Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kronika krakowska

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: Poland » (ndz) 14 wrz 2008, 13:50

Według mnie to może być kopia studia TVP Info ale nie przesądzajmy i poczekajmy do okolic 22.09 gdyż wtedy startuje jesienna ramówka TVP Kraków.
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: TinkiWinki » (ndz) 14 wrz 2008, 22:30

ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: Kpc21 » (ndz) 14 wrz 2008, 22:49

Całkiem fajne. I dobrze że nie w czerwieni.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: Poland » (pn) 15 wrz 2008, 7:54

Mam nadzieje że w ślad za zmianą studia zmieni się też oprawa graficzna Kroniki i wszystkich serwisów TVP Kraków ( w tym też oprawa i studio publicystycznego programu "Tematy Dnia").
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: Poland » (ndz) 21 wrz 2008, 13:54

Przepraszam że piszę post pod postem ale mam ważną wiadomość. Nowy newsroom Kroniki krakowskiej nie od poniedziałku ale już od dzisiaj ! Potwerdzono to we wczorajszym wydaniu tego serwisu o 18. Co ciekawe powiedzieli że to pierwszy etap zmian a więc szykują pewnie nową oprawę (na forum programu czytałem że to ma być jeszcze w tym tygodniu).
A więc dziś o 18 zaczną się zmiany
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: Poland » (wt) 28 lip 2009, 21:35

Przepraszam że pisze kolejny raz piszę post pod postem ale dowiedziałem się że kolejny etap zmian w Kronice będzie wraz z nową ramówką (ciekawe czy z reorganizują Kronikę dzieląc ją na 2 serwisy) w październiku !
Poland - Aktywnie najlepszy

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: Kpc21 » (sob) 12 wrz 2009, 20:31

Kisiel pisał że potrzebuje żeby tu ktoś coś napisał. Po co, nie wiem. Chyba po to żeby nie mieć 4 postów pod rząd, ale skoro jest to ważna informacja, to przecież można zrobić wyjątek od reguły.

W każdym razie kiedy kisiel napisze posta, tego mojego można skasować :)
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: Poland » (ndz) 13 wrz 2009, 10:19

Owa informacja na temat zmian jest taka że od 28 września wraz z nową ramówką TVP Kraków pojawi się nowa czołówka Kroniki i jej siostrzanych programów. Czołówka ta utrzymana będzie w kolorze stalowym.
Czołówka będzie oczywiście 3D. Poza tym będzie nowy mikser najnowsza konstrukcja jednej z czołowych firm o dużych możliwościach efektowych, sprzętowo przystosowany do pracy HD/SD. Poza tym będą nowe kamery w newsroomie przystosowane do pracy w SD jak i HD o dużej czułości.
Informację tą uzyskałem pisząc e-mail do ludzi z tego ośrodka.
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: Poland » (pn) 28 wrz 2009, 9:46

Przepraszam że pisze post pod postem ale chciałbym się podzielić refleksją na temat nowej czołówki Kroniki otóż przy dzisiejszej okazji czyli zmian w TVP Info rano,punktualnie o 07:45 mieszkańcy Małopolski mieli okazję zobaczyć nową oprawę Kroniki a zaraz po niej nowe (oddzielne) belki do reklamy w TVP Kraków. Trochę to było dziwne (w szczególności oprawa Kroniki) ale dobrze że w Krakowie wzięli się za oprawę bo oni w odróżnieniu od takiego Poznania czy Katowic nie często to robią. Kolorystyka Kroniki była stalowa (coś jak dawne belki zapowiedzi w TVP Info) a w logu które tworzył tradycyjnie napis "KRONIKA" był obiektyw kamery zamiast litery O. Kolorystyka czcionki napisu była tym razem niebieska. Pogoda po Kronice jeszcze bez zmian.
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: janekpogwad » (wt) 29 wrz 2009, 15:38

Nie no... koszmar! Czołówka Kroniki żałosna, podkład muzyczny jeszcze gorszy! Ludzie!!! Gdzie my żyjemy!!!

