Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wydania wyjazdowe

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

Wydania wyjazdowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: viper » (ndz) 14 cze 2009, 17:37

Odkąd w TVN wystartowały Fakty, Wiadomości TVP zaczęły je naśladować. M.in. poprzez realizowanie wydań dziennika na wyjeździe. TVP powinna sobie dać z tym spokój, bo zabraknie jej pieniędzy na inne rzeczy, a takie programy są przecież kosztowne.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: norbi » (ndz) 14 cze 2009, 21:17

Najlepiej, to w studiu WIADOMOŚCI wykręćmy wszystkie żarówki i zastąpmy je lampą naftową, bo te pierwsze są energochłonne a zamiast ekranu halograficznego powieśmy szarą szmatę a na niej ozdobniki z powycinanych tytułów prasowych, tak będzie taniej, skromniej i gustowniej i z pewnością ludzie wtedy przerzucą się z TVN na TVP.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: viper » (sob) 27 cze 2009, 15:30

Z lampą naftową i tą "szarą szmatą" przesadziłeś. Widać, że wyjazdowe VV to zły pomysł - kiedy 4 czerwca w Gdańsku realizowane były też Fakty, TVP przegrała. Stąd wniosek, że lepiej obejrzeć oryginał niż marną podróbę.

Żeby była jasność: miałem na myśli kosztowność programów wyjazdowych.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: norbi » (ndz) 28 cze 2009, 23:44

Wyjazdowe wydania WIADOMOŚCI w TVP są już od dawna, wystarczy przypomnieć sobie Gawryluk w Budapeszcie, czy w kopalni "Wujek" oraz Durczoka w Rzymie kiedy umierał Jan Paweł II. Wydania te są pewnie kosztowne i bardzo pracochłonne, ale to nie znaczy, że niepotrzebne dla TVP... Uważam, że TVP powinna jak najbardziej je robić, ale tylko w naprawdę uzasadnionych przypadkach i od "wielkiego dzwonu", bo robienie wydań wyjazdowych przez M. Wyszyńska z Kijowa, (wrzesień 2007) czy wydarzeń w Lubinie (sierpień 2007), a także znowu z Kijowa w rocznicę przyznania EURO w kwietniu 2008 przez Kulczyckiego jest dla mnie absolutnie bez sensu.

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: zielarz155 » (pn) 29 cze 2009, 0:09

Wydarzenia jakoś tam sobie radzą bez wydań wyjazdowych. Chyba jedyne takie wydanie mieli, kiedy umierał papież Jan Paweł II. Natomiast jeśli chodzi o Wiadomości, podzielam zdanie Norbiego, że wydania spoza studia powinny być "od wielkiego dzwonu".

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: viper » (pn) 29 cze 2009, 14:17

norbi pisze:Wyjazdowe wydania WIADOMOŚCI w TVP są już od dawna
Co ty powiesz... Zaczęli to robić w 2002 r., za Kwiatkowskiego, kiedy bardzo zaczęli naśladować Fakty. Niech sobie dadzą spokój z tymi wyjazdami, bo żadna inna tv publiczna nie ma czegoś takiego. I nie mówcie proszę, że TVP chce być w ten sposób oryginalna...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: norbi » (wt) 30 cze 2009, 23:02

Przełącz się więc na TV TRWAM - tam nie ma wyjazdowych wydań ich serwisu. A nam daj już święty spokój i przestań zrzędzić, bo nie chcemy, żeby WIADOMOŚCI były takim zaściankiem o jakim Ty marzysz. Podzielam pogląd, że wyjazdowe wydania jak na nasze realia robione są za często i czasem zupełnie z błahych powodów, ale całkowita ich likwidacja to jakaś paranoja, czego dowodem są chwile kiedy umierał Jan Paweł II, obecność prowadzącego w takiej chwili i miejscu, zresztą nie tylko przy tej okazji pozwala lepiej dostrzec wydarzenia łatwiej przy tym objaśniając je widzom.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: viper » (czw) 02 lip 2009, 19:59

Nie mam TV Trwam, a ty sobie dalej głupiej, oglądając Fakty... I przestań z tym zaściankiem.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: norbi » (czw) 02 lip 2009, 22:09

