Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Z archiwum Wiadomości

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Z archiwum Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (sob) 30 kwie 2005, 2:28

Kto pamięta co to jest i jak się nazywa? :D :wink:

ObrazekObrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 30 kwie 2005, 9:26

Pojęcie nie mam co to jest. Michale czekamy na odpowiedź. Nie sądzę, aby reszta wiedziała (chociaż mogę się mylić :D :D :D )

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (sob) 30 kwie 2005, 13:40

Niestety nie mamy tutaj opcji "view who watches this topic" i nie wiem czy stali bywalcy przeczytali, ale jakieś 5 innych wyświetleń (oprócz mojego i Twojego) było, więc pewnie tak.

Ta zabawka to jest jeden z przedstawicieli Śmierdzieli, o których głośno było rok temu. Jest ich 24 i każda się ciekawie nazywa. W Wiadomościach skupiono się głównie na powyższej, poniewaz nosi imię Kamil Krowi Placek.

Wydanie prowadził wtedy Durczok. Oto jak wyglądała jego zapowiedź do materiału:

"Poldek Pleśniak, Walduś Wymiotny czy, no to już jest skandal absolutny, Kamil Krowi Placek. Tak swoje zabawki nazwał pewien importer i są to niewątpliwie zabawki, którymi dzieci nie powinny się bawić, bo może to być przykre i dla nich samych, i dla otoczenia. Te zabawki po prostu cuchną i właśnie w smrodzie tkwić ma ich wątpliwy urok. Urok, któremu tym razem nietrudno się oprzeć."


Więcej: http://ww2.tvp.pl/tvppl/132,2004051997480.strona
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 30 kwie 2005, 14:45

Ach - no tak. Pamiętam ten materiał i oburzenie Kamila Durczoka. :D
O sprawie z paskudnymi zabawkami mówiły wszystkie media elektroniczne w Polsce, ale moim skromnym zdaniem najlepiej wypadły Wiadomości, najgorzej Informacje. Reporterzy Polsatu nawet nie wpadli na pomysł rozmowy z psychologiem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (sob) 30 kwie 2005, 15:49

Mi najbardziej utkwił materiał z Wiadomości (zapewne przez komentarz Kamila) i nie wiem już czy na innych stacjach go widziałem, ale pewnie tak.

Zadałem sobie trud i wyszukałem wszystkie imiona tych śmierdzieli, bo może jest jakiś Michał. Ale nie było :) W wielu dostępnych w necie artykułach z reguły podawali 3-4 różne imiona, ale żadnego pełnego zestawienia nie było. Ale łącząc kilkanaście serwisów (artykuły, strony o zabawkach, blogi czy aukcje internetowe) udało mi się zrobić pełne zestawienie śmierdzieli nawet z podziałem na klany. Obecnie to jedyne takie zestawienie w necie :P Sześć klanów, a w każdym czterech przedstawicieli.

Banda Pachnącego Oddechu
Jacek Jaszczurcza Japa
Mariusz Psia Morda
Paweł Paszcza
Romek Śnięta Ryba

Brygada Niemytych
Zenek Zgniłe Jajo
Stefek Syfiąca Syra
Przemek Przepocona Skarpeta
Staszek Spocony

Gang Gazerów
Piotr Pier_dzący
Tomaszek Toffi - Zapaszek
Marcin Mistrz Bąkobara
Czesio Cichaczek

Klan Odorniaków
Sasza Śmierdzący Śledź
Sylwek Śmieciarz
Grzesiu Gówniak
Walduś Wymiotny

Klub Jarzynowych Diabłów
Bartek Brokuła
Karol Kalafior
Czosnkowy Czaruś
Poldek Pleśniak

Załoga z Wieśniakowa
Gienio Gnojowica
Kamil Krowi Placek
Hubert z chlewika
Sławek Cuchnący Skunks
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Ania » (sob) 30 kwie 2005, 16:23

Żałosne i okropne ja nie wiem kto to produkuje a pryede wsyzstkim kto daje to dzieciom niedobrze się robi :?
A materiał pamiętam :D był też w poranku z ANitką co wzbudziło oburzenie Michosa :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (sob) 30 kwie 2005, 22:44

Ja nie rozumiem za bardzo jak może zabawka śmierdzieć wymiocinami. Przecież można się od tego samemu porzygać. :?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Ania » (ndz) 01 maja 2005, 0:55

moze własnie o to chodzi... :?
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: michal » (ndz) 01 maja 2005, 20:02

Kontynuuję grzebanie w archiwum. Też Was do tego namawiam :D Jak już ściągnąłem 30 kwietnia dla Olimpii, to przedstawiam nietypowe zakończenie Wiadomości tego dnia. Nie dziwi mnie więc ogóle kto był wtedy wydawcą.

