Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP3 - wspomnienia

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#211

Post autor: michal » (wt) 23 sty 2007, 12:44

Jakiej belce z regionami?

Aktualności TV Katowice są cały czas niebieskie i zapewne będa nadal.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#212

Post autor: Poland » (wt) 23 sty 2007, 15:13

Na belce czyli na spisie z regionami na stronie :)
Poland - Aktywnie najlepszy

kurosawa
Przeciętniak
Posty: 109
Rejestracja: (sob) 01 kwie 2006, 16:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#213

Post autor: kurosawa » (wt) 23 sty 2007, 16:22

Kisiel - region to np. Mazowsze albo Małopolska a nie Warszawa lub Kraków... :mur:
A widzieliscie kampanie promocyjną Faktów wrocławskich? Króluje kolor zielony.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#214

Post autor: Poland » (śr) 24 sty 2007, 10:31

kurosawa pisze:Kisiel - region to np. Mazowsze albo Małopolska a nie Warszawa lub Kraków... :mur:
A widzieliscie kampanie promocyjną Faktów wrocławskich? Króluje kolor zielony.
Ale te miasta w TVP3 to oznaczenia województw dla których są lokalne boczki
Mówiąc miałem na myśli tą zieloną belkę pod logiem TVP3
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#215

Post autor: viper » (sob) 27 sty 2007, 19:29

Dzisiaj w Trójce Maria Przełomiec (ta z Tygodnika) prowadziła nowy program publicystyczny, który w tytule ma "Wschód". W napisach końcowych przeczytałem: "Grafika - Michał Lorenc" :shock: Do tej pory nie znałem Lorenca jako twórcy grafiki... Ale to pewnie tak jak z Paganinim - powszechnie znanym jako skrzypek, mniej znanym jako wirtuoz gitary.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#216

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 27 sty 2007, 21:42

Ten program nazywa się "Studio Wschód" - niestety nie widziałem. Dopiero być może za dwa tygodnie będę miał wolną sobotę i zapoznam się z wszystkim nowościami TVP3. Nie załapałem się nawet na "30 minut" Widziałem natomiast "Studio Świat" - bardzo ładna scenografia, grafika (Michał Lorenc :D) i sam pomysł. Reszta do dopracowania. I to pilnie. O wiele lepiej w roli gospodarza programu spisałby się Andrzej Turski.
Obrazek

Cały świat w jednym studiu...
Publicystyczne spojrzenie na najważniejsze sprawy współczesnego świata. Konflikty i kryzysy, rywalizacja i współpraca, globalna walka o wpływy.

Jakie jest miejsce Polski na politycznej mapie świata? Czy globalizacja to zagrożenie czy szansa?

O tym wszystkim będą mówić nasi dziennikarze, eksperci i politycy zaproszeni do studia. Będziemy łączyć się na żywo z korespondentami TVP i rozmawiać z najważniejszymi aktorami na światowej scenie.

Program poprowadzi Marek Cajzner, były szef Sekcji Polskiej Serwisu Światowego BBC.

Studio Świat to program, w którym studio staje się światem, a świat staje się studiem.

Studio Świat w każdą sobotę o 20.50.

Polecam również sam program "Świat" - sobota, godzina 13.00. Mają bardzo ładną i ciekawą grafikę. Ehh gdyby Kurier dostał coś takiego...
Obrazek

Unia "od kuchni".
Program publicystyczno-informacyjny TVP3 poświęcony Polsce w Unii Europejskiej.

Pokażemy unijne mechanizmy "od kuchni" i ich działanie w praktyce. Sprawdzimy jak Polska radzi sobie w Unii i czy Bruksela liczy się ze zdaniem Warszawy.
Poradzimy też jak "ugryźć" unijne fundusze a swoją wiedzą podzielą się ci, którzy już to zrobili.

Studio Europa co tydzień - w sobotę o 13.00
Nie wiem czy ten program jest już na antenie - w soboty o 13.00 jest Świat - nowa grafika wskazuje, że ów program nie zostanie zdjęcty z anteny...
Obrazek

Za Bugiem i dalej...
Publicystyka międzynarodowa skierowana na kraje byłego ZSRR. Co dzieje się za Bugiem i dalej? Czy Białoruś pójdzie drogą demokracji? Czy Rosja jako mocarstwo energetyczne zagraża Europie, czy jest dla niej szansą?
Jak Polska może wykorzystać swoje położenie – między Wschodem i Zachodem?

O tym wszystkim w Studiu Wschód. Program poprowadzi Maria Przełomiec, była dziennikarka BBC, specjalistka od problemów Wschodu.

