Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Studio, scenografia, oprawa

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 18 mar 2005, 15:51

Nie wiem o który artyku? chodzi. W jednym była skrytkowa, ale autor chyba się pomyli? bo b?yskawiczną karier? zrobi?a K. Bajszczak wygryząjc a? 3 redaktorów wyda? o 8, 12 i 15.00

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: Ania » (pt) 18 mar 2005, 20:08

Obrazek
Prosze bardzo :? s?awetny artyku?
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 18 mar 2005, 20:34

Tam musi by? pomy?ka - od 2000 r uwa?nie oglądam Wiadomości i już wówczas pod koniec programu pojawia?o się jej nazwisko, jako realizatorki. Natomiast z Kuriera przysz?a K. Bajszczak i to ona odpowiadała z 3 minutowe wydania. Ten artyku? jest napisany z tezą. Owszem - może jest faworytką D.W. ale niech nie robią z niej ofermy, która awanoswa?a tylko dzi?ki znajomościom. T? pozycj? zdoby?a i pilnie utrzymuje Wysocka.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: Przemek » (sob) 19 mar 2005, 13:40

Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: michal » (sob) 19 mar 2005, 14:35

Któ? to?

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: Przemek » (sob) 19 mar 2005, 15:14

Nie wiem ale znalzłem takie zdj?cie i je wklei?em

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 19 mar 2005, 15:20

A ja wiem, a ja wiem. :D To chyba któryś z akredytowanych w Polsce ambasadorów, a zdj?cie pochodzi ze spotkania w Pa?acu Namiestnikowskim (czyli z siedziby Prezydenta RP).

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: viper » (pt) 15 gru 2006, 21:00

W zmodyfikowanej scenografii prawie w ogóle nie ma koloru żółtego, podobnie w belkach. Może więc Wiadomości powinny wrócić do starej czołówki z 2004 roku (bez "złotej kuli")?
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

scherbiass
Przeciętniak
Posty: 167
Rejestracja: (pn) 14 lis 2005, 20:54
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: scherbiass » (sob) 16 gru 2006, 21:56

racja, tak uczyniono z czolowka \\' SPORT. A i skoro przed ekranem projekcyjnym jest tyle miejsca to powinni na nim wyswietlac mapy pogodowe o super rozdzielczosci a nie w blue boxie. Marnuje sie sprzet okropnie

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: viper » (pn) 19 lut 2007, 19:29

A jak wyobrażacie sobie nową oprawę Wiadomości? Obecna może być na ekranie jeszcze 3-4 lata, później trzeba będzie wymyślić coś nowego.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: Poland » (pn) 19 lut 2007, 19:51

Zmiany mogą być już po powstaniu TVP Info :]
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: viper » (wt) 20 lut 2007, 20:16

I będziemy mieć czarno-czerwone Wiadomości? Cała oprawa TVP Info będzie zapewne w takich barwach.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

mexodio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: mexodio » (ndz) 29 lip 2007, 19:38

Moja ocena co do wyglądu Wiadomości.

Wiadomości przed '97

Nie ma co oceniać, dam tylko fotki:

http://img223.imageshack....wicka0033ua.jpg
http://img43.imageshack.us/img43/8672/00013tb.jpg
http://img335.imageshack....olowski15bk.jpg

Wiadomości '97-'02

Czołówka: ładna, IMHO ładniejsza od tej aktualnej. Muzyka OK, tylko dwa ostatnie dźwięki przypominają mi muzykę Techno-komputerową z lat 80., nie pasują.

Oprawa graficzna: dobra, jedynie dawne logo W coś nie pasuje, kojarzy mi się z początkiem lat 90.

Studio: Super! Przypomina mi TVN24.

Wiadomości '02-'04

Czołówka: Bije na głowę tą z Wydarzeń i Faktów oraz aktualnych \\', muzyka najlepsza jaka mogła być!

Oprawa graficzna: Fajna, tylko jak wyżej - logo W nie pasuje

Studio: Ładne, tylko jak w większości aktualnych studio - pustka za prezenterem :/ .

\\'iadomości '04

Czołówka: OK, lepsza od Wydarzeń.

