Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP ŁÓDŹ

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

TVP ŁÓDŹ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Przemek » (wt) 15 lis 2005, 5:48

Matka, żona, kochanka i... dyrektorka
Małgorzata Potocka

Aktorka Małgorzata Potocka (52 l.), znana m.in. z ról w filmie "Wszystko na sprzedaż" i z serialu "Matki, żony i kochanki", będzie nowym szefem Łódzkiego Ośrodka TVP.

Potocka wygrała konkurs na to stanowisko. Otrzyma nominację 22 listopada, ale rządzić zacznie od Nowego Roku.
Ostatnio zmieniony (czw) 01 sty 1970, 1:00 przez Przemek, łącznie zmieniany 2 razy.

kuba_lodz
Przeciętniak
Posty: 113
Rejestracja: (czw) 19 sty 2006, 14:49
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: kuba_lodz » (ndz) 19 mar 2006, 21:01

Od niedawna można oglądać nowe oblicze Łódzkich Wiadomości Dnia. Kolorystyka jest w tonacji pomarańczowo-czerwonej. Muszę powiedzieć, że zmiana mnie zaskoczyła, ale pozytywnie. Mam prośbę, aby jeżeli ktoś mógł, żeby zrobił capsy. Zmiany naprawdę na lepsze :smile:

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

TVP3 Łódź - ŁWD, Sport, Pogoda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: And » (pn) 20 mar 2006, 21:24

Rzeczywiście zmiany są, chociaż niewielkie, to oceniam je pozytywnie.
Nowa oprawa, to zapewne wizja szefowej łódzkiego ośrodka, która sama przyznała, że jej temperament jest w kolorze pomarańczowo-czerwonym. Taka jest właśnie nowa oprawa Łódzkich Wiadomości Dnia.

:arrow: UWAGA! DLA WSZYSTKICH MINIATUREK: POWIĘKSZENIE PO KLIKNIĘCIU NA NIE.

Kilka tygodni temu, w porannym wydaniu zauważyłem, że zostały zmienione belki. Konkretnie to belki były takie same, jak wcześniej, tylko zmienili kolorystykę z niebieskiej na czerwoną ;) W podobny sposób odnowiono studiu - ściany zostały pomalowane w ciepłe barwy, a pomieszczenie za szybą za prowadzącym trochę rozświetlone, bo wcześniej było dość ciemne:
Obrazek Obrazek

Nowa jest również czołówka. Poprzednia była utrzymana w tonacji niebieskiej, a nowa w pomarańczowo-czerwonej:
Obrazek Obrazek (fot. TVP)
Obrazek Obrazek Obrazek

Ozdobniki:
Obrazek Obrazek
Forszpan/śródszpan:
Obrazek Obrazek
Łączenie „na żywo”:
Obrazek Obrazek Obrazek
Połączenie telefoniczne:
Obrazek Obrazek
Ostatecznie zdecydowali się jednak w belkach zmienić nie tylko kolory, ale i grafikę. Na pierwszym zdjęciu stara belka (przejściowo były właśnie takie, tylko kolorowe), a na następnym nowa:
Obrazek Obrazek
Inne:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nasi ulubieńcy - prezenterzy ŁWD:
Magdalena Michalak (dziennikarka, prezenterka, redaktor ŁWD, prowadząca Rozmowę Dnia w TVP3 Łódź; okazjonalnie przygotowuje materiały z Łodzi dla Wiadomości, Teleexpressu i Kuriera, nadaje relacje dla Panoramy, prowadzi rozmowy w Sejmie): Obrazek temat na forum
Obrazek
Obrazek
Tomasz Lasota (dziennikarz, prezenter, redaktor ŁWD):
Obrazek
Obrazek
Agata Stachura-Ścieszko (dziennikarka i prezenterka):
Obrazek
Obrazek
Edyta Lewandowska (prezenterka ŁWD i Wiadomości, prowadząca program Takie jest życie w TVP3 Łódź): Obrazek temat na forum
Obrazek Obrazek
Tomasz Boruszczak (dziennikarz i prezenter Łódzkich Wiadomości Dnia oraz prezenter Kuriera w TVP3):
Obrazek
Obrazek
Magdalena Kamińska (prezenterka i dziennikarka, okazjonalnie nadaje relacje z Łodzi dla Wiadomości i Kuriera): Obrazek temat na forum
Obrazek
Obrazek

W Sporcie analogiczne zmiany, jak w Wiadomościach, stara pozostała tylko muzyka. Wcześniej prezenter siedział na tle niebieskiej ściany, a teraz kolorowej: ;)
Obrazek Obrazek (fot. TVP)

