Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kilka słów o "Kurierze"

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
znmarcin
Chipsy przyszły
Posty: 39
Rejestracja: (pn) 28 maja 2007, 19:12

Moje spostrzeżenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#151

Post autor: znmarcin » (pn) 28 maja 2007, 20:15

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi "Kuriera". :]

:idea: Po pierwsze - uważam, że obecna scenografia jest przeciętna. Teraz jest trend stosowania w serwisach informacyjnych jasnego tła. Osobiście wolę, by za prezenterem było statyczne biało-szare tło z jakimiś konturami niż dziesiątki migających na kolorowo monitorów oraz spacerujących ludzi, jak to ma miejsce w TVN24. Zamiast tych szarych konturów na tle mogłaby się znaleźć wielka kula ziemska, a w zasadzie jej kontury.

Studio mogłoby być o wiele lepiej kadrowane, przez co zyskało by na swoim wyglądzie. Proszę porównać, jak brzydko wygląda studio z perspektywy na początku serwisu o 17:30 (http://skocz.pl/kurier1730) a jak ładnie wygląda z perspektywy serwisu o 7:30 (http://skocz.pl/kurier0730).

:idea: Po drugie - zauważyłem, że ostatnio poprawiła się jakość obrazu. Nie wiem, czy jest to spowodowane modernizacją nadajników, wymianą sprzętu studyjnego czy jest to tylko moje subiektywne spostrzeżenie.

:idea: Po trzecie - kurier idzie merytorycznie i graficznie w coraz lepszym kierunku. Pojawia się więcej ciekawych materiałów, łączeń na żywo, rozmów telefonicznych, gości w studiu, komentarzy, lepiej prezentuje się sport i pogoda, ciekawie jest prowadzona kultura oraz poranek. Przy dłuższych wypowiedziach korespondentów pojawia się okienko z materiałem obok (podobnie, jak w TVN24). Ci, którzy twierdzą, że "Kurier" idzie w złym kierunku, niech porównają dzisiejsze wydanie porannego kuriera do tego, z końca zeszłego roku (http://skocz.pl/kurier2006).

Co sądzicie na temat moich uwag ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#152

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 29 maja 2007, 17:04

Owszem, zmiany idą w dobryum kierunku, ale jest ich zdecydowanie za mało. Temu programowie naprawdę brakuje dynamiki i wciąż będę się upierał przy zdaniu, że im się po prostu nie chce, ewentualnie nie mogą przebić jakiegoś "muru" w gabinetach prezesów.
W dodatku spora część ze zmian sprawia wrażenie przypadkowych i nieprzemyślanych - zdjęto "7 dni świat" i dano nudny jak flaki z olejem oraz źle prowadzony "Świat".

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#153

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 cze 2007, 16:43

Coś małe to okienko dla nisłyszących osób, ale dobrze, że po miesiącu braku specjalnego programu w ogóle sobie przypomnieli.

Obrazek

kurosawa
Przeciętniak
Posty: 109
Rejestracja: (sob) 01 kwie 2006, 16:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#154

Post autor: kurosawa » (sob) 02 cze 2007, 22:37

Już od jakiegoś dłuższego czasu to okienko jest. Jednak jest za male i przekrzywione (ach nie, rozumiem, na tym moze ma polegac dynamika tej grafiki...)

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#155

Post autor: looser106 » (pn) 04 cze 2007, 14:13

Pierszy raz od 3 lat obejrzałem kurier i powiem jedno: Żenada. Głupia grafika, durna muzyka i ogólnie mówiąc zdziczał ten program przez te kilka lat. Mój werdykt: nie podoba mi się nowy Kurier.
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#156

Post autor: Poland » (wt) 05 cze 2007, 14:15

Mi się nie podoba tylko ukrucona wersja czołówka Pogody no i te mapy. A po za tym mogli by zmienić nazwę na Kurier 3 - Pogoda.
Poland - Aktywnie najlepszy

znmarcin
Chipsy przyszły
Posty: 39
Rejestracja: (pn) 28 maja 2007, 19:12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#157

Post autor: znmarcin » (pt) 15 cze 2007, 18:51

Dlaczego tak rzadko wykorzystują kadry 1/3 skoro są o wiele ładniejsze od kadrów 2/4 ?

