Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP KATOWICE

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#61

Post autor: Poland » (pt) 02 mar 2007, 14:23

Pamiętam że TVP3 z Krakowa pokazywała jakieś programy produkcji katowickiej jeden z nich to był program turystyczny który nazywał sie bodajże chyba "Pomysły na weekend" czy jakoś tak...
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#62

Post autor: michal » (czw) 15 mar 2007, 21:50

Kilka informacji z Katowic.

Od niedawna mamy nowego prezentera Sportu. Nazywa się Marek Durmała. Oceniam go tak średnio, ale i tak jest 100 razy lepszy od swojego szefa. Pierwszy raz widziałem go 28 lutego.

Natomiast 28 lutego byłem na zakupach w Silesii. I tam nagle niespodziewanie spotkałem Alinę Markiewicz, która kręciła swój program "Co to jest?" i jak zwykle zaczepiała ludzi. Momentalnie podniosła mi się adrenalina i szybko próbowałem uciec, żeby mnie przez przypadek nie dopadła. I się udało, ale wpadłem w pewnym momencie w tor filmowania kamery (właściwie to sama kamera we mnie wycelowała, bo program jest dośc dynamiczny w formie). Oślepiło mnie światło z kamery, jest bardzo silne, nie wiem jak można się skupić podczas wypowiedzi kiedy tak świeci ci w oczy. No, ale ja sobie poszedłem jeszcze do Tesco i kiedy wychodziłem znowu natknąłem się na Markiewicz, która właśnie żegnała się z kolejnym uczestnikiem. Musiałem uciekać, a że miałem jeszcze sprawy do załatwienia z drugiej części centrum, to konieczne było wyście na zewnątrz i ponowne wejście do centrum innymi drzwiami. Uczestnicy zgadywali co to sa kwiatki Alina trzyma w dłoni. Ja oczywiście nie wiedziałem też nie chciałem wystąpić, żeby nie palnac jakiejś oczywistej głupoty.

Program "Co to jest?" nadawany jest w sobotę o 8:00. Nie byłem pewien czy będzie od razu w najbliższą 3 marca. Chciałem go zobaczyć z dwóch powodów - może będzie widac mnie no i dowiem się co to był za kwiat. Nagrywałem, bo pora jak na sobotę zabójcza. Niestety kaseta zatrzymała się na samym początku nagrywania (video lekko popsute i wiele razy mnie w ostatnich tygodniach zawiodło, ale czasami działało) i widziałem tylko początek. Tak, to był ten program nagrywany 28 lutego w Silesii, widziałem ten kwiatek, ale nie widziałem rozwiązania, siebie też nie. :)


I jeszcze jedna rzecz. Od 5 marca po kolejnych zmianach w TVP3 pojawiły się krótkie spoty promujące katowicki program lokalny TVP3. Hasło przewodnie brzmi "Nie ma ani jednej drugiej takiej trójki" (zapis oryginalny, acz jest w rzeczywistości jest on w kilku linijkach). Kolorystyka tych spotów jest zielona jak poprzednia oprawa. Spotów jest kilka, w każdym jest jedna z gwiazd TV Katowice i coś tam opowiada o swoim programie. Widziałem na razie pięć. Wystąpili w nich Marek Omelan, Michał Bebło, Aneta Chwalba, Brygida Frosztęga i jeszcze jeden ktoś (uciekło mi kto to był). Koniec spotu to zawsze jest powiedzenie powyższego hasła przez bohatera filmu. Dosyć to fajne.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#63

Post autor: michal » (ndz) 25 mar 2007, 18:39

michal pisze: I jeszcze jedna rzecz. Od 5 marca po kolejnych zmianach w TVP3 pojawiły się krótkie spoty promujące katowicki program lokalny TVP3. Hasło przewodnie brzmi "Nie ma ani jednej drugiej takiej trójki" (zapis oryginalny, acz jest w rzeczywistości jest on w kilku linijkach). Kolorystyka tych spotów jest zielona jak poprzednia oprawa. Spotów jest kilka, w każdym jest jedna z gwiazd TV Katowice i coś tam opowiada o swoim programie. Widziałem na razie pięć. Wystąpili w nich Marek Omelan, Michał Bebło, Aneta Chwalba, Brygida Frosztęga i jeszcze jeden ktoś (uciekło mi kto to był). Koniec spotu to zawsze jest powiedzenie powyższego hasła przez bohatera filmu. Dosyć to fajne.
Ten jeden ktoś, który mi uciekł to był Robert Walczak ze Sportu. Ale niedawno dokręcili nowe osoby - są to Grzegorz Barański (publicystyka), Violetta Grabowska (Aktualności) i ksiądz Piotr Brząkalik (programy religijne). Jeszcze trochę charakterystycznych gwiazd pozstało i może też sie pojawią. Wątpię jednak by pojawiła się Durczokowa. Jej głos i flegmatyczność nie pasuje mi do tych zwiastunów. :) Choć kto wie...

