Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP KATOWICE

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: And » (wt) 24 paź 2006, 17:14

michal pisze:Mnie to na razie jeszcze nie wzrusza, bo będąc na miejscu traktuję ją za coś oczywistego i normalnego, ale fakt, jest to bardzo archaiczne i pewnie jak bym wyjechał na dłużej to bym za tym tęsknił, a jak usłyszał po latach to też się wzruszył (tak jak niedawno w Vecernickiem :) ).

Ano właśnie ;) Dla nas to raczej rzadki widok :) Mama zresztą stwierdziła, że kiedyś to było dużo programów z różnych miast, nie to co teraz. Nie wiem, co akurat było z Katowic, ale coś musiało być, skoro mam nagraną tą czołówkę. Czy czasem nie Koło Fortuny?
Ja bym mógł zrobić tylko z TVP2 (bo TVP3 mam brzydkie), ale w TVP2 rzadko to jest. Pocz ątek odpada, a na końcu najczęściej jak już też pisałeś stoi obraz z oknkiem komputerowym, że TV Katowice w interencie i włączają się na grafikę dwójki.
No widzisz. A tak na Ciebie liczyłem ;)
michal pisze:A ja się niedawno dowiedziałem, że transmisje sportowe są tylko wybranych ośrodkach regionalnych, najczęściej tych zainteresowanych, zwiaznych teruytorialnie (drużyny, konkurenci).
Czasem nawet zapowiadają, że jakiś tam mecz będzie transmitowany w tym i w tym oddziale (zazwyczaj, jak grają jakieś drużyny z tych 2 miast). Ale też się ostatnio zastanawiałem, bo widziałem, że był jakiś mecz i nadawali go też w Szczecinie, a u nas było logo TVP3 Łódź, a nie TVP3. Chociaż głównie zwróciłem na to uwage, bo liczyłem, że to jakaś pomyłka z tym logo i na koniec będzie plansza z Warszawą, jak kiedyś ;)
Wiem jak wygląda stara plansza poznańska, ale już całe lata jej nie widziałem. Poznański ośrodek to prężna firma i na pewno zrobili sobie od tego czasu dziesięć nowych, tak jak Wrocław.
No nie wiem... Teraz to był widok na ratusz (bo to jest chyba ratusz, ten z tymi koziołkami), a na górze, chyba lewej strony (albo na środku) napis Telewizja Poznań - duże litery, ale napisane taką dość cienką kreską. Nie przyjrzałem się zbyt dokładnie, ale jeśli uda mi się jeszcze złapać, to na pewno zobaczę. Chociaż dzisiaj cały dzień taka pogoda, że lepiej nie mówić :/ Pada i w ogóle, więc pewnie nic się nie złapie :| A szkoda, bo wczoraj akurat pożyczyłem sobie lepszą antenę...
Ostatnio zmieniony (pt) 10 lis 2006, 12:03 przez And, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: michal » (śr) 25 paź 2006, 20:46

And pisze: Mama zresztą stwierdziła, że kiedyś to było dużo programów z różnych miast, nie to co teraz. Nie wiem, co akurat było z Katowic, ale coś musiało być, skoro mam nagraną tą czołówkę. Czy czasem nie Koło Fortuny?
Tak, było to ongiś bardzo często, ale teraz chyba już sie nawet tego nie praktykuje nawet jak jakiś program jest z ośrodka. Serial lokatorzy był produkowany w Gdańsku, inny serial (ten z Gabryjelską) w Katowicach, a plansz nie było. Te dwójkowe benefisy w Teatrze Stu nie są już chyba poprzedzone planszą telewizji Kraków. Ale nie jestem pewien. Telewizję Gdańsk widzę w niedziele rano przed programem Królestwo Maciusia. Koło Fortuny nie było produkowane w Katowicach. A takie plansze ośrodków pojawiały się też przed meczami pierwszoligowymi transmitowanymi w TVP2, zanim monopol na nie objął Canal +
And pisze:
michal pisze:Wiem jak wygląda stara plansza poznańska, ale już całe lata jej nie widziałem. Poznański ośrodek to prężna firma i na pewno zrobili sobie od tego czasu dziesięć nowych, tak jak Wrocław.
No nie wiem... Teraz to był widok na ratusz (bo to jest chyba ratusz, ten z tymi koziołkami), a na górze, chyba lewej strony (albo na środku) napis Telewizja Poznań - duże litery, ale napisane taką dość cienką kreską. Nie przyjrzałem się zbyt dokładnie, ale jeśli uda mi się jeszcze złapać, to na pewno zobaczę.
Tak, to ta stara plansza TV Poznań Ona jest w takiej zielonkawej tonacji. Napis jest czarny, duży na środku, w dwóch linijkach i właśnie te cienkie kreski liter są charakterystyczne. Tam jest jakiś budynek w tle, ale nigdy się nie zastanawiałęm, że to jakiś zabytek. Myślałem, ze po prostu budynek telewizji.