Studio Wschód w każdą sobotę o 16.00.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#217

Post autor: michal » (śr) 31 sty 2007, 17:12

Wczoraj, a właściwie już dzisiaj oglądałem bardzo fajny film dokumentalny niemieckiej WDR o Hillary Clinton. Oprócz wielu fajnych archiwalnych zdjęć z życia i przebiegu kariery Clintonów, było wiele wstawek z amerykańskich serwisów informacyjnych zarówno takich studyjno-prezenterskich (CBS Evening News with Dan Rather - wydanie wyjazdowe w Hawanie, bo papież na Kubie, a w USA afera rozporkowa) jak i wydarzeń - konferencje i oświadczenia do narodu Clintona, uroczystości pogrzebowe pracowników ambasady USA w Kenii i Tanzanii, relacje CNN z ataków na Irak.

Dokument ten zapowiadano na godzinę 23:15, ale zazębiało się to z Kubą Wojewódzkim na TVN z M. W Wałesą i Czubuwną, a chciałem sobie o jeszcze raz obejrzeć. Wybrałem Kubę, ale wieczorem o 1:20 była powtórka dokumentu po dopiero co zakończonej emisji (no, ale przedzielona jeszcze powtórką Kuriera, Plusa Minusa, 3. Wymiaru i Telekuriera). Natrafiłem na nią całkiem przypadkowo. Bardzo fajnie, bo niczego nie straciłem, a ja lubię oglądać takie dokumenty w cichym domu, kiedy wszyscy już śpią i nikt mi nie zawraca głowy. Dobry pomysł z takim powtarzaniem, to niepierwszy raz kiedy dzięi tym nocnym powtórkom nie opuściłem czegoś ciekawego.

W tym filmie, była jeszcze jedna fajna scena, którą można było zobaczyć w zwiastunach. Kiedy młoda Hillary podczas kampanii 1992 na jakiejś pleenerowej konferenci powiedziała, że mogła być w domu i gotować obiadki, ale wybrała inną drogę życia, za nią była plansza jakiejś restauracji, gdzie było napisane "Pierogi". :)

Ps. Hillary Clinton to wspaniała kobieta. Mam nadzieję, że będzie prezydentem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#218

Post autor: Poland » (pt) 02 lut 2007, 13:47

To co dziś napisał press.pl moge określić jednym słowem SZOK ! A napisało to:
VP 2 przesuwa pasmo regionalne
Od 1 marca zmieni się pora nadawania audycji ośrodków regionalnych w Dwójce. Ich pasmo zostanie podzielone, a TVP 2 stworzy w ten sposób pasmo rozrywkowe.
Od początku roku program lokalny pojawia się w TVP 2 codziennie od 17.45 do 18.15 (wcześniej od 18 do 18.30). W marcowej ramówce, zgodnie z wtorkową uchwałą zarządu TVP, zostanie podzielony na dwie części: 15.45-16 (tylko dni powszednie) i 18.30-18.45. Chcący zachować anonimowość dyrektorzy oddziałów TVP 3, z którymi rozmawialiśmy, twierdzą, że uderzy to w finanse oddziałów, ponieważ większość ich przychodów reklamowych pochodzi właśnie ze sprzedaży czasu w paśmie lokalnym Dwójki. Ponadto kolejna zmiana ramówki w ciągu kilku miesięcy utrudni widzom odnalezienie tego programu. – Dzięki tej zmianie zbudujemy w Dwójce pasmo rozrywkowe od 17 do 18.30 – argumentuje z kolei dyrektor TVP 2 Wojciech Pawlak. – A programy informacyjne będą się ukazywać w bloku: najpierw lokalny, a potem „Panorama” o 18.45.
Na spotkaniu z zarządem w ubiegłym tygodniu obiecano dyrektorom oddziałów regionalnych zmianę systemu finansowania w celu pokrycia ich strat wynikłych z przesunięcia i ograniczenia pasma lokalnego.
Do kitu jest ten pomysł -już wole pasmo 17:45 - 18:15
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#219

