Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wiadomości - sprawy bieżące

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2176

Post autor: Ama18 » (ndz) 02 sie 2009, 14:32

janekpogwad pisze:Dobrze napisałeś: zauważyłeś. On w roli reportera jest już trochę i parę razy go widziałem (głównie w Wiadomościach dziennych).
Dziennych wydań nie oglądam, a pierwszy raz Hładkiego w roli reportera widziałem właśnie w wczorajszym, głównym.
Powiedzcie mi, jak mogą Wiadomości "zrzynać" od Faktów, jak materiały robią grubo przed 19:00!!!
Mają szpiegów w swoich redakcjach :x ? Oczywiście, że pokazywanie materiałów o tych samych tematach w różnych dziennikach to rola przypadku.
A coś Ty myślał, że komuchy będą się "takim" świętem... pfu! klęską przecież! podniecać? Oni razem z PO i SLD są w stanie zniszczyć całą naszą historię, kulturę i kraj! A wy wszyscy PO och!, PO ach!
Każda partia "naciąga" historię na swój światopogląd, to nie tylko domena "komuchów". Zdziwiłem się wczorajszymi Faktami ze studia, ponieważ oni nawet z g***** zrobiliby jedynkę, a "niekorzystne" dla nich fakty o PW wycięliby.

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2177

Post autor: norbi » (pn) 03 sie 2009, 22:44

A dziś w WIADOMOŚCIACH mała niespodzianka. O 19.30 w materiale dotyczącym zagranicy po bardzo długiej przerwie pojawiła się wieloletnia dziennikarka serwisu zagranicznego WIADOMOŚCI - Milena Kruszniewska.
Przeciwko Kruszniewskiej nic nie mam mam, bo nawet ją lubiłem, pytanie tylko po co ją znów ściągnęli skoro i tak mają mnóstwo dziennikarzy tego serwisu - jak np. Piotr Górecki, Sławomira Śliwińska, Katarzyna Nowicka, Arleta Bojke, Marcin Przasnek, Paulina Kamińska, którzy i tak nie mają co robić...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2178

Post autor: michal » (wt) 04 sie 2009, 19:54

Oglądam właśnie Wiadomości i jestem już strasznie znudzony. Większość tematów to jakieś poradnikowe ciekawostki (o burzach) albo zapchajdziurowe informacje (o handlarzach na ulicy w Wenecji, ocena Obamy), które można by nadać kiedykolwiek indziej. Jedyne konkrety to wypadek samolotu w Tajlandii i zwolnienie podejrzanego ws. Olewnika i ewentualnie zakończenie obowiązkowego poboru, choć to też żadna rewelacja. Jedynka - gospodarcze wróżby z fusów. Zieeeeew.

Rozumiem, że sezon ogórkowy, ale wcześniej oglądałem Wydarzenia, a tam zupełnie inne tamaty, w tym większość bieżących.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2179

Post autor: viper » (wt) 04 sie 2009, 20:25

Dla Kraśki każda, nawet najbardziej bezsensowna wiadomość to "wiadomość dnia". Zapomniał chyba, że jest w Polsce, a nie w Ameryce.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2180

Post autor: Ama18 » (wt) 04 sie 2009, 21:00

Wiadomości od pewnego czasu stoją w miejscu (nawet cofają się do tyłu), zero zmian (które są niewątpliwie potrzebne), nudni prowadzący, nieciekawe materiały i nieszczęsne prowadzenie na stojąco. Mimo wszystko, nadal oglądalność utrzymuje się na dosyć dobrym poziomie, choć to niewątpliwie wina przyzwyczajenia. Niedługo jednak nastanie ten moment, w którym Fakty na stałe przebiją Wiadomości, oczywiście, jeżeli nikt w TVP w porę nie zareaguje i nie naprawi tego dziennika - a jest w nim sporo rzeczy do wyrzucenia/zmiany/odnowy.

jadzia
Przeciętniak
Posty: 160
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 21:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2181

Post autor: jadzia » (ndz) 09 sie 2009, 13:53

Ama18 pisze:Wiadomości od pewnego czasu stoją w miejscu (nawet cofają się do tyłu), zero zmian (które są niewątpliwie potrzebne), nudni prowadzący, nieciekawe materiały i nieszczęsne prowadzenie na stojąco. Mimo wszystko, nadal oglądalność utrzymuje się na dosyć dobrym poziomie, choć to niewątpliwie wina przyzwyczajenia. Niedługo jednak nastanie ten moment, w którym Fakty na stałe przebiją Wiadomości, oczywiście, jeżeli nikt w TVP w porę nie zareaguje i nie naprawi tego dziennika - a jest w nim sporo rzeczy do wyrzucenia/zmiany/odnowy.


a jak to jest cofać się do przodu?????



poza tym generalnie się zgadzam. ale nie do końca. "Wiadomości" są nierówne. Jest dobry materiał np. Dzikowskiej, Gadomskiego, Kusia... a tu nagle Zdziechowka, Morawska czy inna gwiazda. To boli... bardzo.

