Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wiadomości - sprawy bieżące

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4816

Post autor: Trzeciak » (pn) 16 lip 2018, 17:57

No to mamy powtórkę sprzed 14 lat. Aż się mi przypomina 2 sierpnia 2004 roku i Kamil Durczok, który powitał z newsroomu "Wiadomości". :x

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4817

Post autor: janekpogwad » (pn) 16 lip 2018, 18:14

"Żeby później było ładniej" - tak coś kojarzę, że mówił. ;) A potem doszły na ścianie pionowe zegary, czerwone wstawki dekoracyjne tuż przed październikiem zmieniły się na niebieskie, a w międzyczasie pojawiły się w ramówce "Wiadomości - skrót", bez czołówki, z biegnącym prezenterem już przy nowych dźwiękach Rubika. ;)

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4818

Post autor: Trzeciak » (pn) 16 lip 2018, 19:51

No i mamy :w: ze studia "Panoramy". Trzeba przyznać, że za Holecką Zamek Królewski (w tle nie ruszają się chmury) prezentuje się pięknie, tak lekko na jedynym słusznym ekranie 4K/5K. :D Szkoda, że dopiero pod koniec obowiązywania tej oprawy.

A historia zatoczyła koło:
*niedziela 1.08.2004 r. - ostatnie wydanie "Wiadomości" ze studia A przed przebudową prowadziła Danuta Holecka.
*niedziela 15.07.2018 r. - ostatnie wydanie :w: przed przebudową studia A prowadziła także Danuta Holecka.

Lekko odświeżono także grafikę do "Gościa :w:" na bimie w studio "Panoramy". Ma ona nieco więcej czerni, a poza tym człon "GOŚĆ" na bimie jest tego samego fontu, co w logo "Wiadomości". Na tle zastawek ze studia :w: są ekrany z tła do "Panoramy".

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4819

Post autor: janekpogwad » (pn) 16 lip 2018, 20:59

Przenosiny do studia "Panoramy" to jednak nieco grubsza akcja. Raz, że fragmenty scenografii są wstawiane (zobaczymy jak długo). Dwa, że grafiki zostały zrekonstruowane. Miasto z wieżą Zamku jest pełne, nie widzę żadnego przycięcia lub dopasowania do bardziej szerokiego aspektu ekranu, tym bardziej, że jakby np. takie Słońce było przycięte, to wyglądałoby to paskudnie. A więc musieli się znowu odwołać do plików źródłowych z 2014-2015 r. i stworzyć na nowo. Z "Gościem Wiadomości" podobnie, grafika wreszcie się rusza dynamicznie (a nie tylko bliżej-dalej, jak było początku tego programu jak się przekształcił z "Dziś Wieczorem"). Dodatkowo: słówko "Gość" jest pisane dokładnie tą samą czcionką co "Wiadomości". Czyżby to oznaczało, że w październiku logo programu nieznacznie tylko się zmieni lub w ogóle się nie zmieni? Nie miałbym nic przeciwko temu, bo jest ponadczasowe. Szkoda tylko, że pierwszy rząd kropek jest niebieski, a nie biały, jaki powinien był być zgodnie z konwencją przyjętą w 2015 r.

Nad rozdzielczością ekranu nie będę się już rozpływał, bo wygląda już teraz to wszystko dużo świeżej niż choćby wczoraj.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4820

Post autor: Trzeciak » (pn) 16 lip 2018, 22:50

Z tego co wiem, to "Gość Wiadomości" ma mieć także nową czołówkę, nawiązującą do powstającej właśnie nowej oprawy :w:. Powiem więcej. Być może po 14 latach zniknie symbol "Wiadomości" stworzony przez agencję Schwartz, czyli słynna litera "W" z kropek. ;)

Co do zapów Janka, to jestem wręcz zauroczony szerokim tłem na ekranie LED-owym. :D Szkoda, że tak piękne obrazki widzimy dopiero pod koniec obowiązywania tej oprawy. Szkoda też, że za czasów Kraśki jesienią 2014 roku - tuż przed częściowa zmiany oprawy - nie pomyślano o wymianie videowallu na ekran LED-owy wysokiej rozdzielczości, przez co nowe tło - jeszcze z PKiN-em - wyglądało by piękniej. Swoją drogą wtedy można było pomyśleć też o tłach z Gdańskiem i Krakowem na wydania boczne, ale to moja fantazja.

Nie mniej wymiana szyby projekcyjnej na ekran LED-owy (studio "Panoramy" jest drugim - po "24 godzinach online.pl" Nowej TV, które ma taki ekran) w październiku zeszłego roku była świetną inwestycją. :)

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4821

Post autor: Poland » (wt) 17 lip 2018, 18:32

A skąd ty wiesz że to logo zniknie? Osobiście mam nadzieje że tak właśnie będzie :)
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4822

Post autor: TiM » (wt) 17 lip 2018, 19:56

Symulacja studia popołudniowego niemal nie do odróżnienia, jestem pod wrażeniem.

