Strona 1 z 3

Uniwersalny program informacyjny TVP

: (pn) 22 sie 2005, 1:37
autor: włoch
Co sądzicie, aby Wiadomości stały się uniwersalnym programem informacyjnym TVP? Byłyby emitowane na różnych stacjach TVP. Panorama i Kurier zlikwidowanoby (jako markę oczywiście - ludzie by pozostali). A oto godziny i stacje ich nadawania:

6.00 - TVP2
6.30 - TVP1 - Flesz Wiadomości
7.00 - TVP3 - Wiadomości Regionalne
7.30 - TVP1 - Flesz Wiadomości
8.00 - TVP3
8.30 - TVP1 - Flesz Wiadomości
9.00 - TVP3
9.30 - TVP2 - Flesz Wiadomości
10.00 - TVP3 - Wiadomości Sportowe
10.30 - TVP1
11.00 - TVP2
11.30 - TVP3 -
12.00 - TVP1
12.30 - TVP3
13.00 - TVP2 - Wiadomości Gospodarcze
13.30 - TVP3
14.00 - TVP3
14.30 - TVP3 - Wiadomości Sportowe
15.00 - TVP1
15.30 - TVP3
16.00 - TVP2
16.30 - TVP3 - Wiadomości Regionalne
17.00 - TVP1 - Express Wiadomości (tj. Teleexpress, ale ze studia Wiadomości i pod nową nazwą)
17.30 - TVP3 - Wiadomości Sportowe
18.00 - TVP3 - Wiadomości Regionalne (ale nowa nazwa programów, czyli np. Wiadomości Katowickie zamiast Aktualności)
18.30 - TVP2
19.00 - TVP3 - Wiadomości Gospodarcze
19.30 - TVP1 - Wiadomości, Sport, Pogoda
20.00 - TVP2 - Wiadomości Gospodarcze
20.30 - TVP3
21.00 - TVP3 - Wiadomości Dnia cz.1 (tj. Echa Dnia - coś w stylu Magazynu 24 godziny na TVN24 tyle że pół godziny)
21.30 - TVP3 - Wiadomości Gospodarcze Dnia cz.1 (Informacje, komentarze, goście w studiu - bilans gospodarczy dnia)
22.00 - TVP2 - Wiadomości Dnia cz.2
22.30 - TVP3 - Wiadomości Gospodarcze Dnia cz.2
23.00 - TVP3 - Wiadomości Sportowe ( wydanie wieczorne, w studiu goście komentujący wydarzenia sportowe dnia)
23.30 - TVP3 - Wiadomości Regionalne
00.00 - TVP1 - Wiadomości o północy (wydanie zamykające, podsumuwujące dzień)

: (pn) 22 sie 2005, 9:12
autor: Marcin
Więcej fleszy potrzeba.

Express Wiadomości ze studia Wiadomości? Hmmm. Prezentert musiałby stać przed którymś z ekranów plazmowych. Inaczej tego sobie nie wyobrażam.

: (pn) 22 sie 2005, 9:19
autor: hajl_giertisch
sorrry, ale pomysł beznadziejny i tyle

re

: (pn) 22 sie 2005, 9:25
autor: krisso
bywały lepsze pomysły.

: (pn) 22 sie 2005, 9:45
autor: doktorfaustus1
A prawda jest taka, że obecni szefowie TVP nie mają żadnego dobrego pomysłu na zorganizowanie programów informacyjnych w Telewizji Polskiej. Jeszcze wiosną tego roku Dworak obiecała kilkugodzinne ciągłe pasma informacyjne rano i po południu (info, sport, pogoda) w TVP3. Niestety projekt nie ruszył - zamiast tego w weekendy poszczególne ośrodki regionalne będą wchodziły na antenę ogólnopolską Trójki i promowały swoje regiony. (Coś w stylu Lata z Jedynką.) Jeszcze wcześniej rozkręcono cały TAI. Po kilku miesiącach pan Dworak zorientował się, że oszczędniejszy był poprzedni model i że potrzebna jest jakaś koordynacja między tymi trzema programami (Teleexpres i tak podlega pod Wiadomości). Dlatego też powołano naczelne kolegium redakcji programów informacyjnych. Czyli praktycznie wrócono do modelu, w którym o pracy decyduje TAI, a nie szef TVP1 czy Dwójki. Szefową kolegium została D. Warakomską a pozostałe stołki dostali kumple i krewniacy.
Co wymyślą w przyszłości? Tego nie wie nikt. Jeszcze rok temu mówili o przeniesieniu programów informacyjnych do nowego gmachu. Teraz Dworak mówi coś o starym, że niby to w nowym nie będzie idealnego miejsc na super nowoczesny newsroom i inne bzdury. Tylko jest jeden mały kłopot - stary podobno ma się zawalić w najbliższym czasie.... (Podobno nawet Gaweł nie ma tam swojego biura tylko wynajmuje pomieszczenia w jakimś drogim biurowcu w Warszawie.) W dodatku chcieliby jeszcze uzbierać pieniądze na budowę tegoż newsroomu. Podejrzewam, że wówczas funkcjonowałby jeden newsroom z wydzielonymi sektorami dla poszczególnych redakcji i np. jedną wspólną - zagraniczną.
Ale kto wie - może za miesiąc dojdą do wniosku, że po co cokolwiek zmieniać, albo wrócą do starego pomysłu aby zlikwidować Wiadomości. TVP jest bardzo skostniała, a obecny prezes zasługuje na miano "Jana bez ziemi" - wszystkie decyzje podejmują prywatne firmy doradcze, ewentualnie vice prezes Gaweł.....