Jeszcze mi sie przypomniała plansza Telewizji Rzeszów. To dosyć młody oddział i miał już bardziej nowoczesną planszę - zdjęcie wieży telewizyjnej. Nie wiem czy to jest nadal - Łukasz R. mógłby sprawdzić ;) Można było zawsze zobaczyć w cotygodniowym teleturnieju na ogólnej antenie TVP3. Prowadził taki młody blondyn. Teleturniej nazywał się Wieża (nawiązanie do nagrody, do zasad finału, a także do owego symbolu rzeszowskiej telewizji).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: And » (czw) 26 paź 2006, 11:41

michal pisze: Koło Fortuny nie było produkowane w Katowicach.
Chyba nie, coś mi się zdawało. Chociaż Koło Fortuny chyba nie było z Warszawy? Nie wiem, jaki program mógł być wtedy nadawany z Katowic, sprawdziłem nawet na kasecie, bo miałem nadzieję, że może nagrałem tą czołówkę razem z czołówką programu (jak np. TV Szczecin + Śmiechu warte, TV Wrocław + Krzyzówka Szczęścia). Ale niestety jest tylko ten "dżingiel", dalej są już jakieś czołówki z Canal+ :?
michal pisze:Tak, było to ongiś bardzo często, ale teraz chyba już sie nawet tego nie praktykuje nawet jak jakiś program jest z ośrodka.
Chyba nie, a szkoda :| Chociaż przed 997 chyba nadal jest plansza TV Łódź, a przynajmniej w nagragraniu na stronie programu (997.tvp.pl).
michal pisze:Telewizję Gdańsk widzę w niedziele rano przed programem Królestwo Maciusia.
Znalazłem tą czołówkę w Intranecie TVP (zdjęcie). Ale skoro mówisz, że jest też w tv, to będę musiał zobaczyć :)
michal pisze:Jeszcze mi sie przypomniała plansza Telewizji Rzeszów. To dosyć młody oddział i miał już bardziej nowoczesną planszę - zdjęcie wieży telewizyjnej.
Osobiście nie kojarzę tej planszy, ale chyba była nawet tu gdzieś na forum.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: Poland » (czw) 26 paź 2006, 13:56

Podam kolejny przykład : TV Kraków + Miliard w rozumie
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: michal » (czw) 26 paź 2006, 14:50

And pisze:Chociaż Koło Fortuny chyba nie było z Warszawy? Nie wiem, jaki program mógł być wtedy nadawany z Katowic, sprawdziłem nawet na kasecie, bo miałem nadzieję, że może nagrałem tą czołówkę razem z czołówką programu (jak np. TV Szczecin + Śmiechu warte, TV Wrocław + Krzyzówka Szczęścia). Ale niestety jest tylko ten "dżingiel", dalej są już jakieś czołówki z Canal+ :?
Moim zdaniem Koło fortuny było nagrywane z Warszawy. Pamiętam wywiad z Magdą Masny jak mówiła, że jedzie raz na tydzień pociągiem ze Szczecina (albo Gdańska, albo Poznania, ale z tych okolic ;) ) do Warszawy i tam nagrywają kilka programów z rzędu. Przed czołówką KF była zawsze czołówka producenta UNIVISION.

