Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP3 - wspomnienia

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: michal » (ndz) 24 kwie 2005, 17:47

Przemek pisze:Czy wy nie widzieliście co Marek Czy? zrobi? w Katowickiej Trójce, czy nie chce się wam pisa???
Mi się zawsze chce pisa?, ale nie wiedia?em o zmianach, ponieważ juz dawno tego programu nie oglądałem
Przemek pisze: Teraz "Aktualności" mają po?adne studio, czołówke (cho? studio jest za ciemne). Codziennie ściągam z net-a Aktualności.
Jak rozumiem wczoraj była premiera. Jest beznadziejnie. Podobnie do tego co było wcześniej. Gorzej by? nie mog?o. Spodziewa?em się, że to będzie dostosowane do nowej oprawy, będzie w tonacji zielonej i wygląda? będzie podobnie jak na zdj?ciach z TV Wroc?aw lub poprzenie (drugie studio Kuriera. Muzyka też okropna, a czołówki jakoś nie widz?. Materia? jest okrojony z przodu i z ty?u lub tak to się zaczyna i wygląda. Skąd wiesz więc jaka ta czołówka jest?
Przemek pisze: Wczoraj prowadzi? je wlaśnie Marek Czy?.
Dawno nie prowadzi?, więc chyba już na dobre podzi?kowali mu za prac? w Warszawie.
Przemek pisze: Fajne komentarze po materiałach i wejścia przed sródszpanem, ty?ówką i po czi?ówce.
Nie chce mi się tych pierdó? ogląda?, ?eby te komentarze wyszukiwa?. Zaraz obejrz? nowe wydanie i oceni? ca?ośc jak się prezentuje w telewizorze.
Przemek pisze: Widzia?em dopiero 3 prezenterów (Świdzi?ską, Grabowską i Czy?a) Najlepszy jest Czy?. V.G. i A.Ś. są równie dobre, jednak u Świdzi?skiej razi mnie że czasem zamiast wymówi? np. MAJ? mówi MAJOM[/b]
Nie znosz? Grabowskiej, Świdzi?ska jest fajna, ale ostatnio znowu ma okres kiedy brzydko wygląda. Nie kojarz? tych dziwnych ko?cówek w jej wykonaniu. Czy? jest spoko. Obecnie jeszcze prezentują Dokutowicz, Bara?ski i Paliga-Kapsa. Cho? może Czy? wskoczy? za któregoś (pewnie Bara?skiego, bo jest najs?abszy) albo zrobi? jakieś czystki czy przekwalifikowania wraz z nowym studiem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 24 kwie 2005, 19:30

Ta zmiana była w poniedzia?ek po pogrzebie papieża... (Jeśli dobrze pamiętam). Czy? zosta? szefem dzia?u informacji i publicystyki TVP3 Katowice, od czasu do czasu prowadzi Echa dnia na antenie ogólnoposlkiej. Chyba ostrzy sobie z?by na fotel szefa oddzia?u za kilka lat. Sądze, że studio wygląda teraz lepiej, ale rzeczywiście mogli się wzorowac na wroc?awskich Faktach.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: michal » (ndz) 24 kwie 2005, 19:47

doktorfaustus1 pisze:Ta zmiana była w poniedzia?ek po pogrzebie papieża... (Jeśli dobrze pamiętam).
To ja się pytam swoich rodziców - sta?ych idzów tego programu- po poście Kwiatka czy jest jakaś zmiana, nowe studio lub czołówka, a oni mi odpowiadają że wszystko jest po staremu. Echhh... Nie dziwi mnie to jednak. Oni kojarzą z obecnych Wiadomości chyba tylko nazwisko Kamil Durczok. Ale z drugiej strony Aktualności wyglądają podobnie. Ciemno granatowo jak zwykle, czołówka też w podobnej tonacji, a zamiast Polski - kontury regionu.