Prezenterzy Sportu:
Mikołaj Madej (prezenter i dziennikarz; szef sekcji sportowej TVP3 Łódź, autor magazynu sportowego na naszej antenie; komentował też mecze dla TVN):
Obrazek (fot. TVP)
Tomasz Brzeziński (prezenter i dziennikarz):
Obrazek

W Pogodzie zmian tym razem nie było, zapewne dlatego, że pogoda została odświeżona dużo później, niż oprawa reszty serwisów (przy poprzedniej zmianie pogoda też dostała nową czołówkę - było to zdjęcie Placu Wolności (centralny punkt Łodzi), a na nie nałożony komputerowo deszcz i Słońce - nawet fajnie to wyglądało, ale potem zmienili na to, co jest teraz).
W chwili obecnej pogoda nadawana jest wyłącznie z pleneru, a więc bluebox to już historia :ok:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek (fot. TVP)

Prezenterzy Pogody:
Mariusz Kłopecki (prezenter pogody i... żeglarz :-P):
Obrazek Obrazek Obrazek
Monika Andrzejczak (prezenterka pogody w TVP3 i TVP3 Łódź (dotąd miała tu prognozy zawsze sprzed blueboxa, ale to się właśnie zmieniło):
Obrazek więcej zdjęć na forum
Obrazek Obrazek Obrazek
Na ostatnim zdjęciu: Park Matejki w Łodzi, zwany przeze mnie parkiem studenckim, bo przy ładnej pogodzie tłumnie okupowany przez studentów pobliskich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego ;)
Magdalena Wiercioch (prezenterka pogody i dziennikarka ŁWD; w pogodzie TVP3 Łódź zadebiutowała 27. czerwca 2006):
Obrazek Obrazek Obrazek

Od niedawna ze strony internetowej TVP3 Łódź można ściągnąć zapisy łódzkich programów, tj. Łódzkich Wiadomości Dnia i Rozmowy Dnia. Oczywiście zapraszam do przekonania się osobiście, jak to w rzeczywistości wygląda... ;) Polecam następujący plik (wyjątkowo 3 w 1):
Ostatnio zmieniony (pn) 17 lip 2006, 19:31 przez And, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 20 mar 2006, 22:05

Nawet dobrze to wygląda - tak ciepło i radośnie. Chociaż zmiany niewielkie :-) Nawet w Kurierze pokazali kawałek nowej scenografii podczas łączenia się na żywo z reporterem.

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: And » (ndz) 21 maja 2006, 16:48

No i bardzo fajny pomysł z tym dniem otwartym. Miałem nawet ochotę przejechać się do Warszawy, ale w sumie to trochę za daleko i za dużo czasu by na to poszło.
W końcu zdecydowałem się wybrać do naszego oddziału i wcale nie żałuję, bo było bardzo fajnie :D

Niestety niezbyt wiele udostępniono do zwiedzania. Na początek można było wejść do studia, z którego nadawane są ŁWD. Okazuje się, że pomieszczenie to jest naprawdę supermałe. Teraz już wiem, że program ten jest realizowany za pomocą tylko jednej kamery nie z powodu braku sprzętu, a dlatego, że druga kamera by się już tam nie zmieściła :twisted: Do newsroomu - pomieszczenia za szybą, za plecami prezentera już wejść niestety nie można było.
Piętro niżej znajduje się dział emisji, a na samym dole 2 studia - jedno małe, a drugie tylko trochę większe. W tym większym był dość interesujący program artystyczny. W mniejszym nagrywana jest reszta programów informacyjno-publicysycznych TVP3 Łódź: Rozmowa Dnia, Takie jest Życie, prognoza pogody, sport i inne, a kiedys także ŁWD. Sport ma tam specjalną wnękę, a reszta dekoracji jest ruchoma. Najwięszką popularnością cieszyła się pogoda, a więc bluebox i kamera z prompterem. Każdy mógł wcielić się w rolę prezenterki i na jednym ze standardowych standardowo znajdujących się tam telewizorków zobaczyć, jak wygląda na tle map. A ja przy okazji dowiedziałem się wreszcie, jak w rzeczywistości działa prompter, że tekst nie jest wyświetlany pod, a dokładnie "na" obiektywie kamery.
Tutaj także można było porozmawiać z panem "z obsługi planu" (jak się sam określił), który odpowiadał na wszelkie pytania, nawet na ten, na które odpowiedzi nie znał ;) Powiedział ciekawą rzecz (chociaż niestety nie słyszałem tego od początku), że czasem są robione takie przekręty, że z warszawy przesyłany jest obraz studia, a przenter siedzi tutaj :lol: Więc to może być i tak, że ci nasi wcale nie jeżdżą w tę i spowrotem. I taka Lewandowska wcale nie pędzi na złamanie karku do Łodzi, a program nagrywa poprostu tam, czyli Łódzkie Wiadomości Dnia są w praktyce nadawane z Warszawy, co zresztą zawsze podejrzewałem :x Chciałem jeszcze trochę podrążyć ten temat, ale on mówił tak dużo i szybko, że ciężko było mu wpaść w słowo, a potem zapomniałem. Nie umieszkałem jednak zapytać, dlaczego to nie są w sieci publikowane nagrania ŁWD. Odpowiedział, że owszem, oni słyszeli o czymś takim, ale to na razie jest w fazie testów (...!!) i na razie oni raczej nie będą publikować, ale może kiedys to się zmieni :roll: :roll: :roll:
W drugim studiu były występy, został też rozstrzygnięty konkurs na najstarszy dbiornik telewizyjny.

