Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Archiwum TVP3 Łódź

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: Grzesioo » (czw) 13 lip 2006, 21:47

Dla pewności nie uzywaj polskich znaków. Do tego linku który podałem musisz wrzucać przynajmniej 3 obrazki naraz. Póżniej klikasz copy i wklejasz do odpowiedzi.

Obrazek

Jeśli masz pojedyńcze fotki to najlepiej wrzucaj je przez
http://img205.imageshack.us/
www.fotosik.pl

EDIT: O juz poprawiłeś :D

thomi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: thomi » (czw) 13 lip 2006, 21:59

Dzięki za pomoc :) Jeśli chodzi o Łódź, to ostatnia, jaką mam zeskanowaną (reszta jest póki co na taśmie video):
Obrazek

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: And » (sob) 22 lip 2006, 16:00

Tymczasem przypominam, że już dzisiaj o 22:00 kolejny odcinek programu „Dobry wieczór, tu Łódź”.
:arrow: http://ww6.tvp.pl/134,364583,1.view
___________________________________________________________________________________________________

A skąd jest ten screen z poprzedniego posta? Jest tam poprzednie logo TVP2, a więc jest on sprzed zaledwie kilku lat. Wtedy ta plansza TV Łódź już nie obowiązywała. Stawiałbym więc na jedną z powtórek programu „Dobry wieczór tu Łódź” w cyklu „45 lat minęło” w TVP2 ;)
___________________________________________________________________________________________________
kuba_lodz pisze:Powiem szczerze, że gdyby nieco "zmodernizować" poprzednie studio z kwadracikami tj. dać jakiś fajny, duży stół prezenterski, ekran lcd i zmienić nieco scenografię byłoby ok.
Bardzo proszę: ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony (pn) 24 lip 2006, 22:59 przez And, łącznie zmieniany 3 razy.

thomi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: thomi » (ndz) 23 lip 2006, 11:06

And pisze: A skąd jest ten screen z poprzedniego posta? Jest tam poprzednie logo TVP2, a więc jest on sprzed zaledwie kilku lat. Wtedy ta plansza TV Łódź już nie obowiązywała. Stawiałbym więc na jedną z powtórek programu „Dobry wieczór tu Łódź” w cyklu „45 lat minęło” w TVP2 ;)
Niezupełnie. Planszę zarejestrowałem podczas jubileuszowego koncertu na 45-lecie TV Łódź (transmisja z Teatru Wielkiego w Łodzi).

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: And » (wt) 08 sie 2006, 0:09

Trochę capsów z programu "Dobry wiczór tu Łódź" z ostatniej soboty:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(05.08.2006)
Więcej capsów :arrow: tutaj

W porównaniu z pierwszymi odcinkami, które oglądałem wiosną, to już jednak tylko "cień" dawnego programu :[b][/b]( Wówczas to były widowiska! Tutaj widać, że już obcięli im fundusze na ten program :[b][/b]( Nie wiem, czy te odcinki nagrywane były jeszcze na antenę ogólnopolską, czy już tylko na lokalną, bo nie było planszy Telewizji Łódź. Brak tutaj teraz przede wszystkim tak charakterystycznych dla tego programu efektów, jak wstawianie filmu w elementy scenografii lub zastępowanie scenografii innymi zdjęciami... Teraz nazwali byśmy to blueboxem. Jak było robione to wtedy - nie wiem.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(czerwiec 2006)

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: looser106 » (śr) 01 lis 2006, 11:38

Może trochę odejde od tematu, ale według mnie ŁWD jest troche liche. Mało tam wiadomości, a pełno informacji kulturalnych np. taki występ tu i tu...bla bla. Jakoż że mieszkam w województwie łódzkim, 50 km ok łodzi, to jestem skazany oglądać ten program informacyjny. W Bełchatowie niestety nie ma żadnego dobrego programu lokalnego oprócz Dolsatu (ma go może 30 % bełchatowian) ale ja nie.
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

peter690

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: peter690 » (pn) 25 gru 2006, 13:49

Melodia w czołówkach TV Łódź to "Prząśniczka" Moniuszki.

carton92
Chipsy przyszły
Posty: 19
Rejestracja: (czw) 17 sty 2008, 23:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: carton92 » (sob) 02 lut 2008, 18:36

CZy program dobry wieczór tu łódź nadal istnieje ?

