Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wiadomości - sprawy bieżące

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#31

Post autor: tobi » (wt) 08 mar 2005, 1:48

Fakt. Ale tyle co p?ace to p?ące za ponad 20 kanałów pl i nie polskich, i z nich czerpie wiedze edukacje rozrywke informacje w ko?cu. I jakoś tak się dzieje że to z tych stacji TVP czerpie standardy które to ona powinna pierwsza preaentowa?.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#32

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 08 mar 2005, 8:33

Tobi jak zwykle przesadzasz. Owszem nie powinni mie? takich wpadek j?zykowych, ale zwracam uwag? na fakt, że treś? przekazywanej informacji w tym przypadku nie uleg?a zimanie. Ja nie bronie, ja ostudzam Twój czesto nieuzasadniony zapa?.
Tak się sk?ada, że mam kablówk? i jedynym programem godnm uwagi jest Planete. Jak historyk zdecydowanie odradzam cała paczk? Discovery - podawane przez nich informacje albo mijają się z prawdą, albo prezentują ameryka?ski punkt widzenia, który co tu ukrywa? zawiera liczne b?edy, np w podejściu do historii Europy Środkowo-Wschodniej.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#33

Post autor: Ania » (wt) 08 mar 2005, 11:33

a ja sobie bardzo ceni? pakiet Discovery... oni raczej nie prezentują ameryka?skiego punktu widzenia tylko brytyjski.. bo to nie ameryka?ska telewizja...
Natomiast na Planete i National Geografic patzr? z mieszanymi uczuciami... raz obejrza?am z ch?cią jedynie na francuckim Planete dokument o Bushu ;)
lubi? też tvn 24 a tak kablowki raczej nie oglądam...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#34

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 08 mar 2005, 14:51

Widzia?em kilka filmów dokumentalnych dotyczących historii na Discovery - mija?y się z prawda tak jak polska oficialna historia przed 1989 mówiąc o Katyniu lub stosunkach z Rosją na przestrzeni wieków. Ewentualnie przedstawia?y tak wypaczony obraz, że a? nie da?o is? tego ogląda?, np o polityce Stalina wzgl?dem Ukrainy.
Natomiast Planete emituje produkcje europejskie - francuskie, niemieckie, a nawet polskie. W dodatku są to zazwyczaj filmy nowe.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#35

Post autor: michal » (wt) 08 mar 2005, 21:22

Dziś w Wiadomościach wypowiadała się Krystyna Kurczab-Redlich - moskiewska (była?) koresponndentka Polsatu.

W Wydarzeniach z kolei obszerne fragmenty wczorajszego "Prosto w oczy" z podpisem i wielokrotnym wymienieniem nazwiska prowadzącej. By?y tez jakieś archiwalne materiały ze starym logo TVP1. W jednym (ale już nie tym z TVP kiedy Kwach mówi? o popularności, która jednym się podnośi a potem opada) było widać chudziutkiego jeszcze Morozowskiego. By?y to chyba czasy kiedy pracowa? dla Teleexpreessu.

W Faktach by? materiał o przemocy wśród zawodniczek na boisku koszykówki, w którym wykorzystano zdjęcia TVP3 (nie było o tej sprawie chyba nigdzie indziej).

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#36

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 08 mar 2005, 22:10

michal pisze:Dziś w Wiadomościach wypowiadała się Krystyna Kurczab-Redlich - moskiewska (była?) koresponndentka Polsatu.
Ostatnio czesto pojawia się w TVP. Z tego wniosek, że już nie pracuje dla Solorza. Ostatnim razem widzia?em ją tydzień temu w programie "Rozmowy na czasie". Mówi?a o sytuacji w Czeczenii oraz polityce Moskwy.
Micha? pisze:W Faktach by? materiał o przemocy wśród zawodniczek na boisku koszykówki, w którym wykorzystano zdjęcia TVP3 (nie było o tej sprawie chyba nigdzie indziej).
Dzisiaj mówili o tym w serwisie sportowym po głównym wydaniu Wiadomości, wczoraj informowali w Kurierze oraz Kurierze Sportowym - zw?aszcza tam dali bardzo dobry materiał pokazując zdjęcia w zwolnionym tempie etc.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#37

Post autor: michal » (śr) 09 mar 2005, 23:35

Dziś Barbara W?odarczyk miała łączenie na żywo w głównych Wiadomościach. Wypad?a kiepsko. Po pierwsze się denerwowa?a, drga? jej g?os, który i tak jest mało wizyjny. Po drugie przywita?a się w czasie zapowiedzi przez Kamila i zadawaniu przez niego pytania. Powinno się mówi? "dobry wieczór" dopiero przy zaczynaniu odpowiedzi albo tylko wcześniej kiwną? g?ową, bo wiadomo, że g?osy sie na?o?ą. No chyba że jest się pysza?kiem jak Piotr Dziemia?czuk, który nie powie ani s?owa i nie wykona ?adnego gestu. Barbara W?odarczyk mówi?a dziś chyba z g?owy (pochwa?a), ale troch? się też powtarza?a (dwa czy trzy razy mówi?a, że odmowa prezydentów Litwy i Estonii nie jest istotna) i wydaje mi się, że u?y?a sformu?owania "gorzej by?oby gdyby odmówili prezydentowie Bush lub Blair".


