Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP WROCŁAW

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

TVP WROCŁAW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (śr) 18 sty 2006, 12:16

PULS BZINESU
TVN Fakty czy Fakty TVP? Zdecyduje sąd

Telewizja Polska chce odebrać telewizji TVN znak graficzny programu informacyjnego. Sprawa jest kontrowersyjna, a do werdykty daleko.

Marki TVP kontra TVN

Dwa "Fakty" na antenie

TVP chce zabrać TVN "Fakty". Choroba rzecznika przeszkodziła w osądzeniu sprawy.

Telewizja Polska i TVN toczą spór o znak towarowy "TVN Fakty", którym TVN firmuje swój dziennik informacyjny. Według TVP, znak jest zbyt podobny do marki zarejestrowanej na rzecz TVP i jako taki w ogóle nie powinien zostać objęty ochroną.

"Fakty" to nazwa lokalnego programu informacyjnego TVP we Wrocławiu. Znak został zgłoszony do rejestracji w 1997r. jako słowno - graficzny i przedstawa słowo "fakty" na tle ciemnoniebieskiego nieba i panoramy Wrocławia. "TVN Fakty" został zgłoszony rok później, równiez jako znak słowno - graficzny. Napis znajduje się na zielonkawo - niebieskim tle z koncentrycznych kół.

Znak TVN został zarejestrowany mimo sprzeciwu TVP. Urząd Patentowy odmówił uznania, ze znak TVN powinien zostać unieważniony i sprawa znalazła się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie.

- Spór toczy się wyłącznie na płaszczyźnie UP i sądów administracyjnych. W sprawie tych znaków nie ma zadnych procesów TVP i TVN przed sądami cywilnymi - zapewnia Ryszard Skubisz, rzecznik patentowy reprezentujący TVN.

Wczoraj sądpo raz drugi już odroczył rozprawę z powodu choroby pełnomocnika TVP.

- Mnie nie zależy na szybkim osądzeniu sprawy bo moze ona wyznaczać standarty w projektowaniu znaków towarowych w stacjach telewizyjnych - zapewnia jednak Henryk Zawadzki, rzecznik patentowy TVN.

- W Unii Europejskiej występuje tendencja do traktowania nawet nie wielkich różnic w znakach programów informacyjnych jako wystarczającoodróżniających. Niedawno zapadł wyrok niemieckiego Sądu Najwyższego, potwierdzający tę linię orzecznictwa - twierdzi Ryszard Skibisz.

Gdyby się okazało, że znak "TVN Fakty" powinien zostać unieważniony, nie oznacza to, że program zniknie z anteny albo zmieni nazwę. TVN misiałby jednak uzyskać zgodę na posługiwanie się słowem "fakty".
Ciekawe uważam ze prawo jest po stronie TVP skoro juz w 97 się obuzali :)
Podobno cała oprawa i tak juz została zmieniona

to są fotki zrobione przez TerraX z innego forum :]

Obrazek
Obrazek

AKTUALNE LOGO

Obrazek

LOGO FAKTÓW TVP nie wiem czy to te ale być może :]
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez Ania, łącznie zmieniany 2 razy.
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Grzesioo » (czw) 19 sty 2006, 16:45

Może tapetke z logo Faktów TVP3 Wrocław? :)
Obrazek

Czy jest ktoś na forum z Wrocławia? Lub ma kogoś kto mógłby nagrać czołówke Faktów?
Znalazłem w scieci filmik, w jakimś dziwnym formacie.

Obrazek

Nie wiem czy to błąd filmu czy tak wygląda studio Faktów we Wrocławiu. Co to są - ekrany?

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Poland » (wt) 08 sie 2006, 7:09

Dla mnie ta walka jest bez sensu połowa ośrodków ma nazwy od innego ośrodka lub głównej anteny przykład:Gdańsk ale o tym już w innym temacie
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 08 sie 2006, 7:45

Ale tej nazwy nei ma nikt. A przy okazji można dokopać konkurencji. Kisiel w jakim Ty świecie żyjesz?