91
Chipsy przyszły
Posty: 8
Rejestracja: (wt) 15 sty 2008, 18:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: 91 » (pn) 04 lut 2008, 21:26

No pewnie, że nie. Gdzie by go mieli niby nadawać? :D

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: Kpc21 » (pt) 01 sie 2008, 21:09

And pisze:Teraz chciałbym na chwilę zajrzeć do archiwum TVP3 Łódź po to, co widzowie oglądali (i oglądają nadal) chyba najczęściej. Co to takiego? Oczywiście logo TVP3 Łódź :D
Ja pamiętam, że transformacja logo TVP3 z trzech piłek na obecne przebiegała nieco inaczej.

Na początku były oczywiście trzy kule, czyli trójka. Pewnie stąd, że w większości odbiorników była programowana na trzecim kanale. Potem, gdzieś na przełomie tysiącleci zastąpiono je tym:
Obrazek
wspólnym dla wszystkich oddziałów (ale WOT miał chyba ciągle swoje stare logo).
Potem zmieniono je na to:
Obrazek
choć nie jestem tego w 100% pewny. W każdym razie te 2 loga ze wszystkich najbardziej mi się podobały.

Potem jedynka, dwójka, trójka i Polonia (która z TVPolonii stała się TVP Polonią) uzyskały prawie identyczne loga z "ramką" wzorowaną na TVP1, różniące się tylko tłem - kolorem przewodnim kanału. TV Łódź uzyskała takie logo:
Obrazek
podobnie jak wszystkie inne oddziały.

Później powiększono napis ŁÓDŹ, jednocześnie zniknął on w czasie programu lokalnego. Od tej chwili wyglądało ono tak:
Obrazek

Tak było do transformacji Trójki w TVP Info. Wtedy przez pewien czas TVP Łódź właściwie nie miała loga - na ekranie widniało stare logo bez cyfry "3", ale na plakatach sponsorowanych imprez/przedstawień nadal było logo z "trójką". Oprócz prawego górnego rogu ekranu cyfra ta zniknęła także w Telegazecie, ale tylko na stronie głównej Telegazety i programu TV. Potem pojawiło się logo na wzór TVP Info:
Obrazek
z tym że to logo na ekranie zamiast czerwonego tła ma gradient tak, jak TVP Info. Wszędzie indziej jest bez gradientu.

A na stronie głównej Telegazety Łódzkiej od początku jej istnienia zmieniało się tylko logo - na początku były to 3 piłki, potem zostało zmienione na to:
Obrazek
tyle, że ułożone z zielonych małych kwadracików.
Potem po przemianie w TVP Info zniknęła cyfra "3" a kwadraciki zmieniły kolor na żółty. W programie TV także usunięto cyfrę ale pozostawiono zielony kolor. Na stronie z adresem telegazety (899 - "Adres telegazety + test") ciągle jest TVP3, do tego niedokończone (jedna z pionowych linii "ramki" nie dochodzi do samego dołu). Na górnej belce (tej z zegarem datą itp.) na zmianę jest turkusowe TVP3 i żółte TVP. Poza tym wszędzie indziej pozostawiona jest "trójka" - np. w spisie treści widzimy:
PROGRAM TELEWIZYJNY "3" ........................................... 300
Od pewnego czasu na stronie głównej wróciło zielone logo TVP3 - pewnie z przyczyn technicznych. Teraz należałoby tam wstawić to logo:
Obrazek
ale wydaje mi się, że będą musieli zmienić układ strony głównej (po raz pierwszy od startu Telegazety Łódzkiej) bo raczej ciężko będzie im je tam wepchnąć.

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: zielarz155 » (pt) 01 sie 2008, 21:19

Kpc21 pisze:... ale WOT miał chyba ciągle swoje stare logo.
Z tego co wiem, takie coś miały WOT, TVP Kraków i TVP Wrocław. W innych ośrodkach było chyba coś takiego jak w Łodzi. Jak powstało TVP3 Kielce, to już było "kwadratowe" logo.

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: Kpc21 » (pt) 01 sie 2008, 21:41

Kraków miał chyba to swoje K w koronie w miejscu 3 pasków.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: janekpogwad » (pt) 01 sie 2008, 21:51

Tak, zgadza się.

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: zielarz155 » (pt) 01 sie 2008, 22:16

Tak. A Wrocław miał to swoje W. Czy jeszcze jakieś ośrodki miały w miejscu pasków swoje stare logo, czy tylko te trzy??

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: Kasztelan » (wt) 19 sie 2008, 18:37

Czy ktoś tu wspominał o logo TG łódzkiej z kulkami ? Tak się składa, że pyknąłem ostatnio fotkę tego loga.Znajduje się ono na stronie 195 w spisie treści oznaczonej jako ,,Telegazeta Poleca'
Obrazek
Ostatnio zmieniony (wt) 19 sie 2008, 18:40 przez Kasztelan, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