No i były oczywiscie nasze kochane "gwiazdy": otoczona gromadką dzieci Magdalena Michalak, Agata Stachura-Ścieszko z córką, Magdalena Kamińska (bardziej reporterka niż prezenterka i dzisiaj wystąpiła w tej pierwszej roli - nagabywała ludzi o opinie i życzenia z okazji 50-lecia). A poza tym Magadlena Majewska i Przemysław Lisiecki (autor magazynu Agro-express; ostatnio czyta teksty do 1/3 materiałów innych reporterów w ŁWD i w reklamach programów).
Najśmieszniej wyglądała Magda Michalak, która przez 20 minut sterczałą na skraju sceny z mikrofonem, żeby nagrać komentarz zapewne do materiału. Jakos nie mogła się do tego zebrać i tylko cały czas sztorcowała operatora i robiła głupie miny). A potem coś powidziała i poszła do dzieci rozdawać autografy :D
Autografy rozdawali wszyscy, z niektórymi można było porozmawiać.
Oprócz prezenterów był jeszcze prezydent Łodzi - Kropidłowski. Były firmowe baloniki i Krówki, a także tort urodzinwy ;)

Szkoda tylko, że wcześniej nie dowiedziałem się, czy można robić zdjęcia, bo oczywiście można było. Cóż, bedzie powód, żeby pójść tam znów za rok :D

:arrow: Zdjęcia z dnia otwartego 2006 w TVP Łódź
Ostatnio zmieniony (pt) 23 cze 2006, 18:09 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 21 maja 2006, 17:52

And pisze:A ja przy okazji dowiedziałem się wreszcie, jak w rzeczywistości działa prompter, że tekst nie jest wyświetlany pod, a dokładnie "na" obiektywie kamery.


Są "takie" i "takie" promptery. W piątek w Kawie czy herbacie pokazali zaplecze realizacyjne Pogody z balkony. Okazało sie, że mają tam zainstalowaną reporterską kamerę, a tuż pod obiektywem zainstalowany jest taki mały prompter - ekran z wyświetlanym tekstem. No ale w studiach mają już sprzęt z zupełnei "innej bajki" - tj prompter na obiektywie kamery.

And pisze:Tutaj także można było porozmawiać z panem "z obsługi planu" (jak się sam określił), który odpowiadał na wszelkie pytania, nawet na ten, na które odpowiedzi nie znał ;) Powiedział ciekawą rzecz (chociaż niestety nie słyszałem tego od początku), że czasem są robione takie przekręty, że z warszawy przesyłany jest obraz studia, a przenter siedzi tutaj :lol: Więc to może być i tak, że ci nasi wcale nie jeżdżą w tę i spowrotem. I taka Lewandowska wcale nie pędzi na złamanie karku do Łodzi, a program nagrywa poprostu tam, czyli Łódzkie Wiadomości Dnia są w praktyce nadawane z Warszawy, co zresztą zawsze podejrzewałem :x
Podejrzewam, że w tym przypadku chodzi raczej o tło za plecami gości pojawiających się w programach na ogólnopolskich antenach. Blue boxy są ograniczone do jednej płaszczyzyny i musieliby się sporo natrudzić aby "wsadzić" Lewandowską do wygenerowanej scenografii Wiadomości - vide kadr ogólny, z boku obok słupa oraz kadr podczas łączeń na żywo. Zabrakłoby im miejsca w łódzkim ośrodku na takie machlojki :x

PS dziękujemy za ciekawą relacje ;-)