Warszawa
Obrazek

Bruksela
Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 01 maja 2005, 20:43

A ja mam te wydania w swoim archiwum i około 20 capsów. Moze jutro wkleje. :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: michal » (pn) 02 maja 2005, 2:19

Pamiętam, ze wklejałeś już jakieś kapsy z tego wydania. Ale oczywiście dawaj je tutaj. Pamiętam, że Pieńkowska dziwnie wyglądała - jakby patrzyła na prompter u dołu, a nie w oknie kamery. Zresztą wczoraj to wydanie widziałem jeszcze raz, więc to sobie dodatkowo przypomniałem.


******

Ostatnio bardzo dużo oglądam wydań z pierwszej połowy 2004 roku. Mam z nich zebranych sporo materiałów i ciekawostek, które będę tu lub gdzieś indziej sukcesywnie wstawiał.

Ale co mnie zastanowiło. W prawie każdym wydaniu można usłyszeć głos lektora z zewnątrz - najczęściej prezentera Kuriera - Głowacki, Osińska-Falkiewicz, Siezieniewski, Motyl. Chojnackiej i Boruszczaka jakoś nie trafiłem, ale pewnie też byli, bo nie oglądam wszystkiego. Okazuje się, że wszystkie te materiały, które czytali, były przygotowywane przez Barbarę Grad-Woźniak. Ciekawe. Wtedy ich nie czytała, bo głos jej nie domagał? A może odebrali jej kartę ekranową, bo wydaje mi się, że jej głos jest mi znany od znacznie dłuższego czasu niż jeden rok i wcześniej czytała swoje materiały. Jeżeli Barbara przygotowywała danego dnia dwa reportaże (lub reportaż i bloczek) do jednego wydania, to wtedy do drugiego był już zaangażowany inny lektor. Ponieważ nie mógł był to już ktoś z Kuriera, był więc to albo lektor Teleexpressu, albo Pieńkowska :!: , albo Jeneralski (w obu przypadkach to wydanie prowadził Durczok). Bardzo to dziwne. że też nie chciała, żeby te materiały przeczytał ktoś z kolegów - Górska, Kruszniewska, Śliwińska, Milewicz (oni swoje czytali sami), tylko angażowała innych. A może nie chciała, żeby im widz przypisał jej pracę?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: michal » (pn) 02 maja 2005, 15:26

Tak jak pisa?em oglądam stare wydania. Przemys?aw Orcholski jako główny reporter polityczny by? niemal codziennie (w tym soboty i niedziele) i z regu?u miał "jedynki". Bardzo często materiały poprzedzone łączeniem na żywo z Sejmu lub Pa?acu Prezydenckiego, prawie zawsze stand-up. Uwielbia? się więc pokazywa?. Jego sta?ymi asystentkami były Wajda i D?ugosz, więc obecne panie od polityki nie wzi??y się z nikąd. Cz?sto Orcholski miał po dwa materiały w wydaniu, które spina? łączeniem na żywo lub spina? swój z materiałem innego autora. Jak już bardzo dużo się dzia?o w polityce to reporta? polityczny robi? też Rudnik i Kuś, ewentualnie Wajda robi?a sama z jakąś Bianką Freilich. Kaniewska, Sukmanowska i Ulka meli też swoje tematy polityczne bardziej ukierunkowane z ich specjalizacją (komisja, zdrowie, obrona).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 02 maja 2005, 15:42

Kuś z Byszewską i Nowicką zajmowali się też wejściem Polski do Unii Europejskiej. Przed referendum mieli specjalny cykl w Wiadomościach, a przy ka?dym materiale by? taki zegar odliczający czas do referendum.
Ta "jakaś" Bianka Freilich pojawia się w materiałach od czasu do czasu, a raczej jej nazwisko, jako asystentki.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: michal » (pn) 02 maja 2005, 16:41

No tak, o tych od UE to pominą?em, bo byli raczej stali.