PS Prawdę mówiąc nie zdziwłbym się, jeśli np w pewnym momencie doszliby do wniosku, że robimy ogormny newsroom i superredakcję z jakimiś oddziałami dla poszczególnych kanałów. Na czele jeden super szef i kilku zastępców, oddzielne ekipy prezenerów i częściowo oddzielne ekipy reproterów, plus jedno duze studio i dwa mniejsze.

PPS - projekt Włocha jest nierealny równiez z jednego punktu - oddziały nie zgodzą się na zmianę nazw swoich programów informacyjnych. Zresztą widzowie też są przyzywczajeni do tych nazw. Ba niekóre z nich mają blisko 50 lat - np Telewizyjny Kurier Warszawski...


Mimo wszystko zapraszam do dyskusji - lubie takie gdybanie :D

: (pn) 22 sie 2005, 17:22
autor: doktorfaustus1
Chyba powinienem wyjśc na rynek w Krakowie i pracować jako wróżka. Aniu pożyczysz mi jakąś barwną chustę? :D Mijam się z powołaniem. Ja mam dar przepowiadania przyszłości TVP

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nie orientującym się polecam notatkę z www.press.pl (opublikowana dzisiaj o 13.47)
W TVP trwają prace nad projektem likwidacji TAI-u


W telewizji publicznej pracuje komisja ds. wypracowania docelowego modelu funkcjonowania programów informacyjnych TVP. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ma ona we wrześniu przedstawić projekt nowej struktury funkcjonowania serwisów informacyjnych, co w konsekwencji oznacza likwidację Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

O tym, że komisja ma przygotować plan, którego konsekwencją jest likwidacja TAI-u, dowiedzieliśmy się z dwóch niezależnych Ÿródeł. – Priorytetem jest powstanie jednego newsroomu. W nim zatrudnieni byliby między innymi dziennikarze, reporterzy, operatorzy. Prezenterzy serwisów nadal pracowaliby w antenach. Szef newsroomu podlegałby dyrektorowi Jedynki albo członkowi zarządu do spraw programowych. W konsekwencji oznaczałoby to likwidację TAI-u – mówi anonimowo pracownik TVP, znający sprawę. Andrzej Cudak, szef TAI-u, pytany przez nas odpowiada: – Nic mi nie wiadomo na temat likwidacji TAI-u.
Obecnie serwisy informacyjne każdej z anten (TVP 1 – ”Wiadomości”, TVP 2 – ”Panorama”, TVP 3 – ”Kurier”) mają osobne newsroomy i redakcje. Telewizyjna Agencja Informacyjna, komórka w TVP zatrudniająca 293 osoby (dziennikarzy, operatorów, montażystów, realizatorów), zajmuje się całością produkcji serwisów informacyjnych anten telewizji publicznej. Od ponad roku, wskutek decyzji zarządu TVP, o treści serwisów nie decyduje już jednak Info TAI (komórka w TAI-u), ale szefowie poszczególnych serwisów. Mimo to Info TAI nadal działa i zatrudnia oprócz dyrektora m.in. dwóch wicedyrektorów i sekretarza programu.

Szefową komisji jest Dorota Warakomska, wicedyrektor TVP 1 ds. informacji i publicystyki. Zasiadają w niej również m.in. Janusz Sejmej (szef ”Kuriera” TVP 3), Przemysław Cieszyński (szef biura ds. restrukturyzacji TVP), Robert Kozak (szef ”Wiadomości”) i Jarosław Szczepański (rzecznik prasowy TVP). Dorota Warkomska nie odpowiedziała na pytania ”Presserwisu” w tej sprawie. Efekty swojej pracy komisja ma przedstawić zarządowi TVP do 15 września.
Zastanawia mnie rola Szczepańskiego w podejmowaniu decyzji w TVP. To nie pierwsza taka posada tego pana. On już za wybory odpowiada, ale o tym póŸniej. Miałem coś na niego ciekawego, muszę jednak znaleŸć jeszcze raz w Internecie

