Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wiadomości - sprawy bieżące

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2896

Post autor: ArO » (pn) 08 lis 2010, 20:45

shortise pisze:^ Elżbieta Jaworowicz - Sławomir Siezieniewski
Co takiego? :shock: Krzykliwa Jaworowicz w Wiadomościach. Już to widzę. :x Lepiej niech już zostanie tam gdzie jest bo jej program radzi sobie bardzo dobrze...

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2897

Post autor: TiM » (pn) 08 lis 2010, 21:26

Tym czasem dzisiejsze wydanie poprowadziła szefowa ''Wiadomości'' ;) Włączyłem, zobaczyłem, wyłączyłem. Przepraszam, ale ta scenografia budzi we mnie taką odrazę, że nie mogę na to patrzeć dłużej niż 5 minut (ta pseudo reżyserka, te czerwone elementy, ta statyczność).

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2898

Post autor: michal » (śr) 10 lis 2010, 10:54

Mam jakieś mieszane uczucia oglądając Wiadomości. Widać, że tak jak chce szefowa Schymalla, w Wiadomościach jest znacznie więcej spraw społecznych, że tak powiem życiowych, ale nie można z tego powodu robić z tego programu TV Edukacyjnej czy ciekawostkowego. Wczorajszy materiał o karpiach przygotowywanych na Boże Narodzenie moim zdaniem nie powinien się znaleźć o 19:30. Mnie takie rzeczy nudzą i nie po to włączam telewizor o 19:30, by dowiadywać się, że karp wg ekonomistów o kilka złotych zdrożeje, a wg sklepowej, że cena będzie raczej taka sama jak rok temu. Morał z tego żaden. Sezon ogórkowy?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2899

Post autor: michal » (pt) 12 lis 2010, 20:39

Do Wiadomości wróciła dawno niewidziana i niesłyszana Joanna Goszcz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

moderator
Chipsy przyszły
Posty: 66
Rejestracja: (pn) 18 sty 2010, 0:03

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2900

Post autor: moderator » (ndz) 14 lis 2010, 18:22

Dobrą zmianą jet to, że wyrzucono mistrzów obiektywizmu, czyli Wróblewskiego, Pyzę i płaczkę Holecką. Ale to jeszcze wciąż za mało. Wyszyńska nie gwarantuje temu programowi wzlotu, bo już otacza się ludźmi z czasów prezesury Farfała za której Wyzyńka była bardzo chołubiona.

pilnik1808
Chipsy przyszły
Posty: 65
Rejestracja: (sob) 30 paź 2010, 14:06
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2901

Post autor: pilnik1808 » (ndz) 14 lis 2010, 20:40

moderator pisze:Dobrą zmianą jet to, że wyrzucono mistrzów obiektywizmu, czyli Wróblewskiego, Pyzę i płaczkę Holecką. Ale to jeszcze wciąż za mało. Wyszyńska nie gwarantuje temu programowi wzlotu, bo już otacza się ludźmi z czasów prezesury Farfała za której Wyzyńka była bardzo chołubiona.
Skoro już mowa o ludziach, którzy tworzyli, tworzą lub tworzyć będą :w: to zauważyłem dzisiaj wydawcę, o którym pierwsze słyszę: Grzegorz Sajór. Ktoś wie, czy kiedyś wydawał "Wiadomości" czy dopiero debiutuje w tej roli?

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2902

Post autor: viper » (ndz) 14 lis 2010, 21:56

Grzegorz Sajór to publicysta TVP, ale wcześniej nie był związany z Wiadomościami.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Borys_J
Chipsy przyszły
Posty: 60
Rejestracja: (czw) 30 paź 2008, 15:56

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2903

Post autor: Borys_J » (ndz) 14 lis 2010, 23:46

norbi, powinieneś się cieszyć - to, co wieszczyłeś rok temu, a co przez rok Faktom nie udawało się (zgadnij koteczku, czyja to zasługa? :)), od 2 tygodni stało się... faktem - oglądalność Wiadomości leci na łeb na szyję i kolejny dzień z rzędu przegrywają z Faktami - np. w ub. weekend (wszystkie trzy dni), okrutnie Wiadomości przeżnęły, i to zarówno w ogólnej jak i komercji... To samo wydarzyło się w ub. środę i czwartek.... Zgadnij koteczku, czyja to zasługa? :)

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2904

Post autor: TiM » (pn) 15 lis 2010, 7:48

Od dzisiaj flesze (i prawdopodobnie wydania popołudniowe) prowadzone są na stojąco BEZ TŁA REŻYSERKI! W końcu! Jako tło obecnie służy ostatnia klatka czołówki z ruszającą się falą (tą animacje wyświetlał czarny telewizor plazmowy z boku). To oznacza, że dzisiaj o 19:30 prawdopodobnie zobaczymy nieco odświeżone ''Wiadomości'' :> . Mogli by dać jako tło animację kuli ziemskiej (tej samej którą widać na portretowej plazmie ;)

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2905

Post autor: Dawid_sc51 » (pn) 15 lis 2010, 15:28

Niestety wydanie południowe i popołudniowe po staremu.

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2906

Post autor: TiM » (pn) 15 lis 2010, 17:03

Mimo wszystko nie wierzę, że główne wydanie będzie nadawane z pseudo-reżyserką 8-) Marzy mi się, że w końcu ekran będzie wykorzystywany do pożytecznych rzeczy :D (jakieś wykresy, fragmenty materiałów). Dzisiaj Pani Wyszyńska, więc spodziewam się jakiś zmian.

pilnik1808
Chipsy przyszły
Posty: 65
Rejestracja: (sob) 30 paź 2010, 14:06
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2907

Post autor: pilnik1808 » (pn) 15 lis 2010, 19:33

Niestety, dzisiejsze wydanie główne jest nadawane z "pseudo - reżyserką" :(

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2908

Post autor: michal » (wt) 16 lis 2010, 9:00

Mnie to w ogóle nie przeszkada. Podczas głównych Wiadomości w pewnym momencie inaczej kadrowano - pokazywano obudowę telebimu. Nie najlepiej to wyglądało.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2909

Post autor: zielarz155 » (wt) 16 lis 2010, 16:21

Mnie się nie podoba kadrowanie stosowane przy ostatnich materiałach (to z tym poprzecznym ekranem).

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2910

Post autor: michal » (czw) 18 lis 2010, 8:55

Bardzo zabawną wpadkę miał wczoraj Piotr Kraśko. Zapowiadał temat o rozpoczętym oficjalnie w Warszawie świątecznym sezonie zakupowym. Powiedział, że w materiale będzie piosenka, którą w okresie świętecznym usłyszymy jeszcze ze 100 razy - Last Christmas. No, ale zawsze ktoś musi być tym, kto ją puści po raz pierwszy, więc zaczynamy.

Materiał jakoś nie chciał się rozpocząć, Kraśko przez kilkanaście sekund ani nie drgnął i jak posąg wpatrywał się w kamerę. Czekałem na jakiś żartobliwy komentarz, i w końcu jakiś był, ale miał już wyłączony mikrofon, więc nic nie było słychać. Nie mam tego nagranego, by odczytać z ruchu ust. W każdym razie zaraz potem ten materiał w końcu zaskoczył, lecz na koniec ucięli "Michał Siegieda Wiadomości".

***

W Info Dzienniku, w materiale o nowym świadku w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały, pokazano go w studiu Wiadomości 1994-1997 jako gościa.

***

Chociaż Piotr Jaźwiński został ściągnięty przez Wyszyńską ponownie do Wiadomości, to jednak nadal on wydaje także Info Dziennik.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