Co do telewizji Szczecin i Wrocław - oni też bardzo często zmieniali swoje czołówki. Co kilka lat.
And pisze:Chyba nie, a szkoda :| Chociaż przed 997 chyba nadal jest plansza TV Łódź, a przynajmniej w nagragraniu na stronie programu (997.tvp.pl).
Tak się teraz zastanowiłem, że chyba jednak te plansze/czołówki są nadal, bo faktycznie TV Łódź przed "997" jest cały czas, w dodatku to Królestwo Maciusia z Gdańska i pewnie jeszcze jakies marginalne programy itp. Po prostu teraz jest tego wszystkiego mniej, są producenci zewnętrzni w dużej ilosci. "Lokatorzy" chociaż byli nagrywani w studiach TV Gdańsk to byli produkowani przez Fremantle, poza tym przed serialami jednak się takich plansz nigdy nie dawało - TV Poznań przed "Świętą wojną" zdaje się też nigdy nie było.
And pisze:Znalazłem tą czołówkę w Intranecie TVP (zdjęcie). Ale skoro mówisz, że jest też w tv, to będę musiał zobaczyć :)
To nie jest czółowka tylko plansza, więc nic innego nie odkryjesz. W dodatku nie ma żadnego sygnału. Wydaje mi się, że kiedyś był gong (takie uderzenie w zawieszoną tarczę jakie kojarzy mi sie z Azją - takie coś ma jedna z amerykańskich wytwórni filmowych, czasem widać przed filmami).
And pisze:Osobiście nie kojarzę tej planszy, ale chyba była nawet tu gdzieś na forum.
Tak, była. Przypomniało mi się, że ją tu widziałem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: michal » (pt) 27 paź 2006, 23:31

Niech to szlag. Znowu nie mogę znaleźć jednageo ze starszych tematów. A wyszukiwarka jest spier.... Kasujecie?

Chciałem napisać, że od tego tygodnia widzę na TVN reklamy w specjalnym bloku "Tylko jedna reklama". Czołówka jest taka sama co zwykłych reklam. Było coś takiego w TVP1, ale już nie ma. Teraz jest w TVN i się nawet tak samo nazywa.

A dlaczego to napisałem w takim razie w tym temacie? Bo oprócz tego dziś zauważyłem w TV Katowice dziwną nową formę reklamy. Na początku programu lokalnego jak zawsze plansza, zwiastun i pasmo reklamowe po czym po jego zakończeniu wyemitowana została reklama Auchan (filmowa, że coś i coś jest w takiej cenie, ale nie ta teraz z Irkiem Dudkiem co leci w radiu i TV ogólnopolskiej). Na dole była zielona belka z logo TVP3 Katowice, z logo Aktulaności i informacją, że rozpoczną się za xx sekund. Sekundy się zmieniały, było to klasyczne odliczanie 3, 2, 1. Z prawej strony też była zielona pionowa bleka, a której była wyświetlona pogoda na jutro dla Katowic, Bielska i Częstochowy (chmurka ze słońcem i temperatura). Gdy licznik dobił do zera, skończyła się reklama i od razu rozpoczęły się Aktualności. Przypomniało mi to trochę czeską telewizję i "sponsora czasomiry" przed Wiadomościami (Udalostiami).
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: And » (sob) 28 paź 2006, 1:09

W tych wyszukiwarkach nigdy nic nie można znaleźć... Ale Google jak zawsze niezawodne: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=sit ... reklama%22 ;)

A to odliczanie było też przed pogodą, ale w pierwszym momencie myślałem, że to po prostu element spotu.
Takie odliczanie jest chyba popularne w stacjach niemieckich, zawsze "podziwiałem", że maja tak wszystko wyliczone co do sekundy i, jak w gazecie jest, że program zaczyna się o 20:15, to się zaczyna o 20:15, a nie np. 20:28, jak u nas :-P
Ostatnio zmieniony (sob) 30 sie 2008, 17:40 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: michal » (sob) 28 paź 2006, 22:19

Zrobiłem kilka zdjęć z włączenia się Katowic na pasmo lokalne TVP3. Na pewno nie o taką jakość Ci chodziło, ale niech to będzie dla rozeznania. Kolejność jest zachowana.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tuż po tym emitowany jest zawsze filmik "TVP3 w programie własnym". Są co najmniej trzy takie filmiki. Ja z reguły oglądam lokalne pasmo TVP3 wieczorem (wieczorne wydanie Aktualności + Sport) i są tam zdjęcia nocne, ale może w ciągu dnia są jakieś dzienne.