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: And » (pn) 22 maja 2006, 17:51

Ha ! No i kto był wczoraj w telewizorze :>
doktorfaustus1 pisze: Blue boxy są ograniczone do jednej płaszczyzyny i musieliby się sporo natrudzić aby "wsadzić" Lewandowską do wygenerowanej scenografii Wiadomości - vide kadr ogólny, z boku obok słupa oraz kadr podczas łączeń na żywo.
Ja raczej miałem na myśli, że Lewandowska siedzi w Warszawie i stamtąd nadaje ŁWD :] Tutaj już sytuacja jest zupełnie prosta - wystarczyłoby nagrać tło, wysłać do Warszawy, posadzić ją za byle jakim stolikiem na tle blueboxa i łódzkie studio już gotowe :ok:

Jeszcze jedna ważna informacja: wszyscy sądzą, że siedziba łódzkiej telewizji jest w tym wieżowcu (zdjęcie powyżej). A to nie jest prawdą, bo wieżowiec nie jest ich. Oni maja swoje biura a studia tylko w tej przybudówce z prawej strony.


Czy chcecie kilka zdjęć z relacji z tego dnia otwartego ?
Ostatnio zmieniony (czw) 21 sie 2008, 12:51 przez And, łącznie zmieniany 2 razy.

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Grzesioo » (śr) 24 maja 2006, 20:41

And pisze:Czy chcecie kilka zdjęć z materiałów z tego dnia otwartego ?
To było pytanie retoryczne? :> :x
Oczywiście że chcemy :D

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Martin » (czw) 25 maja 2006, 15:35

Skoro to jest forum o TVP to jasne że chcemy. :] A kto tam był? Edyta Lewandowska może?

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Grzesioo » (pn) 19 cze 2006, 15:05

Zrobiłem kilka capsów z tego koncertu, a dokładnie 55 :D Nie będę ich wrzucał wszystkich jako obrazki tylko spakuje. Anno :x rób ten dział multimedia

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: And » (pn) 26 cze 2006, 23:15

Właśnie zmieniłem pierwszego posta :D Większość zdjęć z ekranu wymieniłem w nim na capsy, dodałem sylwetki prezenterów, napisałem nowy tekst, a także wyszukałem w bazie grafiki TVP capsy poprzednich czołówek programów.
Prawda, że się cieszycie ?? :x

P.S. Grzsioo :D Czekam na resztę capsów :D
Ostatnio zmieniony (czw) 21 sie 2008, 12:46 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Grzesioo » (pn) 26 cze 2006, 23:41

And pisze:Właśnie zmieniłem pierwszego posta :D Większość zdjęć z ekranu wymieniłem w nim na capsy, dodałem sylwetki prezenterów, napisałem nowy tekst, a także wyszukałem w bazie grafiki TVP capsy poprzednich czołówek programów.

Prawda, że się cieszycie ?? :x
Gud Dżab :D
Jeszcze możesz dać linka przy Lewandowskiej.

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Grzesioo » (wt) 27 cze 2006, 0:04

Capsy z koncertu, 55 szt. :D
[hide]http://rapidshare.de/files/24213858/TVP3_Lodz.rar.html [/hide]

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

Podróże z Zofią Suską - w wakacje!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: And » (sob) 01 lip 2006, 23:57

Na okres wakacji na antenę TVP3 Łódź wracają powtórki "Podróży z Zofią Suską" :D To co prawda nie "Obieżyświat", ale też fajny program.
Na temat godziny emisji już się wypowiadałem - 8:10 we wtorek - fajnie, że o tej porze albo już mnie nie ma w domu, albo jeszcze śpię :roll: No nic, w przypadku tego drugiego trzeba się będzie kiedyś zerwać... O ile program jeszcze będzie...

Obrazek
Podróże z Zofią Suską (zapowiedź)
Obrazek

A ze strony http://www.globtroter.info/filmy/filmy.html można ściągnąć 6 odcinków tego fajnego programu ;)
Ostatnio zmieniony (czw) 21 sie 2008, 16:41 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

radogol

Monika andrzejczak

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: radogol » (sob) 15 lip 2006, 23:20

Witam wszystkich serdecznie! Poszukuję wszelkich informacji dotyczących prezenterki pogody w TVP 3 - Moniki Andrzejczak. W szczególności zależy mi na jej adresie e-mail, numerze Gadu-Gadu itp. Zależy mi również na podstawowych informacjach z jej życia prywatnego, m.in. wiek, miejsce zamieszkania, stan cywilny itp.

ODPOWIEDZ