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Poland » (wt) 08 sie 2006, 10:08

Już wiem dlaczego takie ośrodki kopiują od iebie i innych nazwy serwisów bo sami nie mogą wymyślić a są nazwy nie wykorzystane jak:Dziennik lub Flesz lub News
Poland - Aktywnie najlepszy

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: And » (wt) 08 sie 2006, 10:14

Poprostu, jeśli dana nazwa jest wykorzystywana kilka razy w ramach jednej firmy, to nie ma w tym nic złego. Ale już jeśli inna firma (tvn) przywłaszcza sobie tą samą nazwę, to już nie jest w porządku.
Tak naprawdę, to bardzo by mnie ucieszyła wiadomość, że tvn musi zmienić po latach nazwę swojego głównago dziennika reklamowego "Fakty" na jakąś inną :D
Z drugiej jednak strony nie bardzo rozumiem całą tą aferę, bo przecież wiele jest przykładów, że stacje ogólnopolskiekie przyjęły nazwy lokalnych dzienników: Informacje (TVP3 Kielce - Polsat), Aktualności (TVP3 Katowice - TVN7), Wydarzenia (TV TOYA (kanał jednej z łódzkich kablówek) - dawny dziennika Pulsu, Polsat)

SNOL

Wrocławianin wie najlepiej :P

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: SNOL » (ndz) 03 wrz 2006, 20:30

Jestem z Wrocławia. Sorry że z takim opóźnieniem, ale dopiero teraz tutaj trafiłem.

"LOGO FAKTÓW TVP nie wiem czy to te ale być może :]" - to jest stare logo (ciekawostka to to, że podczas, gdy Fakty miały taką czołówkę, prowadziła je młodziutka Magda Mołek)

"Nie wiem czy to błąd filmu czy tak wygląda studio Faktów we Wrocławiu. Co to są - ekrany?" - to są ogromne lustra. Byłem w tym studio i ono jest malutkie. Lustra powiększają pomieszczenie.

A propos studia: od niedawna wygląda trochę inaczej, bo TVP3 Wrocław zmieniło kolory studia i czolówki na niebiesko - zielone:
caps z nowej czolówki: http://ww6.tvp.pl/3290,20051110266778.strona
nowe studio: http://ww6.tvp.pl/3290,20060412327533.strona

Jakby ktoś chciał więcej informacji, to niech napisze. Spróbuję odpowiedzieć.

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

Re: Wrocławianin wie najlepiej :P

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Grzesioo » (pn) 04 wrz 2006, 15:10

SNOL pisze:Jestem z Wrocławia. Sorry że z takim opóźnieniem, ale dopiero teraz tutaj trafiłem.
Może zgłoś się do administratorki i napisz coś o wrocławskim OTVP na stronie www.telewizja-polska.tv.pl ?

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: looser106 » (czw) 02 lis 2006, 14:32

Proponuje zmienić nazwę jednego programu informacyjnego na "FuckTy" (Fak-ty). Brzmi tak samo a pisze się inaczej :]
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Ania » (sob) 04 lis 2006, 11:21

Fuckty już są - codziennie o 19.00 :] tak mniejwiecej od 6 go wrzesnia 2 lata temu kiedy zdegradowano Anitę :]
^@^
Obrazek

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: And » (sob) 18 lis 2006, 1:13

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nie, nie byłem ostatnio na Dolnym Śląsku ;) Coś takiego pojawiło się wczoraj w moim telewizorze. Jak się okazało było to TVP2 Wrocław ze Ślęży i chyba był to najlepszy odbór ze szystkich kanałów spoza Łodzi, jaki dotąd uzyskałem :D (nie licząc TVP2 z Wręczycy Wlk. k/Czestochowy). Oprócz tego złapało się też TVP3 Wrocław z tego samego miejsca, również w świetnej jakości, a także TVP2 Wrocław ze... Śnieżnych Kotłów k/Szklarskiej Poręby (w wykazie określone jako Jelenia Góra, mniej więcej tak trafnie, jak nadajnik koło Sieradza w woj. łódzkim, podpisany, jako Łódź ;)) - również w dobrej jakości. Niestety po 19. wszystko zniknęło, równie szybko, jak się pojawiło :|

Mimo dobrego odbioru nie udało mi się niestety zobaczyć mojego ulubionego elementu grafiki TVP3 - planszy połączenia z programem ogólnopolskim. Zamiast tego na zakończenie pasma lokalnego TVP2 były takie fajne plansze, ze skąd inąd bardzo ładnym motywem muzycznym: ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pokrzepiające jest natomiast to, że Wrocław również ma nadal stare czołówki reklamy i belki w podpisach zapowiedzi programów. A więc Łódź jednak nie jest ostatnia :D

Już kiedyś znalazłem takie dwa filmiki z Faktów wrocławskich, w nieco lepszej, niż na stronach TVP jakości:
http://www.youtube.com/watch?v=EAGH0IuJa2I
http://www.youtube.com/watch?v=nZv0wTJ_-Cg (koniec)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: michal » (sob) 18 lis 2006, 21:31

