Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Z archiwum Wiadomości

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#181

Post autor: Przemek » (sob) 12 lip 2008, 20:49

24 stopnie w styczniu? :x

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#182

Post autor: michal » (sob) 12 lip 2008, 21:06

zielarz155 pisze:No nie wiem. Może ze stycznia, bo od lutego do grudnia mieli inną czołówkę.
Te wszystkie daty przy listach czołówek i studiach w Wikipedii to niepotwierdzona twórczość chyba jakiegoś małolata. Być może w tym przypadku to prawda, ale przy Panoramie były jawne bzdury, które wycofałem.

Natomiast co do tego studia z filmu to właśnie w nim obowiązywała ta czerwona "przebitka", z tym, że początkowo w ogóle nie było żadnej scenografii. Miałem wtedy 12 lat i nie oglądałem wiadomości wieczornych, tylko główne. Wygląda więc na to, że do innych wydań niż główne została stara dobrze znana czołówka z poprzedniego studia.

Z jedynego filmu jaki mamy jest nawet ta sama muzyka. W póżniejszym okresie na pewno był inny jingiel. To 1994 rok i wtedy Wiadomości prowadził Zygmunt Chajzer.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#183

Post autor: zielarz155 » (pn) 14 lip 2008, 22:35

michal pisze: Te wszystkie daty przy listach czołówek i studiach w Wikipedii to niepotwierdzona twórczość chyba jakiegoś małolata. Być może w tym przypadku to prawda, ale przy Panoramie były jawne bzdury, które wycofałem.
Przy Wiadomościach też były bzdury. Np., że czołówka która "straszy" nas codziennie o 19:30 od 2004 r. :smile: została wprowadzona 1 stycznia 2005 r., co jest ewidentnym błędem. A co do filmiku, podobno czołówka z lat 1992-1994 została zmieniona ze względu na występujące w niej czarne chmury, które się źle kojarzyły. Kazał ją zmienić podobno Jan Olszewski (czarne chmury nad rządem Jana Olszewskiego to raczej nie najlepszy pomysł)

EDIT: A czy w tej "przebitce" była muzyka z "chmurowej" czołówki? Sądząc po fragmencie z filmu na YouTube "Wiadomości - 14.10.2004 z nowego studia" chyba tak, ale z tyłówki.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#184

Post autor: michal » (pn) 14 lip 2008, 22:53

zielarz155 pisze:A co do filmiku, podobno czołówka z lat 1992-1994 została zmieniona ze względu na występujące w niej czarne chmury, które się źle kojarzyły. Kazał ją zmienić podobno Jan Olszewski (czarne chmury nad rządem Jana Olszewskiego to raczej nie najlepszy pomysł)
Być może, ale nie zakodowałem takiej historii.
zielarz155 pisze:EDIT: A czy w tej "przebitce" była muzyka z "chmurowej" czołówki? Sądząc po fragmencie z filmu na YouTube "Wiadomości - 14.10.2004 z nowego studia" chyba tak, ale z tyłówki.
No właśnie muzyka do tyłówki jak widać była taka sama jak wcześniej. Ja natomiast pamiętam czołówkę, że muzyka była inna (ale może to po prostu obowiązywała trochę później). To było coś pomiędzy dudnieniem a bąbelkami ;) Poza tym to studio było filmowane na początku podczas głównego wydania z boku i zdecydowanie od góry i właśnie podczas takiego ujęcia była czołówka. Ujęcia z Martą Grzywacz w wydaniu wieczornym, które widać na filmie, to zdecydowanie parter.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#185

Post autor: zielarz155 » (pn) 21 lip 2008, 9:10

Ciekawe czy TVP ma jakieś archiwa Wiadomości, Panoramy i Teleexpressu oprócz tych na iTVP (tych co po 2 tygodniach znikają :/ ) Bo jeśli tak, to mogliby umieścić na swoich serwerach iTVP kilka archiwalnych wydań tych programów. Mogliby np. puścić pierwsze Wiadomości :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#186

Post autor: michal » (pn) 21 lip 2008, 9:17

zielarz155 pisze:Ciekawe czy TVP ma jakieś archiwa Wiadomości, Panoramy i Teleexpressu oprócz tych na iTVP (tych co po 2 tygodniach znikają :/ ) Bo jeśli tak, to mogliby umieścić na swoich serwerach iTVP kilka archiwalnych wydań tych programów. Mogliby np. puścić pierwsze Wiadomości :D
Moim zdaniem wszystko mają archiwizowane. W wypadku jakiegoś procesu, dochodzenia zawsze jest to pewien dowód :) Nie wiem jak teraz w dobie cyfryzacji, ale z lat 90. i poczatkach 2000. zapisane pewnie na jakiegoś rodzaju kasetach (niekoniecznie VHS). Zaindeksowane i opisane filmy (logo TAI, data i godzina nagrania) czasem pojawiają się w materiałach z wykorzystaniem archiwum. Tu też kilka kapsów już było, np. z materiału na 18-tkę Wiadomości w takiej formie jest czołówka do wydania specjalnego 11 września.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#187

Post autor: janekpogwad » (pn) 21 lip 2008, 9:38

Ale wydaje mi się, że powinni wszystko ( :w: , PANORAMĘ, TELEEXPRESS, KURIER I SERWISY INFO) "zcyfrować" i wrzucić na itvp archiwum. Co najwyżej zablokować funkcję pobierania (i tak wszyscy by pobierali albo nagrywali przez HyperCam... :x ) lub zrobić poprzez jakąś płatność (tylko nie więcej jak 2,44!). Wtedy byłby raj dla nas... Ale tak nie będzie... :mur:

