Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Archiwum TVP3 Łódź

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Archiwum TVP3 Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Przemek » (wt) 20 cze 2006, 21:32

And... czekam :x :D :x :D

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: And » (śr) 21 cze 2006, 0:52

No dobrze. Dwa stare studia Łódzkich Wiadomości Dnia widzieliście już w wiadomym temacie. Rzeczywiscie bardzo interesujace: pierwsze to szaroniebieska ściana, drugie raczej nierzeczywiste, prawdopodobnie był to juz wtedy taki bluebox... Trzecie studio było natomiast dużo ciekawsze:

Obrazek Obrazek[hide]Obrazek Obrazek[/hide]
Ja pamiętam to studio :D Nawet niedawno się zastanawiałem, czy to było na pewno nagrywane w budynku przy Narutowicza, czy gdzieś indziej. Pamiętałem, że tam w dole jeździły tramwaje, a ten budynek stoi kawałek od ulicy, więc raczej nie było by tak tego widać. I nie wiem, czy to jest to samo studio, które pamiętam, czy to inna wersja. Według mnie jest to również bluebox. Dlaczego?
To, co widać za plecami Boruszczaka, to pobliskie skrzyżowanie ulic Narutowicza i Kilińskiego, ten budynek w centrum, to dawny hotel Polonia, który ostatnio bardzo podupadł (teraz już nawet nie jest hotel, tylko bodajże usugi noclegowe) i teraz mają mu przywracać "dawną świetność".
Jednak według mnie nie jest to aż tak blisko, poza tym spójrzcie:[hide]Obrazek
(źródło: toya.net.pl/~ojrzan/lodzw), powiększenie po kliknięciu
To jest ta ściana, w której miałoby się znajdować okno, które widać za Boruszczakiem. Jednak telewizja zajmuje tylko ten mały budynek z prawej strony, a tam w ogóle nie ma oknien! Są tylko w tym łączniku, ale to zbyt nisko, żeby mogło to być ujęcie z capsów :D
Powiecie, że mogło to być nagrywane w wieżowcu? Owszem, Telewizja Łódź miała tam kiedyś swoje studia, ale to było w końcu lat 50-tych. Teraz pomieszczenia te zajmują jakieś wydziału Urzędu Miasta. Poza tym te okna są za małe, żeby któreś z nich mogło być tym z tła. Stąd też moje przypuszczenie, że to studio z oknem, to też był bluebox.[/hide]
To co pamiętałem trochę różni się od tego, co na zdjęciu. Być może więc to był poprostu podłożony inny film, ale może to też być wpływ upływu czasu ;-) W każdym razie to, co za "oknem", to nie było zdjęcie, a film i pamiętam również, że w wieczornych wydaniach rzeczywiscie był to widok nocny.

A tak wygląda widok z tarasu na dachu wieżowca - prawdopodobnie cos takiego zostało wykorzystane w tym studiu.
Obrazek

Tu jeszcze inne capsy z ŁWD z tamtych czasów:[hide]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[/hide]
A teraz wyjaśnienie, skąd są te zdjęcia. [hide]Zdjęcia są z filmików na stronie www.chechlinski.com/tata-filmy.htm, z którą jednak nie mam nic wspólnego, więc jeśli ktoś pomyślał, że to moje nazwisko znajduje się na capsach, to jest w błędzie ;) Pliki MPG są w lepszej jakości, niż Real Video. [/hide]
A teraz już inne studio ŁWD:
Obrazek
To zdjęcie z profilu Tomasza Lasoty, prezentera, dziennikarza i redaktora ŁWD. To już studio w całości realne, było wykorzystywane bezpośrednio przed poprzednim - niebieskim. Wtedy Łódzkie Wiadomości Dnia miały zieloną oprawę, której jednak za bardzo nie pamiętam. Ale pamiętam, że też była dość fajna (nie udało mi się niestety jej znaleźć). Dopiero, gdy powstała "informacyjna" TVP3, ŁWD zostały przeniesione na góre, do newsroomu, a oprawę zmieniono na niebieską. Co ciekawe, ta scenografia istniała jeszcze zupełnie niedawno, w niej nagrywana była jeszcze w tym roku Rozmowa Dnia, tylko odcień tych ścian został zmieniony na nieco bardziej niebieski:
Obrazek
(źródło: www.mariawita.lodz.pl)
Dopiero teraz, kilkanaście dni po zmianie oprawy ŁWD na pomarańczową ściana ta ostatecznie znikła, zastąpiono ją wściekle czerwona zasłoną ;)
Ostatnio zmieniony (czw) 21 sie 2008, 12:26 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

inteligent

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: inteligent » (czw) 22 cze 2006, 16:31

ŁWD dziś zeszło na psy :mad:

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Martin » (czw) 22 cze 2006, 16:35

Dlaczego? Oglądasz regularnie? Według twojego profilu jesteś z Krakowa. :>

Jak to nie chcemy? Pewnie, że chcemy. :D
Ostatnio zmieniony (czw) 22 cze 2006, 19:29 przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Ania » (czw) 22 cze 2006, 19:14