Oprawa graficzna: Fajna, ten zegarek mi się podoba :)

Studio: Ten niebieski kolor pasuje do całej jedynki, stół fajny - ogólnie dobry.

To tyle co o tym sądze.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: viper » (pt) 31 sie 2007, 22:07

Podobno na jesień znów ma się zmienić aranżacja studia Wiadomości.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: Poland » (wt) 18 wrz 2007, 8:12

Tak to prawda. A powodem zmian jest zapewnie zamiana studia z TVP INFO.
A oto mews z Wirtualnychmediów :
Bez rewolucji w 'Wiadomościach'
2007-08-16
Stabilna jesień w 'Wiadomościach'. Redakcja programu nie planuje spektakularnych zmian, zapowiada jednak walkę o widzów. Pojawi się odświeżona aranżacja studia serwisu, testowana jest również wirtualna grafika.

Zapowiada się gorąca jesień w polskiej telewizji. Walka stacji telewizyjnych nie będzie toczyła się wyłącznie o rozrywkę. Nowe studio i oprawę zaprezentują "Wydarzenia", zmiany czekają także "Fakty" TVN. Możliwe, że w weekendy program prowadzony będzie parami. W obliczu tych zmian bierna nie zamierza pozostać Telewizja Polska.



-" Wiadomości" są programem dynamicznym, nowoczesnym i nie wyobrażam sobie stagnacji - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl, Dorota Macieja, szefowa programu. - Pracujemy nad nową aranżacją studia, tak aby móc w bardziej interesujący i nowoczesny sposób przekazywać informacje. Testujemy też użycie tzw. grafiki wirtualnej- opowiada z entuzjazmem o jesiennych planach.

Zespół wkrótce ma dysponować nowoczesnymi wozami satelitarnymi, a w redakcji pojawią się komputery do generowania grafiki w czasie rzeczywistym. Polepszyć ma się także standard pracy dziennikarzy. - Najpóźniej na początku przyszłego roku reporterzy będą mieli możliwość dokonywania samodzielnie komputerowego wstępnego montażu- mówi Dorota Macieja. Podobne rozwiązanie sprawdza się "Faktach" TVN.

Dokonane zostaną także zmiany kadrowe. Szefowa "Wiadomości" zapewnia jednak, że zwolnienia nie są planowane. Ostatnio z oddziału w Olsztynie do załogi programu przeniósł się reporter Maciej Wróbel, a z "Teleexpressu" przyszła Grażyna Kasiak. Redakcja chce wzmocnić placówki za granicą, prawdopodobnie w kilku najważniejszych, Agencja Informacji będzie miała po dwóch korespondentów. Szczegóły oraz konkretne nazwiska jednak nie padają.

- Nasz jesienny cel jest prosty: "Wiadomości" są i maja być najbardziej wiarygodnym i rzetelnym programem informacyjnym, przyciągającym przed telewizory jak największą liczbę widzów- konkluduje Dorota Macieja.

Czołowy serwis informacyjny TVP, mimo wielu oskarżeń o upolitycznienie i zarzutów dotyczących ograniczania niezależności dziennikarzy nieustannie jest liderem ryku telewizyjnego. W lipcu, według danych AGB NMR oglądało go średnio 3, 75 mln, przy udziale w rynku na poziomie 37, 04 procent.

Na dodatek będą pary tu już pisze media2 :
Okazuje się, że nie tylko "Fakty" TVN-u i "Wydarzenia" Polsatu szykują jesienne zmiany w swoich programach informacyjnych. Także poważnie zmieni się główny serwis informacyjny telewizyjnej Jedynki. Programy, podobnie jak w "Faktach", poprowadzą pary.
Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że na początku października mają nastąpić zmiany w "Wiadomościach" TVP1. Wystrój studia ma być bardziej dynamiczny, więcej emisji programu spoza warszawskiego studia,jak i i z zagranicy.

Dużą zmianą mają być pary prowadzących, podobnie jak w "Faktach" TVN. "Wiadomości" mają poprowadzić damsko - męskie pary. Pierwsza z nich to Dorota Wysocka oraz Jarosław Kulczycki, który ma wrócić do TVP z Polsatu. Druga - Małgorzata Wyszyńska oraz Piotr Świąc.
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