Post autor: michal » (sob) 03 lut 2007, 23:40

Dziś w cyklu "Uwierz w dokument" pierwszym filmem był film Krzysztofa Kieślowskiego pt. Dworzec. Rzecz sie działa w 1980 roku (w zimie) na dworcu centralnym w Warszawie. Obserwowaliśmy zwykłe czynności pasażerów i pracowników oraz wszystko inne co sie dzieje na dwórcu (zapowiedzi pociągów, przechowalnię bagażu, kupowanie biletu, nadjeżanie pociągów, informację kolejową, reklamację, żebroków) itd. Pokazywano też kamery monitoringu śledzące to co się dzieje na dworcu. Anonimowy podglądany człowiek był najważniejszym fragmentem każdej sceny. Film mnie bardzo zainteresował ze względu na moje m.in. kolejowe hobby, ale także ze względów medialnych - na początku filmu była czołówka "Dziennika TP" (ta z giloszą) na monitorze w poczekalni, a potem prezenter czytał tematy dnia. Miał na imię Andrzej. Na zakończenie filmu widzieliśmy pracę operatora monitoringu jak podgląda ludzi z kamer przemysłowych oraz usłyszeliśmy tylko końcową czołówkę dziennika telewizyjnego. Potem młodziutka Anna Wanda Głębocka (ją z kolei już widzieliśmy na ekranie) zaprosiła widzów na film pt. "Mój przyjaciel smok". Bardzo fajny film (ten dokument znaczy się :) ), ale niby oglądaliśmy zwykłe czynności i fabuły właściwie nie było żadnej.

Po każdym filmie jak zwykle był komentarz prowadzęcego Andrzeja Jurgi. Powiedział, że jest to film bardzo symboliczny i uważa, że najlepszy z twórczości Kieślowskiego. Aż dziw bierze wg niego, że nie został on doceniony i na żadnym festiwalu nie otrzymmał zadnej nagrody. Ten film za pomocą metafor pokazywał inwigilacje ówczesnego systemu, uderzającą w zwykłego obywatela. Ten monitoring, zabiegi z Dziennikiem to były znakomite przenośnie, które tylko trzeba umieć dostrzec.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#220

Post autor: Poland » (ndz) 11 lut 2007, 10:19

Znalazłem porę dla tego zapowiadanego programu "Studio Europa" sobota 14:00 - zamiast powtórki "Auto-Skanera"
Ciekawe czy na wiosnę będą kolejne zmiany w TVP3 ?
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#221

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 12 lut 2007, 19:17

Kolejne zmiany w ramówce już od 5 III - praktycznie pozostanie sam Kurier i dodatkowe seriwsy - sport, kultura, gospodarka, Plus Minus, magazyn typu Telekurier (tak jest określony w programie) Tylko w weekedny będa lużniejsze pasma - Auto skaner, program dla kobiet, dokumenty. Pojawią się również: Kurier Komentarze oraz mazgazyn o zagranicy i dodatkowy seriws ekonomiczny. Obciąto równiez pasma lokalne - jak na razie zrezygnowano z wejścia o 16.45.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#222

Post autor: Poland » (wt) 13 lut 2007, 14:31

Co ? To chyba jakieś wolne żarty ... ?
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#223

Post autor: Poland » (wt) 13 lut 2007, 15:11

Ale to co napisałeś to już troszkę przesada
Poland - Aktywnie najlepszy

kurosawa
Przeciętniak
Posty: 109
Rejestracja: (sob) 01 kwie 2006, 16:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#224

Post autor: kurosawa » (wt) 13 lut 2007, 16:17

Jesteś tu nowy i nie wiesz, że kisiel raz pisze to, raz co innego.
i niestety sie z toba zgadzam...bedzie tylko wawa.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#225

Post autor: Poland » (wt) 13 lut 2007, 18:42

Cimoszenko pisze:Jeśli ktoś lubi oglądać programy lokalne w TVP, to radzę się teraz "naoglądać" na zapas, najlepiej na kilka lat! Przypomnę, że 31 sierpnia 2007 to ostateczny termin zakończenia emisji programów lokalnych w TVP (1 września rusza Telewizja Informacyjna Warszawa - TVPinfo). Do tego czasu swoje programy nadawać będą już jesnak tylko nieeliczne oddziały, m.in. krakowski i warszawski, pozostale zajmą się transmisją programu centralnego lub (w miarę możliwości) programu sąsiedniego oddziału. Liczba programów lokalnych na antenie TVP3 będzie stale zmniejszana - aż do 0. O 2 miesiące przyspieszony został termin przeniesienia programów lokalnych z TVP3 do TVP2, nastąpi to z początkiem maja, a nie jak wcześniej planowano, na początku lipca. Wówczas też rozpocznie się proces łączenia oddziałów (m.in. wspólny program na Mazowszu; na Kujawach i w Wielkopolsce (w tym woj. lubuskie) oraz w Małopolsce i na Ślasku). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami informacje lokalne będą ukazywać się będą w godzinach południowych (w tygodniu) i porannych (w weekendy) w zakresie 12 min. dziennie. Początkowo planowanee jest również utworzenie dodatkowego pasma popołudniowego w godz. 18:30-18:42, będzie ono jednak obowiązywać krótko, tylko w okresie przejściowym.
A potem już tylko Warszawa...

Owszem lokalność w dwóch wydaniach to prawda ale to ??
Możesz (dla potwierdzena)podać źródło bo jakoś nie wierze ??
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