Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wiadomości - sprawy bieżące

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3451

Post autor: Kasztelan » (sob) 21 sty 2012, 16:22

Zastanawia mnie jaki jest sens ściągania do prowadzenia jednego wydania w miesiącu osoby mieszkającej za granicą. Przecież to też kosztuje. Zazwyczaj jeśli robi się redukcję etatów to pierwsze do odstrzału idą osoby, których strata jest najmniej zauważalna dla pracy przedsiębiorstwa. Tak więc TVP mogłoby się z nią pożegnać. Ale jak wiemy, poziom patologii polegający na błagalnych prośbach o abonament połączonych z bajońskimi płacami dla gwiazd (wszystkich, z Wysocką, Ziemcem, Kraśką i Wyszyńską włącznie) jest wysoki.
d. YT:bartusgo

tvnfan1
Popisał/a już trochę
Posty: 457
Rejestracja: (pt) 22 sty 2010, 15:13
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3452

Post autor: tvnfan1 » (pn) 23 sty 2012, 10:01

Zapomiałem o REN-TV. To są Новости 24 o 19:30 na stojaka,Dla Vipera.
NC+ - Comfort+, Extra+ i Premium Sport & Film|DVB-T - Mux1, Mux2, Mux3
:w: - Główne wydanie o 19:30 w TVP1 | Po nim Dziś Wieczorem w TVP Info

Pepek94
Coś z niego/niej będzie
Posty: 355
Rejestracja: (ndz) 25 kwie 2010, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kielce
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3453

Post autor: Pepek94 » (wt) 24 sty 2012, 15:23

Dokładam jeszcze Blickpunkt BRF, ponieważ ten program jest prowadzony na stojąco.
PRECZ Z OGŁOSZENIAMI W TELEGAZECIE
ŻĄDAMY ZMNIEJSZENIA LOGOTYPÓW TVP W CZASIE EMISJI 16:9
JESTEM ZA PRZYWRÓCENIEM ZNACZKA "BEZ OGRANICZEŃ" DLA "PYTANIA NA ŚNIADANIE"
"TAK" DLA ODPARTYJNIANIA MEDIÓW PUBLICZNYCH

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3454

Post autor: Trzeciak » (śr) 25 sty 2012, 14:39

To już potwierdzone. Piotr Kraśko na stałe będzie nowym szefem "Wiadomości". Zastąpi na tym stanowisku p. o. Karola Małcużyńskiego, który obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pi ... mosci-tvp1

TomekTVR
Coś z niego/niej będzie
Posty: 203
Rejestracja: (ndz) 28 cze 2009, 13:27
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Warszawa / Vilnius

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3455

Post autor: TomekTVR » (śr) 25 sty 2012, 15:07

Hahahahahaha, już oczekujemy na furię Vipera. :smiech:
Rawr!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3456

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 25 sty 2012, 15:33

Słuszna decyzja. Ze zwolnień chorobowych raczej się nie wraca. Mam nadzieję, że Piotrek uratuje ten program. W pierwszej kolejności powinien podziękować pani Senyk.

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3457

Post autor: Le Journal » (śr) 25 sty 2012, 15:43

To teraz wszystkie chore pomysły polegające na cofnięciu "W" do lat 90. spalą na panewce. :D
Bardzo się cieszę z tej decyzji. Powtarzałem to wielokrotnie w konfrontacjach z @viperem i powtórzę jeszcze raz, że Piotr Kraśko jest świetnym i profesjonalnym dziennikarzem, który do funkcji szefa programu się świetnie nadaje.
Ja też chcę usunięcia Katarzyny Senyk i wysłania jej do TVP Gorzów Wlkp. Chciałbym, aby w głównym i bocznych wydaniach pojawiły się nowe twarze. Bez problemu wielu rewelacyjnych prowadzących się znajdzie w OTV, którzy już od lat się tam marnują.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3458

Post autor: michal » (śr) 25 sty 2012, 19:21

Świetna wiadomość. To ostatni szczebel kariery. Do końca popsuje coś, co i tak już jest mocno zepsute. A za parę miesięcy definitywny out, możliwe że z samej TVP, i już nie trzeba będzie go oglądać :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3459

Post autor: janekpogwad » (śr) 25 sty 2012, 19:23

Bardzo się cieszę, że "pomysły" Małcużyńskiego nie przyjęły się, a on sam nie wrócił z chorobowego. Mam nadzieję, że o tym starym dziadzie nie usłyszę już nigdy i nigdzie.

