Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Studio, scenografia, oprawa

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#76

Post autor: Przemek » (czw) 04 paź 2007, 20:12

Sport - Babiarz siedzi przy oddzielnym stole, za nim ekran z widokiem na "newsroom".

Flesze i serwis o 8:00 są prezentowane z miejsca gdzie Sport. Oprócz prezentera widać również kawałek ekranu projekcyjnego natomiast obok (dzisiaj) Kalickiego jest ekran plazmowy z logo Wiadomości. Nie wiem jak wyglądają programy o 12:00 i 15:00.

Pogoda z Blue Boxa.

Zmiany na + ; ekran za prezenterem w oddali jest zbyt pstrokaty :/ ale w normalnym kadrowaniu jest OK.

Dam
Chipsy przyszły
Posty: 51
Rejestracja: (ndz) 16 wrz 2007, 17:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#77

Post autor: Dam » (pt) 05 paź 2007, 17:58

No właśnie Flesze i serwis o 8:00 są prezentowane z miejsca gdzie Sport, główne wydanie wiadomo skąd, a wydania o 12 i 15 skąd są????? Mógłby mi ktoś życzliwy napisać, bo w tych godz mnie nigdy nie ma w domu.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#78

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 05 paź 2007, 18:19

Wydanie o 12.00 i 15.00 nadawane i realizowane są tak jak wydanie o 19.30. oto nowa fotka ze stron TVP (nota bene łatwo można zmienić rozmiar zdjęć z nowej strony :x )

Obrazek
Obrazek

Wrcając do samych zmian - poprzednia odsłona studia była bardziej estetyczna, uporządkowana, dokładnie zaplanowana. O obecnej raczej nie można tego powiedzieć. Jednak najbardziej mierzi mnie ta "ściana ekranów" za plecami prezentera.

TV Paweł
Chipsy przyszły
Posty: 20
Rejestracja: (pt) 05 paź 2007, 12:12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#79

Post autor: TV Paweł » (pt) 05 paź 2007, 18:59

O ile nowe studio mi się bardzo podoba to rzeczywiście ta aluzja ściany monitorów nie pasuje do Wiadomości... Nadaje się najbardziej do TVP INFO...
Pozdrawiam

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#80

Post autor: viper » (śr) 07 lis 2007, 16:43

Może na 20. urodziny programu zobaczymy coś ciekawszego i oryginalniejszego, a nie zerżniętego żywcem z innej telewizji.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#81

Post autor: Dawid_sc51 » (ndz) 18 lis 2007, 20:36

Dzisiaj z okazji 18-lecia \\' pokazano archiwum Wiadomości. Pokazano pierwszą scenografię, scenografię z lat 1995-1998 oraz obecne badziewie.
Wg. mnie mogli by na 18-ste urodziny zmienić scenografie i dać coś nowego, bo obecny wygląd studia jest koszmarny. Zrobili z tego mini studio TVN i TVN24, tylko im się nie udało.

scherbiass
Przeciętniak
Posty: 167
Rejestracja: (pn) 14 lis 2005, 20:54
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#82

Post autor: scherbiass » (ndz) 18 lis 2007, 20:54

a tam juz nie gadajmy pierdol, ze byle rocznica ma byc powodem do zmiany wystroju studia. to jest program informacyjny a nie manekin z wystawy sklepowej. ludzie, wy juz oglupieliscie z tymi pomyslami. I wcale dzisiaj w materiale nie pokazali scenografii z lat 95 - 98, tylko lata 89 - 94, 97 lub 98 z Pienkowska i mucha na jej nosie. Jesli ktos jest spostrzegawczy, to zauwazyl ze w wydaniu gdzie Lis przeprasza Panstwa za ten telefon, ozdobnik przedstawial trojkaty z czasow 89-92, a ta sama sytuacja w materiale na 15 lat Wiadomosci -tam identycznie Lis, te same slowa, ale w ozdobniku trojkaty z czolowki "laserowych trojkatow" i ruchomych chmur. Czyli cos oni tam kombinowali w materiale. No ale szok, jak wszyscy sie pozmieniali, Pienkowska taka grubsza byla, a i Gugala jaki playboy. Co do obecnego studia, mogliby inaczej kadrowac. No ale nie mowmy o zmoanach studia, bo nie na tym polega idea programu informacyjnego... niech o tym pamietaja mlodzi forumowicze, zafascynowani tabloidalnymi Faktami TVN.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#83

Post autor: Przemek » (pn) 19 lis 2007, 6:52

Czy może ktoś ten materiał na YT albo sendspace umieścić?

Dam
Chipsy przyszły
Posty: 51
Rejestracja: (ndz) 16 wrz 2007, 17:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#84

Post autor: Dam » (pn) 19 lis 2007, 18:48

Jak to jest teraz z tymi Wiadomościami porannymi??? Włączyłem dziś telewicor na 6:30 to była Kawa czy herbata i gdzieś koło 6:32 Iwona Schymalla i Artur Orzech zapowiedzieli prognozę pogody (czyżby nie było Wiadomości). O 7 wydanie poprowadziła Edyta Suchacka, która była także jego wydawcą, było ono przedstawione z tego miejsca co główne wydanie, a nie z tego co sport. A o 7:30 skrót był bez prezentera: informacje były przedstawione w formie materiałów video, wszystkie przedstawiła Elżbieta Byszewska. I wreszcie o 8 Suchacka poprowadziła program też z głównego studia. Co to za zmiany????

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#85

Post autor: Poland » (pn) 19 lis 2007, 18:57

Przemek pisze:Czy może ktoś ten materiał na YT albo sendspace umieścić?
Właśnie ! Nie che mi się czekać aż 20 minut zanim na itvp się załaduje ten moment.
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#86

Post autor: viper » (czw) 03 sty 2008, 14:54

Przypomniało mi się zdanie wypowiedziane przez p. Dorotę Macieję, szefową Wiadomości. Według niej scenografia została zmieniona, bo jeden z widzów określił poprzedni wystrój jako "ocean smutku". Ale była to tylko opinia jednego widza, a reszty nie wzięto pod uwagę...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#87

Post autor: Ania » (pn) 11 lut 2008, 14:28

hmm...
Ostatnio odkryłam na Comedy Dentral program zwie sie chyba "Daily Show". Z amerykańskim komikiem...

Zachęcam do obejrzenia... jak zobaczycie to pewnie nie będe musiała tłumaczyć czemu akurat tu o nim pisze... :]
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#88

Post autor: Ania » (śr) 13 lut 2008, 10:23

Hehe ;> a to tylko vectra proponuje ten kanał w kablówce ???
Niestety nie zrobię wam skana bo nie mam jak... Niemniej jednak studio w jakim siedzi ten facet jest w 80 % identyczne z obecnym studiem PiSmości...

Kolorystyka, antresola, stoły....
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#89

Post autor: Ania » (śr) 13 lut 2008, 12:54

Nie mam cyfrówki, a z komórki chyba nie wyjdzie, ale nie zaszkodzi spróbować... Jak następnym razem poleci :-D
^@^
Obrazek

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#90

Post autor: viper » (sob) 16 lut 2008, 17:48

W przygotowaniu jest ponoć nowa scenografia Wiadomości - napisałem już o tym w temacie "Sprawy bieżące". Ale czy nie jest za wcześnie na taką zmianę?
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

ODPOWIEDZ