And na tej fotc eto sławna Piotrkowska :> ?
And chcemy chcemy :D wklejaj :D
^@^
Obrazek

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: And » (czw) 22 cze 2006, 23:17

Ania pisze:And na tej fotc eto sławna Piotrkowska :> ?
Ale o którą dokładnie fotkę pytasz?
Ostatnio zmieniony (czw) 21 sie 2008, 16:36 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Ania » (pt) 23 cze 2006, 11:27

Obrazek o ta :D
^@^
Obrazek

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: And » (pt) 23 cze 2006, 11:47

Nie, to jest to samo, co na capsie z Boruszczakiem - tutaj widok z dachu "wieżowca telewizji". To jest skrzyżowanie ulic Narutowicza i Kilińskiego, budynek w centrum, to hotel Polonia, a po prawej znajduje się m.in. dworzec PKP Łódź-Fabryczna i bardzo ładna, obecnie odrestaurowana, prawosławna cerkiew (drugą widać w kadrze - to taka złota kopuła nad f, na wysokości zielonego kółka i logo) ;)

Piotrkowska jest mniej więcej dokładnie za plecami operatora.

A to jest to samo skrzyżowanie, tylko od drugiej strony: :D
Obrazek (źródło: http://toya.net.pl/~ojrzan/lodzw)
W tym przypadku za plecami fotografa jest hotel Polonia, a cerkiew (ta pierwsza) po lewej, zaś do telewizji doszłoby się, gdyby przejść po pasach, widocznych na zdjęciu, na drugą stronę i dalej iść prosto. ;)
Ostatnio zmieniony (sob) 30 sie 2008, 14:10 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Ania » (ndz) 25 cze 2006, 21:50

Hey dzieki za wyjasnienie ;)
Niestety jeszcze nie miałam być przyjemności w Łodzi... tzn byłam ale tylko na dworcu Łódź towarowa czy jakoś tak ;)
^@^
Obrazek

kuba_lodz
Przeciętniak
Posty: 113
Rejestracja: (czw) 19 sty 2006, 14:49
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: kuba_lodz » (czw) 29 cze 2006, 18:30

Powiem szczerze, że gdyby nieco "zmodernizować" poprzednie studio z kwadracikami tj. dać jakiś fajny, duży stół prezenterski, ekran lcd i zmienić nieco scenografię byłoby ok.

Niestety obecne studio jest b. malutkie - wielkości pokoju. Ale i tak uważam, że na ich możliwości jest to bdb program :)
:x

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: And » (czw) 29 cze 2006, 21:23

Teraz chciałbym na chwilę zajrzeć do archiwum TVP3 Łódź po to, co widzowie oglądali (i oglądają nadal) chyba najczęściej. Co to takiego? Oczywiście logo TVP3 Łódź :D

Pierwsze logo już znacie, były to trzy piłki (kule) w standardowych, ówczesnych, kolorach TVP. Na ekranie logo to było wyświetlane właśnie w takiej formie, ale w pełnej wersji w kule wpisane były litery T, V i P:
[hide] Obrazek[/hide] - to stara naklejka z Biura Reklamy TVP Łódź (chyba z 98 roku), którą na drzwiach mam do dziś :DD Niestety już się sypie :|
Warto zauważyć, że chociaż był to Program Trzeci, to „trójka” nigdzie w tym logo się nie pojawia. I jak można przekonać się tutaj była ona tylko w logo bydgoskiego ośrodka. Ta „trójka” funkcjonowała jednak w świadomości widzów znacznie bardziej niż znajdujące się w logo litery TVP. I dlatego właśnie łodzianie o swoim kanale zazwyczaj mówili nie inaczej, jak ŁÓDŹ 3. Ja sam miałem taki podpis w swoim telewizorze jeszcze na początku "informacyjnej" tvp3. A zmieniłem go na TVP3 wcale nie dlatego, że łódzki kanał został zastąpiony warszawskim, a dlatego, że ten podpis nie wymagał użycia polskich liter, których producent telewizora niestety nie dołączył... ;)

A teraz coś specjalnego. Cztery jingle z pierwszego okresu TVP3 Łódź – Łódź3:
[hide] ↓ Plansza z logo „Łódź 3”:
Obrazek
↓ Jingiel reklamy:
Obrazek
↓ Czołówka Łódzkich Wiadomości Dnia:
Obrazek
↓ Czołówka Pogody:
Obrazek

Uwagi:
1) Pliki można odtworzyć bez ściągania, ale jeśli ściągniecie je na dysk, to trzeba w nazwie pliku dodać na końcu .mp3 (o ile się nie wstawi samo), bo tylko bez tego mogłem je wgrać na ten serwer...
2) Aby pobrać:
- W IE i Operze: kliknij w link AUDIO lub kliknij prawym przyciskiem i wybierz Zapisz element docelowy jako.
- W Firefoxie: kliknij w link AUDIO.
[/hide]Odnośnie dwóch pierwszych, to jestem raczej pewien, co to jest. Odnośnie pozostałych – nie do końca, ale raczej też. Pamięć ludzka jest jednak zawodna, więc jeśli ktoś stwierdzi, że ponad wszelka wątpliwość jest to coś innego - nie będę się kłócił. (to moje nagrania).

