Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Weekend z Wiadomosciami

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: michal » (wt) 19 kwie 2005, 15:38

Tym razem dorobili wersję dźwiękową zwiastuna. Czyta go znany z 80% polskich reklam lektor. Po początkowym moim zafascynowaniu jego głosem obecnie wychodzi mi już bokiem. Nie czyta filmów, ale większość reklam, plansz sponsorskich i zwiastunów (TVP1, kiedyś RMF), które z reguły lubię oglądać i słuchać. Jego nazwiska nie znam, ale to musi być jakaś szycha. W Biurze Reklamy czy kajś indziej. Ale przecież reklamówki produkują niezależne agencje...

Co do weekendu to wiadomość niemal identyczna co ostatnio - znowu wg nich główne prowadzi Adamczyk.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 19 kwie 2005, 21:05

Kiedyś pokazał się w studiu oprawy TVP1. Ma około 30, grał w jakimś serialu, ale nie pamiętam nazwiska.

A oto zrzuty.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: michal » (pt) 22 kwie 2005, 23:52

Trzeba powiedzieć, że tym razem się znacznie bardziej przygotowali niż ostatnio. Specjalne banery na stronie TVP i specjalne filmiki (nie takie byle co oparte na dokumencie z XV-lecia). Widziałem tylko dwa filmiki - z Kurowskim i Wysocką. I jeszcze do tego ta kamerka internetowa. Wcześniej tego nie było, a przecież założenia weekendu są te same...

Żeby była pewna informacja. "Weekend z Wiadomościami" to kilka 10-minutowych wejść każdego dnia. W sobotę o 12:50, 13:10, 13:50, 15:30, 16:15 i 17:20. W niedzielę wg programu tylko o 13:10.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: Ania » (sob) 23 kwie 2005, 13:23

Hehe a ja jestem w cywilizacji od wczoraj i mam telewizor co oznacza ze moge oglądać :) weekend z waramościami :D
Już na początku jak przystało na TVP zwała )
w telegazecie podali że jest że 12.50 weekend 13 waramości 13.10 weekend
a potem chylewska podała ze 1 wejscie 13.10
Oczywiście zaraz na wejściu w Waramościach nasza ulubienica - Wysocka :twisted:
No i juz po pierwszym wejściu :D
Taaa na pierwszym planie inna nasza ulubienica czyli Warakomska :twisted: pewnie jeszcze nie raz ją zobaczymy dzisiaj
Z pierwszego wejscia dowiedzielismy się kilku fascynujących rzeczy :?
a)Krzysiu siedzi na kolegium w marynarce
b)Kamilowi lekarze zabronili się denerwować
c)Schiavo czytamySzjawo a nie Szajwo :D a może by tak Skiavo ???
d)Dorotka Wysocka jest niezewykle zarpacowana
e)Dorotka umie pisać na komputerze :D

ciekawe co dalej...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: michal » (sob) 23 kwie 2005, 13:27

Bardzo ciekawe to wszystko :) Nie mogę się doczekać na kolejny odcinek. A pierwsze wejście przesunięto, ponieważ była konferencja prasowa papieża. Zakończyła ona się wcześniej i wstawili takie propozycje, które sprawiły, że zakończyło się o 12:55 i musieliby opóźnić Wiadomości. Trzeba monitorować, bo ostatnie dzisiejsze wejście też pewnie zostanie gdzieś nadprogramowo wepchnięte. Może 18:50, może 19:20...

Aha, część nagrywana to była chyba w zeszłym tygodniu, a część teraz tylko, że to sprawnie zmontowali. Dorota Wysocka przygotowywała się do wydania na 12:00 (w tym tygodniu miał tylko Adamczyk), tymczasem w rozmowie Miśtala z Kozakiem i Ziemcem przewijał się już Benedykt XVI.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 23 kwie 2005, 14:44

Aro The Great wykonał capsy. Zamieszczę pod wieczór. Naprawdę widać na nich dużo - są nawet plany specjalnego wydania. U mnie cała rodzina przybiegła przed TV, kiedy na ekranie pojawił się Jarek Kret i zaczął opowiadać tajniki realizacji pogody.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: michal » (sob) 23 kwie 2005, 17:09

Niestety przez pomyłkę zjadłem wiadomość od Ani z kapsami z Kretem. Mówiła tam, że nie ma nic ciekawego w tych filmikach i tylko dla Kreta warto było oglądać. Sorry.


************

A teraz moje.

Też jestem zawiedziony. Kompletnie mi się to nie podoba. Reżyserowane scenki (Krajewski i Korzeniowski), pieprzenie z Adamczykiem i Kurowskim o rzeczach oczywistych, o których już dawno wiem. A już z Kretem to było wejście najgorsze. Kompletnie nic ciekawego nie było poza lansowaniem się Kreta i włażeniem Miśtala w jego dupę. Tylko dziura w blueboxie była interesująca. Najciekawsze było wg mnie pierwsze wejście - Ziemiec, Kozak, Wysocka, Bajszczak i kolegium.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 23 kwie 2005, 18:18

Podobało mi się wejście Magdy Tadeusiak z Paryża (przy okazji pokazała swoje dzieci, oraz biuro TVP, niezły sprzęt tam mają :D ). Korzeniowskiego nie lubię więc powstrzymam się od komentarzy (w ogóle bierze pieniądze za nic, tj. za nazwisko, a Sport po Wiadomościach powinien trwać od 5 do 6 minut, ale nie 10 !!!!!)
Wejście o 17.20 tez było dobre - zwłaszcza praca Gasińskiego w przyspieszeniu, biegająca po reżyserce Warakomska etc
Kret mógł pokazać więcej grafiki, ale dziury w blue boxie rzeczywiście były fascynujące :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: michal » (sob) 23 kwie 2005, 19:43

Relacja Magdy Tadeusiak rzeczywiście była wizualnie ciekawa, ale ponieważ jej nie lubię, więc nie wspominałem. To już dwa lata tam jest... czas szybko leci. Ale w ogóle jej nie kojarzę z materiałów krajowych. Chyba nie robiła stand-upów. Fajnie, że ma za plecami łuk triumfalny podczas nadawania na żywo. Myślałem, że jest to sztuczny obraz. Szkoda, że nie wiedziałem o tym wcześniej gdzie jest ich siedziba, bo bym sobie z bliska podpatrzył (kiedy byłem w Paryżu korespondentem był wtedy Dobiecki).