And pisze: Nie, nie byłem ostatnio na Dolnym Śląsku ;) Coś takiego pojawiło się wczoraj w moim telewizorze. Jak się okazało było to TVP2 Wrocław ze Ślęży i chyba był to najlepszy odbór ze szystkich kanałów spoza Łodzi, jaki dotąd uzyskałem :D (nie licząc TVP2 z Wręczycy Wlk. k/Czestochowy).
Kupiłeś sobie w końcu ten wzmacniacz?
And pisze: Pokrzepiające jest natomiast to, że Wrocław również ma nadal stare czołówki reklamy i belki w podpisach zapowiedzi programów. A więc Łódź jednak nie jest ostatnia :D
Chodzi o czołówki z porami roku?
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Re: Wrocławianin wie najlepiej :P

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Poland » (pt) 02 mar 2007, 14:08

SNOL pisze:Jestem z Wrocławia. Sorry że z takim opóźnieniem, ale dopiero teraz tutaj trafiłem.

"LOGO FAKTÓW TVP nie wiem czy to te ale być może :]" - to jest stare logo (ciekawostka to to, że podczas, gdy Fakty miały taką czołówkę, prowadziła je młodziutka Magda Mołek)

"Nie wiem czy to błąd filmu czy tak wygląda studio Faktów we Wrocławiu. Co to są - ekrany?" - to są ogromne lustra. Byłem w tym studio i ono jest malutkie. Lustra powiększają pomieszczenie.

A propos studia: od niedawna wygląda trochę inaczej, bo TVP3 Wrocław zmieniło kolory studia i czolówki na niebiesko - zielone:
caps z nowej czolówki: http://ww6.tvp.pl/3290,20051110266778.strona
nowe studio: http://ww6.tvp.pl/3290,20060412327533.strona

Jakby ktoś chciał więcej informacji, to niech napisze. Spróbuję odpowiedzieć.
Oto nielinkowana (jak wyżej) wersja przedstwiająca nowe logo faktów wrocławskich.
Obrazek
Moja ocena jest taka - serwis bardzo dobry i ciekawy (zarówno pod względem graficznym jak i merytorycznym), stawiam mu wielkiego :

+
Poland - Aktywnie najlepszy

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: And » (śr) 14 mar 2007, 23:57

Pewnie to bez znaczenia, ale chciałem powiedzieć, że bardzo podobało mi się pasmo lokalne TVP3 Wrocław o 8:45, które oglądałem wczoraj. Miło popatrzeć, że niektórzy potrafią jeszcze zachować twarz w tym trudnym, co się będziemy oszukiwać, czasie.
Zrobione bardzo ciekawie i sensownie, a nie z łaski i na „odwal się”, jak lokalne okienka katowickie w TVP2, albo łódzkie powtórki programu z 7:45...

A było tak. Najpierw połączenie z jakąś pogodynką (chyba tą samą, co zawsze). Potem informacje bieżące, następnie przegląd wydarzeń z dnia poprzedniego, dalej przegląd prasy, zrobiony bardzo zręcznie (;)), po tym sport i zapowiedź wydarzeń, które będą miały miejsce w ciągu dnia, ale również ciekawa, a nie ględzenie jakiegoś podrzędnego reportera, służące jedynie zapchaniu czasu do następnego skrótu informacji, jak to było w tvn24. Wszystko to w ramach „Faktów”. Po tym, na zakończenie, jeszcze prognoza pogody.

Tak, że naprawdę bardzo fajnie i sensownie to zrobione, wykorzystana dosłownie każda sekunda (bo to właśnie raczej w sekundach, a nie w minutach należy liczyć programy lokalne TVP). Na zakończenie „Faktów” prezenterka zaprosiła na kolejne wydanie o 15:45. Może to głupie, ale oglądając to miałem wrażenie, jakby to oni, a nie warszawa, decydowali o tym, kiedy i co będą nadawać. I tak postanowili, że Fakty będą akurat o 15.45, a nie np. o 14:28. :)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: michal » (czw) 22 kwie 2010, 9:59

Wrocławskie Fakty to kolejny serwis TVP, który ma swoją stronę na Facebooku:

:arrow: http://www.facebook.com/pages/FAKTY-WRO ... 5015551594

Do swoich wiadomości na starych stronach TVP, ale ciągle jeszcze aktualizowanych, mają specjalny odnośnik www.fakty.com


Swoją drogą nawiązując do tytułu wątku taką stronę mają też Fakty TVN, ale chyba ktoś nieoficjalnie ją stworzył, bo nic się tam nie dzieje.

:arrow: http://www.facebook.com/pages/Fakty-TVN/213419542195
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