Ogólnie tandeta, dr?twota, oszcz?dności. Myśla?em, że Czy? na bardziej smyka?k? reformatora. Pogodynka dr?twa. na pewno nie jest to nowa pracownica tylko dotychczas sekretarka lub inna myszka na jakimś etacie. Ca?a TV Katowice. Nie popisali się. Zapewne 5 lat będzie taka oprawa.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 24 kwie 2005, 20:08

Pani pogodynka jest pewnie znajomą obecnego szefa oddzia?u. A sam ośrodek ma tyle d?ugów, że hoho. Dziwi? się skąd w ogóle mieli na ten remont.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: michal » (pn) 02 maja 2005, 21:33

Dziś W Aktualnościach prowadzącą była Beata Smaga. Po raz pierwszy od bardzo dawna widzia?em ją w tej roli :!: .
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 02 maja 2005, 21:55

Mówili o jej powrocie 11 kwietnia, tj podczas uruchomienia studia z nową scenografią. Natomiast ona wspomina?a o tremie i ogromnej ch?ci pracy.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: michal » (pn) 02 maja 2005, 23:17

Hmmm... Ciekawe czego jeszcze ja się dowiem po fakcie.

Dziwne jednak , że mówili o niej wtedy i w takim konekście i że ją tak podlansowali.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 03 maja 2005, 9:14

Te? mnie zdziw? jej powrót. Ona tak śmiesznie upina w?osy z ty?u g?owy. Powiedziałbym, że wygląda staromodnie. Ale mniejsza z tym. Może to dobra znajoma Marka Czy?a, który przeją? dzia? informacji w TVP3 Katowice. Podejrzewam, że on planuje w niedalekiej przysz?ości szefowanie temu ośrodkowi. I chyba wysz?oby to wszystkim na zdrowie. teraz mamy cz?onka PiSu na fotelu prezesa w katowicach. I to jest to odpolitycznienie. A podobno w konkursie startowa? jakiś znawca Śląska etc. Wyleciało mi jego nazwisko, ale z tego co czyta?em facet jest "Zas?u?onym" dla piel?gnowania kultury i tradycji Górnego Śląska. Có? dworak wybra? parti?.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: michal » (wt) 03 maja 2005, 15:15

doktorfaustus1 pisze:Te? mnie zdziw? jej powrót. Ona tak śmiesznie upina w?osy z ty?u g?owy. Powiedziałbym, że wygląda staromodnie. Ale mniejsza z tym. Może to dobra znajoma Marka Czy?a, który przeją? dzia? informacji w TVP3 Katowice.
Oni się tam wszyscy dobrze znają, bo zespó? jest niezmienny przez ca?e lata. Na staroś? staje się szefem czy wydawcą. Ten Wojciech Wypusz, którego zastąpi? Czy? nadal jest jakimś szefem i pojawia się w napisach. A Smaga zaczyna?a chyba równo z Czy?em. Zawsze wyglądała tak jak teraz i rzeczywiście jest to staromodne. Ale niektórym facetom się podoba?a (mój tata :? - jeszcze go nie pyta?em go sadzi o niej teraz). Mnie się ona kojarzy z taką śląską piosenkarką Magdą Durecką, która śpiewa tylko covery (w sk?adankach) i niegdyś jej teledyski były bardzo eksploatowane w TV Katowice - miała d?ugą kolorową spódniczk? i ta?cowa?a w kó?ko po parku. Teraz już o niej na szcz?scie nie s?ycha?.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: Przemek » (ndz) 08 maja 2005, 9:05

W Kurierze zmiany. A raczej to w pogodzie. Teraz (od dziś) po ka?dym kurierze pogoda prowadzona przez prowadzącego. Dziś akurat dyżur ma Beata Gubernat.

