Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Przyszłość Regionów

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Przyszłość Regionów

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Poland » (pt) 02 mar 2007, 6:47

Jak oceniacie przyszłość ośrodków TVP3/INFO ? Zakładam ten temat bo coś ciekawego dzieje się w TVP2 :
Press napisał :
TVP 2 przesuwa pasmo regionalne

Od 1 marca zmieni się pora nadawania audycji ośrodków regionalnych w Dwójce. Ich pasmo zostanie podzielone, a TVP 2 stworzy w ten sposób pasmo rozrywkowe.

Od początku roku program lokalny pojawia się w TVP 2 codziennie od 17.45 do 18.15 (wcześniej od 18 do 18.30). W marcowej ramówce, zgodnie z wtorkową uchwałą zarządu TVP, zostanie podzielony na dwie części: 15.45-16 (tylko dni powszednie) i 18.30-18.45. Chcący zachować anonimowość dyrektorzy oddziałów TVP 3, z którymi rozmawialiśmy, twierdzą, że uderzy to w finanse oddziałów, ponieważ większość ich przychodów reklamowych pochodzi właśnie ze sprzedaży czasu w paśmie lokalnym Dwójki. Ponadto kolejna zmiana ramówki w ciągu kilku miesięcy utrudni widzom odnalezienie tego programu. – Dzięki tej zmianie zbudujemy w Dwójce pasmo rozrywkowe od 17 do 18.30 – argumentuje z kolei dyrektor TVP 2 Wojciech Pawlak. – A programy informacyjne będą się ukazywać w bloku: najpierw lokalny, a potem „Panorama” o 18.45.
Na spotkaniu z zarządem w ubiegłym tygodniu obiecano dyrektorom oddziałów regionalnych zmianę systemu finansowania w celu pokrycia ich strat wynikłych z przesunięcia i ograniczenia pasma lokalnego.
Według mnie to dzielenie na 2 nie ma szans na dobre poparcie widzów raz że widzowie dostaną mniej informacji co się u nich dzieje dwa to sie zaczyna robić nieopłacalne
Lepiej żeby wróciło pasmo 30minutowe :x
Poland - Aktywnie najlepszy

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: And » (ndz) 04 mar 2007, 1:20

kisiel205 pisze:Lepiej żeby wróciło pasmo 30minutowe
Nie 30-sto, a 25-cio: 17:46-18:11. Policz sobie sam :)

O tym, że regiony nie mają szans w telewizji informacyjnej wiedziałem od dawna. Nie sądziłem jednak, że ktoś waży się ruszyć je z TVP2, gdzie były chyba od zawsze, przynajmniej odkąd pamiętam, a dużo pamiętam. Ale oczywiście ważył się i to bez mrugnięcia okiem, bo co się miał przejmować - nikt nie protestował :/ A ja się pytam: po kiego grzyba jest taka Potocka? Po to, żeby jej podwładni robili o niej programy? Chyba nie za takie telewizje płacimy...

Mimo, że się tego nie spodziewałem, to i w TVP3 Łódź pojawiły się informacje o zmianach. Początkowo faktycznie były tylko spoty emitowane w programie warszawskim TVP2, bo - jak twierdziłem - i tak by nikt im innych nie pokazał. Ale Warszawa musiała jednak ostro sypnąć groszem, bo spoty są, ale reklamują to tak: Teraz więcej informacji na antenie Telewizji Łódź, a nie, że likwiduja nas, czy coś bardziej trafnego :/
Łódzkie Wiadomości Dnia mają teraz być o: 7:45, 8:45, 15:45 (początkowo miał być Magazyn Regionalny), 17:45, 18:30 i 21:45. Niedługo będą same Łódzkie Wiadomości Dnia, a potem ktoś nagle stwierdzi, że przecież to te same informacje można przekazać w skrócie w kurierze regionalnym, emitowanym raz w tygodniu, np. o 3:37 we wtorek, oczywiście z Warszawy :/ Nie rozumiem też, po co aż tyle powtórek ŁWD: o 8:45, 15:45, 18:45... Te 2 ostatnie muszą być w TVP2 (wiadomo, "misja"), ale w TVP3 mogliby dać coś w tym czasie już coś innego, choćby "Podróże z Zofią Suską", albo nawet powtórki jakichś ciekawych (lokalnych) produkcji z dnia poprzedniego. To raczej nie przekracza możliwości technicznych naszego małego ośrodka... Ale pewnie nie mogą.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 04 mar 2007, 10:51