Podczas filmowania miasta nakłada się historyczne logo TV Katowice. Tu widzimy aleję Korfantego, ale jest też wersja z Rynkiem, na który właśnie przyjeżdża tramwaj "Karlik" oraz z Chorzowem - z ulicą Wolności. Zarówno al. Korfantego jak i ul. Wolności były już prezentowane przed Wiadomościami, ale tam były filmowane z wysokości. W filmikach TV Katowice widzimy to z poziomu przechodnia.

Obrazek

Obrazek

Po kilku sekundach emitowania filmu pojawia się logo TVP3 Katowice, a następnie napis "KATOWICE" przemienia się na "W PROGRAMIE WŁASNYM".

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: ArO » (sob) 28 paź 2006, 22:39

Ja też dziś mam :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: And » (ndz) 29 paź 2006, 19:01

Ho ho :D Dziękuję pięknie i polecam się pamięci na przyszłość ;)

Nawet fajna ta plansza z tymi "kształtami". No to mamy już kolejną do kompletu :)

Bardzo ciekawy pomysł z tymi ujęciami miast, zawsze to też jakaś własna inicjatywa; u nas nic takiego nie ma, na Dwójce po planszy ogólnopolskiej jest od razu czołówka TV Łódź, w tym czasie na Trójce są te kształty, a potem, już na obu antenach taki uniwersalny zapychacz (konkretnie ten), a po nim już reklamy (nadal ze starą czołówką...). A na początku pasm lokalnych na Trójce nie ma nic, tylko ta zielona plansza z Warszawy znika poprzez ściemnianie i dalej jest już normalny program (lokalny).
michal pisze:Na pewno nie o taką jakość Ci chodziło, ale niech to będzie dla rozeznania

A ja się dziwię, że u siebie nie odbieram :x Chociaż TVP2 z Częstochowy jest właśnie mniej więcej taka, czasami nawet lepsza. Łódzka Trójka odbiera u mnie najlepiej ze stacji naziemnych, nawet w pokoju jest prawie taka sama, jak w kablówce, mimo, że nadajnik jest dokładnie na drugim końcu miasta (ok. 13 km).

Nie wiem, czy akurat trafiłem, ale znalazłem kiedyś w wiadomym miejscu kilka takich plansz ;) Na 3 jest napis Katowice, a, że wszystkie są do siebie podobne, to przypuszczam, że też mogą być stamtąd.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony (sob) 30 sie 2008, 17:45 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: michal » (pn) 30 paź 2006, 0:19

And pisze:
michal pisze:Na pewno nie o taką jakość Ci chodziło, ale niech to będzie dla rozeznania
A ja się dziwię, że u siebie nie odbieram :x Chociaż TVP2 z Częstochowy jest właśnie mniej więcej taka, czasami nawet lepsza (a czasami nie ma wcale, jak np. dzisiaj...).
Nie, w telewizorze jest TVP3 normalna (choć hakieś takie kolory mniej nasycone, w kabloówce to samo wrażenie odnosiłem), ale w karcie to wygląda jak wygląda. Z tego samego nadajnika w Kosztowach nadaje też TVP1, TVP2 i Polsat. Polsat jest tak samo słaby w karcie. Jedynka i Dwójka są bardzo silne.
And pisze: Łódzka Trójka odbiera u mnie najlepiej ze stacji naziemnych, nawet w pokoju jest prawie taka sama, jak w kablówce, mimo, że nadajnik jest dokładnie na drugim końcu miasta (ok. 13 km).
U mnie najlepiej odbiera TVP1, TVP2, a także TVN, bo jego nadajnik jest w wieży TV Katowice, czyli ode mnie rzut beretem :).
And pisze: Nie wiem, czy akurat trafiłem, ale znalazłem kiedyś w wiadomym miejscu kilka takich plansz ;) Na 3 jest napis Katowice, a, że wszystkie są do siebie podobne, to przypuszczam, że też mogą być stamtąd.
Tak, to czasy Tele-Trójki. Ech, co za prehistoria. Wtedy, a może nawet jeszcze wcześniej, nagrywali na kasety VHS pozycje z Sat1 czy Pro7, a potem przetłumaczone emitowali na antenie (oczywiście z firmowym znaczkiem niemieckich telewizji). Pamiętam, że jedną z takich pozycji był serial "Sissi". A póżnym wieczorem i chyba rano była pozycja "retransmisja programu satelitarnego". Codziennie inny. Np 3 sat, RTL, Sky One. Były też czasy, że TV Katowice jako jedyna z naszych naziemnych nadawała 24 godziny na dobę, ale to już w latach późniejszych. Korzystała z bazy powtórkowej pasma wspólnego, które wtedy były dostarczane na kasetach.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: ArO » (pn) 30 paź 2006, 0:30

