Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Z archiwum Wiadomości

Sztandarowy serwis telewizyjnej Jedynki. Główne wydanie codziennie o 19:30.
Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#121

Post autor: Przemek » (śr) 26 gru 2007, 16:37

Ja nie mam ale mogę Ci je streścić- festiwal płaczu, głupich decyzji i zmian. :/ :(

Patrycja
Chipsy przyszły
Posty: 37
Rejestracja: (sob) 03 mar 2007, 16:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#122

Post autor: Patrycja » (śr) 26 gru 2007, 19:47

Ma ktoś może Wiadomości z dni
-1.03.2004
-30.12.2003
+fotki zrobione gdy ten odcinek wiadomości leciał.Dziękuje z góry za wszystkie informacja na ten temat

dawidTVP
Chipsy przyszły
Posty: 43
Rejestracja: (ndz) 09 gru 2007, 21:00

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#123

Post autor: dawidTVP » (śr) 26 gru 2007, 20:51

to ja wiem, że to była rzeź w wiadomościach. ;( ;( ;( ;(

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#124

Post autor: Przemek » (sob) 29 gru 2007, 16:41

dawidTVP, - warn za błędy w postach- jednozdaniowe posty i za 3 posty pod rząd. Zero tolerancji :x

http://pl.youtube.com/watch?v=_7q5_dpU6mI <- Pierwszy wydanie Wiadomości z 2001 z odświeżonym, beznadziejnym sygnałem oraz paskudną grafiką forszpanu.

Patrycja
Chipsy przyszły
Posty: 37
Rejestracja: (sob) 03 mar 2007, 16:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#125

Post autor: Patrycja » (pn) 31 gru 2007, 11:55

Sorry ,że się tak dopominam,ale nie ma ktoś może tego o czym prosiłam w poprzednim poście(patrz wyżej)?

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#126

Post autor: Przemek » (czw) 03 sty 2008, 19:11

Obrazek

mlody13
Chipsy przyszły
Posty: 34
Rejestracja: (sob) 07 kwie 2007, 22:27
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#127

Post autor: mlody13 » (czw) 03 sty 2008, 23:24

Jest to wydanie Wiadomości z 18.11.2007r.Wtedy Wiadomości świętowały 18.rocznicę powstania programu

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#128

Post autor: michal » (pt) 04 sty 2008, 8:19

To ostatnie zdjęcie to faktycznie weekendowe Wiadomości.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#129

Post autor: viper » (sob) 05 sty 2008, 16:13

A te weekendowe Wiadomości miały odrobinę inną czołówkę, tzn. kontynenty były zielone, a nie żółte. Tam przy głowie prowadzącego wisi zdjęcie pokazujące kadr z czołówki.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#130

Post autor: Przemek » (sob) 05 sty 2008, 18:28

Czy mógłby ktoś powiedzieć jak wyglądało to studio?

Pamiętam że całość była żałosna- chcieli odmłodzić widownie, dali Orłosia i Górską, po tem Bukowską i Zimocha. Najpierw był materiał o rewaloryzacji chociażby emerytur, a zaraz po nim jakiś o wzroście cen paliwa. Zimoch mówi że jego kolega z redakcji mówi że ma nowy samochód i podaje jakieś tam dane. A Bukowska ze sztucznością i akcentem idiotki mówi "a ja mam czerwony". Żenua na maxa.

scherbiass
Przeciętniak
Posty: 167
Rejestracja: (pn) 14 lis 2005, 20:54
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#131