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: Kpc21 » (czw) 01 paź 2009, 16:17

Czyli tak.

Nowa czołówka Kroniki - trochę bez sensu, przedstawia... newsroom :) Ale tak, to dobrze, że za to się wzięli. Warszawa na przykład dodała tylko do czołówki trochę złota i zmodyfikowała dźwięk czołówki ale tak, że teraz tego nie da się słuchać.

Poza tym - dlaczego to tylko czołówka, a na belkach jest stare logo ?


W każdym razie pochwalam Kraków za to, że coś tam, w przeciwieństwie do Łodzi, się w ogóle ruszyło. W Łodzi wszystko po staremu, z tym że plansza przełączania oraz jingiel to logo TVP Łódź na tle strzałek i kręgów przesuwających się na czerwonym tle (z poprzedniej oprawy TVP Info). Jako podkład dźwiękowy w buforze jest podkład dźwiękowy z buforu TVP Info, a w jinglu - urywek z tego podkładu.
Czołówka reklamy również została zmieniona. Na nową czołówkę z TVP Info. Z tym że w TVP Łódź jako czołówka reklamy jest używana tyłówka z TVP Info i odwrotnie. Najlepiej by było, gdyby zostawili pierwszą czołówkę reklamy z TVP Info (do dziś funkcjonuje w TVP Szczecin, mowa o tej z kaczką w podkładzie dźwiękowym). Ale tam mieli problemy realizacyjne, bo zanim ręcznie zastartowali reklamy (wygląda na to, że zbyt nowoczesnym sprzętem to TVP Łódź raczej nie dysponuje) widać było czasem przez parę sekund ostatnią klatkę czołówki, która wyglądała niezbyt ciekawie (nie zawiera napisu Reklama), więc po krótkim czasie ta końcówka została wycięta i nie było słychać ostatniego "kwaku".
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: MS-WDC » (czw) 01 paź 2009, 16:34

Kpc21 pisze:Nowa czołówka Kroniki - trochę bez sensu, przedstawia... newsroom
Ten diament pośrodku mogliby sobie odpuścić :x Żałosne, przynajmniej dobrze że grafiki i newsroomu nie tknęli. Zrobiliby w końcu porządnie mapki do pogody zamiast wywalania kasy w takie błoto...

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: zielarz155 » (czw) 01 paź 2009, 17:54

Kpc21 pisze:W każdym razie pochwalam Kraków za to, że coś tam, w przeciwieństwie do Łodzi, się w ogóle ruszyło.
W Kielcach zmienili czołówki reklamy na nowe z TVP Info. Szkoda tylko że Informacji nie ruszyli :/ A co do Kroniki, to schrzanili czołówkę. Ani tego oglądać, ani słuchać podkładu...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: Poland » (czw) 01 paź 2009, 19:12

Jeśli chodzi o Kraków to ten ośrodek ma własną oprawę reklamy w kolorze czerwonym a co do Kroniki myślę że oni zmiany w belkach jak również planowane zmiany w Pogodzie wprowadzą w drugim etapie zmian tak jak to robili przy poprzedniej oprawie. Przy znam się że zawiedli moje oczekiwania - poprawić je mogliby prosząc o pomoc ludzi odpowiedzialnych za nową oprawę TVP Info (mam tu na myśli stworzenie oprawy Kroniki wzorowanej na tej z TVP Info z tą różnicą że zamiast kuli z kontynentami może być kula z konturem województwa) ale na to się raczej nie zanosi.
Poland - Aktywnie najlepszy

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: Kpc21 » (sob) 03 paź 2009, 17:52

kisiel205 pisze:poprawić je mogliby prosząc o pomoc ludzi odpowiedzialnych za nową oprawę TVP Info
Problem w tym, że ci ludzie za to zażądaliby zapewne sporej kasy, którą nie dysponuje biedny ośrodek krakowski :)
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

ODPOWIEDZ