Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP WARSZAWA

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
TV Paweł
Chipsy przyszły
Posty: 20
Rejestracja: (pt) 05 paź 2007, 12:12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: TV Paweł » (pn) 31 mar 2008, 2:55

Po wprowadzeniu znacznie lepszej scenografii przyszła pora na zmianę czołówki :smile:

TVP Warszawa z nową oprawa serwisów
2008-03-31 rozmiar tekstu: A A A
tvp_polska.jpg
Już dziś stacja TVP Warszawa wprowadzi na antenę nową oprawę graficzną i muzyczną swoich serwisów informacyjnych: "Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego", "Telewizyjnego Kuriera Mazowieckiego" oraz "Kuriera Warszawy i Mazowsza".

W nowej wizualizacji "Kurierów" wykorzystano charakterystyczne dla stolicy symbole, m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy i Pałac Kultury i Nauki, które wtapiają się w nowoczesną architekturę Warszawy.

Nowa oprawa graficzna serwisów stacji jest dynamiczna i nowoczesna. Jej design bazuje na geometrycznych formach graficznych i charakterystycznej dla TVP Warszawa palecie barw - czerwieni, bieli i błękicie.


Twórcą oprawy jest Sławomir Karasek, zaś aranżację muzyczną skomponowała Izabela Szoszkiewicz.

Przypomnijmy, że w styczniu zmianie uległa również scenografia studia, w którym powstają "Kuriery". Centralną część pomieszczenia zajęła ściana monitorów plazmowych, na których w czasie programu pokazywany jest aktualny widok na centrum Warszawy. Ponadto przebudowano stół prezenterski, zmieniono sposób kadrowania i oświetlenia.

Źródło: TVP Warszawa
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: Przemek » (pn) 31 mar 2008, 6:59

Obrazek

Nie ładne :/ Ale to tylko kadr, więc czołówka może być dużo lepsza :]

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: Poland » (pn) 31 mar 2008, 12:53

Kojarzy mi się to niestety z Panoramą TVP2 :(
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 31 mar 2008, 13:46

Niech pozbędą się obecnej wszędzie Miłki Skalskiej, a na pewno poprawią wyniki oglądalności :x
Zbyt wiele zmian w zbyt krótkim czasie. Każda nowa oprawa ma swoje plusy, ale jednak w dużej mierze dominują minusy. Wiadać, że brakuje im dobrego grafika i przede wszystkim pieniędzy.

TV Paweł
Chipsy przyszły
Posty: 20
Rejestracja: (pt) 05 paź 2007, 12:12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: TV Paweł » (pn) 31 mar 2008, 17:12

Na początku czołówki usłyszeć będzie można coś co było w czołówce prawie 50 lat temu a zobaczyć element z lat 80-tych :)


Ja tam lubię Miłkę ;) Jest ona w tej telewizji od wielu lat...
Pozdrawiam

TV Paweł
Chipsy przyszły
Posty: 20
Rejestracja: (pt) 05 paź 2007, 12:12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: TV Paweł » (pn) 31 mar 2008, 19:32

Nowe czołówki:

Kurier Warszawski: http://pl.youtube.com/watch?v=QgrCvV6i5Pg

Kurier Mazowiecki: http://pl.youtube.com/watch?v=5nKmjKMmJLo

Kurier Warszawy i Mazowsza: http://pl.youtube.com/watch?v=zI-TU89q23g
Ostatnio zmieniony (wt) 01 kwie 2008, 16:38 przez TV Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: tobi » (wt) 01 kwie 2008, 14:03

lepsza była poprzednia.
Ta ma coś w sobie, ale jak dla mnie jest za mało wyraźna, tam ciągle są biurowce chyba w czołówce, czy mi się zdaje?

TV Paweł
Chipsy przyszły
Posty: 20
Rejestracja: (pt) 05 paź 2007, 12:12

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: TV Paweł » (wt) 01 kwie 2008, 16:40

Nie tylko, jest Zamek Królewski, kolumna Zygmunta III Wazy, most Świętokrzyski...
Pozdrawiam

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: Dawid_sc51 » (śr) 02 kwie 2008, 23:26