***********

Kolejne wykopaliska. Marzec 2004. Andrzej Samson wypowiada się dla Wiadomości. Robi? to w mediach w ogóle bardzo często (w Faktach, w prasie). Jeszcze wtedy wielki autorytet psychologii spo?ecznej, ale dla mnie on zawsze by? dziwny, nieelegancki w wyglądzie i sposobie mówienia. Skandal i przemianowanie na Andrzeja S. miało chyba miejsce kilka miesi?cy po?niej - w wakacje.

Obrazek

Tu wypowieda się o z?omiarzach - materiał Kurowskiego o pladze kradzieńy wszystkiego co metalowe. Kurowski pyta z off'a "Dlaczego kradną?" I wypowied? pana psychologa.

"Na to oni mówią - przecie? to jest niczyje. Niczyje, to do nikogo nienale..., to jest pa?stwowe. Tak jak za komuny było takie przekonanie, że jak pa?stwowe to niczyje, no to se można wziąś?, zniczy?."

?e też trzeba psychologi? sko?czy? i do tego by? uwa?anym za jednego z tych najlepszych, ?eby wyg?asza? takie g??bokie mowy...
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: michal » (wt) 03 maja 2005, 0:50

Kiedyś wspominaliśmy wydania, w których przed czołówką wstawiony by? specjalny wst?p. Nie wymieniliśmy jednak jednego wydania, o którym napisze teraz kilka słów.

12 marca 2004. Dzień po zamachach w Madrycie. Dzień ?a?oby narodowej. Nie było przed czołówką forszpanu tylko nieme pokazanie tego jak uczczono pami?? ofiar w Warszawie (opuszczenie flag), a po?niej w Madrycie (marsz jedności).

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Wydanie prowadzi? S?awomir Jeneralski. Nie musz? chyba dodawa?, że wydawcą by? Piotr Ja?wi?ski, bo to widać od razu. Na początku wydania S?awek po?ączy? się z Waldemarem Milewiczem, który tego dnia przylecia? do Madrytu relacjonowa? tragedi?, a potem jeszcze zosta? kilka dni do relacjonowania marszów pami?ci i samych wyborów parlamentarnych. Dla Milewicza była to ostatnia udana podró? zagraniczna.

Obrazek Obrazek

Do Hiszpanii polecia? razem z operatorem Jerzym Ernstem. Równie? z nim polecia? miesiąc póŸniej do Iraku, ale z tego co po śmierci mówiono Ernst nie by? najcz?stszym operatorem Milewicza. By? nim jakiś inny facet - siwy, wypowiada? się w d?insowej kurtce. Nie chce mi się teraz szuka? jego nazwiska.

Obrazek

Po tragedii z 7 maja Jerzy Ernst jest teraz najbardziej znanym polskim operatorem kamery, ale jego majowe wystąpienia i relacje wcale nie były pierwszymi, które dokonywa?. W 1999 roku podczas piegrzymki papieża do Polski relacjonowa? rejs Ojca Świ?tego po jeziorze. Oto oryginalny zapis wydania specjalnego z 8 czerwca 1999. Wydanie prowadzi?a Jolanta Pieńkowska. Zosta?o nadane o 21:10.
08.06.1999, godz. 21:10

Dobry wieczór - Jolanta Pieńkowska - Wiadomości.

Spacer statkiem po Wigrach

Tu? przed 9-tą papież Jan Paweł II wróci? z ponad godzinnej przeja?d?ki statkiem po Wigrach. Popo?udniu Ojciec Świ?ty przylecia? do wigierskiego klasztoru. B?dzie tam wypoczywa? do czwartkowego poranka.

Zapowied? do Ernsta

Jedyną kamerą, oprócz watyka?skiej, która towarzyszy?a papieżowi podczas rejsu po jeziorze była kamera "Wiadomości" i nasz operator - Jerzy Ernst.

- Czy podczas rejsu papież z kimś rozmawia? - czy by? ca?kowicie zamyślony?

- Czy na jeziorze były jeszcze jakieś inne ?odzień

- Teren rezerwatu zosta? ca?kowicie zamkni?ty - skąd wzi?li się ludzie na podestach nad jeziorem, gdy p?yną? po nich papież?
Czy Jola faktycznie zadała takie pytania i jakie były odpowiedzi mo?emy się już tylko domyśla?. :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