Kto dziś miał Kaw? czy Herbat? jeśli chodzi o "Wiadomości"? Bo je?eli Gacia Dzikowska, to pracowita mrówka obs?u?y?a wszystkie wydania a? do 15:00. Raczej nie było Trzaskalskiej, bo prowadzi?a Pogod? w głównych.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#38

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 11 mar 2005, 14:40

Jakoś nie mogę przyzwyczai? się do Barbary W?odarczyk, pe?niącej funkcj? korespondentki. Chyba na trwale zapami?ta?em ją jako twórc? świetnych reporta?y.
Michale może wiesz kto dzisiaj miał skróty? O 12 była Agata Dzikowska i powiedziała, że poprowadzi skrót Wiadomosci o 13.40, tylko tyle nic wiecej. Pewnie o 15.00 i o 19.30 bedzie ta siksa Wysocka. I jutro też. :evil:

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#39

Post autor: michal » (pt) 11 mar 2005, 21:50

doktorfaustus1 pisze: Michale może wiesz kto dzisiaj miał skróty? O 12 była Agata Dzikowska i powiedziała, że poprowadzi skrót Wiadomosci o 13.40, tylko tyle nic wiecej. Pewnie o 15.00 i o 19.30 bedzie ta siksa Wysocka. I jutro też. :evil:
Niestety nie wiem. Podobne pytanie zada?em w środ? (nikt nie odpowiedział), ale wtedy Trzaskalska by? raczej nie mog?a, bo była wieczorem w Pogodzie i chyba cały czas wsz?dzie była Dzikowska. A jak było dziś. By? może tak jak wtedy, cho? Trzaskalskiej chyba dziś w g?ownych nie było. Te? obejrza?em dziś tylko serwis o 12:00. Wydaje mi się jednak, że w weekend b?dzie Ziemiec.

Ostatnio (miesiąc temu) troch? się zmieni?a ramówka Wiadomości. Skrót, który dotychczas by? emitowany o 10:20, nadawany jest teraz godzin? póŸniej, a zamiast dwóch dotychczasowych skrótów ok. 13:10 i 14:20 jest nadawny tylko jeden ok. 13:40. Osoba prezentująca skróty musi więc od 11:20 czeka? na wystąpienie przed 14:00, także może przejmie ten skrót prowadzący wydania 8:00 i 12:00. Z 15:00 też ostatnio jest różnie. Coraz cz?ściej je obs?uguje prezenter głównego.

A dzisiejsza "Kawa czy Herbata" to było dwa tysiące pi??setne wydanie programu. Gościem mieli by? m. in. Dworak, Grzywaczewski i Warakomska oraz mieli prezentowa? bardzo dużo materiałów archiwalnych. Dowiedziałem się o tym wczoraj wieczorem z głównej strony TVP i nastawi?em sobie video na pierwsze 25 minut programu, bo tylko tyle miałem wolnego na kasecie. Zaraz to b?d? ogląda? i mam nadziej?, że szefostwo rano wsta?o i produkowa?o się na samym początku.


EDIT

Nic mi się nie nagra?o, bo ten p***dolony magnetowid wyplu? kaset? przed nagrywaniem. Czasami już to robi? wczesniej, ale ostatnio mu się nie zdarza?o. Niestety postanowi? to zrobi? ponownie dziś przed 6:00. Jeszcze o 2:00 go programowa?em. Kur** :(

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#40

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 12 mar 2005, 10:15

Oj szkoda - wielka szkoda :cry: Wiedzia?em o tym jubileuszu, ale jak zwykle zaspa?em - obudzi?em się dopiero przed 9.00. (Piątki mam wolne i musz? odreagowa? cały tydzień nauki). Może dadzą jakieś fragmenty programu lub artyku?y na stronie www.tvp.pl/kch ?
Co do zmian w wydaniach - pamiętam, że przed 14 pa?dziernika za wydanie o 15.00 odpowiada? już redaktor przygotowujący wydanie główne. Teraz wydaniami o 8, 12 i 15 zajmuje się Katarzyna Bajszczak (nag?y awans z kuriera :roll: ) oraz od wielkiego świ?ta Bogdan Ulka z Renatą ??ską.
Ostatnio zmieniony (sob) 12 mar 2005, 13:30 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#41

Post autor: tobi » (sob) 12 mar 2005, 12:35

Takczytam i czytam i pomimo wilekich ch?ci ale i jak?e ogromenj wrodzonej przez Lisa (acz rzetelnej i obiektywnej) do TVP staram zrozumie? się te grafiiki dyżury przydzia?y. Ale to zbyt skomplikowane . Skoro już nawet wcisn?li Panią od Pogody do Wiadomości to ja ide się opala?. Chore!!!!

