Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP BYDGOSZCZ

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: Kasztelan » (pt) 19 lis 2010, 13:39

Ciężko jest mi to określić, ale miejsca się chyba co niedzielę zmieniają.
d. YT:bartusgo

tvnfan1
Popisał/a już trochę
Posty: 457
Rejestracja: (pt) 22 sty 2010, 15:13
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: tvnfan1 » (pt) 18 lis 2011, 16:21

W związku z obradami Sejmu po expose premiera, transmitowanymi w kanale TVP INFO, najprawdopodobniej nie zostaną wyemitowane programy lokalne między 17 i 20. Główne wydanie "Zbliżeń" będzie dostępne po 18.30 na naszej stronie internetowej, a "Rozmowa dnia" - po 19.15.
NC+ - Comfort+, Extra+ i Premium Sport & Film|DVB-T - Mux1, Mux2, Mux3
:w: - Główne wydanie o 19:30 w TVP1 | Po nim Dziś Wieczorem w TVP Info

Wlocek369
Chipsy przyszły
Posty: 82
Rejestracja: (wt) 16 lis 2010, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: Wlocek369 » (czw) 09 lut 2012, 21:13

YT:bartusgo pisze:
Wlocek369 pisze:do czasu kiedy ja to piszę ta sytuacja pojawiła się jeszcze kilkukrotnie. Nie wiem czy wszyscy pamiętaj że (chyba) ok 3-4 miesięcy przed uruchomieniem telegazety TVP Bydgoszcz dostępna była Telegazeta w wersji dla Warszawy wcześniej nie było nic.
Tak, było coś takiego i to nawet dłużej niz 3-4 miesiące. Ja to widziałem jeszcze za czasów ,,Trójki''
Nie jestem też pewien czy kiedykolwiek podczas "połączenia" się TVP Bydgoszcz z programami TVP1 TVP2 TVP Polonia, TVP Bydgoszcz miała oprucz planszy miała jakiś uniwersalny sygnał wywoławczy (bo programy miały własne)
Niezbyt dobrze to pamiętam (za młody jestem) ale przy łączeniu o 18 na 70% był ident animowany i jakaś melodia, która przypominała ówczesny sygnał ,,Zbliżeń''. Na początku programów które nie były emitowane w okienku tj. Piratów, teleturnieji, programów ze Świtońskim itp. plansza była nieruchoma.


Mam tu na myśli okres późnych lat 90 ;)

I na koniec dla odświeżenia pamięci Obrazek
czy masz na myśli tą animację ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w razie potrzeby dysponuję wersją wideo

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: Kasztelan » (czw) 09 lut 2012, 22:30

To była późniejsza wersja czołówki z końca lat 90. Jej fragment można znaleźć w linkowanym przeze mnie wcześniej spocie promującym emisję o 18.30. Sam pamiętam, że wzmiankowa czołówka Zbliżeń szła tak, że po ekranie na niebieskim tle przesuwały się żółte literki z logo programu a na literkach były różne obrazki na przykład żołnierze czy strażacy. W tle szło coś a'la fanfara. Jej zmodyfikowana wersja była używana w jinglu otwierającym pasmo lokalne. Gdybym umiał grać na pianinie to bym brzmienie zrekonstruował :) Sama melodia była na pianinie właśnie.

Jeśli można to proszę o wrzucenie czołówki na YT. Wisiała ona tam już 5 lat temu na koncie westberlin1984, ale konto zostało około 2009 roku usunięte. Sam pamiętam stamtąd m.in. wrzutę z gdyńskiego Tele-Topa i parę teledysków disco polo z trójmiejskich kablówek.
d. YT:bartusgo

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: TVP BYDGOSZCZ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: Kasztelan » (czw) 01 mar 2012, 18:49

W ostatnim czasie TVP zbroi się w profile na Facebooku. Oto oficjalny profil TVP Bydgoszcz :arrow: http://www.facebook.com/pages/TVP-Bydgo ... 1791272555

Dodam, że stacja po nowym roku dorobiła się nowej pogodynki :) Nazywa się Małgorzata Klawacha i zastąpiła Joannę Michalską która z biegiem czasu pojawiała się coraz rzadziej w pogodzie i latem 2011 zniknęła. Jesienią ogłoszono casting na nową pogodynkę.
Ostatnio zmieniony (ndz) 16 wrz 2012, 22:39 przez Kasztelan, łącznie zmieniany 2 razy.
d. YT:bartusgo

