Strona 1 z 1

TVP GORZÓW WIELKOPOLSKI

: (pt) 02 mar 2007, 8:07
autor: Poland
Na początek kilka informacji z strony ośrodka na temat swojej historii :
O TVP Gorzów
Od początku 2005 roku w województwie lubuskim działa nowy Oddział Terenowy Telewizji Polskiej S.A. z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim. Jednak nasi dziennikarze jeździli z kamerami na tym terenie już wcześniej pod szyldem Lubuskiego Ośrodka Regionalnego Telewizji Polskiej S.A. Pierwsze wydanie „Teleskopu Lubuskiego”, magazynu informacyjnego Lubuskiego Ośrodka, wyemitowaliśmy 23 kwietnia 2001 r.

Ośrodek wypełniał w znakomity sposób lukę informacyjną o naszym województwie. O ile bowiem problemy Lubuszan obecne były na łamach prasy bądź antenach radiowych, o tyle obecność na ogólnopolskiej antenie telewizyjnej była okazjonalna i mająca raczej posmak sensacji. W obu lubuskich miastach wojewódzkich działają korespondenci różnych stacji telewizyjnych, lecz do czasu powstania Lubuskiego Ośrodka Telewizji Polskiej prezentowali oni nasz region tylko w kontekście niezwykłych bądź sensacyjnych doniesień. Dopiero dziennikarze Telewizji Polskiej rozpoczęli w sposób systematyczny i rzetelny prezentację prawdziwego życia, bolączek i sukcesów Lubuszan.

Ten stan organizacyjny funkcjonował do 1 stycznia 2005 roku, kiedy to Zarząd Telewizji Polskiej na podstawie Uchwały Sejmu RP powołał do życia 4 kolejne oddziały TVP w tym również Oddział Telewizji Polskiej z siedzibą w Gorzowie Wlkp. Nasz Oddział to dwie redakcje: w Zielonej Górze i w Gorzowie Wielkopolskim. Nad produkcją programu pracuje codziennie dwunastu dziennikarzy. Efektem ich pracy jest codzienna emisja ok. 2,5 godziny własnego programu. Ponadto istnieje możliwość (stale wykorzystywana) łączenia się w trakcie realizacji programów, co znakomicie wpływa na ich dynamikę .

Telewizja regionalna jako swoje główne zadanie stawia prezentację tego wszystkiego, co w regionie się dzieje. Nasi dziennikarze docierają do najmniejszych nawet wiosek prezentując sukcesy i porażki lokalnej społeczności.

Dzięki pracy naszych dziennikarzy na antenie ogólnopolskiej Telewizji Polskiej ukazują się regularnie informacje o naszym województwie. I tak tylko w roku 2003 takich materiałów było ponad 500. Rok 2004 to już ponad 800 takich informacji. Od momentu gdy jesteśmy samodzielnym Oddziałem takich materiałów informacyjnych ukazuje się na antenie ogólnopolskiej około 130 miesięcznie. Publicystyka i informacja regionalna to oczywisty kierunek rozwoju Lubuskiego Oddziału Telewizji Polskiej. Taki kształt programu jest logicznym wynikiem realizacji misji, jaką postawiono przed Telewizją Publiczną. Nie oznacza to zupełnego odejścia od programów o charakterze nieco lżejszym, rozrywkowym, ale to nie takie propozycje dominować będą na naszej antenie. Telewizja polska S.A. dysponuje bardzo dużym archiwum. Już wkrótce planujemy specjalne pasma tematyczne, gdzie prezentować będziemy programy pozyskane właśnie z zasobów telewizyjnego archiwum.
Co macie do powiedzenia na temat tego ośrodka ? Według ich serwis mnie jest najbardziej nowoczesny z reszty ośrodków zarówno pod względem oprawy jak i studia , oby nie uległ "przeczerwieniu" jak to ma miejsce np: w sąsiednim Szczecinie gdzie serwis zrobił się kiepski.

: (wt) 23 gru 2008, 20:38
autor: zielonogorzanin
Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum !
Z powodu ,że chyba jestem tu jedynym lubuszaninem,zostałem wywołany do tablicy :]
W Informacjach "Lubuskich "Gorzów podaje większość informacji o sobie ,a 2 Lubuskie i 2 Zielonogórskie natomiast dawny Teleskop Lubuski najwięcej z Ziemi Lubuskiej.
Oprawa nowoczesna i nie czerwona powoduje przyjemność oglądania :D
(Adminów i Modów prosze by usuneli wykrzykniki z tematu. Dziękuje ! )

: (czw) 26 sie 2010, 15:07
autor: michal
I ostatni ośrodek z nową ramówką. "Informacje lubuskie" będą teraz o 17:00 i 18:30 (były tylko o 17:30).