W 3 prognozy prowadzą:

Mariusz Kwaśniewski
Beata Gubernat
jakiś ?ysy pan
Marzena Sienkiewicz
Beata Bawlikowska

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 08 maja 2005, 10:59

Ten ?ysy pan to Piotr Kuci?ski, aktor, pracownik TVP3 Szczecin. W ostatnie wakacje miał taki weekendowy program, w którym od czasu do czasu pojawia?a się równie? Joaśka Osi?ska i mówili o tym gdzie warto jecha? etc.

Tomek_N

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: Tomek_N » (sob) 28 maja 2005, 8:39

Oprawa mi sie podoba, chociaz trzeba przyznac, ze nie jest zbyt profesjonalna, ale moze byc. Muzyczka przy tej oprawie jest zdecydowanie przyjemniejsza dla ucha, niz ta poprzednia.
I w ogole TVP 3 jest swietna. Kurier - bardzo dobry program informacyjny, wole wlasnie jego, niz parodie serwisow amerykanskich w TVN 24. No i informacje regionalne, ktorych TVN 24 i zadna inna stacja nie ma i miec nie bedzie, bo nie oplaca im sie tworzyc osrodkow regionalnych. Zycze TVP 3 wszystkiego najlepszego, zeby sie rozwijala i zawsze byla najlepsza stacja informacyno-regionalna.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: michal » (śr) 01 cze 2005, 1:49

Obejrza?em sobie dziś jakąś archiwalną krakowską Kronik? na serwerze TVP. W?aściwie to ja mogę na bie?ąco ogląda? ją u siebie w domu, bo odbieram TVP2 z Krakowa, ale w tym czasie ogladam albo PM, albo jednak nasze Aktualności. No więc Kronika ma bardzo fajna czolówk?. Ciekawe d?wi?ki, które wpadają w ucho. Studio też ciekawe. Prawdziwe miejsce pracy dziennikarzy pokazane jest za prezenterem, bez jakichś udziwnie?. Na początku studio też ciekawie kadrowane - prawa góra, lewy bok i w?aściwe uj?cie. Teraz w TV Katowice też kadrują w podobny sposób, tylko że kadrowane jest dziadostwo. O prezenterce Alicji Bobry? (?) też złego s?owa nie mogę powiedzień z wyjątkiem tego, że podczas programu siedzi krzywa jak Hanka. Wydawcą by? Jan Rojek. To mą? tej prezenterki?

Jakby kto chciał http://ww3.tvp.pl//video/2005/04/11/36287/film.asf
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: Przemek » (śr) 01 cze 2005, 7:21

Alicja Popiel :D

A :Kronik?: prowadzi Dorota Rojek. Wi?c nie wykluczine że Jan Rojek to jej mą?, brat, albo ojciec... <bo jest ona bardzo młoda. Ok. 25-30lat.>

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 01 cze 2005, 9:26

W?aśnie - Alicja Popiel. Ale wracając do studia Kroniki - nudne jak falki z olejem, stare i zakurzone. Pochodzi z po?owy lat 90 XX. Potem wsatwili tam taką ściank? odgradzającą newsroom od studia z jakimś rysunkiem przedstawiajacym Wawel. W 2002r ściana wylecia?a. Podobnie czo?owka - stara, nudna i zakurzona. A przecie? mają tyle mo?liwości - blue box i fajne krajobrazy Krakowa, ewentualnie budowa studia dla Kroniki oraz programów publicystycznych w centrum, przy Rynku, z widokiem na ulic?. Przypoimnam równie?, że często goście programów ogólnopolskich siedzą w ich studiu - np Prosto w oczy. Szkoda, że za plecami mają kawa?ek niebieskiego materiału.
Co do programu - już nie ma do niego się. Razi koncentracja wy?ącznie na Krakowie. Aktualności mówią o całym Górnym Śląsku, Kronika tylko o Krakowie. Oni potrafią pominąc wa?ne informacje z regionu - np Tarnów czy Olkusz i dac informacjie o konkursie recytatorskim dla dzieci z przedszkola. Skandal!

ODPOWIEDZ