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2182

Post autor: norbi » (ndz) 09 sie 2009, 18:50

Na WIADOMOŚCI ostatnio nie da już się patrzeć, np. wczoraj informacją dnia dla Wyszyńskiej było przywożenie niemieckich samochodów do Polski, które w Niemczech powinny znaleźć się na złomowisku. Sorry, ale jeśli taką wiadomość umieszcza się na "jedynce", to co to za dziennik w ogóle jest?! Już dawno mówiłem, że Wyszyńska dawno powinna być wyrzucona z Wiadomości bo tylko rujnuje ten program z Kasiak, Zdziechowską, Kopeć, Morawską, Tabaką i innymi miernotami ;]

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2183

Post autor: viper » (ndz) 09 sie 2009, 20:10

Powinni przywrócić Holecką, Siezieniewskiego, Szula i innych doświadczonych dziennikarzy, którzy długo byli związani z tym programem.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2184

Post autor: norbi » (ndz) 09 sie 2009, 23:18

Nie wiem Viperze czy odgrzewanie tych kotletów na pl. Powstańców jeszcze by coś pomogło... ale to fakt Holecka i Siezieniewski, to bardzo doświadczenie dziennikarze, jednak ich czas w WIADOMOŚCIACH na skutek wielu różnych dziwnych decyzji minął i wątpię by chcieli wejść znów do tej samej rzeki. Zresztą dziennikarze, reporterzy, prezenterzy, to nie wszystko. WIADOMOŚCIOM przydałby się szef z prawdziwego zdarzenia, a nie mierna redaktorzyna z tabloidu WPROST

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2185

Post autor: norbi » (śr) 12 sie 2009, 13:10

TVP zdecydowała o przesunięcie Magdy Tadeusiak z placówki korespondenckiej w Paryżu do Brukseli - gdzie będzie pracować równolegle z Joanną Wajdą. Obie panie będą obsługiwały także Londyn, gdzie zlikwidowano właśnie korespondenta. Zmiany na plus, bo w TVP jest przerost korespondentów, którzy i tak zbijają bąki i nic nie robią. Teraz powinni odwołać jeszcze Antosiewicza z Berlina, a najlepiej w ogóle go zwolnić. A w Waszyngtonie powinni natomiast zrobić porządek z naburmuszonym Firlejem i zastąpić go kimś bardziej znanym i sensownym.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2186

Post autor: janekpogwad » (śr) 12 sie 2009, 13:55

norbi pisze:A w Waszyngtonie powinni natomiast zrobić porządek z naburmuszonym Firlejem i zastąpić go kimś bardziej znanym i sensownym.
Hehe, może by tak Klaudię Kocimską? :x Buhahaha... A tak na serio, to co w ogóle się z nią stało?

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2187

Post autor: norbi » (śr) 12 sie 2009, 14:48

Kocimska pracuje teraz w serwisie zagranicznym WIADOMOŚCI, lecz przygotowuje bardzo mało materiałów i to w dodatku głównie w Wiadomościach porannych i popołudniowych. Tak więc potrzebowaliby do Waszyngtonu kogoś innego.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2188

Post autor: michal » (śr) 12 sie 2009, 20:18

Natomiast Marcin Szewczak ostatnio regularnie czyta wypowiedzi w Wiadomściach (w materiałach zagranicznych). Jego styl czytania idealnie pasuje do teamu Morawska, Kasiak, Zdziechowska czy Kraśko.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2189

Post autor: norbi » (śr) 12 sie 2009, 23:32

Nie porównuj Kraśki do Kasiak, Morawskiej, czy Szewczaka, bo dykcję ma całkiem dobrą, tylko źle stawia akcenty, ale to już taki jego amerykański nawyk. Zresztą za byle co, tego Wiktora i II miejsca w Telekamerach nie dostał.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2190

Post autor: michal » (śr) 12 sie 2009, 23:57

Dla mnie wada wymowy to wada wymowy i nie ma wartościowania czy taryfy ulgowej. Na wizji powinny być wyłącznie osoby z poprawną polszczyzną, a w przypadku głównego prezentera, i to takiego programu, to powinna być podstawa.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