A ten reportaż po Teleexpressie był równie ciekawy co pierwszy. Maja Krygowska wywoływała "archiwum" i się zaraz pojawiło na ekranie. Potem wzywała kolejną wizytówkę, a w międzyczasie trzeba było przygotowywać kolejne materiały. Ciekawe jaka tam jest atmosfera jak pomylą wizytówki co się czasem zdarza. Czy jest szok i konsternacja czy robi awanturę....
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 23 kwie 2005, 20:20

Warakomska pewnie pistolet z kabury wyjmuje i oddaje strzały ostrzegawcze. Przy kolejnej wpadce zaczyna strzelać.... :lol:

Natomiast ja bardzo lubię Magdę Tadeusiak. W kraju zajmowała się tematami politycznymi - tj rząd i prezydent. (Sejm i senat Kolenda z Maruszak, ważne sprawy polityczne również.) Bardzo często chwalili ją ludzie z Tygodnika Powszechnego. Zawsze stała trochę w cieniu, ale naprawdę robiła kawał dobrej roboty. Pamiętam, że bałem się, iż podobnie jak Kolenda podziękowała Pieńkowskiemu za współpracę. Kamień spadł mi z serca, kiedy zobaczyłem jej korespondencje z Francji. :D :P

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: michal » (sob) 23 kwie 2005, 21:42

Tadeusiak to wiem, że w polityce, ponieważ kiedyś złapałem jakąś opinię w internecie w temacie upolitycznienia telewizji i ktoś żałował braku jej profesjonalnych reportaży po zsyłce do Paryża. Oprócz tego w przynajmniej jednym z wydań od Maxa Kolonki jest jej relacja z posiedzenia rządu, ale się nie pokazywała. I chyba nigdy tego nie robiła. Wizualna to ona nie jest (fryzura, mruganie oczami, kiwanie głową), ale już z Paryża się pokazywać musiała, bo przecież swoją osobą firmuje TVP we Francji.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: Ania » (ndz) 24 kwie 2005, 14:53

zjedzone capsy :D
Obrazek
Obrazek

No :D mnie się jedynie wejście Kreta i Gasińskiego podobało aha i wieczorne wejście Kozaka też było dobre pojechał po tvn :D
natomiast wejście Tadeusiak jak dla mnie bez sensu zupełnie.

a Kozak się wypowiadał właśnie odnośnie sytuacji w ciągu ostatnich tygodni.Mówił iż istotą Wiadomości i celem jej wydawców jest rzetelność i dlatego nie podawali w ślad za komercyjnymi stacjami wiadomości o śmierci papieża już dzień wcześniej .To jedno a drugie co powiedział to to ze nie zawsze chodzi o to by być pierwszym ważne by podawać informacje sprawdzone i prawdziwe a nie domysły agencyjne...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 24 kwie 2005, 16:28

A kiedy było to wydanie z Kozakiem? W okolicach 22.00? Niestety nie widziałem jego wypowiedzi a szkoda. Natomiast dzisiaj siksa pochwaliła się swoim pieskiem. Ale bydle - lepiej nie podchodzić bo połknie...
Mam capsy - made by ArO the Great. Zamieszczę jutro. Dużo tego. :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: michal » (ndz) 24 kwie 2005, 17:58

Wczoraj z Kozakiem było o 22:50. Informowali o tym dwukrotnie podczas wejścia po Teleexpressie. Właściwie nie było nic oprócz rozmowy.

Dzisiejsze wejście z Wysocką fajne. Piesek też uroczy. Tylko nie wiem dlaczego oni chcą wmówić, że to jest na żywo. Przecież materiał trzeba zmontować i opracować i tak faktycznie było. A Wysocka pod koniec uprzejmie wypraszała Miśtala, bo już zaraz zaczyna wydanie. I faktycznie to wydanie było i w dodatku była tak samo ubrana. :D Ale niech nie wciskają kitu :)

Dziś miało być wejście o 13:10 wg programu. Jednak zapowiadali tam, że będą kolejne, ale już ich nie ma uwzględnionych w programie i nie podali na wizji. Nie oglądałem już więcej, bo nie chce mi się polować przed włączoną Jedynką i oglądać "gupoty". Jak ktoś na coś natrafił lub natrafi niech opowie.

Ps. Aniu :arrow: zauważ, że kasuję tylko Twoje posty i tylko takie, w których wychwalasz nielubianego przeze mnie Kreta. Coś w tym musi być ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: Ania » (ndz) 24 kwie 2005, 18:40

buu a ja nie widziałam siksy i psa :( kiedy to było ?
i jaka rasa ? buldog jak jej koleżanka po fachu Hanka :twisted: ????

Faustus może masz capsa z pieskiem ???

hehe Michał i jeszcze się przyznajesz :D:D pominę to mimo uszu :D
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