Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wiadomości - sprawy bieżące

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Mateusz44
Chipsy przyszły
Posty: 3
Rejestracja: (pt) 28 gru 2012, 0:29

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3751

Post autor: Mateusz44 » (pt) 28 gru 2012, 0:43

Ta marka wygasła po wprowadzeniu Kraśki i Lis do prowadzenia Programu jakim są Wiadomości, dziś już ten program mi przypomina kiepską parodie trudnych spraw, to już nie jest program informacyjny, to jest kiepski magazyn jak Raport z Polski, takie coś to można zostawić do programu 20 minutowego np w TVP INFO: Wiadomości Exstra... a nie pokazywać coś co mija się z celem, szczególnie mnie dobijają czołówki, które co chwilę się zmienia, tak samo studio, dlaczego niszczono tak wspaniałą scenografie z 2004 roku, zamiast ją przenieść z pietra na piętro , jak mi wiadomo scenografia była przystosowana do zdjęcia i do założenia, była to taka mobilna, ale dlaczego tak zrobili, to nie wiadomo, najbardziej program zniszczyły zmiany Wyszyńskiej i Kraśki, po 2010 roku ten program popadł w ruinę , Karnowski miał to coś, program prowadzony na siedząco , żadnych bajerów, spokojne loty, porządne materiały . Ten program może ocalić jedynie Jacek Snopkiewicz, pomysłodawca i współtwórca wiadomości. Jakoś mi się wydaje że jedynie to ocali ten program, Tadle , Wysocką , Adamczyka i Krzysztofa bym zostawił, Kraśka niech lepiej wraca lepiej wraca do stanów, bo już panu podziękujemy za takie WIADOMOŚCI !. Ja mam nadzieje że Jesienią jak powstanie Nowe TVP INFO to powstanie wspólne studio i newsroom dla TVP Info dla VV i dla Panoramy. Na koniec dam mój caps z przykładowego projektu oprawy dla Wiadomości. Obrazek

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3752

Post autor: janekpogwad » (pt) 28 gru 2012, 21:33

Wątpię by Snopkiewicz mógł coś pomóc. A Twoją oceną czasów Karnowskiego zgadzam się w stu procentach.

mrc5
Chipsy przyszły
Posty: 3
Rejestracja: (ndz) 02 gru 2012, 21:53

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3753

Post autor: mrc5 » (sob) 29 gru 2012, 21:05

Mateusz44 pisze:dlaczego niszczono tak wspaniałą scenografie z 2004 roku, zamiast ją przenieść z pietra na piętro , jak mi wiadomo scenografia była przystosowana do zdjęcia i do założenia, była to taka mobilna
Z piętra na piętro to przenieśli redakcję, a studio pozostało w tym samym miejscu.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3754

Post autor: janekpogwad » (pn) 07 sty 2013, 16:07

Oto na jakim poziomie są obecnie "Wiadomości". http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wp ... ecia-wideo

Kiedyś takie coś byłoby naprawdę nie do pomyślenia...

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3755

Post autor: Ama18 » (pn) 07 sty 2013, 20:00

Na dokładkę dzisiejsza żałosna napinka Adama Federa w sprawie artykułu brytyjskiego tabloidu "The Sun", który opisuje w negatywnym świetle Łódź i ulicę Piotrkowską. Pan redaktor w ogóle nie wychylił się poza tezy tego tekstu nie starał się dojrzeć, czy Łódź czasem nie ma naprawdę jakiegoś problemu.

Nie mogę się doczekać reportaży o bohaterach naszego gazetowego "Faktu" i "Super Expressu" w BBC!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3756

Post autor: janekpogwad » (pn) 07 sty 2013, 23:06

Jeszcze a propos wpadki z Obamą i Clinton: http://jimromenesko.com/2013/01/07/poli ... n-mission/

jimromenesko.com to czołowy blog medialny w Stanach...

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3757

Post autor: TiM » (śr) 30 sty 2013, 21:41

Dzisiaj na dawnej podbelce podczas omawiania tematu przez prezentera pokazuje się adres strony serwisu. Obrazek

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3758

Post autor: janekpogwad » (pn) 11 lut 2013, 21:30

Dziś o 19:30 zostało wyemitowane specjalne wydanie "Wiadomości" w związku zaskakującą decyzją Papieża Benedykta XVI o abdykacji. W studiu, w Warszawie... Krzysztof Ziemiec. Nie wiem, czy to przypadek, czy może dzisiaj nastąpiła pewna rotacja, bo Ziemiec prowadzi "Wiadomości" zawsze, gdy dzieje się coś ważnego: był, kiedy umarł Jan Paweł II, prowadził "Wiadomości" tuż po konklawe, które wyłoniło Josepha Ratzingera na papieża. Kiedy 3 lata temu rozbił się prezydencki tupolew - również był w studiu. Tak samo dzisiaj tworzył duet z Piotrem Kraśko, który pilnie udał się do Rzymu. (Co ciekawe, Urszula Rzepczak siedzi w Warszawie - występowała w TVP Info.)

