Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Belki z podpisami

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

Belki z podpisami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: viper » (pt) 05 maja 2006, 17:14

Wiadomości - podobnie jak inne programy informacyjne TVP - zawsze słynęły z tego, że w materiałach filmowych nie podpisywano prezydenta, premiera, prymasa Polski i papieża (tego ostatniego nawet obecnie się nie podpisuje). Ostatnio postępy w tym kierunku poczyniła Panorama TVP 2. Ciekawe, dlaczego w \\' nie jest tak samo?

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 05 maja 2006, 17:16

Może napisz do nich i spytaj wiadomosci@waw.tvp.pl
Może chłopaki boją się, że zrobią jakąś literówkę i polityczny komisarz, ups Marzenka P-T będzie musiała skargę złożyć do pana magistra. :x

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Ania » (pt) 05 maja 2006, 19:25

No a po co Ci podpisywać prezydenta prymasa czy papieża :> ?
Ja uważam ze to ukłon w kierunku inteligencji widzów tvp...
Oglądając TVN czuje sie jak debil jak widze Lech Kaczyński - prezydent RP ( no dobra tego to akurat można z bratem pomylić :x ) itp...
Jak bym nie wiedziała kto to :]

A jak ktoś nie wie to i nie warto dla niego marnować czcionki...
^@^
Obrazek

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: viper » (sob) 06 maja 2006, 18:41

Nie każdy musi interesować się polityką, a TVP jako nadawca publiczny powinien przybliżać te osoby niezorientowanym w polityce. Nie sądzę, żeby bali się literówek, np. Kaczyniski zamiast Kaczyński :x Podam Wam przykład włoskiej telewizji publicznej Rai - ostatnio oglądałem jej dziennik TG1 i zauważyłem belkę z takim oto podpisem:

Silvio Berlusconi
Presidente del Consiglio

To znaczy "Prezes Rady Ministrów". No i co Wy na to?

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Ania » (sob) 06 maja 2006, 20:59

Owszem nie każdy musi sie interesować polityka ale raczej powinien znać prezydenta włąsnego kraju ... :] inaczej jest ignorantem według mnie . A papieża to raczej chyba wszyscy znali w polsce ;)
^@^
Obrazek

Marcin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Marcin » (ndz) 07 maja 2006, 8:20

Ale Kaczyńśkiego z Kaczyńskim można pomylić. :x

Co do literówek, kiedyś Kalczyńską podpisali jaki "Anna Kaczyńska". :x Było to w łączeniu z Tomaszem Wasilewskim, który był podpisany jako "Agnieszka Górniakowska". :smiech:

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: viper » (pn) 08 maja 2006, 17:49

Ania pisze:No a po co Ci podpisywać prezydenta prymasa czy papieża :> ?
Ja uważam ze to ukłon w kierunku inteligencji widzów tvp...
A ja uważam, że to pozostałość po Dzienniku Telewizyjnym - zresztą po likwidacji tegoż programu w TVP długo pracowali dziennikarze znani z czasów stanu wojennego.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 08 maja 2006, 18:51

Viper co ma piernik do wiatraka? Mylisz kilka spraw. Po pierwsze twarze stanu wojennego zostały wycofane z wizji już przez samych komunistów w drugiej połowie lat 80 - to była taka próba odzyskania zaufania. Z telewizji zwolniono ich natychmiast po 89r - np z pracą pożegnał się Tadeusz Zakrzewski. W Wiadomościach pozostała część dziennikarzy z dawnego DTV, ale ze stanem wojennym nie mają nic wspólnego. Jednak z racji swojej pracy w DTV nie podpisywali przez jakiś czas własnych materiałów. Nie ma to jednak nic wspólnegoz niepodpisywaniem premiera czy prezydenta. Nie przesadzają - akurat te dwie osoby znają wszyscy. I specjalna wiedza polityczna nie jest tu potrzebna.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: viper » (pn) 08 maja 2006, 19:16

Brak belek zauważyłem jeszcze w rosyjskiej ORT - prezydent Władimir Putin w ogóle nie jest podpisywany w materiałach. To także wpływ starego systemu; zresztą większość społeczeństwa rosyjskiego chce powrotu komunizmu. W Polsce "Dziennik Telewizyjny" był programem propagandowym, a obecnie w "Wiadomościach" chodzi o rzetelną informację. Oczywiście, jest postęp w porównaniu z DTV, ale to nie jest pełen postęp. Na Zachodzie w telewizjach jest tak, że nawet Amerykanie podpisują swojego prezydenta George'a W. Busha (tak jest w CNN).

Faustusie, odnoszę wrażenie, że dla ciebie nie ma lepszej stacji niż TVP...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 08 maja 2006, 19:25

Viper przesadzasz. Potrafię spojrzeć na TVP krytycznym okiem, a ostatnio robię to dość często. Po prostu nie przeszkadza mi brak belki z podpisem premiera czy prezydenta i nie ważne czy oglądam Kurier, Fakty, czy Wiadomości. Tyle.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: viper » (pn) 22 maja 2006, 17:54

doktorfaustus1 pisze:Może napisz do nich i spytaj wiadomosci@waw.tvp.pl
Nawet jak do nich napiszę, to niczego to nie zmieni... Niby telewizja publiczna, a ma w nosie widzów.

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Martin » (wt) 23 maja 2006, 17:51

viper pisze:Nawet jak do nich napiszę, to niczego to nie zmieni... Niby telewizja publiczna, a ma w nosie widzów.
Mój dziadek kiedyś dzwonił do redakcji Pogody TVP1. :smiech: Powiedział im, że to niemożliwe, jak oni pie***lą na wizji, że "Pogoda będzie piękna i będzie korzystnie wpływała na nasz nastrój". A mój dziadek jest rolnikiem, więc susza nie wpływa dobrze na jego samopoczucie. :lol: Tylko nie wiem czy mu to coś dało. :>
Ostatnio zmieniony (wt) 23 maja 2006, 18:13 przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: viper » (pn) 05 cze 2006, 20:04

W aktualnych belkach największym błędem jest zmniejszenie pola tekstu. Powinny być nieco większe, a ich układ graficzny zmodyfikowany - np. odgrodzenie górnego i dolnego pola tekstowego (jak w Faktach TVN). Co jakiś czas w trakcie relacji na żywo czytam np. "Sejm Joanna Wajda".
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Poland » (sob) 16 wrz 2006, 21:22

Co powiecie o obecnych belkach ? Według mnie są brzydkie !
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: viper » (wt) 19 wrz 2006, 18:10

Obecne belki pod względem graficznym wyglądają ładnie, ale widać, że ludzie od napisów mają problemy z rozmieszczeniem na nich tekstu. Dlaczego? Mimo że zrobili dwa paski, to większość tekstu ładują na jednym (zwłaszcza przy łączeniach z reporterami) i to jeszcze dużymi literami, co sprawia, że napisy wychodzą poza belkę.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

ODPOWIEDZ