolnośląskie), kopalnia Halemba - dzień po tragedii
Obrazek 23 XI - Ruda Śląska (woj. dolnośląskie) - żałoba po tragedii Obrazek
Obrazek 24 XI - Katowice - Nikiszowiec Obrazek
Obrazek 25 XI - Warszawa
Obrazek 26 XI - Kraków, Rynek
Obrazek 27 XI - Szczecin
Obrazek 28 XI - Poznań, lotnisko Ławica we mgle :[b][/b])
Obrazek 29 XI - Gdańsk Obrazek
Obrazek 30 XI - Krosno (woj. podkarpackie) Obrazek

:arrow: Sprawdź, co przedstawiają zdjęcia i gdzie zostały zrobione
Ostatnio zmieniony (pt) 10 kwie 2009, 14:35 przez And, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: michal » (pt) 01 gru 2006, 23:30

And pisze:Jeśli chcecie, mogę Wam wstawić zamiast tego zdjęcia z prognozy pogody z terenu z TVP3 Łódź, bo te mam wszystkie ;)
Hehe, ja też oprócz miast przed Wiadomościami mam jeszcze coś innego co regularnie kapsuję ;)
And pisze:W dniach, w których widziałem, była chyba tylko jedna powtórka - 2 razy pokazana została ul. M. Konopnickiej w Jeleniej Górze...
Powtórzony też był Lublin z 18 listopada (widok z 10 listopada).
And pisze: ObrazekxObrazekxObrazekx 1.XI - Zakopane, Cmentarz na Pęksowym Brzysku - po raz pierwszy 4 różne ujęcia. Niestety zupełnie się tego nie spodziewałem i skapsowałem tylko pierwsze, potem chciałem przełączyć na Jedynkę, żeby porównać. Kanały na karcie zmieniają się jednak strasznie wolno, więc tylko w telewizorze zobaczyłem, w karcie obraz pojawił się dopiero na czołówce...
Brzyzku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
And pisze: Obrazekx 12.XI - Toruń (brak) - oglądałem i nagrywałem Podróże z Zofią Suską :[b][/b])
Obrazek

And pisze: Obrazek 17.XI - Warszawa, widok z Telewizji - jak się nazywa ta ulica?
Z tego co pamiętam jest to ulica Świętokrzyska. To skrzyżowanie w oddali z tramwajami to zdaje się jest Marszałkowska.
And pisze: Obrazekx 20.XI - Szklarska Poręba (brak) - reklamy na Polonii trwały tak długo, że Wiadomości rozpoczęło się od czołówki...
Obrazek
And pisze: Obrazekx 23.XI - Ruda Śląska - żałoba po tragedii (brak)
Obrazek
And pisze: Obrazekx 25.XI - brak - przez spóźniający się zegar włączyłem telewizor dopiero w czasie 1. materiału, nikt nie chciał powiedzieć, co było ;)


A była Warszawa :)

Obrazek

And pisze:
Obrazekx
26.XI - brak - j.w. - miałem zrobić z powtórki, ale wyłączyłem komputer i już mi się nie chciało spowrotem włączać (i tak bym nie zdążył) ;)
Tego dnia był kolejny raz krakowski Rynek.

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: And » (sob) 02 gru 2006, 14:28

michal pisze:Hehe, ja też oprócz miast przed Wiadomościami mam jeszcze coś innego co regularnie kapsuję
A co? Fakty? ;)
Ja jeszcze kiedyś robiłem widoki pokazywane podczas napisów na koniec Mody na sukces, ale potem dałem sobie z tym spokój, bo i tak często nie mogę oglądać, więc nie miało to sensu ;) Ale z pogody mam wszystkie, odkąd zacząłem robić też z Wiadomości, a także wcześniejsze (chyba do połowy lipca), tylko z ekranu. Ale jakoś nie mam głowy, żeby zrobić z tym porządek...
michal pisze:Brzyzku.
Całkiem możliwe :) A mam książeczke (pamiątka z Zakopanego ;)), w której jest "Peksowym Brzysku". Można zgłupieć :D
michal pisze:Powtórzony też był Lublin z 18 listopada (widok z 10 listopada).
Widzisz. Zupełnie to przeoczyłem. A oba te widoki nawet były w plikach...
michal pisze:A była Warszawa :)
To chyba najładniejszy widok na Warszawę z dotychczas pokazywanych. Właśnie myślałem, że przydało by się trochę wody, ale nie tylko w fontannach na rynkach, a właśnie w postaci jakiejś rzeki, czy jeziora. No i jest ;)