Co do Piotra Kraśki - bardzo się cieszę, że został nowym szefem (już nie jako pełniący obowiązki pełniącego obowiązki). To oznacza, że fajna formuła Wyszyńskiej nie zostanie zaprzepaszczona, tylko może nawet jeszcze bardzie ulepszona. Brawo! :D

Co do p. Senyk (i Wysockiej w zasadzie też), rzeczywiście przydałoby się jej już wreszcie podziękować za współpracę i przywrócić Adamczyka.

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3460

Post autor: Trzeciak » (śr) 25 sty 2012, 19:28

Małcużyński nadal będzie szefem zagranicznej redakcji APAI TVP. Stąd jego stan zdrowia nie pozwala mu zapewnie pełnić jednocześnie dwóch funkcji szefów redakcji.

moderator
Chipsy przyszły
Posty: 66
Rejestracja: (pn) 18 sty 2010, 0:03

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3461

Post autor: moderator » (czw) 26 sty 2012, 0:49

Wyszyńska rozłożyła "Wiadomości" na łopatki. Ja już nie ufam temu dziennikowi. Tak samo jak "Faktom" czy "Wydarzeniom". Nad Wiadomościami zawisło ostatnio szczególne fatum. Ten program nie ma szczęścia do swoich szefów. A ci, zmieniają się jak rękawiczki. Jednak odejście Wyszyńskiej cieszy. Ona naprawdę nigdy nie powinna być szefem Wiadomości. Zasługiwała wg mnie na prowadzenie głównych wydań tylko w sobotę i niedzielę. I to raz na 2 tygodnie. A tymczasem powierzono jej kierowanie całym programem. Teraz widać opłakane skutki tej decyzji. I zaręczam, że Kraśko w niczym nie pomoże. Wg mnie Wyszyńska totalnie "skopała" grafikę Wiadomości. Poprzednia czołówka, choć stara - była o niebo lepsza od tej obecnej. Męczy mnie już też tabloidyzacja Wiadomości. To powinien być poważny dziennik, poruszający realne problemy obywateli tego kraju. Tymczasem o wielu kwestiach nie mówi się ani słowem. Ale to może wina cenzury POlitruków.

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3462

Post autor: Le Journal » (czw) 26 sty 2012, 15:16

Chciałbym, aby nowy szef ściągnął z powrotem Hannę Lis.
Miło byłoby znów ją zobaczyć o 19:30. Nie wiem jak wy, ale ja bardzo miło wspominam czasy, których ona i Piotr Kraśko byli głównymi twarzami programu. Szkoda, że z powodów politycznych p. Hanna musiała wylecieć.
Mogliby także przywrócić do głównego wydania Michała Adamczyka i dać szansę Magdalenie Michalak z TVP Łodź lub Agnieszce Oszczyk z TVP Gdańsk oraz Markowi Czyżowi.
Dzięki takim zmianom "W" miałyby rewelacyjny zespół prowadzących głównego wydania.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3463

Post autor: viper » (czw) 26 sty 2012, 17:41

michal pisze:Świetna wiadomość. To ostatni szczebel kariery. Do końca popsuje coś, co i tak już jest mocno zepsute. A za parę miesięcy definitywny out, możliwe że z samej TVP, i już nie trzeba będzie go oglądać :)
Popieram. Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Żeby w takiej instytucji na takie stanowisko angażować kogoś, kto - obiektywnie rzecz biorąc - jest kompletnym amatorem.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

moderator
Chipsy przyszły
Posty: 66
Rejestracja: (pn) 18 sty 2010, 0:03

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3464

Post autor: moderator » (czw) 26 sty 2012, 20:22

Viper, amatorem to byli: Piński, Macieja, Kotecka i cała reszta... Kraśko akurat ma największe doświadczenie i kompetencje do zarządzania tym programym. Zgodzę się tylko z jednym, że to będzie tabloid i "amerykański" dziennik, i że nie będzie w nim obiektywności. Zresztą nigdy tam jej nie było.

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3465

Post autor: Le Journal » (czw) 26 sty 2012, 21:20

Bzdura. Obiektywność była za czasów Doroty Warakomskiej, Roberta Kozaka i Małgorzaty Wyszyńskiej. Całkiem nieźle program stał pod tym względem także w momencie, w którym Hanna Lis i Piotr Kraśko zaczęli prowadzić "W". Niestety długo to nie trwało, co zresztą Hanna Lis odczuła zawieszeniem przez Krzysztofa Raka i zwolnieniem przez Piotra Farfała.

ODPOWIEDZ