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4823

Post autor: Trzeciak » (wt) 17 lip 2018, 21:07

Poland pisze: (wt) 17 lip 2018, 18:32 A skąd ty wiesz że to logo zniknie? Osobiście mam nadzieje że tak właśnie będzie :)
Nie wiadomo co Bagiński i spółka z Platige Image wykombinują. ;)

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4824

Post autor: Poland » (wt) 17 lip 2018, 21:15

Jeżeli to ma być coś a'la "Panorama" z 2005 roku albo coś lepszego to ja jestem spokojny o to dzieło.
Poland - Aktywnie najlepszy

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4825

Post autor: Trzeciak » (śr) 18 lip 2018, 20:21

Dziś z kolei mapę świata na rolce w stole "Panoramy" zasłonięto wstawką z symbolem :w:, które otaczało łącze stołu "Wiadomości" na wewęwnetrzne stronie. ;)

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4826

Post autor: janekpogwad » (śr) 18 lip 2018, 21:21

Tak, faktycznie ten ozdobnik też tam przytargali. Ale dużo większe wrażenie robi na mnie ta panorama Warszawy. Szczególnie po czołówce zmiany tematu jak jest robione zbliżenie to wygląda to świetnie. Dzisiaj było również dwóch gości w "Gościu". Te ekran ma kapitalny kontrast. Żadnych niebieskich refleksów jak w poprzednim studiu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4827

Post autor: janekpogwad » (czw) 19 lip 2018, 9:00

No i powoli sprawdzają się moje przypuszczenia co do październikowej zmiany. Jacek Kurski stwierdził wyraźnie dla Wirtualnychmediów, że...
Nowe studio TVP Info i „Wiadomości” nie wystartuje z nową ramówką, tego nigdy nie twierdziliśmy. Nastawiamy się generalnie na jesień. Dobrze byłoby obsłużyć wybory samorządowe przez przynajmniej jedno studio w nowej scenografii - „Wiadomości” lub TVP Info. To byłby zatem raczej październik. Priorytetem jest jakość a nie tempo.
W sumie miło słyszeć, że ktoś w TVP mówi, że priorytetem jest jakość a nie tempo. Zwykle to przez lata było wszystko na już, po pieniądzach i wypuszczane, a potem jeszcze poprawiane i, jakkolwiek to nie zabrzmi, downgrade'owanie - czyli mniejsze kadry, mniejsze wykorzystywanie przestrzeni, minimalizacja tych efektów, które robiły wrażenie (dla mnie karygodne było to, co się stało z dynamiką "Panoramy" w 2006 r., kiedy wielkie studio zostało skrócone do małej klitki i kranu poruszającego się wyłącznie nad stołem).

źr: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/r ... o-tvp-info

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4828

Post autor: Trzeciak » (czw) 19 lip 2018, 10:12

Ciekawe, czy tak jak 14 lat temu zobaczymy z nową ramówką zmiany za tłem w studio "Panoramy". :x

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4829

Post autor: TiM » (czw) 19 lip 2018, 20:37

Tylko po co "Wiadomościom" osobne studio? To powinno być wspólne studio dzielone z TVP INFO. Początkowo tak rozumiałem (i chyba nie tylko ja) słowa Kurskiego o nowej odsłonie.

Szczególnie, że miejsce z którego obecnie nadawane są "VV" nie jest zbyt duże. Chyba, że wprowadzą tam coś w rodzaju wirtualnego studia...

Awatar użytkownika
Hecktor
Chipsy przyszły
Posty: 4
Rejestracja: (czw) 12 kwie 2012, 0:57

Wiadomości - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4830

Post autor: Hecktor » (ndz) 22 lip 2018, 23:40

Ogólnie to jestem lekko zażenowany tym, że koncentrujecie się wszyscy stroną techniczną ww. serwisu zamiast skupić się na warstwie merytorycznej, która, delikatnie mówiąc od czasu "dobrej zmiany" leży i kwiczy. Chociaż nomen omen trzeba Kurskiemu oddać to, że jako pierwszy od lat ruszył to "zabetonowane" studio. Trochę Platige Image stracił w moich oczach w ogóle podejmując się zlecenia, chociaż rozumiem, że pieniądz to pieniądz ale osobiście etyka zawodowa po prostu wskazywała by mi aby grzecznie odmówić. Ale na ten temat długo można by jeszcze.

ODPOWIEDZ