Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Studio, scenografia, oprawa

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Dam
Chipsy przyszły
Posty: 51
Rejestracja: (ndz) 16 wrz 2007, 17:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#61

Post autor: Dam » (wt) 02 paź 2007, 20:01

Balkon jak w Faktach, nie cierpie plagiatów. Ekrany za prowadzącą są zbyt jasne

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#62

Post autor: TinkiWinki » (wt) 02 paź 2007, 20:02

Na szybko aparatem



ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

kuba_lodz
Przeciętniak
Posty: 113
Rejestracja: (czw) 19 sty 2006, 14:49
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#63

Post autor: kuba_lodz » (wt) 02 paź 2007, 20:11

To jest po prostu żenada. To się nadaje do TV Trwam. Z ładnego studia zrobili pakamerę gorszą niż Fakty w latach 1997-2004. Ludzie, patrzę i mi się plakać chce. Czy my musimy koniecznie robić coś na wzór amerykański i robić z serwisu informacyjnego medialne show, (tutaj odnosnie weekendowych Faktów i "nowego" studia Wiadomości), a z studia napakowany garaż? I jeszcze materiał Szczepańskiego na początek. Niech mi się nie pokazuje na oczy. Najlepiej niech od razu zapisze się do PiS i zajmie się kampanią wyborczą pisiorów...
:x

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#64

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 02 paź 2007, 20:47

Czekam na plik na iTVP.pl, ale chyba rzeczywiście przesadzili. Musieli wyburzyć część ściany u góru, aby odsłonić prawdziwą reżyserkę Wiadomości. Trochę zbyt dużo tam tych minitorów, barierek etc. Cieawe jak wcisnęli tam ten nowy podest - studio znajduje się w piwnicach budynku prz Pl. Powstańców Warszawy.

Dam
Chipsy przyszły
Posty: 51
Rejestracja: (ndz) 16 wrz 2007, 17:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#65

Post autor: Dam » (wt) 02 paź 2007, 20:51

To Dolecki całe Wiadomości siedział tam na boku? Bo na początku było tam kogoś widać i później stamtąd przyszedł. Lipa z tym studiem, te ekrany z tyłu za prezenterką to chyba już największa lipa

Dam
Chipsy przyszły
Posty: 51
Rejestracja: (ndz) 16 wrz 2007, 17:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#66

Post autor: Dam » (wt) 02 paź 2007, 21:15

=I jeszcze materiał Szczepańskiego na początek. Niech mi się nie pokazuje na oczy. Najlepiej niech od razu zapisze się do PiS i zajmie się kampanią wyborczą pisiorów...
Też nie lubie Szczepańskiego- on jest takim plagiatem Leśkiewicza, apodobno szefostwu Leśkiewicz się nie podobał, to naprawdę nie rozumiem, po co im taki klon

Yattaman
Chipsy przyszły
Posty: 14
Rejestracja: (sob) 18 lis 2006, 13:12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#67

Post autor: Yattaman » (wt) 02 paź 2007, 23:17

Nowe studio wypadło całkiem dobrze. Ekrany tylnoprojekcyjne przeniesione na górę, imitujące okno na reżyserkę, gustowny zegarek po prawej stronie i barierki też fajnie wypadają....tak jakby powiększają powierzchnię studia. Podobieństwo do pierwszego studia Faktów, tego na Augustówka rzeczywiście istnieje, ale szafran jednak wprowadza odróżnienie od "faktowego" studia. Szafran nawet współgra z niebieskim i całość wypada sympatycznie. Swoją drogą, nie macie skojarzenia nowego studia Wiadomości ze studiem BBC? Fotka pod linkiem:

http://kirsty.typepad.com/ttwfn/images/ ... -1755b.png

Dam
Chipsy przyszły
Posty: 51
Rejestracja: (ndz) 16 wrz 2007, 17:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#68