Oglądając FAKTY można przynajmniej dostrzec profesjonalizm na najwyższym poziomie, zgłupieć natomiast można ostatnio kiedy włącza się TVP 1 o 19.30 widząc Zdziechowską, Hładkiego, Czyszkowskiego i inne miernoty włącznie z szefostwem, które przybyło z ohydnego cotygodniowego tabloidu i czuje się ważniejsze od Pana Boga.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: viper » (pt) 03 lip 2009, 12:02

To też prawda, ale obecnie Wiadomości mają tę wadę, że starają się być tak samo tabloidowe jak Fakty. Co mnie obchodzi np. mucha, która latała w czasie wywiadu z Obamą? Po tym, jak tę wiadomość podano w TVN, pokazano ją też w TVP...
Publiczna kopiuje co się da, sama nic nie wymyśli.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: norbi » (pt) 03 lip 2009, 20:04

WIADOMOŚCI starają się być tabloidowe (choć nie zawsze), bo panuje obecnie taki trend i społeczeństwo jest najprawdopodobniej łakome takich "michałków" i lekkich materiałów, często wzbogaconych o sarkazm, czy ironię. Uważam, że w TVP powinny być dwa 2 programy informacyjne - jeden stricte misyjny dla widzów o podobnych potrzebach do Vipera oraz drugi będący w mniejszym lub większym stopniu naśladujący FAKTY, a uważam, że wiele rozwiązań, które tam funkcjonują warto kopiować np. to, że prowadzący jest jednocześnie szefem, czy też niezmienność ekipy wydawców, czy reporterów oraz to, że program ma niezmiennie stałą godzinę (WIADOMOŚCI nie raz potrafili opóźniać np. z powodu błahego meczu towarzyskiego POLSKA - UKRAINA. TVP ma 3 ogólnopolskie kanały więc ma możliwość stworzenia takich dwóch antagonistycznych programów inf. I nic w tym złego, że jeden program naśladowałby FAKTY, bo TVP ma napisane w statucie, że ma też zapewniać widzom rozrywkę. Skoro to Telewizja Publiczna to powinna nam zapewniać i program w stylu FAKTÓW i serwis dla wymagającego widza - taka jest moja wizja. A obecnie w WIADOMOŚCIACH to taki misz masz jest niestety...

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: viper » (pt) 03 lip 2009, 20:19

Co mnie obchodzą trendy? W telewizji publicznej nie powinno być miejsca na dziennik typu Fakty, bo takie programy są zbyt sensacyjne. A w mediach publicznych programy (także informacyjne) powinny cechować się m.in. wyważeniem. Rozrywka natomiast tylko na poziomie. To nie stacja komercyjna. Włącz sobie choć raz dla porównania jakiś kanał PR.

Pamiętacie wszystkie wyjazdowe wydania Wiadomości?
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: norbi » (pt) 03 lip 2009, 22:24

Nie będę nic włączać, bo podobnie jak Ty mam prawo mieć własne zdanie w tej sprawie, a to, że się różni od twojej wizji, to już nie moja wina i nie zamierzam się z czegokolwiek tłumaczyć, a tym bardziej wykonywać cudzych dyspozycji.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: viper » (pt) 03 lip 2009, 22:41

Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło o to, abyś choć przez chwilę posłuchał publicznego radia, na które przeznacza się większość abonamentu. Bardzo się różni od TVP...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: norbi » (pt) 03 lip 2009, 22:53

Ja już nie słucham publicznego radia, bo jeszcze trochę i zrobiłoby mi wodę z mózgu... Tak też twierdzi miażdżąca cześć społeczeństwa, która już go nie słucha co potwierdzają lecące na łeb na szyję wyniki słuchalności. I gdyby właśnie nie abonament to to radio dawno by zdechło i mam nadzieję, że już niedługo tak się stanie. Wszyscy co lepsi już dawno sobie z niego poszli, a teraz nie jest nawet w stanie na siebie zarobić, więc trawi pieniądze naiwnych ludzi płacących abonament, którzy i tak nie potrafią już go słuchać.

ODPOWIEDZ