Strona 1 z 2

Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (ndz) 01 gru 2013, 20:24
autor: Le Journal
W tym wątku można zamieszczać nazwiska dziennikarzy, którzy wbrew zapowiedziom, nie dołączyli do grona prowadzących :w:.

Patrycja Redo
Grzegorz Kajdanowicz
Grzegorz Chlasta
Karol Małcużyński

EDIT: Adriana Niecko
Katarzyna Trzaskalska
Iwona Schymalla
Andrzej Turski
Adrian Klarenbach

P.S. Czy ktoś pamięta, dlaczego Grzegorz Kajdanowicz ostatecznie pozostał w TVN?

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (ndz) 01 gru 2013, 22:53
autor: michal
Le Journal pisze:P.S. Czy ktoś pamięta, dlaczego Grzegorz Kajdanowicz ostatecznie pozostał w TVN?
Po komunikacie centrum prasowego, że przejdą z Kunicą do Telewizji Polskiej, po kilku dniach pojawił się dopisek, że Kajdanowicz jednak nie podpisał umowy z TVP. Pewnie w międzyczasie TVN podbił stawkę ($).

Co do niedoszłego prowadzenia "Wiadomości" to gdy wyszło na jaw, że Grzywaczewski planuje zlikwidować prezenterów Jedynki, pojawiały się nieoficjalne informacje, że Schymalla będzie prowadzić właśnie "Wiadomości".

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (pn) 02 gru 2013, 19:54
autor: michal
"Wiadomości" miała też prowadzić w 1998 roku Adriana Niecko. Dopisz do listy :)

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (wt) 03 gru 2013, 6:43
autor: Le Journal
Już dopisałem :)
Przy okazji przypomniało mi się, że za rządów Jacka Karnowskiego, :w: miała prowadzić Katarzyna Trzaskalska.

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (wt) 03 gru 2013, 14:29
autor: michal
Le Journal pisze:Przy okazji przypomniało mi się, że za rządów Jacka Karnowskiego, :w: miała prowadzić Katarzyna Trzaskalska.
Wydaje mi się, że nie było żadnego oficjalnego materiału na ten temat, a jedynie plotki (także tu na forum), które miały jakiś tam stopień prawdopodobieństwa, bo w końcu wcześniej Karnowski Trzaskalską za sobą targał i ustawiał na główną gwiazdę.

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (ndz) 08 gru 2013, 21:51
autor: michal
Niewiele brakowało, a Turski mógł zostać w 2009 prowadzącym głównych Wiadomości, po tym jak zlikwidowano wydanie "Panoramy" o 0:30, krócej był gospodarzem. Także już 4 lata temu była już szansa na reaktywację "7 dni świat" . Spośród złożonych mu propozycji Turski wybrał jednak prowadzenie weekendowej "Panoramy".

:arrow: http://wiadomosci.mediarun.pl/artykul/m ... 4,1,1.html

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (śr) 15 sty 2014, 20:31
autor: Le Journal
Z poniższego wywiadu można się dowiedzieć, że propozycję prowadzenia głównego wydania "Wiadomości" odrzuciła Ewa Siwicka z TVP Poznań. W sumie szkoda, bo bardzo przyjemnie ogląda się prowadzone przez nią programy informacyjne.
http://lazarz.pl/?id=136

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (śr) 15 sty 2014, 21:17
autor: michal
A w jakich latach ona prowadzila w ogole jakiekolwiek Wiadomosci (tak mowi w wywiadzie, ze propozycja glownego wydania byla wtedy kiedy prowadzila juz boczne)? Jest to osoba calkowicie mi nieznana i dziwie sie, ze moglbym pominac jej wystepy.