Poprzednia czołówka była lepsza od obecnej. To co jest teraz to jakieś badziewie, nie nawiązuje do studia, poprzednia czołówka miała białą kolorystykę z różnymi elementami. Te wieżowce mi sie nie podobają w tej czołówce. Wogóle mi sie ta czołówka nie podoba. Poprzednia 100% lepsza.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: tobi » (czw) 10 kwie 2008, 1:02

tak, z każdym dniem ręce mi bardziej opadają. POPRZEDNIA OPRAWA BYLA LEPSZA. Ta jest 'przepchana' ilością pomysłów, które chciano jednocześnie zrealizować. Za długie, za mało nowoczesne (mimo wszystko). Ta pani co na początku krzyczy, a potem same wieżowce, zamek i cały czas pkin- to wszystko - za dużo. Ograniczmy się do dwóch elementów, a nie wciskamy 5, co jest rozwlekłe. I ta muzyczka w trakcie programu, poważna. Nadaje się muzyczka poważna, ale nie do programów informacyjnych. To stacja nie niszowa, tylko jeszcze jedyna dla Warszawy.
Ogółem, za dużo dobrego chciano i jest to co widać.
Poprzednia była żywsza, wykorzystano motyw metra - chluba Warszawy. Była czytelniejsza i z lepszą muzą, którą do dziś sobie nucę. A ta nie wpada mi w ucho.

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: POpieram » (czw) 29 maja 2008, 20:14

Ale czołówka - mówię tu o stacji lokalnej, regionalnej - nie ma nawiązywać do studia, tylko do miasta, czyli w tym przypadku Warszawy. I nawiązuje: Pałac Kultury, wieżowce, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta. Mnie się bardzo podoba. A elementy warszawskiego metra są wykorzystywane w oprawie ogólnej TVP Warszawa. Trochę mało realnie to wygląda, bo metro w Warszawie jeździ wyłącznie pod ziemią, a w oprawie - nie.

Dodam, że od jakiegoś czasu w Warszawie pojawia się mnóstwo billboardów reklamujących niemal wszystkie pozycje programowe TVP Warszawa. Z tego co wiem, to warszawski ośrodek jest jedynym, w którym zdecydowano się na taką kampanię. W sumie nie ma się czemu dziwić, bo wkrótce na warszawskim rynku pojawi się konkurencja dla TVP Warszawa, a stracenie widzów oraz - co za tym idzie - reklamodawców na takim rynku, jest dość ciężkie.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: Poland » (pt) 30 maja 2008, 11:53

Ten jeżdżący pociąg to chyba nie metro a jakiś szybki pociąg (chyba TGV) w tunelu.
Poland - Aktywnie najlepszy

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: tobi » (pt) 30 maja 2008, 16:08

moze to być równie dobrze SKM (wygląda jak metro, od czoła pociagu może kojarzyć się z tgv) kursująca z dalekich dzielnic Warszawy aż do Pruszkowa-miejscowość pod Warszawą.
A jeśli chodzi o metro, to wyjeżdża spod ziemi. Na pętli Metra na Os. Kabaty pociągi czasami są wypuszczane na zewnątrz, co by się przewietrzyły :smile:

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: michal » (pn) 19 sty 2009, 1:02

Tak sobie oglądam rózne bzdurki na youtube i natrafiłem na to: http://www.youtube.com/watch?v=QY09NMNj ... re=related

Nie jestem na 100% pewien, ale na 99,9% po głosie poznaję (bo po twarzy w żaden sposób), że na tym filmie program prowadzi Agnieszka Borowska ! ! ! Ale się ona zmieniła ! Jestem w szoku !

Dla przypomnienia stare jej programy z TVP1.

Raport kryminalny :arrow: http://ww6.tvp.pl/2804.dzialy

Obrazek Obrazek
Obrazek

Reporterzy Non Stop :arrow: http://www.itvp.pl/event/rns/

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: Ama18 » (pn) 14 wrz 2009, 16:20

W TVP czystki dotknęły serwisów informacyjnych warszawskiego OTV. TKW poprowadzi trójka prezenterów (Mateusz Hładki z redakcji "W", Joanna Fudala, researcherka w AI TVP, znana bardziej ze spotu telefonii Plus, w którym wisiała na żyrandolu [ :x ] oraz Marzena Perdion), TKM - dwóch. Zmniejszono ilość wydawców (z 16 :shock: do 5), ponadto redakcje obu programów zostaną połączone.

Dziennikarze są oburzeni zmianami i ich "charakterem":
W piątek na rozmowę zaproszono tylko tych dziennikarzy, którzy będą pracować przy programach. Tych, których odsunięto, nawet nie poinformowano – mówi jeden z pracowników, chcący zachować anonimowość. – To nie fair, że odsuwa się od wizji ludzi znanych, rozpoznawalnych, którzy byli twarzami ubiegłorocznej kampanii reklamowej. A przysyła się osoby nikomu nieznane – dodaje.
Na podstawie wiadomości z press.pl

ODPOWIEDZ