Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP KATOWICE

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#196

Post autor: michal » (wt) 24 maja 2016, 15:16

Szlagry lecą cały czas zapętlone w TVT, także jak ktoś tak bardzo je lubi, to zawsze może przełączyć na ten beznadziejny kanał. A na Śląsku zdaje się jest on dostępny naziemnie. W Vectrze zajmuje nawet miejsce w tv analogowej.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#197

Post autor: michal » (pt) 01 lip 2016, 22:21

Prawdopodobnie do Warszawy ściągnięty został Łukasz Miąsik. Słyszałem jego głos w tłumaczeniu wyroku sędziego Trybunału Konstytucyjnego w Austrii. Fragment ten był w programie "W tyle wizji". Oni korzystają z materiałów różnych redakcji, więc nie wiem gdzie trafił (czy Panorama, czy Wiadomości, czy TVP Info).

EDIT 02.07.

Trafił do Panoramy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#198

Post autor: michal » (wt) 30 sie 2016, 15:53

Agnieszka Świdzińska wróciła do TVP i była dziś wydawca pierwszego wydania programu "Obserwator" w TVP1. Program ma prezentera (Joanna Skrzypiec), ale może nie jest wykluczone, że ona sama też kiedyś stanie przed kamerą.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#199

Post autor: michal » (czw) 01 wrz 2016, 15:25

No i proszę! Agnieszka Świdzińska prowadzi dziś "Obserwator" :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#200

Post autor: michal » (pn) 28 lis 2016, 21:12

TVP ściągnęła do Warszawy kolejnego katowickiego dziennikarza. Tym razem chodzi o T0masza Niecia. Nadaje dziś dla TVP info z senatu.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#201

Post autor: michal » (pt) 23 gru 2016, 23:56

"Aktualności" prowadzi reporterka Elżbieta Żywioł. Widziałem ją wczoraj i dziś. Moja mama (stały widz Aktualności) twierdzi to nowa prezenterka i dziś widzi ją pierwszy raz (wczoraj nie oglądała), ale sam nie wiem czy ma rację, bo nie przywiązuje do tego kto prowadzi zbyt dużej wagi ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#202

Post autor: Przemek » (sob) 24 gru 2016, 8:59

Żywioł prowadzi "Aktualności" od 31 sierpnia:

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#203

Post autor: Le Journal » (sob) 24 gru 2016, 23:38

Nie ukrywam, że Elżbieta Żywioł w roli prezenterki radzi sobie całkiem nieźle. Szkoda, że w "Kronice" TVP3 Kraków, w której wcześniej pracowała, nie miała okazji się sprawdzić w tej roli.
Choć i tak jeszcze jeszcze jej daleko do Hanny Blokesz-Baczy, która jest jedną z moich ulubionych regionalnych serwisantek. Naprawdę byłbym wniebowzięty, gdyby zatrudniono ją w w :w: lub TVP Info.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#204

Post autor: janekpogwad » (śr) 12 lip 2017, 15:35

Aktualności, z nieznaną mi oprawą graficzną, z 1 stycznia 2000 r.


Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#205

Post autor: Trzeciak » (czw) 13 lip 2017, 18:13

Muszę przyznać, że scenografia nieźle śmierdzi PRL-em. :x

fred1987
Popisał/a już trochę
Posty: 548
Rejestracja: (pn) 25 cze 2012, 22:41

TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#206

Post autor: fred1987 » (ndz) 03 gru 2017, 19:46

Dzisiaj TVP3 Katowice obchodzi 60 urodziny. Z tej okazji jest dzisiaj emitowany specjalny program urodzinowy od godz. 10:00 do 0:00, w którym są wspominane takie programy jak m.in. ''Aktualności'' (jedno z wydań urodzinowych prowadzili Jerzy Łuczak - prowadzący ''Aktualności'' za PRL-u oraz Joanna Frydrych) czy ''Sobota w Bytkowie'' - program ze śląskimi szlagierami i śluńską godką. Program urodzinowy TVP3 Katowice prowadzi Marek Durmała.

Wśród archiwalnych programów przypomniano m.in. teledyski, koncerty (np. Barbórka '78 czy Festiwal w Opolu 1983), orkiestrę Jerzego Miliana (dyrygenta orkiestry Radia i Telewizji Katowice za PRL-u) oraz program archiwalny ze śp. ks. Tischnerem. Nawet była o godz. 13:00 Msza Święta w intencji Górników, którą odprawiał ks. abp. Wiktor Skworc - Metropolita Katowicki.

Dzisiaj o godz. 21:00 będzie emitowany koncert pt. ''100% LIVE'', a o godz. 23:00 będzie emitowany czerwcowy koncert pt. ''Noc Świętojańska''.