Obrazek (logo z Telemagazynu - TVP3 Lubuska ciągle żywa :jupi: )

Program na 6 września 2010

17:00 Informacje lubuskie
17:05 Prognoza pogody
17:10 Lubuski raport gospodarczy
17:30 Retransmisje sportowe
18:30 Informacje lubuskie
18:50 Prognoza pogody
18:55 Rozmowa dnia - publicystyka
19:10 Zapytaj eksperta
19:30 Nasze Lubuskie

21:45 Informacje lubuskie
21:57 Prognoza pogody
22:00 Rozmowa dnia - publicystyka

EDIT 03.09
[img]http://s.v3.tvp.pl/files/portal/gfx/logo/regionalne/gorzow-wielkopolski.png[/img] pisze:"Informacje Lubuskie" o nowej porze

03.09.2010

W poniedziałek, 6 września wprowadzamy nową jesienną ramówkę. Zmieniają się godziny emisji "Informacji Lubuskich". Na antenie TVP Gorzów Wielkopolski pojawią się też nowe propozycje. Wróci program kulturalny i magazyn interaktywny "Zapytaj Eksperta"

Obrazek

Najważniejsza zmiana dotyczy godziny emisji "Informacji Lubuskich". Na godzinę 16.00 przygotowujemy wydanie fleszowe - czyli najważniejsze informacje w pigułce. Na główne wydanie "Informacji Lubuskich" zapraszamy przed telewizory na godz. 18.30 Podsumowanie dnia czyli wieczorne wydanie "Informacji Lubuskich" - będziemy emitować o godz. 21.45

W poniedziałki stawiamy na gospodarkę i kontakt z widzami. Tego dnia o godz. 16.10 i 17.45 zapraszamy na Lubuski Raport Gospodarczy i magazyn Nieruchomości. Wieczorem - o godz. 19.10 - wróci na antenę program Zapytaj Eksperta.

We wtorki o godz. 16.10 i 17.45 proponujemy programy Nasze Lubuskie i Europa To My. O godz. 19.10 zapraszamy na Zielonogórski Magazyn Samorządowy.

W środy o godz. 19.10 będziemy tam gdzie dzieje się ludzka krzywda. Zapraszamy na Magazyn Lubuskich Reporterów Obiektyw.

W czwartki stawiamy na kulturę. O godz. 19.10 na naszej antenie pojawi się nowy program o świecie muzyki, filmu, malarstwa, rzeźby i literatury – "W objęciach muz".

Piątki i soboty oddajemy samorządowcom i wojewodzie. Zapraszamy na Gorzowski Magazyn Samorządowy (co tydzień w piątek godz. 19.10) i program "W obiektywie wojewody" (raz w miesiącu o godz. 19.30). Trzy razy w miesiącu (w soboty o godz. 19.30) Lubuski Samorząd.

W niedzielny wieczór na naszej antenie zagoszczą politycy. O godz. 19.00 Lubuscy Parlamentarzyści spotkają się w programie Kontrapunkt.

Ponadto codziennie na naszej antenie mnóstwo sportu w retransmisjach. We wtorki i czwartki Flesz gospodarczy. W niedzielę spora dawka Informacji Sportowych.
Zapraszamy

Re: TVP GORZÓW WIELKOPOLSKI

: (pn) 26 sie 2013, 19:11
autor: tvnfan1
Odkopuje Temat.
Od 1 Września zmiany w Informacjach lubuskich
Więcej:https://fbexternal-a.akamaihd.net/safe_ ... jpg&jq=100

Re: TVP GORZÓW WIELKOPOLSKI

: (sob) 15 lut 2014, 10:21
autor: Evilus
Dzisiaj rano w miejsce TVP Gorzów Wielkopolski jest retransmitowana TVP Warszawa. Jak mi odpowiedzieli pracownicy gorzowskiego ośrodka TVP na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, od 8:00 do 14:00 są prace konserwacyjne, dlatego tak jest.

--EDIT 13:16 15.02.2014--

Teraz TVP Gorzów w ogółe wyłączył nadajnik. Jak przełączyłem, to jest "Brak sygnału".

Re: TVP GORZÓW WIELKOPOLSKI

: (sob) 31 maja 2014, 17:36
autor: michal
Jutro z okazji Dnia Dziecka prezenterem "Informacji Lubuskich" będzie chłopak, który zwyciężył w specjalnym castingu na prezentera dla 10-15 latków. Podejrzewam, że mimo wszystko dla bezpieczeństwa program będzie albo nagrany, albo obok niego będzie zawodowy prowadzący.

Re: TVP GORZÓW WIELKOPOLSKI

: (ndz) 01 cze 2014, 19:22
autor: tvnfan1
Jednak, Serwis poprowadzili Szymon Eklerek i Agata Sendecka

TVP GORZÓW WIELKOPOLSKI

: (ndz) 27 sie 2017, 18:27
autor: Poland
Od jutra nowe czołówki Informacji Lubuskich i jego bocznych programów. Serwis zadebiutuje też o 16:30.

TVP GORZÓW WIELKOPOLSKI

: (wt) 29 sie 2017, 0:44
autor: janekpogwad
Szału nie ma, studio absolutnie bez zmian: czerwone wstawki odjęli i zostawili białe, a z boku stołu tylko dostawili jakieś niebieskie elementy.