michal pisze:a także TVN, bo jego nadajnik jest w wieży TV Katowice, czyli ode mnie rzut beretem
TVN przenosi teraz nadajnik do RTCN Kosztowy i znacznie zwiększa moc z 1 kW na 30.
michal pisze:Tak, to czasy Tele-Trójki. Ech, co za prehistoria. Wtedy, a może nawet jeszcze wcześniej, nagrywali na kasety VHS pozycje z Sat1 czy Pro7, a potem przetłumaczone emitowali na antenie (oczywiście z firmowym znaczkiem niemieckich telewizji).
To musiało być wcześniej dlatego, że doskonale pamiętam te plansze, a nie pamiętam tego że nadawali programy z logiem zagranicznej stacji no może poza MTV. Pamiętam, że retransmitowano teledyski z tej stacji. Były całe bloki z teledyskami.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: michal » (pn) 30 paź 2006, 0:42

ArO pisze:
michal pisze:a także TVN, bo jego nadajnik jest w wieży TV Katowice, czyli ode mnie rzut beretem
TVN przenosi teraz nadajnik do RTCN Kosztowy i znacznie zwiększa moc z 1 kW na 30.
No to super :/ Pewnie już nie bedę mógł robić kapsów z TVN, a wieżę TV Katowice będzie można zburzyć (już nawet jej nie oświetlają w nocy jak kiedyś). Choć jeszcze Radio Zet z Bytkowa nadaje, ale może też się przeniesie. :zly:
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: ArO » (pn) 30 paź 2006, 0:49

michal pisze:Choć jeszcze Radio Zet z Bytkowa nadaje, ale może też się przeniesie.
Na razie się nie zapowiada bo jeśli dobrze pamiętam to z 2 lata temu uciekli stamtąd ( z RTCN Kosztowy). Zmienili teraz system antenowy na nowy i dostali ostatnio zgodę na zwiększenie mocy z 1 kW na 5 (czekają jeszcze na decyzje KRRiT żeby mogli to zrobić) . Głównie chodzi o to żeby poprawić jakość odbioru w Sosnowcu bo są z tym problemy. Nawet były skargi słuchaczy do Krajowej Rady.
michal pisze:No to super :/ Pewnie już nie bedę mógł robić kapsów z TVN
Ale zobacz jak bardzo zostanie zwiększona moc nadajnika. Może nie będzie aż tak źle.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: michal » (wt) 31 paź 2006, 0:06

ArO pisze: To musiało być wcześniej dlatego, że doskonale pamiętam te plansze, a nie pamiętam tego że nadawali programy z logiem zagranicznej stacji no może poza MTV. Pamiętam, że retransmitowano teledyski z tej stacji. Były całe bloki z teledyskami.
Teledyski z MTV były również w TVP1, ale w specjalnym sobotnim albo niedzielnym programie koło południa. Nazywał się "xxx MTV". "xxx" to przymiotnik z zależności od pory roku, czyli wiosenne, letnie jesienne i zimowe. Teledyski przedstawiał Roman Rogowiecki. Dziś nie do pomyślenia jest takie podkradanie z innych stacji, a nawet jakby mieli z MTV legalną umowę, to jest to strasznie nieprofesjonalne.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