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: TVP BYDGOSZCZ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: Kasztelan » (sob) 31 mar 2012, 20:14

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/informacja/ ... 04/6919421

Od pewnego czasu mapka pogody nie jest już taka fajna jak kiedyś. Bo jest mniej miast, nie ma pogody dla Polski i się nie obraca. :twisted: Kiedyś w "Kujawskiej" przeczytałem opinię pewnego dziadka mówiącego, że Włocławek jest na górze mapy, a Inowrocław na dole. Widocznie posłuchali. Przy okazji powinni przesunąć mapkę w lewo lub pogodynkę w prawo bo "ściana wschodnia" się obrazi :D. Wszak tendencje separatystyczne prołódzkie i promazowieckie jeszcze gdzieniegdzie funkcjonują. Dodam, że od stycznia na antenie jest pogodynka wybrana z castingu.
d. YT:bartusgo

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: TVP BYDGOSZCZ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: Kasztelan » (pt) 01 cze 2012, 18:35

http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/ ... IdTag=3791

Toruń strzela focha, bo "mało nas". Z tym się nie zgodzę. Ja oglądałem ostatnie Zbliżenia i muszę stwierdzić, że żadnej dyskryminacji w moich oczach nie ma. Naturalnie, Bydgoszcz jest prawie 2 razy większa więc wiadomo, że i tam dzieje się więcej. Powiem więcej, w Radiu PiK proporcje są bardziej wyrówane. Mam tu na myśli serwis informacyjny o 20, który jest radiowym odpowiednikiem Zbliżeń.

Sytuacja przypomina mi tą z okresu 2004-2005. Wtedy niewiele zabrakło, a mógłby powstać albo pododział TVP3 Gdańsk w Toruniu (coś w rodzaju kanału nadawanego w warmińsko-mazurskiem od końcówki lat 90.), albo powstałby nowy, 17. oddział. W oprawie TVP3 z lat 2005-2007 w pętli emitowanej przy łączeniach i rozpoczęcie/zakończenie emisji wśród listy miast już był Toruń. Widocznie centrala była przygotowana na możliwość powstania nowego ośrodka, który moim zdaniem by został zamknięty ze względów finansowy jako pierwsza ofiara kryzysu w TVP co wywołałoby teorie spiskowe o wpływie tych z "tamtego miasta" na upadek TVP Toruń.

Ja jako przedstawiciel ludności napływowej w tym mniejszym (i przyjemniejszym :D) mieście patrzę z zażenowaniem na konflikt dwóch miejscowości i dystansuję się od tego, ale to już zupełnie inny temat. Wprawdzie sympatyzuję z Toruniem, ale byłbym otwarty na wzajemną współpracę. Wszak oba miastą się uzupełniają - jedno jest tradycyjne i stricte akademickie, drugie nowoczesne i z chłonnym rynkiem pracy. Ale jak mówiłem to już zupełnie inny temat.

Dodam, że od dziś TVP Bydgoszcz dostępne jest również we wschodniej części regionu z obiektu w Rachocinie.
d. YT:bartusgo

Wlocek369
Chipsy przyszły
Posty: 82
Rejestracja: (wt) 16 lis 2010, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz

Re:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: Wlocek369 » (ndz) 16 wrz 2012, 15:26

YT:bartusgo pisze:To była późniejsza wersja czołówki z końca lat 90. Jej fragment można znaleźć w linkowanym przeze mnie wcześniej spocie promującym emisję o 18.30. Sam pamiętam, że wzmiankowa czołówka Zbliżeń szła tak, że po ekranie na niebieskim tle przesuwały się żółte literki z logo programu a na literkach były różne obrazki na przykład żołnierze czy strażacy. W tle szło coś a'la fanfara.
A czy na koniec czołówki nazwa "ZBLIZENIA" czasem nie tak jak by mrugała.

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: TVP BYDGOSZCZ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: Kasztelan » (ndz) 16 wrz 2012, 22:32

A no faktycznie, mrugała ale nie wspomniałem o tym.