Wydanie przyznam, że zostało przygotowane profesjonalnie: świetne materiały i komentarze, bez niepotrzebnych uszczypliwości. Sprawa została jasno naświetlona. Najbardziej przypadł mi do gustu materiał Mileny Kruszniewskiej, zresztą każdy materiał opatrzony jej charakterystycznym głosem, jest naprawdę rzeczowy.

O decyzji Benedykta XVI ciężko mi mówić. Nie będę jej więc komentował. W historii najnowszej takiego przypadku nigdy nie mieliśmy - ostatnio z Tronu Piotrowego abdykował Celestyn V, w 1294 roku. To coś znaczy.

Dzisiejsze wydarzenie jest wyjątkowe i historyczne. Do Wielkanocy powinno być już jasne, kto będzie następcą Benedykta XVI.

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3759

Post autor: Kasztelan » (wt) 12 lut 2013, 18:08

Co jak co ale do takich wydań które są wtedy gdy dzieje się coś wręcz historycznego Ziemiec ze swoim wyważeniem idealnie pasuje. Dawno nie widziałem tak dobrego wydania Wiadomości.

Decyzja. Ja sam dowiedziałem się o niej wczoraj 25 minut po południu. Przy wyjściu z zajęć ktoś rzuca hasło "Benedykt XVI abdykował". Pierwsze reakcje: wtf?!, lol no żartujesz sobie, czy dzisiaj jest 1 kwietnia? Błyskawiczne sprawdzenie internetu i moment rozchodzenia się informacji przekazywanej z ust do ust na korytarzach. A chwilę potem telefon do domu. Rodzina i zapewne kilkunastu pasażerów autobusu dowiedziało się o fakcie ode mnie. Co jak co, ale wczoraj po południu czułem to samo gdy rozbił się Tupolew i gdy był 11 września - właśnie pisze się historia.
d. YT:bartusgo

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3760

Post autor: Ama18 » (sob) 16 lut 2013, 9:11

Obrazek

Obrazek

Wydanie z 12 lutego. Rzeczywiście, coś w redakcji Wiadomości jest "nie halo".

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3761

Post autor: Kasztelan » (sob) 16 lut 2013, 15:32

Wczoraj w jednym z materiałów była mowa o procesie Jana Pawła II i o tym, że tuż po śmierci papieża na pogrzebie skandowano "Santo subito!" (grafika "2 kwietnia 2005 - Śmierć Jana Pawła II" a 11 dni później Benedykt XVI wyraził zgodę na rozpoczęcie procesu (grafika "13 maja 2005 - ...")
d. YT:bartusgo

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3762

Post autor: Ama18 » (wt) 26 lut 2013, 19:48

Główne wydanie. Reportaż Pawła Gadomskiego na temat ekranów akustycznych przy drogach. Stek bzdur. Kłamstwo na kłamstwie. Nie będę przytaczał danych, które pan Gadomski przekłamał (bo nie wierzę, że nieświadomie zmanipulował treść reportażu). A na to wszystko patrzy widz i zaczyna wierzyć w to, co tam "mądry" pan w telewizji powie. Kolejna wpadka redakcji Wiadomości, jednak w ogóle mnie nie dziwi.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3763

Post autor: michal » (wt) 26 lut 2013, 19:50

Beata Tadla po reportażu o Benedykcie XVI poinformowała, że jutro o 10:15 w Jedynce ostatnia modlitwa Anioł Pański tego papieża. Ciekawe czy skoryguje się na koniec programu. Mam wrażenie po jej minie, że dostawała od razu na ucho reprymendę od wydawcy, ale nie zdecydowała się poprawianie podczas wejścia, w którym się zbłaźniła.

EDIT

Zgodnie z moimi przypuszczeniami poprawiała się na koniec programu.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3764

Post autor: Le Journal » (sob) 02 mar 2013, 22:29

Zauważyłem, że od grudnia minionego roku Dorota Wysocka ma więcej dyżurów. Od tej pory prowadzi kilka wydań w ciągu miesiąca, a nie jak dotychczas w ciągu dwóch lub trzech miesięcy.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3765

Post autor: michal » (pn) 04 mar 2013, 0:23

Tak czy siak musieli umowę aneksować. W końcu teraz loty ma transatlantyckie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