Poza tym jest też nowy program typu "Antena" z TVP czy "Nie przegap" z Canal+, gdzie zwiastuny i pozycje programowe zapowiada prezenter. Nazywa się "TV Katowice poleca". Program prowadzi dziennikarz Aktualności Mirosław Cichy. Choć może każdego tygodnia prowadzi kto inny.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#64

Post autor: michal » (pt) 06 kwie 2007, 1:12

Potrzebowałem sobie dzisiaj coś sciągnąć z Aktualności. Co chciałem to zdobyłem (mogę zresztą to pokazać :D), ale zastanowiła mnie forma tego nagrania. Po czołówce pojawiła się plansza "nie ma ani jednej drugiej takiej trójki" z markiem Czyżem (więc kto nie widział tych zwiastunów to może zobaczyć), nie było forszpanu, powitania, zapowiedzi pierwszego tematu. Dopiero rozpoczęło się od materiału, zresztą sam nie wiem czy to był pierwszy materiał. Brzmi jakby był od początku, ale raczej nie jest, bo nie ma belki z autorem. Potem już do końca nie ma żadnych cięć w filmie.

Nie chce mi sie sprawdzać czy tak jest zawsze, ale podejrzewam, że to co dziś jest w pliku to jakiś wyjątek. Operator karty telewizyjnej chyba dziś zaspał, wstawił starą czołówkę, oddzielił planszą, a nastepnie odmontował dzisiejsze Aktualności od momentu kiedy się ocknął i zaczął nagrywać. :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#65

Post autor: And » (pn) 23 kwie 2007, 0:38

Obrazek Obrazek Obrazek

Od pewnego czasu w Pogodzie TVP3 Katowice pokazywane są kilkunastosekundowe zdjęcia z bocianiego gniazda :D Bardzo to fajne, nawet czasami sobie podglądam, ku rosnącemu niezadowoleniu sąsiadki ;)
Jest to w pewnym sensie reklama, bo bociany sponsoruje koncern Vattenfall. Co prawda w trakcie programu nazwa ta nie pada, jednak widzowie są informowani, że transmisję na żywo można śledzić na stronie http://www.vattenfall.pl, która dziwnym trafem jest stroną główną firmy. Bardzo sprytne :/

Obrazek Obrazek




Jakiś czas temu zauważyłem, że w TVP3 Katowice reklamuje się również firma Westpoint, o której już wspominałem w innym temacie. Niesamowicie mnie zaskoczyła ta reklama, bo dotąd ta firma działała chyba tylko w regionie łódzkim;ich spoty ukazują się regularnie w TVP3 Łódź. Godna podziwu jest dynamika, z jaką rozwija się ta firma. Jeszcze zaledwie kilka miesięcy temu mieli tylko jeden sklep – w Bełchatowie, teraz mają już sklepy także w Łodzi, Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim. Z reklamy wynikało, że wkrótce zostaną otwarte dwa kolejne, w woj. śląskim, ale w jakich dokładnie miastach nie pamiętam.
Spot pokazywany w Katowicach jest to dokładnie ten sam, co w Łodzi, tylko z innymi adresami. Przyglądam mu się już od dłuższego czasu, bo wygląda tak, jakby pod tymi adresami były inne napisy, ale zakryte rozmazaną ramką. Ta ramka pojawiła się już jakiś czas temu, ale wydaje mi się, że wówczas nie było to związane z dodaniem adresu kolejnego sklepu, przez co trzeba by zmieścić więcej napisów w tym samym czasie.

