Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wiadomości - sprawy bieżące

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3256

Post autor: Ama18 » (sob) 19 lis 2011, 12:03

Nie spodobał mi sie efekt z 14 lutego bieżącego roku. Choć same zapowiedzi zmian przyjąłem pozytywnie, to obecny kształt nie przemawia do mnie. Wyszyńska tak jakby na siłę tworzyła serwis dynamiczny, z wykresami (nie, że coś do nich mam), z lotami kamerowymi i trochę opowiadający o pierdołach - jak np. sprzed roku z materiałem o pocałunkach. Wiem, iż program informacyjny powinien być luźny, ale to mi się jakoś nie spodobało. Nie przekonuje mnie także styl reportaży Justyny Dobrosz-Oracz - mocno sensacyjny (oczywiście momentami).

Za czasów Wyszyńskiej popełniono także w sumie przykre wydanie z 24 grudnia 2010 roku - o nastroju zupełnie przeciwnym w stosunku do tamtego dnia. Poza tym zlikwidowano weekendowe wydania z 13:00, nie argumentując takiego działania w ogóle. No i w wielu dziedzinach (jak np. spraw pogodowych) pod względem merytorycznym "Wiadomości" potrafią się wyłożyć. Swoją drogą ciekaw jestem kiedy pojawi się materiał o "anomaliach pogodowych" z listopada - miesiąc bez opadów.

Uff, trochę tego jest. W sumie to głównie zmiana z 14 lutego tak zaważyła, bo wcześniej nie miałem na co narzekać.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3257

Post autor: janekpogwad » (sob) 19 lis 2011, 14:07

Ama18 pisze:Za czasów Wyszyńskiej popełniono także w sumie przykre wydanie z 24 grudnia 2010 roku - o nastroju zupełnie przeciwnym w stosunku do tamtego dnia.
A co się wtedy stało?

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3258

Post autor: Le Journal » (sob) 19 lis 2011, 14:54

Niektórym userom nie spodobało się to, że pokazano w nim m. in. materiał o rodzinach ofiar katastrofy smoleńskiej i powodzianach. Ja osobiście do tego wydania nie miałem nie nadal nie mam. Jeśli ktoś chce, to mogę udostępnić to wydanie, które miałem okazję nagrać.

jadzia
Przeciętniak
Posty: 160
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 21:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3259

Post autor: jadzia » (sob) 19 lis 2011, 15:14

to teraz będzie news... jeśli winą Wyszyńskiej było zlikwidowanie wydania o 13 w weekendu to jak określić likwidację WSZYSTKICH wydań poza 19.30. A w głównym będzie ograniczenie do 6, 4-ro minutowych materiałów. Od stycznia.

Wyszyńska poleciała bo walczyła o ten program. Tyle w temacie.

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3260

Post autor: Le Journal » (sob) 19 lis 2011, 15:30

Z pewnością usunięcie "W" o 13:00 nie było winą byłej szefowej. Z tego, co mi wiadomo, to za ramówkę TVP1 odpowiada dyrektor tejże anteny i pewnie prędzej tego typu pretensje należałoby kierować do byłej dyrektor TVP1.

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3261

Post autor: TiM » (sob) 19 lis 2011, 16:17

jadzia pisze: to jak określić likwidację WSZYSTKICH wydań poza 19.30. A w głównym będzie ograniczenie do 6, 4-ro minutowych materiałów. Od stycznia.
To jest żart? Skąd takie info?

jadzia
Przeciętniak
Posty: 160
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 21:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3262

Post autor: jadzia » (sob) 19 lis 2011, 19:39

TiM pisze:
jadzia pisze: to jak określić likwidację WSZYSTKICH wydań poza 19.30. A w głównym będzie ograniczenie do 6, 4-ro minutowych materiałów. Od stycznia.
To jest żart? Skąd takie info?
To jedna z informacji po dzisiejszym zebraniu zespołu "W" z nowym szefem. To, co się stanie to masakra dla Wiadomości. A Wyszyńska musiała odejść, bo się na zmiany nie zgadzała.

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3263

Post autor: Le Journal » (sob) 19 lis 2011, 20:09

A skąd masz taką informację? Czy jesteś pracownicą "W"?
Jeżeli ten pomysł jest prawdą, to muszę go nazwać kompletnym idiotyzmem, który przyczyni się do upadku programu i utraty oglądalności. A poza tym z pracą musiałaby się pożegnać większość reporterów.

