Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Pomysł na kolejną czołówkę i studio \\' Wiadomości

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
scherbi

Pomysł na kolejną czołówkę i studio \\' Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: scherbi » (sob) 21 maja 2005, 7:54

Jak wiemy wszyscy, przecietnie studio Wiadomosci starczy na 3 - 4 lata. Tak więc powoli co niektórzy będą musieli szuka? nowej koncepcji oprawy graficznej ''Wiadomości''. Cho? obecne studio itp. będzie z nami przez kilka lat - nawet po przeniesieniu jego do nowego budynu TVP, co juz niebawem sie stanie, bedzie- wed?ug specjalistów od tego? projektu - nadal atrakcyjne. Ale nic nie szkodzi by uruchomi? wyobra?ni? i pofantazjowac. Czekam równie? na propozycje korekt w obecnym studio. Mi?ej zabawy!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Przemek » (sob) 21 maja 2005, 8:12

Wg. mnie powinno by? inne t?o za prezenterem. Najlepiej takie:

Obrazek
Obrazek
(logo wiadomości, i wielka kula przesuwająca się po ekranie projekcyjnym)

Mo?e taki kadr??

Obrazek

Powrót starych mapek pogody:

Obrazek

Szaro-bia?e ściany w studiu

Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 21 maja 2005, 9:59

O poworcie do neutralnego koloru ścian już kiedyś mówiliśmy. Moim zdaniem powinni też zmieni? kadrowanie - tj wróci? do jazdy kamerą nad sto?em prezenterskim i pokazania odbicia studia na blacie sto?u.

scherbi

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: scherbi » (sob) 21 maja 2005, 11:55

Swieta prawda. Te modyfikacje jakie wprowadzino po 14.10 nie spelnily sie i szpeca caly trud wniesiony w budowe nowego studia. Belki powinni rowniez przywrocic albpo zmodyfikowac obecne - moj pomysl - aby na niebieskim tle byla taka ''lawa'' jak na ekranie za prezenterem pod kula ziemska, a pomaranczowy pas w belce zamienic na lekko szary, nawiazujac do ozdobnika i kolorystyki studia, ktore z reszta tez powinno powrocic do normalnosci:-)

scherbi

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: scherbi » (sob) 21 maja 2005, 12:08

Czekam na kolejne propozycje. POZDRAWIAM:-)

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: viper » (czw) 26 maja 2005, 22:04

Z belek w Wiadomościach powinien znikną? kolor pomara?czowy i nale?a?oby go zastąpi? raczej z?otym (jak w czo?ówce). Wizytówki powinny by? zdecydowanie większe - pamiętam, że jeden z materiałów przygotowa?o 4 reporterów i nie wszyscy zmieścili się na tle niebieskim, dlatego musieli jedno nazwisko umieści? na pasku pomara?czowym. Dla mnie to nie wygląda?o zbyt dobrze.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (czw) 26 maja 2005, 22:22

viper pisze:Z belek w Wiadomościach powinien znikną? kolor pomara?czowy i nale?a?oby go zastąpi? raczej z?otym (jak w czo?ówce).
Wg mnie jest dobrze i może zosta?. program nie jest dzi?ki temu taki zimny. Konsekwetnie pomara?czowe elemanty już są wstawiane, np. do reklam.
viper pisze: Wizytówki powinny by? zdecydowanie większe - pamiętam, że jeden z materiałów przygotowa?o 4 reporterów i nie wszyscy zmieścili się na tle niebieskim, dlatego musieli jedno nazwisko umieści? na pasku pomara?czowym. Dla mnie to nie wygląda?o zbyt dobrze.
Jak się coś takiego zauwa?y, to powinno się zaraz ściągną? Wiadomości, zrobi? kapsa tej sytuacji i wstawi? na forum :lol:
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 26 maja 2005, 22:43

Te? pamiętam takie przypadki z brakiem miejsca na belce - np czasami było tylko imi? kolejnego dziennikarza. :D Dziwn?, że odpowiedzialny za takie rzeczy producent nie zwróci? uwagi na taką wpadk?.

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: viper » (pt) 10 cze 2005, 19:01

A propos nowych projektów: jakiś serwis internetowy poinformowa? niedawno, że we wrześniu ma wystartowa? nowa oprawa Panoramy w TVP 2. Jeszcze w Wigili? ubiegłego roku zmodyfikowali starą scenografi?, a już myślą o zupe?nie nowej :D Scenografi? ma przygotowa? Marcin Pietuch z Krakowa - jego projekty to m.in. Milionerzy i Uwaga TVN. Oprócz dekoracji w studiu ma się zmieni? oprawa d?wi?kowa - skomponuje ją autor muzyki filmowej Micha? Lorenc. Nie jest wykluczone, że w Panoramie zmienią się też prezenterzy. Czy wiecie coś więcej na ten temat?

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 10 cze 2005, 19:08

O sprawie wiedziałem wcz?sniej - tj TVP og?osi?a na swoich stronach przetarg dotyczący modernizacji studia. Dopiero kilka dni po?niej pojawi?y się informacje w serwisach internetowych o kolejnych zmianach. Zresztą to troch? dziwne - pod koniec 2005r lub z początkiem 2006 programy informacyjne zostaną przeniesione do nowego gmachu TVP. Moim zdaniem powinni poczeka? i uruchomi? nową scenografi? i opraw? w nowym studiu.

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: viper » (sob) 11 cze 2005, 22:53

W?aśnie, co z tym nowym gmachem TVP? Czy już jest gotowy, czy może jeszcze trwają prace budowlane?

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 12 cze 2005, 10:09

Obecnie jest na wyko?czeniu - tj na zewnątrz wygląda "cacy" ale pewnie w środku mają dużo do roboty. Zw?aszcza, że podobno kilka miesiecy temu postanowili "okablowa?" budynek" aby ogormny taras mógł pe?ni? rol? studia TV. Przy okazji muszą uporządkowa? teren wokó? budynku oraz przebudowa? stacj? transformatorową - obok stoją ogromne s?upy, które mają znikną?, a kable pojdą pod ziemią lub z boku. (Taki przynjamniej przetarg og?osili, a prądu zu?ywają dziennie tyle co 50 tys. miasto.) Wed?ug oficialnego komunikatu budynek zostanie oddany na prze?omie 2005 i 2006 r.
Viper jeśli chcesz zdjecia to daj zna? - mam tego troch? na dysku.

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: viper » (ndz) 12 cze 2005, 15:37

Mam nadziej?, że po przeniesieniu scenografii Wiadomości do nowego budynku zmieni się sposób kadrowania studia. Kiedy oglądam wydania poranne, południowe i popołudniowe, na początku i na ko?cu audycji z prawej strony ekranu widać ten nieszcz?sny s?up - a w nowym studiu raczej go nie będzie.
Czy by?aby mo?liwoś? pokazania zdj?? nowego gmachu tutaj, na forum?

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 12 cze 2005, 16:27

Prosz? bardzo. (Ale tylko kilka - inaczej bedzie wolno wchodzi?)
Najpierw projekty:

Obrazek

Obrazek

Rzeczywistoś?:

Obrazek

Foto by Sojuz (znalazłem w necie)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wi?cej zdje? i strona autora projektu www.dim.com.pl

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: viper » (ndz) 12 cze 2005, 22:10

Bardzo oryginalny projekt - skojarzy? mi się z "krzywym domem" w czeskiej Pradze (on chyba jeszcze istnieje).

ODPOWIEDZ