: (pn) 22 sie 2005, 17:34
autor: ArO
17.00 - TVP1 - Express Wiadomości (tj. Teleexpress, ale ze studia Wiadomości i pod nową nazwą)
Nigdy w życiu :!: :klnie: :klnie: :klnie:

: (pn) 22 sie 2005, 17:39
autor: włoch
Nie rozumiem tylko jednego, po co nowa scenografia i studio Panoramy, skoro i tak przygotowuje się jeden wspólny newsroom TVP, a no i regionalne serwisy informacyjne chyba pozostaną tak jak są (oby, bo rzeczywiście mój pomysł był nierealny i wręcz szkodliwy dla telewizji regionalnych). Jeszcze jedno: Czy nazwy programów informacyjnych pozostaną na miejscu czy zostaną zmienione, bo mogłoby być tak że studio, grafika, muzyka te same, ale nazwy inne. A Teleexpress zostaje na miejscu przy "najpopularnieszym w Polsce sklepie RTV".

: (pn) 22 sie 2005, 17:48
autor: doktorfaustus1
Na razie to są plany. Nic tam nie ma o likwidacji programów. Newsroom to jedna sprawa, a studia programów to druga. Mogą zrobić jedne newsroom i produkować cztery rózne programy nadawane z kilku pomieszczeń (Wiadomości, Teleexpress, Panoramę i Kurier) - w miejsce jedzie jeden operator i np dwóch dziennikarzy. Jeden szef, kilku super ważnych zastęców i np sektory każdego z programów, do którego przydzieleni są ludzie. Teleexpress nie musi pilonować polityki, a Wiadomosci ciekawostek i lekkich tematów. Wszyscy się uzupełniają etc. Lepsza wymiana poglądów, pomysłów i materiałów. Lepszy Kurier - to duży plus takiego rozwiązania oraz duża możliwość łatwego uruchomienia całodobowego serwisu informacyjnego.

: (pn) 22 sie 2005, 17:59
autor: Ania
Jestem bardzo za !!! przedewszystkim likwidacja Panoramy :D:D to beznadziejny serwis i trąci mi informacjami tv 4 :D
tylko jednak troszkę mniej tych flash'y i wejsć :D co pół godziny na innym kanale przesada. Ale ogólnie rewelka... Telexpress może zotsać jako program poł rozrywkowy :D ale jednak ciekawy na swój sposób... i zakorzeniony w TVP..

: (pn) 22 sie 2005, 19:42
autor: hajl_giertisch
ania, panorama jest w tej chwili najlepszym programem informacyjnym, a najlepszym, bo może i ma mniej plusów niż inne, ale jednoczesnie nie ma tylu minusów!

: (pt) 11 lis 2005, 14:08
autor: enki1975
Bardzo zadko sie zgadzam z Ania :D ale tym razem zgadzam sie z tym co napisala :D Bardzo dobry pomysl serwisy co pol godziny cos w stylu TVN24 tylko w innej formie

: (śr) 14 gru 2005, 16:30
autor: podrodze
Stworzenie jednego programu informacyjnego a likwidacja pozostałych to bardzo odbry pomysł.
W chwili obecnej w TVP jest "groch z kapustą". W Wiadomościach mówią jedno w "Panoramie" jeszcze co innego.
TVP3 dostępne jest już w całej Polsce. Z założenia kanał TVP3 miał konkurować z TVN24, co jak widać się nie udało i nie uda dopóki TVP nie będzie miała kogoś z głową na karku tylko pomiędzy... wiadomo czym.
TVP1 i TVP2 - kanały rozrywkowe
TVP3 - kanał informacyjny + wejście regionalne
TVP Polonia, TVP Kultura - bez zmian

Nie podoba mi się estetyka i wygląd prowadzenia serwisów. Weźmy pod uwagę takie głupie mikrofony reporterów, gdzie tu logika i sens. Dla TVP1 robi materiał TVP i TVP3, dla TVP2, TVP. Ogólnie bałagan i syf totalny, który nie zachęca do oglądania programów informacyjnych robionych przez TVP.
Ja w większość oglądam TVN i TVN24, tam przynajmniej jest: estetyka (studio, reporteży), przejrzystość w przekazywaniu newsów.

: (śr) 14 gru 2005, 20:08
autor: doktorfaustus1
Głupie mikrofony? wszyscy dziennikarze mają tę samą kostkę na mikrofonie, tj granatową z napisem TVP. Gratuluję argumentu - dla TVP2 materiały robi TVP. Rękę księżnickzi i pół królestwa za wytłumaczenie...

: (pn) 15 maja 2006, 8:14
autor: Poland
dopisanie do pierwszego postu 20:30 TVP3 Kurier Wiadomości(telekurier ze zmienioną nazwą nadawany jak dotychczas z poznania)