Post autor: Dam » (śr) 03 paź 2007, 6:49

A news room ten sam. Mogli go zmienić skoro główne studio zmienili

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#69

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 03 paź 2007, 11:04

Newsroom będzie zmieniony - pisałem już gdzieś o tym. Właściwie na dniahc powinni przenieść się na III piętro budynku przy PL. Powstańców. Czekajcie cierpliewie.
Zobaczyłem dzisiaj kawałek Wiadomości w iTVP.pl Pomysł z prezenterem pogody jest kiepski - Dorota siedzi, Wealdek stoi.... Niech go posadzą za stołem i zrobią tak jak w 2004 r. Wrcając do studia - za dużo tam barierek, monitorków etc. Chyba trochę przesadzili - np te dwa monitory plazmowe po boku prezentera mogły być zainstalowane na jakieś stalowej konstrukcji...
A teraz trzy zrzuty ze strony TVP:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#70

Post autor: Poland » (śr) 03 paź 2007, 11:34

Fajnie by było jakby takie właśnie było studio TVP Info wreszcie byłaby konkurencja z TVN24 :D
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#71

Post autor: viper » (śr) 03 paź 2007, 17:34

Zrobienie "faktowego" studia nie oznacza od razu lepszej jakości programu. Przyznam się szczerze, że mam swoją koncepcję nowej scenografii \\'.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#72

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 03 paź 2007, 18:59

Odezwał się też rzecznik TVP:
"Wiadomości" zmieniły scenografię2007-10-03 17:07:10
"Wiadomości" – główny program informacyjny Telewizji Polskiej – 2 października zaprezentowały się swoim widzom w nowej, bardziej dynamicznej i nowoczesnej scenografii.

Prace nad projektem trwały od kilku miesięcy. Podstawowym założeniem było zwiększenie przestrzeni studia oraz włączenie prezenterów „Wiadomości” w przestrzeń życia Redakcji. Prowadzący serwis nie tylko przekazują widzom najważniejsze wiadomości, ale są również członkami zespołów redakcyjnych. Tworzenie programu informacyjnego to nieustanne reagowanie na to, co dzieje się w kraju i na świecie. Dlatego odsłaniamy naszym widzom kulisy życia Redakcji „Wiadomości” i przygotowywania programu.
Dodatkowo stanowisko prezenterów Prognozy Pogody włączono w przestrzeń głównego studia. Teraz prowadzący „pogodę” towarzyszy prezenterowi „Wiadomości” przez cały czas trwania programu.
Scenografia została opracowana przez Magdalenę Kujszczyk. W realizacje projektu zaangażowani byli m.in.: realizacja - Marek Bik, światło - Mieczysław Anweiller.
Wirtualna ściana ekranów za plecami prezentera to rzeczywiście życie redakcji...

kuba_lodz
Przeciętniak
Posty: 113
Rejestracja: (czw) 19 sty 2006, 14:49
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#73

Post autor: kuba_lodz » (śr) 03 paź 2007, 19:32

Yattaman pisze:Nowe studio wypadło całkiem dobrze. Ekrany tylnoprojekcyjne przeniesione na górę, imitujące okno na reżyserkę, gustowny zegarek po prawej stronie i barierki też fajnie wypadają....tak jakby powiększają powierzchnię studia. Podobieństwo do pierwszego studia Faktów, tego na Augustówka rzeczywiście istnieje, ale szafran jednak wprowadza odróżnienie od "faktowego" studia. Szafran nawet współgra z niebieskim i całość wypada sympatycznie. Swoją drogą, nie macie skojarzenia nowego studia Wiadomości ze studiem BBC? Fotka pod linkiem:

http://kirsty.typepad.com/ttwfn/images/ ... -1755b.png
Wybacz, ale to studio można bardziej porównać do studia (chociaz w pewnej czesci) do MSNBC w USA. Takie porownanie do BBC News 24 jest GRZECHEM i wg mnie obrazą dla BBC. Koniec kropka.
:x

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#74

Post autor: viper » (czw) 04 paź 2007, 18:40

Jeśli nie rozwalą tej podróby TVN24, czekać ich może proces z firmą BDI...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#75

Post autor: Poland » (czw) 04 paź 2007, 19:13

Według mnie TVP INFO powinien dzielić z nimi studio do czasu zrobienia oddzielnego (do końca listopada).
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