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3264

Post autor: Kasztelan » (sob) 19 lis 2011, 21:15

Jeśli to prawda to brzmi tragicznie. Zaraz pojawi się analogia do Faktów TVN i próba pobicia tego programu formułą ''all in 1''. Kiedyś Fakty miały wydania o 16, o 19 i wieczorne. Dziś jedno wydanie - główne zgarniające gros widowni.
d. YT:bartusgo

jadzia
Przeciętniak
Posty: 160
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 21:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3265

Post autor: jadzia » (sob) 19 lis 2011, 22:24

Le Journal pisze:A skąd masz taką informację? Czy jesteś pracownicą "W"?
Jeżeli ten pomysł jest prawdą, to muszę go nazwać kompletnym idiotyzmem, który przyczyni się do upadku programu i utraty oglądalności. A poza tym z pracą musiałaby się pożegnać większość reporterów.
Nie jestem :) Mam kontakty ;)

Niestety to prawda (i parę innych rzeczy, o których nawet się boję pisać)

I tak sobie myślę czemu to wszystko ma służyć? Słupki oglądalności w tvp (i 1 i 2) skaczą mało kiedy. w tVP1 skoki były o 12 i 0 15, gdy były "W". Czasem przy jakimś serialu i przy Małyszu. 19.30 to był ogromny skok, zawsze. Bez względu na to kto tam rządził. "W" zarabiały na siebie i na wszystko wokół. Po co to niszczyć? Komu przeszkadzało, że ta ten program dało się po latach znów patrzeć?

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3266

Post autor: viper » (ndz) 20 lis 2011, 23:21

Le Journal pisze:
viper pisze:
Le Journal pisze:Dlaczego ten materiał miał być "niepotrzebnym wypełniaczem"? Według mnie był on dobrą ciekawostką.
Wiadomości to nie magazyn ciekawostkowy ;)
:mur: :mur:
Nic się nie stanie, jeśli ciekawostki się pojawią.
Skoro ma nie być ciekawostek, wydań wyjazdowych, dynamizmu, nowoczesności i zachęcenia widzów do oglądania, to wyjaśnij mi, jakie mają być "Wiadomości"?
Wypisujesz również, że "Wiadomości" powinny być rzetelne, a przecież takie są dzięki niestety byłej już szefowej.
Czy też tak narzekałeś, kiedy ten serwis był na kompletnym dnie, reprezentował niski poziom i był upolityczniony?
Uważam, że taki serwis jak Wiadomości nie jest od ciekawostek, a poza tym "Wiadomości Wyszyńskiej" nie były na wysokim poziomie. Zgadzam się z Ama18, że było za dużo gadania o niczym. Jeżeli dziennik telewizji publicznej ma zachęcić widzów do oglądania, to na pewno nie powinien tak robić, pokazując "pierdoły".
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3267

Post autor: TiM » (ndz) 20 lis 2011, 23:58

Dobra, niech będzie. Materiały ''o niczym'' powinny być naprawdę okazjonalnie, ale to nie zmienia faktu. że jak dla mnie ''VV'' za Wyszyńskiej były naprawdę niezłe. Owszem, oczo**bne, owszem, z oprawą na średnim poziomie i owszem, ze studiem remontowanym z 5 razy co najmniej, ale oglądało się mi je miło i wiedziało się to co było i będzie wkrótce. Czepialstwo Vipera o grafiki na ekranie jest śmieszne, ponieważ stacje amerykańskie od bardzo dawna tak robiły, więc to, że TVN czerpie inspiracje z stamtąd, nie znaczy, że są tak genialni. Oczywiście do naszego forumowego kolegi to nie dotrze, bo przecież program publicznej powinien być emitowany z greenboxa z broń Boże ruchomym tłem i nawet nie mówię o lotach kamerowych czy nawet zbliżeniach na prezentera z jakimkolwiek podkładem bo to rozprasza (!!!).

PS: Wybaczcie za aluzje, ale inaczej chyba to nie dotrze do vipera...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3268

Post autor: michal » (pn) 21 lis 2011, 11:04

Wg Faktu każde odtworzenie czołówki Wiadomości to 470 zł do kieszeni Rubika.

Od listopada w związku z przesunięciem KCH w weekendy nie ma już Wiadomości o 9:00. Zostały tylko te o 10:00. Na samej czołówce zaoszczędzono zatem 940 zł tygodniowo.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

jadzia
Przeciętniak
Posty: 160
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 21:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3269

Post autor: jadzia » (pn) 21 lis 2011, 19:05

michal pisze:Wg Faktu każde odtworzenie czołówki Wiadomości to 470 zł do kieszeni Rubika.

Od listopada w związku z przesunięciem KCH w weekendy nie ma już Wiadomości o 9:00. Zostały tylko te o 10:00. Na samej czołówce zaoszczędzono zatem 940 zł tygodniowo.
wg Faktu reporter w "W" zarabia 4 tysiące dziennie. Sorry, nie wierze w to. Miesięcznie dałoby to 80 tysięcy!!!!!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3270

Post autor: viper » (pn) 21 lis 2011, 22:14

TiM: być może TVN nie jest genialny, jednak to właśnie dziennik tej stacji był pierwszy z taką formułą w Polsce. A inni zaczęli go podrabiać, w tym telewizja publiczna. Mam nadzieję, że nowy szef Wiadomości wyrzuci Kraśkę; on prowadzi program jakby "po swojemu", a przecież nie jest szefem. Wylewacie pomyje na Vipera tylko dlatego, że chce, aby TVP trzymała poziom...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

ODPOWIEDZ