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#188

Post autor: zielarz155 » (pn) 21 lip 2008, 10:12

Ale tak nie będzie...
Wiadomo - TVP :x
michal pisze:... z materiału na 18-tkę Wiadomości w takiej formie jest czołówka do wydania specjalnego 11 września.
Ale wtedy nie było tej czołówki. Jedyna czołówka jaką pokazali to ta pierwsza z lat 1989-1992 :mur: Być może pokazali ją w programie "Weekend z Wiadomościami" (czy jakoś tak ten program się nazywał)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#189

Post autor: michal » (pn) 21 lip 2008, 10:21

zielarz155 pisze:Ale wtedy nie było tej czołówki. Jedyna czołówka jaką pokazali to ta pierwsza z lat 1989-1992 :mur: Być może pokazali ją w programie "Weekend z Wiadomościami" (czy jakoś tak ten program się nazywał)
No to może była 14 października 2004. To był podobny bloczek.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#190

Post autor: zielarz155 » (pn) 21 lip 2008, 10:24

Nie, wtedy pokazali tą czołówkę, tylko do normalnego (nie specjalnego) wydania i bez żadnego znaczka TAI, daty i godziny. Widziałem kapsa na tym forum, on był chyba w temacie o programie "Weekend z Wiadomościami"

EDIT: ten program nazywał się "Kulisy Wiadomości", a ta czołówka była z 15 marca 2001 (pierwsze wydanie Durczoka, pisze w wątku o tym programie)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#191

Post autor: michal » (pn) 21 lip 2008, 11:13

zielarz155 pisze:Nie, wtedy pokazali tą czołówkę, tylko do normalnego (nie specjalnego) wydania i bez żadnego znaczka TAI, daty i godziny. Widziałem kapsa na tym forum, on był chyba w temacie o programie "Weekend z Wiadomościami"

EDIT: ten program nazywał się "Kulisy Wiadomości", a ta czołówka była z 15 marca 2001 (pierwsze wydanie Durczoka, pisze w wątku o tym programie)
Czołówkę tego specjalnego też kiedyś pokazywali. Holecka mówiła "przed chwilą dostaliśmy informację, że płonie". Wszystko mi już się miesza, pokazywali to zdaje się na 15-lecie Wiadomości, a nie na 18-lecie :P

Durczoka w temacie o kulisach już widzę. Wyciągnięty film z tego archiwum TAI jest też jednak w tym materiale z 18-lecia :arrow: widoczna jest na nim Pieńkowska.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#192

Post autor: zielarz155 » (pn) 21 lip 2008, 13:41

michal pisze:...pokazywali to zdaje się na 15-lecie Wiadomości, a nie na 18-lecie
Możliwe, 15-lecia nie widziałem, widziałem tylko 18-lecie i materiał z 14.10.2004 (nowe studio)

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#193

Post autor: Dawid_sc51 » (śr) 23 lip 2008, 20:24

Ostatnio zmieniony (śr) 23 lip 2008, 20:36 przez Dawid_sc51, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#194

Post autor: michal » (czw) 31 lip 2008, 22:53

Niektórzy wiedzą, a niektórzy nie, że w 2005 roku prowadziłem sobie grafik Wiadomości na prywatnej stronce www. Stronę przestałem aktualizować w listopadzie tegoż roku i wycofałem z publicznego dostępu, ponieważ trzeba było się w końcu zabrać porządnie za pisanie pracy magisterskiej. Decyzję tę pomógł mi też podjąć psujący się magnetowid.

A był to ciekawy rok:
- choroba, śmierć i pogrzeb papieża Jana Pawła II - wydania papieskie
- wybór nowego papieża
- wybory parlamentarne w Polsce
- wybory prezydenckie w Polsce
- zamachy z Londynie

Ze zmian w programie:
- likwidacja skrótów w ciągu dnia
- likwidacja piątkowych wieczornych Wiadomości, w pewnym okresie prowadzenie ich w formie skrótów

Z kadrowych spraw:
- odsunięcie i przywrócenie po kilku miesiącach Wysockiej do głównego wydania
- debiut Lewandowskiej
- umacniająca się w głównych Wiadomościach pozycja Gawryluk
- prowadzenie przez Durczoka wydań o 15:00 we wtorki
- ostatni rok regularnej pracy Adamczyka w roli prezentera Wiadomości
- prowadzenie Wiadomości przez Urszulę Rzepczak

[hide]Archiwum programów informacyjnych TVP w 2004 roku było dostępne od 23 czerwca 2003 i do 2007 roku sukcesywnie się poszerzało. Na początku 2007 roku skasowano wydania przed 1 stycznia 2005, a na początku 2007 zlikwidowano bardzo poręczny katalog, który zaczął przekierowywać do serwisu iTVP. Na serwerach TVP te pliki jednak ciągle są, tylko że się trzeba ich naszukać. Gdyby ktoś miał ochotę to w ponownym ich obejrzeniu i powspominaniu w sumie nie aż tak dawnych czasów (acz wiele się od tego czasu zmieniło w kraju, na świecie i w samych Wiadomościach) z pewnością pomoże Wam wspomniany na samym początku przeze mnie grafik :)

:arrow: http://jaksiemasz.w.interia.pl/grafik.htm

W oparciu o zapisane programy, postanowiłem uzupełnić ten spis do końca roku.

Wiadomość ukryta, bo ktoś może wpaść na to, by te pliki usunąć.[/hide]
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#195

Post autor: MS-WDC » (czw) 31 lip 2008, 23:06

Wrzucę coś od siebie...
Materiał na 20-lecie teleexpressu.
Część pierwsza
Część druga
Wiem, że to niezwiązane z :w:, ale w tym wątku pojawiały się też "niewiadomościowe" materiały :).

ODPOWIEDZ