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (śr) 15 sty 2014, 22:19
autor: Le Journal
Z poniższego linku można się dowiedzieć, że Ewa Siwicka prowadziła poranne :w: w 1994 r.
http://www.europartner.com.pl/sylwetka- ... -numeru-67
A tu można zobaczyć p. Ewę w akcji:
http://www.tvp.pl/poznan/informacja-i-p ... 0/13638002

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (czw) 16 sty 2014, 0:01
autor: Przemek
michal pisze:Po komunikacie centrum prasowego, że przejdą z Kunicą do Telewizji Polskiej, po kilku dniach pojawił się dopisek, że Kajdanowicz jednak nie podpisał umowy z TVP. Pewnie w międzyczasie TVN podbił stawkę ($).
Dokładnie było tak, że Kajdanowicz poczuł się urażony słowami Grzywczewskiego, że Kajdan sam prosił o pracę w TVP. W czasie gdy miał podpisywać umowę z TVP na jego miejsce wskoczył Piotr Marciniak, a po ekspresowym powrocie Kajdana do Faktów obaj na zmianę prowadzili weekendowe Fakty.

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (sob) 18 sty 2014, 3:00
autor: michal
Le Journal pisze:Z poniższego linku można się dowiedzieć, że Ewa Siwicka prowadziła poranne :w: w 1994 r.
Szkoda, ze nie ma zadnych nagran. Nie kojarze jej zupelnie, zapewne bylem wtedy w szkole :) A baza Fipol byla zawierala dane od polowy 1995 roku, wiec sie tam juz nie zalapala, w przeciwnym wypadku z pewnoscia bym ja wowczas wyluskal :P

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (sob) 18 sty 2014, 14:43
autor: Le Journal
A co to takiego baza Fipol?

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (sob) 18 sty 2014, 15:04
autor: michal
To była baza z wszystkimi zapowiedziami prezenterów do materiałów oraz zapis treści belek i wizytówkami wszystkich programów informacyjnych TAI i niektórych programów regionalnych. Była to baza ogólnodostępna, prawdopodobnie udostępniona zwrotnie producentowi na zasadzie reklamy, prezentacji możliwości, zainteresowania nowych klientów. Zawierała dane od połowy 1995 roku do zdaje się 2003 roku. Baza jakoś w 2007 roku została zamknięta dla postronnych na wniosek TVP. Była też druga baza z tekstami serwisów informacyjnych w Polskiego Radia, która działała znacznie dłużej.

Na tym forum wielokrotnie powoływaliśmy się na nią lub publikowaliśmy z jakieś niej teksty. Ja sam swego czasu spisałem sobie z niej dzień po dniu wszystkich prezenterów wszystkich wydań Wiadomości z podanego okresu wraz z głównym Sportem i Pogoda. Można było porównać kto kiedy miał dłuższą przerwę, letni urlop, debiut, ostatnie wydanie itp. Ale niestety plik poszedł w diabły z dyskiem kilka lat temu. Podejrzewam, ze TVP nadal ma te bazę, choć może przerzucona do jakiejś nowszej wersji) do wykorzystywania na swoje potrzeby.

Pomijam dużą pomoc merytoryczna, gdy chciało się dowiedzieć dokładnie kiedy jakieś wydarzenie miało miejsce i jak to wówczas było przestawione w programach informacyjnych.

:arrow: http://fipol.com

Strona ta wygląda od kilku lat zupełnie inaczej niż kiedyś.

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (pt) 15 sty 2016, 18:51
autor: michal
Czytając sobie archiwalne wątki na forum natrafiłem na informację, że w 2007 po wyrzuceniu Leśkiewicza Klarenbach był przymierzany do głównego wydania, ale ostatecznie we dwójkę ciągnęły te wydania przez kilka miesięcy Wyszyńska i Wysocka.

Re: Niedoszli prowadzący "Wiadomości"

: (pt) 15 sty 2016, 18:57
autor: janekpogwad
michal pisze:Podejrzewam, ze TVP nadal ma te bazę, choć może przerzucona do jakiejś nowszej wersji) do wykorzystywania na swoje potrzeby.
Ma, ujawnił to kilka dni temu Piotr Jaźwiński, już po wyrzuceniu. "Moje @WiadomosciTVP . Tego nie odbierze mi nikt." - napisał.

Obrazek