Brak "Trójki" komuś jednak bardzo przeszkadzał. I dlatego pojawiła się ona w kolejnej wersji logo, dostosowanej do szablonu, narzuconego wszystkim ośrodkom:
Obrazek
W dalszym etapie centralizacji piłki ostatecznie znikły. Teraz nie można już ich zobaczyć nigdzie na ekranie. Są za to w siedzibie TVP Łódź: to pierwsze (z piłkami) jest na frontowej ścianie, a także w reżyserce (maja tam taki mały model i w czasie dnia otwartego dzieci dopytywały się, co to jest), a drugie (piłki z trójką) widnieje na wizytówkach przy drzwiach do pokoi...
Kolejne 2 znaczki wyglądały tak:
Obrazek

Obrazek
Niektóre oddziały zamiast kresek (lub na nich) umieściły swoje wcześniejsze logo (np. Szczecin, Wrocław, Kraków). Łódź za bardzo nie miała czego tam wstawić i dlatego zostały standardowe kreski. To drugie logo jest już chyba z czasów „informacyjnej” TVP3, ale znaczków tych za bardzo nie pamiętam...

Następne logo nie było już zaskakujące, bo takie, jak wszędzie:
Obrazek
Z tym, że początkowo podpis ŁÓDŹ dodawany był przez cały czas, ale później zrezygnowano z niego na czas programu warszawskiego i tak jest do dziś, podobnie, jak w innych oddziałach (choć warszawiacy chyba jeszcze tego dotąd nie zauważyli) :x
Ostatnio jednak w logo znów zaszły zmiany - został powiększony napis ŁÓDŹ, pewnie po to, żeby bardziej rzucał się w oczy. W momencie pisania tego posta logo wyglądało mniej więcej tak:
Obrazek


Poza znaczkami TVP3 Łódź w różnych okresach funkcjonowały również (i funkcjonują do dziś) plansze Telewizji Łódź, pokazywane przed programami emitowanymi na antenach ogólnopolskich. Poprzednia wydaje mi się trochę znajoma, ale szczerze pisząc, spośród nich wszystkich kojarzę tylko obecną :x czyli tą:
- capsy (fot. TVP, powiększenie po kliknięciu) i animacja
Obrazek Obrazek Obrazek
A tak wyglądało to wcześniej: [hide] Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek [/hide]

Oprócz powyższego było jeszcze logo TP - Telewizji Polskiej - Łódź, które do dnia dzisiejszego można zobaczyć na ścianie siedziby Telewizji Łódź:
Obrazek Obrazek
(źródło: Wikipedia, toya.net.pl/~ojrzan/lodzw), całe zdjęcia po kliknięciu na fragmenty
Ostatnio zmieniony (wt) 24 mar 2009, 20:20 przez And, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Poland » (sob) 08 lip 2006, 21:33

Łwd zamiast w góre poszła w dół zobaczcie sami na grafike
Poland - Aktywnie najlepszy

thomi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: thomi » (czw) 13 lip 2006, 18:32

Najstarsza plansza TV Łódź zawierała w środkowej części łódkę (taką jak w herbie miasta), potem pojawiły się plansze: czarna z białym napisem: Telewizja Łódź nad którym unosiły się smugi dymu, potem ten napis (biały) umieszczono na tle zdjęcia zrobionego z gmachu telewizji przy Narutowicza (widok na skrzyżowanie Narutowicza/Kilińskiego), początkowo w wersji czarno-białej, potem: kolorowej. Ten stan rzeczy trwał do roku 1990, kiedy pojawiła się plansza ze zdjęciem Pałacu Poznańskiego (ul. Ogrodowa). Na dole był pasek złotego koloru a na nim napis (zielone litery) Telewizja Łódź. Lata 1993-1996 to złote litery na granatowym tle, potem ruszyły czołówki z kamienicami na Piotrkowskiej (na końcu pojawiał się gmach TVP Łódź), teraz w rytm tej samej melodii idzie obecna czołówka.
Większość tych plansz mam na dysku, ale nie wiem, jak tu dodać załącznik :oops: (Co prawda niektóre z nich w tym wątku się pojawiły, ale nienajlepszej jakości)
To jeśli chodzi o plansze/ czołówki, które poprzedzają wejścia na antenę ogólnopolską.

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Grzesioo » (czw) 13 lip 2006, 20:23

thomi pisze: Większość tych plansz mam na dysku, ale nie wiem, jak tu dodać załącznik :oops: (Co prawda niektóre z nich w tym wątku się pojawiły, ale nienajlepszej jakości)
Wrzucasz np. tutaj
http://www.imagevenue.com/host.php

Możesz nałozyć logo i napis, wg tego opisu
http://mediasite.boo.pl/forum/viewtopic ... c&start=15

thomi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: thomi » (czw) 13 lip 2006, 21:22


ODPOWIEDZ