Obrazek Obrazek

Ten spot jest już kolejnym z rzędu, wcześniej było bardzo wiele innych. Niewątpliwie firma Westpoint jest niezwykle wiernym klientem Biura Reklamy Telewizji Łódź, ale to już chyba temat na zupełnie inną okazję ;)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#66

Post autor: michal » (pn) 23 kwie 2007, 2:23

Bardzo lubię te wizyty u bocianów. W jakiś sposób jest to wzruszające ;D Nie oglądam tego regularnie, na tej stronie nigdy nie byłem, ale czasem uda mi się trafić, bo rodzice oglądają Pogodę codziennie. Widziałem akurat pierwszy dzień kiedy sie pojawiło jajko, potem zmieną warty przy wysiadywaniu, a potem podejrzenie, że prawdopodobnie jest już drugie jajeczko :)

EDIT

Są już cztery jajeczka :)

A spoty z serii "nie ma ani jednej drugiej takiej trójki" pojawiły się z kolejnymi osobami.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#67

Post autor: michal » (pt) 04 maja 2007, 22:11

And pisze:Jakiś czas temu zauważyłem, że w TVP3 Katowice reklamuje się również firma Westpoint, o której już wspominałem w innym temacie.

(...)

Ten spot jest już kolejnym z rzędu, wcześniej było bardzo wiele innych. Niewątpliwie firma Westpoint jest niezwykle wiernym klientem Biura Reklamy Telewizji Łódź, ale to już chyba temat na zupełnie inną okazję ;)
Ten spot jest tak beznadziejny, że nie wiem jak to skomentować. Jakby był kręcony w początkach lat 90. i teraz wyciągnęli go szafy. Wprawdzie cechą charakterystyczną telewizji regionalnych jest to, że produkują reklamowe szmelce, ale to już jest mega dziadostwo. Pomin e już fakt, że ciągle "lektorka" informuje o datach najbliższych otwarć kilku nowych sklepów, które już jednak nastąpiły na początku kwietnia.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#68

Post autor: michal » (pn) 21 maja 2007, 21:24

Dzisiejszej nocy wykluły się trzy małe bocianki. :D
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#69

Post autor: And » (pn) 28 maja 2007, 0:06

A tak wyglądali nasi ulubieńcy dzisiaj: ;)

Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widzimy, na górze jest data - 2007-05-24. Zdjęcia nie są więc ani na żywo, ani nawet z tego samego dnia... Ale spryciarze sądzą zapewne, że i tak się nikt o tym nie dowie, bo telewizor zawsze obcina część obrazu :]


23 maja prezenterka zapowiadala, że pisklaki pozostaną teraz w gnieździe jeszcze przez 60 dni. Będę dokładnie liczył i jeśli się nie sprawdzi, to będę się domagał zwrotu abonamentu, za to, że zostałem oszukany 8)

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#70

Post autor: Przemek » (sob) 12 sty 2008, 10:59

Wg Media2.pl Marek Czyż odszedł do TV Silesia...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#71

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 12 sty 2008, 13:21

Nie potrafili go docenić, więc mają za swoje. Sądzę, że z dużym powodzeniem mógłby zastąpić Durczoka w Wiadomościach.

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#72

Post autor: Dawid_sc51 » (sob) 01 mar 2008, 16:06

Jak można odbierać TV Silesia.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#73

Post autor: Poland » (sob) 01 mar 2008, 16:51

TV Silesia będzie dostępna na satelicie i w kablówkach.
Poland - Aktywnie najlepszy

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#74

Post autor: Dawid_sc51 » (czw) 13 mar 2008, 17:40

Aktualności, zmieniły studio, nawet, nawet, jak na pierwsze wrażenie super, ale są też pewne niedociągnięcia:
1. Mapki pogodowe są ze starym logo Aktualności, choć czołówka "Pogody" jest nowa.
2. Czołówka "Sportu" jest stara i wogóle nie pasuje do reszty.

Ale miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie to się zmieni.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#75

Post autor: michal » (czw) 10 kwie 2008, 19:41

Przed chwilą widziałem w Wiadomosciach Danusię Drabik. Jest rzecznikiem klubu piłki nożnej Ruch Chorzów. Dosyć sobie przytyła, a generalnie wypadła źle, bo podczas wypowiedzi marszczyła się i wywijała głową na boki.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