TVP ma dwie ogólnopolskie anteny i nie potrafi z nich skorzytać. Np kiedy na jednym kanal;e leci tania i durna rozrywka, na drugim powinna być misja - np codzienny program dla dzieci lub młodzieży. Nie widzę powodu, aby np między godz. 16 a 17 w TVP2 pojawiało się regionalne okienko, np z regionalnymi odmianami programu typu "Kawa czy herbata", czyli goście w studiu, jakies felietony, rozmowy na ważne i interesujące tematy. Stduia są, ludzie i sprzęt też. Pytam się więc w czym prblem? Czy koniecznie publiczne media musza męczyć powtórkami seriali?

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Poland » (ndz) 04 mar 2007, 11:05

doktorfaustus1 pisze:TVP ma dwie ogólnopolskie anteny i nie potrafi z nich skorzytać. Np kiedy na jednym kanal;e leci tania i durna rozrywka, na drugim powinna być misja - np codzienny program dla dzieci lub młodzieży. Nie widzę powodu, aby np między godz. 16 a 17 w TVP2 pojawiało się regionalne okienko, np z regionalnymi odmianami programu typu "Kawa czy herbata", czyli goście w studiu, jakies felietony, rozmowy na ważne i interesujące tematy. Stduia są, ludzie i sprzęt też. Pytam się więc w czym prblem? Czy koniecznie publiczne media musza męczyć powtórkami seriali?
Właśnie ! Nie muszą być 2 odcinki "Mody na sukces" może być za to jakiś ciekawy program (regionalny) tak jak dawniej było.
Poland - Aktywnie najlepszy

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: And » (ndz) 04 mar 2007, 17:19

kisiel205 pisze:Właśnie ! Nie muszą być 2 odcinki "Mody na sukces" może być za to jakiś ciekawy program (regionalny) tak jak dawniej było.
Daj spokój Modzie na sukces. Tak się akurat składa, że jest to jeden z najchętniej oglądanych seriali w Polsce. Stacje komercyjne, ze swoimi superprodukcjami, mogą najwyżej pomażyć o takiej oglądalności. Skoro ludzie wciąż chcą to oglądać, to dlaczego zmieniać? Poza tym Moda na sukces jest na TVP1, gdzie nie da się tak poprostu wprowadzić rozszczepień antenowych i chyba nigdy ich nie było.
doktorfaustus1 pisze:Nie widzę powodu, aby np między godz. 16 a 17 w TVP2 pojawiało się regionalne okienko, np z regionalnymi odmianami programu typu "Kawa czy herbata", czyli goście w studiu, jakies felietony, rozmowy na ważne i interesujące tematy. Stduia są, ludzie i sprzęt też. Pytam się więc w czym prblem?
Nie widzisz powodu, żeby sie pojawiło, czy, żeby się nie pojawiło? ;)
U nas jest na TVP3 właśnie taki program. Pomysł chyba nie jest nowy, bo kiedy we wrześniu wchodziło "Dzień dobry", to mówili, że wracaja do tego programu, czyli chyba wcześniej musiło też już coś takiego być. Ale później Warszawa zabrało poranne pasmo i teraz program jest o 19:10. Są goście, rozmowy, muzyka, konkursy; Edyta Lewandowska też niestety jest, ale to od biedy można przeboleć ;)

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 04 mar 2007, 20:55

Nie widzę powodu, aby się nie pojawiło :D TVP3 Kraków ma swoje "Studio otwarte", które nota bene bardzo mi się podoba, TVP3 Katowice dopiero idzę w odpowiednią stronę, ale chyba już nie zajdzie :D

ODPOWIEDZ