1) Obrazek 2) Obrazek

3) Obrazek 4) Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#158

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 16 cze 2007, 12:27

Każdy program informacyjny powinien mieć swopjego reżysera - osobe odpowiedzialną za dobór grafiki, muzyki, kadry etc. TVP raczej oszczędza na Kurierze. Być może kadorwanie zalezy od danego realizatora i operatora kamery.

znmarcin
Chipsy przyszły
Posty: 39
Rejestracja: (pn) 28 maja 2007, 19:12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#159

Post autor: znmarcin » (sob) 16 cze 2007, 14:09

Zastanawia mnie jedna rzecz. Za dwa miesiące ma oficjalnie wystartować kanał TVP INFO a obecna oprawa TRÓJKI wygląda bardzo skromnie i nie wiemy jak będzie wyglądać nowe logo i oprawa kanału. Ogólnie rzecz biorąc nie mamy prawie żadnych informacji, jak będzie prezentował się nowy kanał. Ciekaw jestem, czy oznacza to, że nie trwają żadne większe przygotowania do tego przedsięwzięcia czy też jest to tylko "cisza przed burzą"? Jak myślicie? Ciekawe czy TRÓJKA unowocześnia swoje zaplecze techniczne i czy trwają już pracę nad nową grafiką? Kto będzie jej autorem? Może macie jakieś oficjalne lub nieoficjalne informacje na ten temat. Osobiście wiąże duże nadzieje z nowym programem informacyjnym ale obawiam się, że mogą zaprzepaścić szanse i - za przeproszeniem - wszystko spartolić ... PS Mam nadzieję, że nowa oprawę przygotują p. Rubik z p. Bagińskim.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#160

Post autor: Poland » (sob) 16 cze 2007, 16:59

Myśle że TVP3/INFO chce nam zrobić niespodziankę. Wiem że to na pewno będzie grafika w kolorze czerwonym.
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#161

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 16 cze 2007, 22:30

Moim zdaniem oni nic nie robią. Wymieniono prezesa i obecnie trwa tam paraliż decyzyjny. Zresztą dokładnie to samo było za poprzedniego prezesa. Teraz nawet nie wiedza jak ma funkcjonować Agencja Informacji. Sądzę, że nie dotrzymają terminu.
Brakuje im ludzi - sądzę, że Sejmej nie podoła projektowi TVP info. Brakuje im również dziennikarzy.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#162

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 02 sie 2007, 10:12

W wyjatkowo dziwny sposób kadrowano dzisiaj studio Kuriera w poranku - tj był tylko jeden kadr, bez szerszego kadru studia. Prezenterki dosunięte do ściany, gorzej oświetlone. Może coś tam przesuwają, ewentualnie wymieniają wykładzinę dywanową, bo niczego innego raczej bym się po nich nie spodziewał :D

scherbiass
Przeciętniak
Posty: 167
Rejestracja: (pn) 14 lis 2005, 20:54
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#163

Post autor: scherbiass » (czw) 02 sie 2007, 12:00

Wlasnie teraz to samo zauwazylem. Dziwne oswietlenie, prezentrki blizej sciany a Kurier konczyl sie pelna tylowka. W ogole dziwnie gorsza jakosc obrazu. Moze i faktycznie jakies zmiany w studio robia. Ostatnia podobna sytuacja miala miejsce w 2003 roku, gdy Kurier nadawali z blue boxa, a potem pojawilo sie nowe studio bialo-zielono-niebieskie ze stolem o bryle okregu.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#164

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 02 sie 2007, 12:07

Nie mam dostępu do tv, więc oglądam okienko na stronie internetowej TVP3 Szczecin. W okolicach 10.00 było specjalne wydanie Kuriera, a potem chyba inna czołówka - takie jasnobłękitne tło z logo obecnym logo Kuriera w samy środku. Nawet ładne i nie tak krzykliwe jak obecne. A może to była tylko jakaś plansza?

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#165

Post autor: Przemek » (czw) 02 sie 2007, 12:22

A może są w blue boxie? A może coś robią??

ODPOWIEDZ