EDIT: O godz. 20:00 wyemitowano program wspomnieniowy, w którym pokazano m.in. fragmenty ''Telefoniady'', ''Klubu Globtrotera'', piosenki o Telewizji Katowice, wspomnienia Krystyny Loski czy teledyski w wykonaniu polskich oraz zagranicznych artystów muzycznych.

Kolejne wspomnienia się pojawiły w TVP3 Katowice - tym razem były to wspomnienia ''Sportu''. Wspominano m.in. wydarzenia sportowe z czasów PRL-u oraz sukcesy polskich siatkarzy na Katowickim Spodku, gdzie także wspomniano teleturniej sportowy pt. ''Tele Liga''. Wśród osób, które wspominały ''Sport w Telewizji Katowice'' były m.in. Antoni Piechniczek - były trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz Andrzej Zydorowicz - legendarny komentator oraz dziennikarz sportowy Telewizji Polskiej, związany z OTV Katowice.
PRECZ Z KOD-EM!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#207

Post autor: michal » (ndz) 03 gru 2017, 21:52

fred1987 pisze: (ndz) 03 gru 2017, 19:46 Dzisiaj TVP3 Katowice obchodzi 60 urodziny. Z tej okazji jest dzisiaj emitowany specjalny program urodzinowy od godz. 10:00 do 0:00, w którym są wspominane takie programy jak m.in. ''Aktualności'' (jedno z wydań urodzinowych prowadzili Jerzy Łuczak - prowadzący ''Aktualności'' za PRL-u oraz Joanna Frydrych) czy ''Sobota w Bytkowie'' - program ze śląskimi szlagierami i śluńską godką. Program urodzinowy TVP3 Katowice prowadzi Marek Durmała.
Było sześć specjalnych wydań "Aktualności" podzielonych na dekady. Lata 60. i 70. prezentował Jerzy Łuczak (odpowiednio o 10:30 i 15:30), Joanna Frydrych lata 80. i 90. (o 16:30 i 17:30), a Beata Smaga-Seyboth lata 00. i 10. (o 20:30 i 22:00). Prezenter zgadza się mniej lub więcej
z okresem, w którym prowadził (właściwie to pasuje dla niego tylko jedna dekada). Czołówka była specjalna, składająca się z planszy wywoławczej TV Katowice i fragmentów kilku archiwalnych czołówek do aktualnej muzyki. Program jubileuszowy razem z Durmałą prowadziła także Aneta Chwalba, ale od 17:00 po rozmowie z dawnymi prezenterami Urszulą Rój i Bogusławem Nierenbergiem (która trwała od 16:40), przekazali im pałeczkę. Oni tez łączyli się ze studiem "Aktualności", które o 18:30 poświęcone było na początku jubileuszowi i pracy redakcji.

O 15:40 była rozmowa o "Telefoniadzie" (gośćmi byli Bolesław Cader i Karolinka - dziś Karolina Wróbel-Mika), przed 15:30 w studiu była Marianna Dufek i Bożena Klimus i rozmawiano m.in. o programie "Strych"(widziałem tylko końcówkę). O 16:40 w rozmowie międzypokoleniowej prezenterów pokazywano m.in. casting na prezenterkę młodziutkiej Anny Popek (jeszcze wtedy nie Popek, ale używano w studiu już tego nazwiska). O 17:10 rozmawiano z jakimś panem o muzyce poważnej, a o 17:40 rozmawiano z autorką programu "Persona" i rozmów z ks. Tischnerem Eweliną Puczką.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#208

Post autor: michal » (wt) 02 sty 2018, 21:29

Będąc teraz na Śląsku w okresie bożonarodzeniowym zauważyłem, że codziennie w paśmie wspólnym jest samo logo TVP3 bez podpisu "Katowice". Awarii loga nie mieli, bo w paśmie własnym logo własne było normalnie. Widocznie uznali, że tak będzie lepiej i czytelniej.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#209

Post autor: janekpogwad » (śr) 03 sty 2018, 0:26

Z tego co pamiętam, to podobnie było w Krakowie, jeszcze za poprzedniej TVP3. Gdzieś od drugiej połowy roku 2005 aż do ruszenia TVP Info.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

TVP KATOWICE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#210

Post autor: michal » (czw) 05 kwie 2018, 15:06

Byłem na święta w domu i oczywiście oglądałem "Aktualności". Bardzo mnie zdziwił fakt, że "Aktualności" teraz prowadzi jakiś kompletnie mi nieznany stary chłop. Nawet był użyty w materiale promocyjnym nowej ramówki. Nie ma obycia przed kamerą i jest zestresowany. Ma się wrażenie, że program przez niego nie jest prowadzony, a odczytywany i że jak coś się posypie, to będzie jedna wielka klęska. Wizualnie podobny nawet do Gugały. Nie wiem skąd go wytrzasnęli.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że prowadząca w Wielkanoc Violetta Grabowska nie była w spodniach. Wg mojego taty zdarza się to raz na kilka lat :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