Wszystko przerobiłem, tylko miniaturki zostawiłem te, co były. A to dlatego, że Twoje capsy maja troche inne wymiary, niż moje i przez to miniaturki też są inne... Moim zdaniem to bez sensu, powinni zrobić tak, jak na imageshack'u, żeby wszystkie miniatury były takie same. Ale tak niestety nie jest, a bez sensu teraz przerabiać. I tak się nikt nie kapnie, bo wątpię, żeby ktoś przeglądał...
I jeszcze wczoraj dodałem też linki do plików z października, oczywiście tylko tych, w których zostały zamieszczone również widoki. Zastanawiałem się, czy jest jakiś klucz, wg. którego niektóre miasta są w plikach, a inne nie - np. z Łodzi są wszystkie 4, ale już z Wrocławia różnie, więc nic sensownego nie stwierdziłem ;)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: michal » (sob) 02 gru 2006, 17:00

And pisze:
michal pisze:Hehe, ja też oprócz miast przed Wiadomościami mam jeszcze coś innego co regularnie kapsuję
A co? Fakty? ;)
Nie, nie Fakty, choć faktycznie co jakiś czas sobie robię. Chodzi mi o co innego, ale przynam się w póżniejszym czasie :) Oczywiście tu na forum, ale namiastka już kiedyś właściwie była :) Ale nie są to żadne widoki.
And pisze:
michal pisze:A była Warszawa :)
To chyba najładniejszy widok na Warszawę z dotychczas pokazywanych. Właśnie myślałem, że przydało by się trochę wody, ale nie tylko w fontannach na rynkach, a właśnie w postaci jakiejś rzeki, czy jeziora. No i jest ;)
Mnie też się on podoba, zresztą większość mi się podoba. Fajne jest to, że w zależności od tego jaki jest obowiązujący w danym mieście kolor latarnii ulicznych, zdjęcie jest albo w tonacji czerwonej, pomarańczowej, żółtej lub białej.

A które Ci/Wam się najbardziej podoba? Jak pisałem, ładnych jest wiele, ale takie które szczególnie mi się wbiły w pamięć są dwa i łączy je pewien element. Uprzedzę, że nie chodzi o autobus, tramwaj czy zdjęcie z mojego regionu. ;)
And pisze: I jeszcze wczoraj dodałem też linki do plików z października, oczywiście tylko tych, w których zostały zamieszczone również widoki.
No no, cała usterka techniczna ze Szczecinem jest dostępna :)
And pisze: Zastanawiałem się, czy jest jakiś klucz, wg. którego niektóre miasta są w plikach, a inne nie - np. z Łodzi są wszystkie 4, ale już z Wrocławia różnie, więc nic sensownego nie stwierdziłem ;)
To zapewne zależy od tego kto obsługuje tego dnia kartę (czy czym to oni nagrywają) i wrzuca te pliki. Kiedyś było na stronie z plikiem zawsze nazwisko i adres e-mail do wstawiającego, teraz jest tylko ogólny adres "redaktor". Widocznie jedna z osób uważa ten wstęp za bezużyteczny albo niezwiązany z Wiadomościami, jako tylko taki czasomierz do rozpoczęcia właściwego programu, i wykrawa ten fragment.

Kiedyś się na forum tvn.tivi pisałem, że co realizator to miał inną koncepcję emitowania taśm VHS z programem. Dotyczyło to PTK2 w mojej sieci kablowej, ale również pasma wspolnego TVP3. Jedni wykrawali plansze z programem, zwiastuny, konkursy, spoty niekomercyjne czy reklamy, a inni je emitowali.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: And » (ndz) 03 gru 2006, 12:44

michal pisze:A które Ci/Wam się najbardziej podoba?
Mnie się szczególnie podobały te dwie ulice:

Obrazek Obrazek

Poza tym te 2 fontanny, szczególnie fajna ta z Przemyśla ;)