Ostatnio wpadł mi w ręce dodatek "660 lat Bydgoszczy" z Gazety Wyborczej w 2006. Na okładce była reklama TVP3 Bydgoszcz ze zdjęciami ze studia (i kadrem z czołówki) "Rozmowy dnia", studio "Planetarium" i obydwa studia "Zbliżeń" - to z kwadracikami z głównych i wieczornych wydań oraz newsroom z wydań porannych i niektórych wieczornych. Kiedy będę miał dostęp do skanera bądź innego urządzenia fotokopijnego czyli najwcześniej w piątek wrzucę tą reklamę.
d. YT:bartusgo

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: TVP BYDGOSZCZ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: Le Journal » (śr) 22 maja 2013, 23:09

http://www.youtube.com/watch?v=1YpGov2OoIA
Tu można zobaczyć, jak w 1999 r. wyglądała oprawa "Zbliżeń". Czy ktoś pamięta, jak długo ona obowiązywała?

P.S. 20.05 ten serwis przeszedł metamorfozę. Mnie nowy wizerunek programu nie przypadł do gustu.

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: TVP BYDGOSZCZ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: Kasztelan » (pt) 24 maja 2013, 13:36

Le Journal, ozłocę Cię za te nagranie :) To jest właśnie to co opisywałem wcześniej w tym poście. Daty wejścia tej oprawy nie znam (orientacyjnie 1997, 1998?), ale zejścia tak - następną grafiką po tej była już zunifikowana oprawa wzorowana na "Kurierze" (3 marca 2002). Wejście nagrane jest z pasma lokalnego w TVP2, bowiem nie zawsze emitowano w nim logo. Scenografii nie pamiętam, po niej ok. 2000 roku była jeszcze jedna w kolorystyce błękitnej z "3" w tle. A pan z nagrania zajmuje się dziś warstatami dziennikarskimi we Włocławku.

EDIT: dokładna data nagrania to 6 stycznia 1999 r.
d. YT:bartusgo

Wlocek369
Chipsy przyszły
Posty: 82
Rejestracja: (wt) 16 lis 2010, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz

Re: TVP BYDGOSZCZ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: Wlocek369 » (pt) 24 maja 2013, 17:00

YT:bartusgo pisze: A pan z nagrania zajmuje się dziś warstatami dziennikarskimi we Włocławku.
Zapomniałeś dopisać że on był pierwszym redaktorem naczelnym pierwszej lokalnej telewizji we Włocławku.
Ostatnio zmieniony (pt) 24 maja 2013, 17:28 przez janekpogwad, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: problem ze składnią bbcode

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: TVP BYDGOSZCZ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: michal » (sob) 25 maja 2013, 23:14

YT:bartusgo pisze:Wejście nagrane jest z pasma lokalnego w TVP2, bowiem nie zawsze emitowano w nim logo.
Jest napisane w nagraniu, że to jakaś próba przed właściwym programem. Nawet napis wygląda na próbny, bo jak rozumiem w tym miejscu powinien być opisany skrótowo temat lub imię i nazwisko. Widać też po nazwie użytkownika, że ten pan wgrał sobie filmiki ze swoją osobą :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Wlocek369
Chipsy przyszły
Posty: 82
Rejestracja: (wt) 16 lis 2010, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz

Re: TVP BYDGOSZCZ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: Wlocek369 » (czw) 30 maja 2013, 18:21

Szkoda że tego sygnału i animacji nie używano przed programami na antenie ogólnopolskiej jedynie samej planszy. Tzn ja sam osobiście pamiętam że program "Piraci" poprzedzany był wyłącznie planszą bez animacji i sygnału.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: TVP BYDGOSZCZ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: michal » (sob) 27 lip 2013, 18:14

Widzę, że TVP Bydgoszcz podobnie jak TVP Katowice leci w kulki z programem regionalnym i zamiast np. sięgnąć do archiwum, to wolą w niedzielę o 19:00 puścić "Londyńczyków". Jedyne usprawiedliwienie to to, że dzieje się tak tylko w wakacje, a nie że to stały punkt w programie. Ciekawe czy w TVP Regionalnej seriale też będą w ramówce. W każdym razie "Londyńczyków" do końca sierpnia Bydgoszcz zakończy. W tym celu dodatkowe odcinki wyemitowane zostaną także w soboty 24 i 31 sierpnia.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