Post autor: scherbiass » (ndz) 06 sty 2008, 13:11

To byl eksperyment na poprawe liczebnosci widowni. Weekendowe wydania emitowane byly z tego samego studia co tygodniowe serwisy. Zaczynaly sie widokiem na Warszawe, z tajemnicza muzyczka, na dole ekranu podany byl napis: dzien tygodnia i data. No a grafika czolowki byla taka jak tych zwyklych wydac, lecz w odcieniu niebiesko - ciemnozielonym, a dzwiek byl o "tonacje" wyzszy z fanfarami na koniec. Sama realizacja dziennika to dwie osoby prowadzace, gdzie byl tez z czasem duet : Jeneralski i Pienkowska. Kilka miesiecy istnial taki schemat weekendowych wydan. Aha - w tle prezenterow jak pamiec nie myli nie bylo widoku na newsroom, tylko fotos z czolowki programu. Studio bylo fajne, podobalo mi sie.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#132

Post autor: michal » (pn) 07 sty 2008, 8:37

Przemek pisze: Pamiętam że całość była żałosna- chcieli odmłodzić widownie, dali Orłosia i Górską, po tem Bukowską i Zimocha.
Bukowska i Zimoch to była para zastępcza (obydwoje prowadzili wydania w tygodniu solo). Podstawową i drugą była Grzywacz i Łobodziński - Grzywacz prowadziła jeszcze tylko wydania wieczorne, a Łobodziński nic innego (był za to wydawcą). Bukowska z Zimochem pojawili się po raz pierwszy chyba późną jesienią.
scherbiass pisze:Zaczynaly sie widokiem na Warszawe, z tajemnicza muzyczka, na dole ekranu podany byl napis: dzien tygodnia i data. No a grafika czolowki byla taka jak tych zwyklych wydac, lecz w odcieniu niebiesko - ciemnozielonym, a dzwiek byl o "tonacje" wyzszy z fanfarami na koniec.
Inaczej to był zrealizowany początek przy pierwszej parze Górska+Orłoś. Przed czołówką z boku studia para prowadzących na stojąco omawiała tematy dnia - było widać z tyłu kamerę i kawałek stołu - schodzili z ekranu na wizji. Następnie szła czołówka i po "zejściu czołówkowego koła" od razu na dużym zbliżeniu pojawiała się prezenterka pogody. Tak na pewno było w duecie Górska + Orłoś, który był tylko przez dwa tygodnie. Pamiętam Grazynę Padee w tym zbilżeniu skąpaną w słońcu. Potem było tak jak mówisz i nie było już wcale balkonu z prezenterką pogody - zarówno na początku, w śródszpanie również, chyba że była jakaś katastrofa pogodowa, to się pojawiała na zasadzie wywiadu.
scherbiass pisze: Sama realizacja dziennika to dwie osoby prowadzace, gdzie byl tez z czasem duet : Jeneralski i Pienkowska.
Nie było takiego duetu, Pieńkowska nigdy nie poprowadziła Weekendowych Wiadomości. Jeneralski owszem - tylko w jeden weekend - Wszystkich Świętych 1998. Chyba do pary miał wtedy Grzywacz. Dla Jeneralskiego był to debiut w głównym wadaniu. Kolejną taką okazję miał dopiero w 2001 roku po odejściu Bukowskiej.
scherbiass pisze: Kilka miesiecy istnial taki schemat weekendowych wydan.
Wydania weekendowe były do bodajże maja 1999, czyli prawie cały rok, z tym że od marca 1999 w soboty było już zwykłe solowe wydanie (z Bukowską, Zimochem lub Pieńkowską). Wydanie w duecie w formie weekendowej pozostało w niedzielę i święta.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#133

Post autor: Przemek » (pn) 07 sty 2008, 13:48

I dla Grzywacz i Łobodzińskiego oznaczało rozstanie się z głównymi Wiadomościami.

carton92
Chipsy przyszły
Posty: 19
Rejestracja: (czw) 17 sty 2008, 23:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#134

Post autor: carton92 » (pn) 04 lut 2008, 0:13

http://pl.youtube.com/watch?v=1UtJFedpX ... re=related
Mam pytanie: jak nazywa się ten prezenter Wiadomości, którego widać na końcu? Bo ja go nie kojarze.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#135

Post autor: michal » (pn) 04 lut 2008, 0:15

To jest Jan Szul.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