Obrazek Obrazek

Później 3 rzeki, szczególnie fajne to ujęcie z Warszawy, chociaż Wrocław też ładny ;)

Obrazek Obrazek Obrazek

I wreszcie ostatni widok z Krakowa, i pierwszy z Katowic - zawsze go lubiłem, kiedyś codziennie pokazywali w pogodzie tvn24. Chociaż to było z tej strony? No chyba tak, chyba, że przestawili Spodek w inne miejsce :)

Obrazek Obrazek
michal pisze:No no, cała usterka techniczna ze Szczecinem jest dostępna :)
Dopiero teraz zauważyłem, że ten widok, który pokazał się po czołówce Jedynki był już inny, niż wcześniejszy - przesunięty spory kawałek w lewą stronę :)
Ostatnio zmieniony (pt) 10 kwie 2009, 15:14 przez And, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: michal » (pn) 04 gru 2006, 1:30

And pisze: Poza tym te 2 fontanny, szczególnie fajna ta z Przemyśla ;)
O właśnie, ta przemyska właśnie mi się podoba. A drugim moim ulubionym zdjęciem jest Bydgoszcz, gdzieś z połowy września. Jest tam bardzo ciemno, wręcz czarno. Jest woda, delikatnie podświetlona rzeźba i różne punktowe kolory świateł w oddali.
And pisze: Później 3 rzeki, szczególnie fajne to ujęcie z Warszawy, chociaż Wrocław też ładny ;)


O tak, Wrocław też w sobie coś ma, To niebo... Warszawa owszem, także fajna. Już się nie mogę doczekać mocno zaśnieżonych widoków, ale przede wszystkim jak już będzie jasno i słonecznie - czyli gdzieś tak maj, czerwiec, lipiec. To w sumie jeszcze kupa czasu i wtedy mogą już to zarzucić :/ A jest to trochę pracochłonne.
And pisze: I wreszcie ostatni widok z Krakowa, i pierwszy z Katowic - zawsze go lubiłem, kiedyś codziennie pokazywali w pogodzie tvn24. Chociaż to było z tej strony? No chyba tak, chyba, że przestawili Spodek w inne miejsce :)
Na Kraków to zawsze miło popatrzeć. To miejsce jest magiczne.
And pisze:
michal pisze:No no, cała usterka techniczna ze Szczecinem jest dostępna :)
Dopiero teraz zauważyłem, że ten widok, który pokazał się po czołówce Jedynki był już inny, niż wcześniejszy - przesunięty spory kawałek w lewą stronę :)
No rzeczywiście. Nieźle im się pofyrtało. No to kolejny dowód, że na żywo to nie jest, bo dwóch niezaleznych kamer to raczej nie instalowali.

***

Przedwczoraj był Koszalin i w pewnym momencie przejechał autobus (w nim odbiło się chyba logo Big Stara po drugiej stronie ulicy). W normalnym obrazie oprócz budynku był też widok na przejście dla pieszych i gdyby to by było na żywo mogłoby się tak zdarzyć, że jakiś duży samochód by stanął, aby przepuścić przechodniów, i tym samym zasłonił panoramę na czas bezpośredniej prezentacji, a wtedy byłby wstyd. ;)

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: And » (pn) 04 gru 2006, 17:13

Kiedyś już też wjechał autobus - w ujęciu z Giżycka ;) Ale wtedy go wykasowałem. No i nie zasłonił całego widoku, jak tu ;)
michal pisze: No to kolejny dowód, że na żywo to nie jest, bo dwóch niezaleznych kamer to raczej nie instalowali.
Ale przecież za tą kamerą chyba ktoś stoi, wiec mógł ją przekręcić. To jest to samo ujęcie, tylko trochę przesunięte.
michal pisze:A drugim moim ulubionym zdjęciem jest Bydgoszcz, gdzieś z połowy września. Jest tam bardzo ciemno, wręcz czarno. Jest woda, delikatnie podświetlona rzeźba i różne punktowe kolory świateł w oddali.
A ten widok nie był kiedyś powtarzany? W sumie teraz go nie widzę, ale wydaje mi się, że później też go widziałem. Chociaż to może w pliku...?

[Dodane 4.12.2006, 23:27:]
Giżycko bez poprawek:
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony (sob) 30 sie 2008, 17:15 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