Kiedyś było jasne że 8,12, 15 Holecka lub Prokopiuk albo Ulka z Jeneralskim dawniej na zmiane z nimi i tyle. A dziś. O 15 Gwiazda Durczok siada raz w tyg zy dwa. To TVP i jakiś porządek ka?demu by dobrza zrobi?. Szczególnie widzowi. A widownie jak sami wiecie to jako że to najost?pniejszy kanał to mają nie ma?ą.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#42

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 12 mar 2005, 13:47

1) Tobi nie chc? by? z?ośliwy, ale może na przysz?oś? przykładaj wiecej uwagi do stylu swoich wypowiedzi. Nie zrozum mnie ?le - nie zamierzam - wzorem innych - bawi? się w dyktotora i pisa? punktów w regulaminie o b??dach ortograficznych etc, ale chyba warto przed wysa?niem posta przeczyta? go jeszcze raz...

2) Tomasz Lis to z?y przykład - nawet Mariusz Walter skrytykowa? go w Przekroju za pozbawianie kolegów i kole?anek dyżurów. Owszem - to by? jego autorski program, ale chyba mógł czasami staną? z boku i pozwoli? przeją? inicjatyw? Pawłowskiemu, Redo lub Radziszewskiej. A prawda była taka, że demokracji w redakcji Faktów nie było - ka?de wydarzenie robiono pod widza - oczywiscie głównym aktorem by? Tomek Lis. Nie wa?ne, że w dniu ataku na Irak w studiu od 2 w nocy m?czy? się śp. Marcin Pawłowski. Lis w tym czasie spa?, ale nie przeszkodzi?o mu to pojawi? się już o 6 rano i poinformowa? widzów, którzy w?aśnie wstali o wojnie. I kto wówczas spi? śmietank?? Tymczasem Wiadomości tego dnia prowadzili na zmian? S. Jeneralski oraz M. Prokopiuk (nota bene znowu ją us?yszą?em dzisiaj w I Programie Polskiego Radia). A przecie? mogli da? dyżur Pieńkowskiej, która pokazała swój profesionalizm 11 września... Okaza?o się jednak, że zarówno S?awek jak i Gosia świetnie sobie poradzili. W Faktach by?oby to nie mo?liwe - tam tylko Lis mógł się rozwijac i b?yszcze? - reszta miała tylko mało istotne wydania, a z relacją takich wydarze? miałaby pewnie k?opot.
Ostatnio zmieniony (sob) 12 mar 2005, 16:52 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#43

Post autor: michal » (sob) 12 mar 2005, 14:35

U mnie w domu codziennie s?ucha się Jedynki i Prokopiuk jest bardzo często - najcz?ściej ko?o po?udnia (magazyn "Z kraju i ze świata"). Dziś oczywiście też ją s?ysza?em, ponieważ była dyskusja o autobusach firmy Solaris Bus & Coach z samym szefem przedsi?biostwa Krzysztofem Olszewskim :lol: Oczywiście Prokopiuk z nim nie rozmawia?a, bo ona jest mocna tylko w odczytywaniu przygotowanego przez kogoś tekstu, ale po tej rozmowie mówi?a co dalej w programie.

I jeszcze jedno. Jakieś dwa tygodnie temu s?ysza?em w Jedynce czołówk? Monitora Wiadomości. Co do nutki. Jest ona sygna?em jakiegoś Jedynkowego magazynu.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#44

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 12 mar 2005, 15:59

Mylisz się Michale - ona tam nie tylko czyta, ale i prowadzi rozmowy - np z politykami. Ostatnim razem s?ucha?em jej wywiadu z Jerzym Wenderlichem.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#45

Post autor: michal » (sob) 12 mar 2005, 16:46

By? może coś tam kiedyś jej dali. Ja najcz?ściej s?ysz? jednak jak czyta Wiadomości i zapowiada poszczególne rozmowy przeprowadzane przez kogoś innego. Do tego o 12:00 jest wyg?aszaczką komunikatów o stanie wód, a nast?pnie nieśmiertelnej formu?ki "Tu Program Pierwszy Polskiego Radia nadawany na falach d?ugich o cz?stotliwości 225kHz z radiowego centrum nadawczego z Solcu Kujawskim. Lokalnie na falach ultrakrótkich oraz na satelicie Eutelsat - Hotbird. Jesteśmy dost?pni także na platformie Nowa Cyfra Plus i Polsat Cyfrowy".

ODPOWIEDZ